رفتن به مطلب

Recommended Posts

ممنون.این پاور واسم شده معضل.یه ماه مجبورم با این پاور سر کنم بعدش میخرم یه پاور. به نظرتون برا این سیستم gtx 960 انتخاب عاقلانه ای هست یا r9 270x یا gtx 750.

منظور قطعاتم برا 960 گلوگاه ایجاد نکنن؟؟

سلام

در بعضی بازی ها ممکنه گلوگاه بشه و اونقدری نیست که به چشم بیاد

کلا 960 ارزش خریدش از R9 270X بیشتره و به صرفه تره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

در بعضی بازی ها ممکنه گلوگاه بشه و اونقدری نیست که به چشم بیاد

کلا 960 ارزش خریدش از R9 270X بیشتره و به صرفه تره

بدون شک

لینک به دیدگاه

خدمت کسایی که توی خرید 960 شک دارن بگم که مدل GALAX 960 OC با این سیستم توی امضام  ویچر رو روی حالت ULTRA  1080 دارم بازی میکنم با فریم خوب ( نمیدونم چند فریم هست ولی اصلا پرش نداره ) .

.   Carmageddon رو هم تست کردم با حالت High با فریم بالا اجرا شد ( یکی از بدترین پورت های گرافیکی هست این کارماگدون ) .

خیلی به ریوو های سایتا اعتماد نکنید :D .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام به نظر شما گرافیک r9 390 برای گیم مناسب تره یا gtx970 و کدوم میتونه بازی هارو توی اخرین تنظیمات بیاره و میخوام که تا چند سال گرافیک عوض نکنم ممنون

لینک به دیدگاه

سلام به نظر شما گرافیک r9 390 برای گیم مناسب تره یا gtx970 و کدوم میتونه بازی هارو توی اخرین تنظیمات بیاره و میخوام که تا چند سال گرافیک عوض نکنم ممنون

چند سال که خود انویدا هم نمیتونه قول بده:d .

به نظر من 970 . برای فول اچ دی حداقل تا نسل بعد بازیها جوابگو هست .  amd ها هم پاور بهتری میخوان هم سیستم تهویه بهتر ... کارایی هم همونه

لینک به دیدگاه

چند سال که خود انویدا هم نمیتونه قول بده :D .

به نظر من 970 . برای فول اچ دی حداقل تا نسل بعد بازیها جوابگو هست .  amd ها هم پاور بهتری میخوان هم سیستم تهویه بهتر ... کارایی هم همونه

با قسمت دوم موافق نیستم .

بنده 7790 دارم و مصرف برقش به مراتب از جیفورس های همرده کمتره و علاوه بر اون بسیار خنک تره .

دماش روی فول لود روی نهایت تنظیمات گرافیکی در بازی GTA V نهایت به 50 درجه میرسه ( بعد از 5 ساعت مداوم بازی کردن اونم توی شهر کویری مثل کاشان که دمای داخل اتاق 45 درجه هست و کولر خونه ی ما هم خرابه )

درصورتی که به وضوح دیدم دمای کارت های جیفورس به راحتی به دماهایی مثل 70-80 هم رسیده !

درکل به صورت کلی هیچوقت درمورد هیچ برندی قضاوت نکنید ، با دیدن یک کارت نمیشه برای کل اون برند قضاوت کرد .

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

با قسمت دوم موافق نیستم .

بنده 7790 دارم و مصرف برقش به مراتب از جیفورس های همرده کمتره و علاوه بر اون بسیار خنک تره .

دماش روی فول لود روی نهایت تنظیمات گرافیکی در بازی GTA V نهایت به 50 درجه میرسه ( بعد از 5 ساعت مداوم بازی کردن اونم توی شهر کویری مثل کاشان که دمای داخل اتاق 45 درجه هست و کولر خونه ی ما هم خرابه )

درصورتی که به وضوح دیدم دمای کارت های جیفورس به راحتی به دماهایی مثل 70-80 هم رسیده !

درکل به صورت کلی هیچوقت درمورد هیچ برندی قضاوت نکنید ، با دیدن یک کارت نمیشه برای کل اون برند قضاوت کرد .

والا اتفاقا مورد شما مورد خاصی هست احتمالا :d . و این حرف من نیست ...amd  توی مصرف برق و دما بالاتر هست ... توجه بفرمایید :

http://hothardware.com/reviews/powercolor-pcs-radeon-r9-390x-8gb-gddr5-review

مینیموم پاور مورد نیاز برای 390 رو زده 750 .

