رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام میخواستم بدونم fx-9590 برای کراس فایر ۲ عدد r9 290 گلوگاه میشه یانه آخه قبلا در یوتوپ دیدم این کار رو کردن در مقابل gtx980 ممنون میشم کمی توضیح دهید مانیتور هم فعلا 1080p هست تغییر پلتفرم نمیدم

تو یوتوب هرکی هر چیزی دلش بخواد میذاره بنا نمیشه که همش سندیت داشته باشه

عرض کردم خدمتتون از نظر من احتمال گلوگاه شدن برای دوتا ۲۹۰ با این پردازنده زیاده. درسته که در واقع قدرتمندترین پردازنده سریFX در حال حاضره اما شما اگر بنچمارکهاشو ملاحظه بفرمایید میبینین که بسختی میتونه حتی با یه i5 برابری کنه تو بازیها (حداقل روی DX11) من برای ترکیبات کراس فایرHigh End با توجه به ناکارامدی نسبی درایور AMD ( که میزان زیادی اززمان پردازشی سی پی یو رو حروم میکنه) حتی پلتفرم اینتل Mainstream و پردازنده قدرتمندی مثل 4790kهم ایده آل نمیدونم( فقط بخاطر کارایی قطعا بالاترش در زمینه مورد نظر شما نسبت به پلتفرم خود AMD و هزینه نسبتا مشابه با 9590 توصیش کردم بهتون) وگرنه بنظرم پلتفرم X99با پردازنده ای مثل 5930k ایده آل چنین ترکیباتیه چون قدرت پردازنده ها روی این پلتفرم بقدری بالاست که ریسک گلوگاه رو به حداقل میرسونه و پردازنده هم تعداد laneهای بمراتب بیشتری در اختیار داره و میتونه پهنای باند کامل رو برای کارتهای گرافیک فراهم کنه

حالا با اینحال اگر امکان تغییر پلتفرم ندارید چاره ای نیست به بهتر از 9590که دسترسی ندارید روی پلتفرم AMD .اگر اصرار دارید به اینکارکارت دوم رو بگیرید و امتحان کنید...ما بهرحال راهنماییتون کردیم در حد دانسته هامون

لینک به دیدگاه

تو یوتوب هرکی هر چیزی دلش بخواد میذاره بنا نمیشه که همش سندیت داشته باشه

عرض کردم خدمتتون از نظر من احتمال گلوگاه شدن برای دوتا ۲۹۰ با این پردازنده زیاده. درسته که در واقع قدرتمندترین پردازنده سریFX در حال حاضره اما شما اگر بنچمارکهاشو ملاحظه بفرمایید میبینین که بسختی میتونه حتی با یه i5 برابری کنه تو بازیها (حداقل روی DX11) من برای ترکیبات کراس فایرHigh End با توجه به ناکارامدی نسبی درایور AMD ( که میزان زیادی اززمان پردازشی سی پی یو رو حروم میکنه) حتی پلتفرم اینتل Mainstream و پردازنده قدرتمندی مثل 4790kهم ایده آل نمیدونم( فقط بخاطر کارایی قطعا بالاترش در زمینه مورد نظر شما نسبت به پلتفرم خود AMD و هزینه نسبتا مشابه با 9590 توصیش کردم بهتون) وگرنه بنظرم پلتفرم X99با پردازنده ای مثل 5930k ایده آل چنین ترکیباتیه چون قدرت پردازنده ها روی این پلتفرم بقدری بالاست که ریسک گلوگاه رو به حداقل میرسونه و پردازنده هم تعداد laneهای بمراتب بیشتری در اختیار داره و میتونه پهنای باند کامل رو برای کارتهای گرافیک فراهم کنه

حالا با اینحال اگر امکان تغییر پلتفرم ندارید چاره ای نیست به بهتر از 9590که دسترسی ندارید روی پلتفرم AMD .اگر اصرار دارید به اینکارکارت دوم رو بگیرید و امتحان کنید...ما بهرحال راهنماییتون کردیم در حد دانسته هامون

. ممنون بابت پاسخ خسته نباشید یا علی
لینک به دیدگاه

:) 

در حد همون 30 فرم هم زیاده(watch dogs یا dragon age رو بشه روون بازی کنم)

اره تو برنامه خودم هم یه رم 4 هم هست

جی تی ایکس 960 4 گیگ کدومه؟؟؟؟

دلیل انتخاب zodac amp edditionهم  بهم بگید،خودم به نظرم این با یه رم 4 تا 1100 تومن بهتره؟

