رفتن به مطلب

Recommended Posts

درود

دوستان نصب کارت گرافیک pci-e3  روی مادربورد pci-e 2 امکان پذیر هست؟؟ اگه اره و اینکار رو انجام بدیم پولمون رو هدر ندادیم؟؟ الان اخرین و بالاترین کارت گرافیکی که رو مادربورد من سوار میشه gt730 هستش میخواستم بدونم اگه ddr5 gt740 یا 750 ddr5  سوار کنم چقدر از کارایی کارت رو از دست میدم و ایا سوار کردن کارتی بالاتر از 730 منطقی هست؟؟ حالا چرا 740 یا 750؟؟ اولا چون به 730خیلی نزدیکن ثانیا قصد تعویض و اپگرید سخت افزاری رو به این زودیها ندارم! مشخصات سیستمم mb= msi p55gd85  cpu=i3core 530 3.00gh 4mb cache  ram=6gig ddr3 1333  power=500 green

و یک سئوال سخت افزاری   کیفیت مانیتورهای بن کیو در چه حدی هستش؟؟؟ مدل مد نظرم سری گیم 22 اینچ فول اچ دی 1میلی ثانیه هستش  

لینک به دیدگاه

درود

دوستان نصب کارت گرافیک pci-e3  روی مادربورد pci-e 2 امکان پذیر هست؟؟ اگه اره و اینکار رو انجام بدیم پولمون رو هدر ندادیم؟؟ الان اخرین و بالاترین کارت گرافیکی که رو مادربورد من سوار میشه gt730 هستش میخواستم بدونم اگه ddr5 gt740 یا 750 ddr5  سوار کنم چقدر از کارایی کارت رو از دست میدم و ایا سوار کردن کارتی بالاتر از 730 منطقی هست؟؟ حالا چرا 740 یا 750؟؟ اولا چون به 730خیلی نزدیکن ثانیا قصد تعویض و اپگرید سخت افزاری رو به این زودیها ندارم! مشخصات سیستمم mb= msi p55gd85  cpu=i3core 530 3.00gh 4mb cache  ram=6gig ddr3 1333  power=500 green

و یک سئوال سخت افزاری   کیفیت مانیتورهای بن کیو در چه حدی هستش؟؟؟ مدل مد نظرم سری گیم 22 اینچ فول اچ دی 1میلی ثانیه هستش  

بله امکان پذیره! تمام نسخه های PCIe با هم سازگار هستند.

فقط در مورد بعضی کارت های رده بالا ممکنه باعث کاهش کارایی بشه.

شما خیلی راحت میتونید GTX950 هم استفاده کنید!

730~750 کارت های چندان قویی نیستند!

حداقل به 750ti  فکر کنید...

مانیتور های بنکیو کیفیت خوبی دارند.

درضمن من منظور شمارو از جمله زیر متوجه نشدم:

الان اخرین و بالاترین کارت گرافیکی که رو مادربورد من سوار میشه gt730 هستش

اینو کی گفته؟

لینک به دیدگاه

درود

با تشکر از baback1388  عزیز  راستش همونطوری که از مادربوردم پیداست pcie -2 رو فقط داره منم به همین خاطر گفتم اخرین و بالاترین کارت گرافیک 730 سوار میشه داخل بایوس مادربوردم تو گزینه اسلات گرافیک گزینه کلاک داره که میشه بالاتربرد فکر کنم این رو مدلهای بالاتراز 730 یک کم کمکم کنه مادربردم ساتا 3 و ای ساتا و یو اس بی 3 داره که الان همه مادربردهای به روز هم اینا رو دارن

http://www.msi.com/product/mb/P55GD85.html#hero-specification.... قبلا انتخاب کارت گرافیک راحتر از الان بود الان چندتا معیار دیگه مثل هسته کودا یا بیت رم که 64 یا بالاتر اضافه کردن من کلا یکماه داشتم سرچ میکردم و از مغازه دارها میپرسیدم که چی به چیه هرکی یک چیزی میگفت منم این وسط هر لحظه گمراه تر میشدم مثلا بعضی کارتهای 64 بیتی از 128 بیتی قویترن خب این اولش برام عجیب و غیرقابل باور بود ولی الان فهمیدم درسته اون 64 بیتی ها از 128 بیتی های هم رده خودشون قویترن  در ضمن فکر کنم از لحاظ پاور تو 750ti به مشکل میخورم و یا شاید از لحاظ سی پی یو هم گلوگاه بشه و در ضمن فکر کنم هرچی کمتر هزینه برای گرافیک و رم و.... کنم بهتره چون عمرشون حداکثر 5 ساله بعد اون باید عوض بشن اما مونیتور اگه کیفیت بالا بخریم میتونیم تا 10 سال هم نگهش داریم بهدش از لحاظ بودجه کم میارم الان نگاه کردم msi-gt740 2 gig ddr5 386 cuda حول و حوش 370 تومنه که من برا خرید این باید یکماه تا حقوق بعد صبر کنم که بتونم اینو بگیرم 250 برا گرافیک کنار گذاشته بودم مونیتور هم  BenQ RL2240HE Gaming LED  انتخاب کردم همین روزا سفارش میدم منتها دارم پرس و جو و سرچ  میکنم که جنس تقلبی رو بتونم یشناسم که تقلبی اگه بود نگیرم البته این مانیتور تو اواخر 2014 میلادی ساخته شده و به بازار اومده چند تا عکس ازش دیدم که واقعا از کیفیت رنگش خوشم اومد واقعا طبیعی و جذاب بودن تصویراش