(از سایت رسمی انویدیا) GeForce GTX 970 - 28A and a 500W PSU minimum

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-radeon-r9-390x-review

اینم یه بخش به تست   Peak System Power Draw داره که خوندنش خارج از لطف نیس .

از نظر دما هم  :

http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-radeon-r9-390x-gaming-8g-oc-review,9.html

توی تست مدل غیر رف amd اختلافش با رف nvidia  دو درجس :d  . اگه تست غیر رف بود میشد راحت تفاوت رو دید .

پس لطفا شما هم با دیدن یه کارت در مورد یک برند قضاوت نکنید :d .

لینک به دیدگاه

والا اتفاقا مورد شما مورد خاصی هست احتمالا :D . و این حرف من نیست ...amd  توی مصرف برق و دما بالاتر هست ... توجه بفرمایید :

http://hothardware.com/reviews/powercolor-pcs-radeon-r9-390x-8gb-gddr5-review

مینیموم پاور مورد نیاز برای 390 رو زده 750 .

(از سایت رسمی انویدیا) GeForce GTX 970 - 28A and a 500W PSU minimum

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-radeon-r9-390x-review

اینم یه بخش به تست   Peak System Power Draw داره که خوندنش خارج از لطف نیس .

از نظر دما هم  :

http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-radeon-r9-390x-gaming-8g-oc-review,9.html

توی تست مدل غیر رف amd اختلافش با رف nvidia  دو درجس :D  . اگه تست غیر رف بود میشد راحت تفاوت رو دید .

پس لطفا شما هم با دیدن یه کارت در مورد یک برند قضاوت نکنید :D .

شما یک مورد رو توی یک نسل مثال زدین ... من به دلیل مشکلاتی که دارم از سری 7 به بعد به کل از سخت افزار دور بودم و امیدوارم تا سال آینده مشکلات حل بشه و بتونم به این عرصه برگردم

ببینید حتی با دیدن موفقیت یک سری کارت های یک برند به کارت های یک برند دیگه ( مثلا کل کارت های سری 9 جیفورس از سری 3 amd کم مصرف تر و قوی تر هم باشن ) شما نمیتونید در مورد AMD قضاوت کنید ، شما از کجا مطمئنید نسل بعدی AMD هم ممکنه اینگونه باشه ! ، شخصا میتونم از سری 7xxx و سری 2 ای ام دی حداقل 4 کارت رو بهتون معرفی کنم که هم از لحاظ مصرف برق از معادل جیفورس بهتر جواب دادن و هم از لحاظ بنچمارک .

بنده خودم طرفدار AMD نیستم و اتفاقا اونقدرا از خریدم راضی نبودم و فکر میکنم اگه اون زمان با هزینه بیشتر 650ti boost میگرفتم الان راضی تر بودم ، خرید بعدیی هم که قراره داشته باشم خرید GTX960 هست که واقعا از دیدن بنچمارک هاش با توجه به 128 بیتی بودنش و قیمت بسیار پایینش تعجب کردم .

اما با اینکه از AMD دلخوشی ندارم بهرحال این حرفارو درست نمیدونم ، اگه کل کارت های AMD به این صورتی که تعریف کردین بودن ، شرکتش انقدر بزرگ نمیشد ، اینهمه سال عمر نمیکردو به اینجا نمیرسید ، ضعف AMD از لحاظ CPU هارو نسبت به INTEL واقعا قبول دارم و بنچمارک ها هم به وضوح نشون میدن . اما گرافیک های AMD واقعا کمبود خاصی ندارن ...

بهرحال بحث سر برتری یا عدم برتری دوتا شرکت خارجی که هیچ ربطی بما ندارن فقط وقت مارو طلف میکنه و نتیجش هیچ تاثیری تو هیچی نداره :D پس من ادامه نمیدم ...

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

شما یک مورد رو توی یک نسل مثال زدین ... من به دلیل مشکلاتی که دارم از سری 7 به بعد به کل از سخت افزار دور بودم و امیدوارم تا سال آینده مشکلات حل بشه و بتونم به این عرصه برگردم

ببینید حتی با دیدن موفقیت یک سری کارت های یک برند به کارت های یک برند دیگه ( مثلا کل کارت های سری 9 جیفورس از سری 3 amd کم مصرف تر و قوی تر هم باشن ) شما نمیتونید در مورد AMD قضاوت کنید ، شما از کجا مطمئنید نسل بعدی AMD هم ممکنه اینگونه باشه ! ، شخصا میتونم از سری 7xxx و سری 2 ای ام دی حداقل 4 کارت رو بهتون معرفی کنم که هم از لحاظ مصرف برق از معادل جیفورس بهتر جواب دادن و هم از لحاظ بنچمارک .