GIGABYTE - GeForce GTX 960 WF2 OC - 2GB

core clock و boost clock به zodac amp eddition نزدیکه ؟!؟!؟

۳۰ فریم که حداقلشه هیچوقت به کمتر از اون قانع نشین! بهرحال چنانچه به ۳۰فریم بر ثانیه قناعت کنید منابع زیادی رو برای سی پی یو و جی پی یوتون آزاد میکنین و میتونین با یک کارت متوسط توانمند مثل gtx 960 هم به گزینه های اولترا فکر کنین خوشبختانه انویدیا توی درایورش قابلیتی بنام Half Refresh Vertical Sync مهیا کرده که با محدود کردن سقف فریم به ۳۰ میتونه در رفع ناروانی و استاترینگ بازیها بسیار کمک کننده باشه شما هم در صورت خرید کارتی مثل GTX 960 میتونین از مزیتش بخصوص در بازیهایی که نوسان فریم شدید دارن بهره مند بشین البته نرم افزارهایی مثل Riva Tuner هم (بعنوان بخشی از برنامه بسیار کاربردی MSI Afterburner ) با امکان قفل کردن سقف فریم در چنین مواردی میتونن به کمک شما بیان اینطوری در بازیهایی که احیانا ناشی از برنامه نویسی ضعیف پرفورمنس بهینه ای ندارن تجربه روانتر و کم نوسانتری خواهید داشت.

کارت EVGA GTX 960 SuperSC ACX v2.0 4GB رو میتونین الان با قیمتی حدود ۱۰۵۰ تهیه کنید که بنظرم مناسبه البته در حال حاضر ظاهرا فروشگاه خود سایت موجود نداره مدل G1 Gaming 4gig در فروشگاه موجوده که فعلا یکم قیمتش تنده کارت EVGAرو باید از جای دیگه ای تهیه کنید

دوتا کارت مد نظرتون فرق چندانی ندارن هردو حافظشون ۲گیگابایتیه مدل ZOTAC ارزونتره و کورکلاکش هم ۲۵مگاهرتز بیشتره که میزان خفیفیه هزینه کارت ZOTAC با یه رم 4gig براتون از یک میلیون فراتر نمیره و از این جهت مناسب و بصرفه هست ولی اگر بتونین اون مدل ۴گیگابایت رو تهیه کنید بهتره

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

۳۰فریم که حداقلشه هیچوقت به کمتر از اون قانع نشین!

کارت EVGA GTX 960 SuperSC ACX v2.0 4GB رو میتونین الان با قیمتی حدود ۱۰۵۰ تهیه کنید که بنظرم مناسبه البته در حال حاضر ظاهرا فروشگاه خود سایت موجود نداره مدل G1 Gaming 4gig در فروشگاه موجوده که فعلا یکم قیمتش تنده کارت EVGAرو باید از جای دیگه ای تهیه کنید

دوتا کارت مد نظرتون فرق چندانی ندارن مدل ZOTAC ارزونتره و کورکلاکش هم ۲۵مگاهرتز بیشتره که میزان خفیفیه هزینه کارت ZOTAC با یه رم ۴ براتون از یک میلیون فراتر نمیره و از این جهت مناسب و بصرفه هست ولی اگر بتونین اون مدل ۴گیگابایت رو تهیه کنید بهتره

قیمت بسیار بالایی دارن 4 گیگ ها...

رفرنس 970 خریدش بسیار بسیار بهتره تا 960 4 گیگ بنظر بنده

لینک به دیدگاه

قیمت بسیار بالایی دارن 4 گیگ ها...

رفرنس 970 خریدش بسیار بسیار بهتره تا 960 4 گیگ بنظر بنده

بله صحیحه فرمایش جنابعالی اما ایشون بودجشون بهرحال هنوز با همون رفرنس ۹۷۰هم فاصله داره با رم۴گیگ حدقل ۱۴۰۰نیاز دارن تقریبا

لینک به دیدگاه

بله صحیحه فرمایش جنابعالی اما ایشون بودجشون بهرحال هنوز با همون رفرنس ۹۷۰هم فاصله داره با رم۴گیگ حدقل ۱۴۰۰نیاز دارن تقریبا

970 رفرنس مارک زوتاک شده 1250 . الان فکر کنم گذینه بهتری باشه نسبت به 960 درسته ؟

لینک به دیدگاه

970 رفرنس مارک زوتاک شده 1250 . الان فکر کنم گذینه بهتری باشه نسبت به 960 درسته ؟

تردیدی نیست که بهتره اما در صورتیکه بودجشو داشته باشین چون هنوز تقریبا ۲۰۰الی ۴۰۰-۴۵۰ هزار تومن(بسته به مدل و حجم حافظه 960) ازش گرونتره اما تقریبا زیر یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومن حداقل مادامی که کارتهای جدید AMD وارد بازار نشدن بهترین انتخاب صرف نظر از مدل و برند gtx 970 هست

لینک به دیدگاه

.