بنده خودم طرفدار AMD نیستم و اتفاقا اونقدرا از خریدم راضی نبودم و فکر میکنم اگه اون زمان با هزینه بیشتر 650ti boost میگرفتم الان راضی تر بودم ، خرید بعدیی هم که قراره داشته باشم خرید GTX960 هست که واقعا از دیدن بنچمارک هاش با توجه به 128 بیتی بودنش و قیمت بسیار پایینش تعجب کردم .

اما با اینکه از AMD دلخوشی ندارم بهرحال این حرفارو درست نمیدونم ، اگه کل کارت های AMD به این صورتی که تعریف کردین بودن ، شرکتش انقدر بزرگ نمیشد ، اینهمه سال عمر نمیکردو به اینجا نمیرسید ، ضعف AMD از لحاظ CPU هارو نسبت به INTEL واقعا قبول دارم و بنچمارک ها هم به وضوح نشون میدن . اما گرافیک های AMD واقعا کمبود خاصی ندارن ...

بهرحال بحث سر برتری یا عدم برتری دوتا شرکت خارجی که هیچ ربطی بما ندارن فقط وقت مارو طلف میکنه و نتیجش هیچ تاثیری تو هیچی نداره :D پس من ادامه نمیدم ...

بحثی نیست داداش من . داریم صحبت میکنیم شاید واقعا حرف شما درست باشه ... من چنجا تو فروم هم گفتم که طرفدار AMD هستم ... ولی خوب داره عقب می افته ... الان همین 960 که خود من دارم نشونه پیشرفت انویدیاس! با 128 بیت از 280ایکس هم قویتره ! که اون سه برابر پهنای باند داره ...

در مورد بخش آخر تا حدی موافقم ولی اگه بحث علمی باشه و با مدرک به خرید دوستان کمک میکنه .

مهم price / performance هست که در حال حاضر هم 960 و 970 بهترین ها هستن ... منم اگه 500 بیشتر داشتم حتما 970 میگرفتم و خیال خودمو راحت میکردم :wacko: *dry#

لینک به دیدگاه

بحثی نیست داداش من . داریم صحبت میکنیم شاید واقعا حرف شما درست باشه ... من چنجا تو فروم هم گفتم که طرفدار AMD هستم ... ولی خوب داره عقب می افته ... الان همین 960 که خود من دارم نشونه پیشرفت انویدیاس! با 128 بیت از 280ایکس هم قویتره ! که اون سه برابر پهنای باند داره ...

در مورد بخش آخر تا حدی موافقم ولی اگه بحث علمی باشه و با مدرک به خرید دوستان کمک میکنه .

مهم price / performance هست که در حال حاضر هم 960 و 970 بهترین ها هستن ... منم اگه 500 بیشتر داشتم حتما 970 میگرفتم و خیال خودمو راحت میکردم :wacko: *dry#

درمورد 960 ، قضیش چیه که انقدر توی بنچمارک ها موفق شده ؟

چطور با معماری 128 بیتی همچین بنچمارکی میگیره !

این دوره که ما از تکنولوژی دور بودیم معجزه ای شده آیا ؟!

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان بین دو گرافیک زیر کدام بهتره؟

1-Inno3D iChill GTX 970 Ultra OC HerculeZ X4 AirBoss

2-Zotac GTX 970 AMP! Omega CORE Edition 4GB GDDR5

لینک به دیدگاه

درمورد 960 ، قضیش چیه که انقدر توی بنچمارک ها موفق شده ؟

چطور با معماری 128 بیتی همچین بنچمارکی میگیره !

این دوره که ما از تکنولوژی دور بودیم معجزه ای شده آیا ؟!

طبق چیزی که خوندم به خاطر color compressing  هست ظاهرا که میزان استفاده از پهنای باند رو کم میکنه . در عوض کلاک مموریش بالاتره باری AA بهتر عمل میکنه... تو پستای قبلی هم گفتم من ویچر رو الترا با AA فعال دارم بازی میکنم فریمم هم راحت بالای 35 هست چون تیک نمیزنه . مانیتورمم هم فول اچدیه !

از توقعم بیشتر بود واقعا . با 750 تومن خیلی بیشتر از قیمتش کار میکنه .