در این دیار کسی یار شما هست...

چرا ویرایش کردید متنتونو میخواستم جوابتونو بدم منتها نتم مشکل پیدا کرده بود عذر میخوام

کارت GTX 650 که الان تو فروشگاه موجوده و مد نظر شما بود در حال حاضر یکی از بهترین گزینه ها توی رنج قیمتی ۳۰۰-۴۰۰تومن محسوب میشه اون مدل GTX 650 ZOTAC هم با توجه به قیمت مناسب ۳۲۰تومنی وداشتن دو گیگابایت حافظه سریع GDDR5 برای بودجه شما تقریبا بهترین انتخاب هست . بعضی مدلهای R7 250 و GT 740 هم در رنج قیمت مدنظرتون گزینه های مناسبی محسوب میشن. منتها حتما مدلهای GDDR5رو تهیه کنید.حافظه GDDR5خیلی سریعتره و در پرفورمنس شما تاثیر بسزایی میذاره. ضمنا توجه داشته باشید که بعضی مدلهای ۶۴بیتی احیانا از مدلهای ۱۲۸بیتی در کارتهای این رنج بهترن مثلا GT 730 دو مدل ۶۴بیتی و ۱۲۸بیتی داره که مدل ۶۴بیتی با اینکه مموری اینترفیس محدودتری داره اما از تعداد هسته های کودا و در واقع جی پی یوی بوضوح قویتری بهره میبره و لذا کاملا به مدل ۱۲۸بیتی ارجحه. بهر حال همونطور که خودتون هم اشاره کردین با همین بودجه ۳۵۰ تومن قاعدتا میتونین کارتهای دست دوم بهتری تهیه کنین. اگر خودتون مایلید من هم بهتون توصیه میکنم یه کارت دست دوم بهتر تهیه کنید. احیانا خواستید میتونین کارتهای دست دومی هم که برای خرید مدنظر دارید معرفی کنین همینجا من در حد توانم برای یک انتخاب بهتر راهنماییتون خواهم کرد. موفق باشید...

.

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

آقا نیما اگر از این کارتایی که مثال زدین ( GTX 650 - GT 740 - R7 250  ) دست دوم داشتید به من اطلاع بدین

ویرایش شده توسط mahdi izadpoor
لینک به دیدگاه

آقا نیما اگر از این کارتایی که مثال زدین ( GTX 650 - GT 740 - R7 250  ) دست دوم داشتید به من اطلاع بدین

من که فروشنده نیستم دوست من ! کی به شما گفته من مغازه دار یا فروشنده ام؟! داشتن اطلاعات در مورد سخت افزارها یا وضعیت بازار الزاما به این معنی نیست که من اینکاره باشم

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

من که فروشنده نیستم دوست من ! کی به شما گفته من مغازه دار یا فروشنده ام؟! داشتن اطلاعات در مورد سخت افزارها یا وضعیت بازار الزاما به این معنی نیست که من اینکاره باشم

باشه آقا نیما چرا شاکی میشی :D گفتم شاید تو این کار باشی چون خوب راهنمایی میکنی گفتم اگر این کاره باشی بیام یه کارت ازت برداریم اخه ادمایی مثل من که اطلاعات ندارن همیشه از قطعه خریدن ضرر میکنن خلاصه تشکر از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

به نظرتون کارت galax gtx970 exoc خوب هست و کیفیت خوبی داره؟ نسبت به gigabyte g1 چطوره 

در آینده هم میخوام sli کنم 

لینک به دیدگاه

به نظرتون کارت galax gtx970 exoc خوب هست و کیفیت خوبی داره؟ نسبت به gigabyte g1 چطوره 

بهترین کارت برای اورکلاک یا sli همون gaming g1 هست

لینک به دیدگاه

البته بر خلاف نظر دوستی که به شما پاسخ گفت نه آیه ای نازل شده نه فتوایی صادر شده که 970 gigabyte g1 بهترین ۹۷۰برای اورکلاک و SLI هست! قابلیت اورکلاک هر کارت فارغ از کیفیت کولینگ و خود بورد به کیفیت خود چیپ گرافیکی هم بستگی داره و توی همه این g1 gaming ها هم لزوما چیپهایی با کیفیت عینا مشابه نیست. میزان Scaling و بهبود پرفورمنس حالت SLI هم در اصل به خود مدل چیپ وابستس نه مدل خود کارت (حالا کارتهایی که کلاکشون یکم بالاتر باشه انتظار میره پرفورمنسشون در حالت sli یکم بهتر باشه) این کارت galax 970 exoc که مد نظر شماست یه مدل black edition با کلاک بالاتر هم داره اما این ظاهرا همون مدل معمولیشه. اگر مدل galax hof مدنظرتون بود شخصا به gaming g1 ترجیحش میدم اما بین این دوتا همون g1 انتخاب بهتریه البته بستگی به اختلاف قیمتشون هم داره بشرطی که اختلاف قیمتشون کم باشه g1 بهتره

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

البته بر خلاف نظر دوستی که به شما پاسخ گفت نه آیه ای نازل شده نه فتوایی صادر شده که 970 gigabyte g1 بهترین ۹۷۰برای اورکلاک و SLI هست! قابلیت اورکلاک هر کارت فارغ از کیفیت کولینگ و خود بورد به کیفیت خود چیپ گرافیکی هم بستگی داره و توی همه این g1 gaming ها هم لزوما چیپهایی با کیفیت عینا مشابه نیست. میزان Scaling و بهبود پرفورمنس حالت SLI هم در اصل به خود مدل چیپ وابستس نه مدل خود کارت (حالا کارتهایی که کلاکشون یکم بالاتر باشه انتظار میره پرفورمنسشون در حالت sli یکم بهتر باشه) این کارت galax 970 exoc که مد نظر شماست یه مدل black edition با کلاک بالاتر هم داره اما این ظاهرا همون مدل معمولیشه. اگر مدل galax hof مدنظرتون بود شخصا به gaming g1 ترجیحش میدم اما بین این دوتا همون g1 انتخاب بهتریه البته بستگی به اختلاف قیمتشون هم داره بشرطی که اختلاف قیمتشون کم باشه g1 بهتره

کارتی که لیون آورده black editionد هست و از نظر قیمت هم گالاکس 1290 قیمتشه و g1 حدود 1570 قیمتش است  پس فکر کنم گالاکس خوب باشه حالا نظر نهایی شما و بقیه دوستان بدید

لینک به دیدگاه

با سلام

من بین تقریبا یه چند راهی موندم.الان من یه MSI 290x gaming دارم.هدفم ارتقا هست حالا موندم که:

۱.کارت رو بفروشم و یک مقدار بزارم روش و دوتا ۹۷۰ بخرم

۲.کارت رو نگه دارم و یکی دیگه از همین مدل رو باهاش کراس کنم

۳.فعلا صبر کنم تا وضعیت سری 300 amd و دایرکت ایکس ۱۲ مشخص شه

اگه دوستان بتونن با دلیل راهنمایی کنن ممنون میشم

ویرایش شده توسط fa_madrid
لینک به دیدگاه

کارتی که لیون آورده black editionد هست و از نظر قیمت هم گالاکس 1290 قیمتشه و g1 حدود 1570 قیمتش است پس فکر کنم گالاکس خوب باشه حالا نظر نهایی شما و بقیه دوستان بدید

درود

به نظر بنده مدل گالاکسی با توجه به قیمتش به صرفه تره دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

اول از همه سیستمم:

Cpu: G3220

Ram: 8Gb Vengeance 1600mhz

MB:H81m -S2pv

VGA:GTS 450 1GB GDDR5

من ویچر رو با این سیستم توانستم روی تنظیمات LOW در 1366*768 با 25 فریم بازی کنم. سی پی یوی من ضعیفه ولی تا بحال در هیچ بازی کم نیاورده. به نظرتون منظقی تر نیست گرافیکمو بالا بدم. چون بودجه فعلا 300 ندارم ولی تا آخر تابستون میتونم سیستمو بالاتر بدم. حالا به نظرتون چیکار کنم؟ میتونم اینو بدم و یه R7 260X بخرم و بتمنو بازی کنم یا سی پی یو رو بالا بدم؟

لینک به دیدگاه

با سلام

من بین تقریبا یه چند راهی موندم.الان من یه MSI 290x gaming دارم.هدفم ارتقا هست حالا موندم که:

سلام دوست عزیز.

شما در چه رزلوشنی بازی میکنید؟ احتمالا اگر 1080p ‎60hertz-75hertz هست که نیازی به ارتقا ندارید.

و جواب سؤالها....

1.‏ اگر در 1080p ‎60h-75h‏ بازی میکنید نیازی به فروش کارت فعلی و خرید دو عدد 970 نیست.

2.‏ فعلا برای کراس دست نگهدارید چون کارت شما صد در صد از Dx12 پشتیبانی نمیکنه.