لینک به دیدگاه

سلام

قطعا اینو تری دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من به این حس بهتری دارم

Inno3D iChill GTX 970 Ultra OC HerculeZ X4 AirBoss

لینک به دیدگاه

من به این حس بهتری دارم

Inno3D iChill GTX 970 Ultra OC HerculeZ X4 AirBoss

هر دوتا خوبن و کارکرده مناسبی دارن و از اونجایی که مکسول تو زمینه حرارت خیلی عالیه فن چهارم تو مدل inno 3d بیشتر جنبه ظاهری داره.

به نظره من اونی که ارزون تره رو بگیر

پیشنهاد میکنم مدل 970 g1 رو هم یه بررسی بکنی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بین خرید دو کارت r7 360 و GTX 750 Ti موندم، بنظرتون کدوم بصرفه تره؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بین خرید دو کارت r7 360 و GTX 750 Ti موندم، بنظرتون کدوم بصرفه تره؟

اگه برا خودتونه با توجه به پاورتون همون 750 ti مسلما . البته در هر حالت گزینه قوی تریه .

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R7-360-vs-GeForce-GTX-750-Ti

لینک به دیدگاه

هر دو اره ولی فک کنم 360 کامل تر پشتیبانی کنه.

:|

در این حد اطلاع دارم  :D  کامل تر در چه زمینه یعنی برای گیم r360 بهتره ؟!

لینک به دیدگاه

در این حد اطلاع دارم  :D  کامل تر در چه زمینه یعنی برای گیم r360 بهتره ؟!

dx12 باید بازی هم براش نوشته بشه برادر من . شما کارت گرافیکت ساپورت کنه ولی بازیت dx11باشه فرقی نمیکنه . با توجه به بودجه  و price / performance  گرافیک رو بخر .

در هر صورت amd های جدید هیچکدوم به صورت 100% dx12 رو ساپورت نمیکنن ظاهرا . dx12.1 رو .

منبع : http://wccftech.com/amd-confirms-gcn-cards-feature-full-directx-12-support-feature-level-111-gcn-10-feature-level-120-gcn-1112/

لینک به دیدگاه

سلام دوستان چند تا سوال داشتم؟

1- دو تا  msi r9 270x 4GB کراس فایر کنم بهتره یا یدونه gtx 970?

2-برای کراس فایر پاور Green 700A-HP Power Supply Unit جواب میده؟http://lioncomputer.ir/product/3540/Green+700A-HP+Power+Supply+Unit

3-میتونم 270x 4GB رو با 270x 2GB کراس فایر کنم؟

ویرایش شده توسط afshin.m914
لینک به دیدگاه

سلام دوستان چند تا سوال داشتم؟

1- دو تا  msi r9 270x 4GB کراس فایر کنم بهتره یا یدونه gtx 970?

2-برای کراس فایر پاور Green 700A-HP Power Supply Unit جواب میده؟http://lioncomputer.ir/product/3540/Green+700A-HP+Power+Supply+Unit

3-میتونم 270x 4GB رو با 270x 2GB کراس فایر کنم؟

1: 970

2: بستگی به گرافیک داره . برای amd ها حتما باید بیشتر باشه .

3: اره ولی مموری کارت با مموری کمتر  حساب میشه

No with crossfire using two cards with different memory amounts will only allow you to use the amount provided with the card with less ram.

http://www.tomshardware.com/answers/id-2349607/2gb-4gb-270x-crossfire.html

شاید با Dx12 مشکل حل بشه ( گفته شده ) .

لینک به دیدگاه

آقا سوال منم مثل اون دوستمونه. بین این سه تا موندم (پاور 550 که فک کنم کافیه)

R7 265

R7 360

750Ti

کدومشون بهتره و ساپورت کدوم از Dx12 بهتر خواهد بود در آینده؟ با توجه به اینکه R7 360 یه سال جلوتر اومده به نظرتون انتخاب بهتری نیست؟ البته 360 فک کنم 128 بیتی باشه

بعد R7 370 قیمتش 149$ تقریبا اندازه R7 265 هم همین قیمته. چرا R7 370 اینقدر گرون تره پس؟!

ویرایش شده توسط Albis
لینک به دیدگاه

آقا سوال منم مثل اون دوستمونه. بین این سه تا موندم (پاور 550 که فک کنم کافیه)

R7 265

R7 360

750Ti

کدومشون بهتره و ساپورت کدوم از Dx12 بهتر خواهد بود در آینده؟ با توجه به اینکه R7 360 یه سال جلوتر اومده به نظرتون انتخاب بهتری نیست؟ البته 360 فک کنم 128 بیتی باشه

بعد R7 370 قیمتش 149$ تقریبا اندازه R7 265 هم همین قیمته. چرا R7 370 اینقدر گرون تره پس؟!

بین سه کارتی که نام بردی R7 360 از همه ضعیفتره چون در واقع ریبرند R7 260محسوب میشه که مدل Xدارش(R7 260x) هم با تعداد پردازنده های استریم و تکسچریونیتهای بیشتر باز پرفورمنسش یکم از 750ti پایینتره. R7 265 برخی مشخصات کلیدیش بهتره از 750ti و پرفورمنسشم در کل یمقدار بهتره اما معماری جی پی یوش GCN1.0 وازنسل Pitcairn هست که مشخص شده از ساپورت سطح 0-12 هم برای DX12 محرومه یعنی از نظر ساپورت DX12 میشه گفت در سطح پایینتری نسبت به 750ti قرار میگیره(خود 750ti هم مکسول نسل۱ هست و از ساپورت سطح 1-12 برخلاف مکسولهای نسل2 مثل سری۹۰۰ محرومه )

در کل نتیجه این میشه که بهترین پرفورمنس رو R7265 میده بین اینها اما در عین حال پایینترین سطح ساپورت APIهم داره سطح ساپورت DX12 برای R7 360و 750ti برابره اما پرفورمنس 750ti بهتره

پیشنهاد خود من بین اینها با در نظر گرفتن همه شرایط از جمله درایور بهینه تر انویدیا ومصرف بسیار کم 750tiهست.

R7 370 هم که بهش اشاره کردی در اصل ریبرند R7 265 هست با کورکلاک و مموری کلاک بالاتر. تنها پردازنده گرافیکی بین کل لاین آپ سری 300 هم بحساب میاد که از ساپورت سطح 0-12 هم برای DX12 محرومه (چون جی پی یوش Pitcairn با معماری GCN1.0 هست مثل 265) علاوه بر این از قابلیت دکودینگ ویدیوهای بالاتر از 1080p و همچنین ساپورت تکنولوژیهای True Audioو Free Sync و برخی بهینه سازیهای پرفورمنس AMD در ورژنهای بالاتر GCN نظیر Delta Color Compression بی بهره هست.

***جواب سوال آخرتم احتمالا اینه: اینجا ایران است سرگردنه...

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

بین سه کارتی که نام بردی R7 360 از همه ضعیفتره چون در واقع ریبرند R7 260محسوب میشه که مدل Xدارش(R7 260x) هم با تعداد پردازنده های استریم و تکسچریونیتهای بیشتر باز پرفورمنسش یکم از 750ti پایینتره. R7 265 برخی مشخصات کلیدیش بهتره از 750ti و پرفورمنسشم در کل یمقدار بهتره اما معماری جی پی یوش GCN1.0 وازنسل Pitcairn هست که مشخص شده از ساپورت سطح 0-12 هم برای DX12 محرومه یعنی از نظر ساپورت DX12 میشه گفت در سطح پایینتری نسبت به 750ti قرار میگیره(خود 750ti هم مکسول نسل۱ هست و از ساپورت سطح 1-12 برخلاف مکسولهای نسل2 مثل سری۹۰۰ محرومه )

در کل نتیجه این میشه که بهترین پرفورمنس رو R7265 میده بین اینها اما در عین حال پایینترین سطح ساپورت APIهم داره سطح ساپورت DX12 برای R7 360و 750ti برابره اما پرفورمنس 750ti بهتره

پیشنهاد خود من بین اینها با در نظر گرفتن همه شرایط از جمله درایور بهینه تر انویدیا ومصرف بسیار کم 750tiهست.

R7 370 هم که بهش اشاره کردی در اصل ریبرند R7 265 هست با کورکلاک و مموری کلاک بالاتر. تنها پردازنده گرافیکی بین کل لاین آپ سری 300 هم بحساب میاد که از ساپورت سطح 0-12 هم برای DX12 محرومه (چون جی پی یوش Pitcairn با معماری GCN1.0 هست مثل 265) علاوه بر این از قابلیت دکودینگ ویدیوهای بالاتر از 1080p و همچنین ساپورت تکنولوژیهای True Audioو Free Sync و برخی بهینه سازیهای پرفورمنس AMD در نسلهای بعدی GCN نظیر Delta Color Compression بی بهره هست.

***جواب سوال آخرتم احتمالا اینه: اینجا ایران است سرگردنه...

مرسی فقط یه سوال دیگه. از بین برند های 750Ti از نظر دما و مقرون به صرفه بودن و اینجور چیزا که مطرحه کدومشون بهتره؟ بعد از نظر ساپورت DX12 بین برند ها تفاوتی هستش؟ 

این بهتر از بقیه نیست؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...