3.‏ خب بهترین راه صبر هست برای Win ‎10 و Dx12 تا قدرت کارت شما در ویندوز وDX ‎‏ جدید مشخص بشود.

و در آخر توصیه بنده به شما این هست که فعلا کارت شما قدرت خوبی داره و نیاز به ارتقاء نیست.

ولی اگر قصد ارتقاء دارید به سمت سری 300 نروید چون فقط چند درصد نصبت به کارت شما قدرت بیشتری دارد.

بهترین ارتقاء ( جهش ) برای شما به کارت تک هسته ای 980‎ ti ‎‎& Fury x‏ هست و که قدرت بسیار بالاتری نصبت به کارت شما دارند.

سؤالی بود، در خدمتم.

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

اول از همه سیستمم:

Cpu: G3220

Ram: 8Gb Vengeance 1600mhz

MB:H81m -S2pv

VGA:GTS 450 1GB GDDR5

من ویچر رو با این سیستم توانستم روی تنظیمات LOW در 1366*768 با 25 فریم بازی کنم. سی پی یوی من ضعیفه ولی تا بحال در هیچ بازی کم نیاورده. به نظرتون منظقی تر نیست گرافیکمو بالا بدم. چون بودجه فعلا 300 ندارم ولی تا آخر تابستون میتونم سیستمو بالاتر بدم. حالا به نظرتون چیکار کنم؟ میتونم اینو بدم و یه R7 260X بخرم و بتمنو بازی کنم یا سی پی یو رو بالا بدم؟

سلام دوست عزیز

1. مدل پاورتون مشخص کنید.

2. کل بوجه شما مثبت فروش کارت فعلی چقدر میشه؟

لینک به دیدگاه

پاورم قویه: 600a-eu Green

خب سی صد دارم + حدود 150 هم گرافیک رو برمیدارن میشه 450 تومن

لینک به دیدگاه

پاورم قویه: 600a-eu Green

خب سی صد دارم + حدود 150 هم گرافیک رو برمیدارن میشه 450 تومن

خب پاور که کافیه.

با توجه به پردازنده و بودجه به نظر بنده بهترین کارت برای شما 750‎ ti‏ یا 260x‏ هست، که البته شاید با 450 تومن نتونید کارت اکبند تهیه کنید.

نکته؛ اگر حدف اصلیتون برای خرید کارت بازیهای مثل Witcher ‎‎& Batman ‎‎& Project Cars‏ هست بهتره کارت 750‎ ti‏ تهیه بکنید چون کارتهای انویدیا با از این قبیل بازیها سازگارتر از کارتهایAMD ‎‏ هست.

لینک به دیدگاه

کارتی که لیون آورده black editionد هست و از نظر قیمت هم گالاکس 1290 قیمتشه و g1 حدود 1570 قیمتش است  پس فکر کنم گالاکس خوب باشه حالا نظر نهایی شما و بقیه دوستان بدید

اختلاف قیمت دو کارت قابل توجهه در حالیکه این مدل بلک ادیشن galax 970 هم کارت خیلی خوبیه ریویوهای خیلی خوبی هم ازش شده کلاکشم نزدیک به کارت گیگابایته در عمل تفاوتی در پرفورمنس هم حس نخواهید کرد بنظر خود من هم انتخاب بهتریه

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

با سلام

اول بفرمایید پردازنده و پاور شما چیه؟

1. گزینه اول رو بنده در شرایط کنونی با توجه به مسایلی که در این تاپیک از طرف خودم و برخی دوستان مطرح شد دیگه چندان توصیه نمیکنم

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=44834&hl

2. گزینه دوم بسیار پرمصرف و پرحرارته اصلا توصیش نمیکنم

3.فارغ از بحث DX12* بهتره تا ورود gtx 980ti یا Radeon Fury x به بازار دندون روی جگر بذارید این کارتها با توجه به همون دلایل مطرح شده در تاپیک مربوطه از ترکیبات چند کارتی مورد نظر شما انتخابهای بهتری هستن

* دوستان توجه داشته باشن که انتقال کامل صنعت و کلا بازیسازی به DX12 یه پروسه محتملا زمانبر هست و بعیده خیلی سریع اتفاق بیفته بنابراین انتظار نمیره که موج اولیه بازیها پس از عرضه این API از نهایت پتانسیلش بهره ببرن محتملا بازیهای اولیه بطور همزمان از DX11 و DX12 پشتیبانی خواهند کرد و به مرور که این انتقال تکمیل شه پتانسیل حقیقیش و تاثیرات مورد انتظارش هم برملا خواهد شد.

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...