لینک به دیدگاه

درود

با تشکر از baback1388  عزیز  راستش همونطوری که از مادربوردم پیداست pcie -2 رو فقط داره منم به همین خاطر گفتم اخرین و بالاترین کارت گرافیک 730 سوار میشه داخل بایوس مادربوردم تو گزینه اسلات گرافیک گزینه کلاک داره که میشه بالاتربرد فکر کنم این رو مدلهای بالاتراز 730 یک کم کمکم کنه مادربردم ساتا 3 و ای ساتا و یو اس بی 3 داره که الان همه مادربردهای به روز هم اینا رو دارن

http://www.msi.com/product/mb/P55GD85.html#hero-specification.... قبلا انتخاب کارت گرافیک راحتر از الان بود الان چندتا معیار دیگه مثل هسته کودا یا بیت رم که 64 یا بالاتر اضافه کردن من کلا یکماه داشتم سرچ میکردم و از مغازه دارها میپرسیدم که چی به چیه هرکی یک چیزی میگفت منم این وسط هر لحظه گمراه تر میشدم مثلا بعضی کارتهای 64 بیتی از 128 بیتی قویترن خب این اولش برام عجیب و غیرقابل باور بود ولی الان فهمیدم درسته اون 64 بیتی ها از 128 بیتی های هم رده خودشون قویترن  در ضمن فکر کنم از لحاظ پاور تو 750ti به مشکل میخورم و یا شاید از لحاظ سی پی یو هم گلوگاه بشه و در ضمن فکر کنم هرچی کمتر هزینه برای گرافیک و رم و.... کنم بهتره چون عمرشون حداکثر 5 ساله بعد اون باید عوض بشن اما مونیتور اگه کیفیت بالا بخریم میتونیم تا 10 سال هم نگهش داریم بهدش از لحاظ بودجه کم میارم الان نگاه کردم msi-gt740 2 gig ddr5 386 cuda حول و حوش 370 تومنه که من برا خرید این باید یکماه تا حقوق بعد صبر کنم که بتونم اینو بگیرم 250 برا گرافیک کنار گذاشته بودم مونیتور هم  BenQ RL2240HE Gaming LED  انتخاب کردم همین روزا سفارش میدم منتها دارم پرس و جو و سرچ  میکنم که جنس تقلبی رو بتونم یشناسم که تقلبی اگه بود نگیرم البته این مانیتور تو اواخر 2014 میلادی ساخته شده و به بازار اومده چند تا عکس ازش دیدم که واقعا از کیفیت رنگش خوشم اومد واقعا طبیعی و جذاب بودن تصویراش

سلام..

نه عزیز من شما میتونید رو این بردتون 980 هم سوار کنید فقط با کاهش کارایی 5 درصد نه بیشتر!

مادربوردتون خوبه دست کمش نگیرید...

مغازه دارهارو هم بیخیالش بشید.. اکثرشون فقط به فکر فروش جنسشون هستن.

خواستید گرافیک بخرید بیایید تو لیون قسمت vga با توجه به بودجه تون یکی رو انتخاب کنید.

مدل دقیق پاورتونم بگید تا بهتر بشه در موردش نظر داد.. البته 500 وات برای 750ti کافیه از لحاظ cpu هم گلوگاه نیست

ویرایش شده توسط Rai30
لینک به دیدگاه

slm bacheha man khili donbal grafic card ba granty motabar budam

nazaretun dar morede in chie

http://takht-jamshid.com/ProductList/50/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-VGA-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9

kasi kharid karde az takhtjamshid ? vaqean granty emal mishe ???/

لینک به دیدگاه

slm bacheha man khili donbal grafic card ba granty motabar budam

nazaretun dar morede in chie

http://takht-jamshid.com/ProductList/50/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-VGA-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9

kasi kharid karde az takhtjamshid ? vaqean granty emal mishe ???/

گارانتی تخت جمشید گارانتی معتبری هست!

همین حالا پاور / رم/SSD که روی سیستمم هستند با گارانتی تخت جمشید هست (هر3 با برند Corsair)

ولی مشکل برند گرافیک ها هست! من شخصا تا حالا اسم این برند رو هم نشنیده بودم... :-?

وقتی برند های خیلی بهتری و معتبرتری هست، چرا دنبال همچین برندی هستید؟

شما مشخص کنید که چقدر میخواید هزینه کنید؟ تا دوستان بهترین مورد رو پیشنهاد بد.

حالا قیمت هاشو دیدم، خیلی مناسب هست! ولی خب تا حالا اسم برندشم نشنیدم...

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

گارانتی تخت جمشید گارانتی معتبری هست!

همین حالا پاور / رم/SSD که روی سیستمم هستند با گارانتی تخت جمشید هست (هر3 با برند Corsair)

ولی مشکل برند گرافیک ها هست! من شخصا تا حالا اسم این برند رو هم نشنیده بودم... :-?

وقتی برند های خیلی بهتری و معتبرتری هست، چرا دنبال همچین برندی هستید؟

شما مشخص کنید که چقدر میخواید هزینه کنید؟ تا دوستان بهترین مورد رو پیشنهاد بد.

حالا قیمت هاشو دیدم، خیلی مناسب هست! ولی خب تا حالا اسم برندشم نشنیدم...

درود

نه برند مهمه نه گارانتی

کارت گرافیک وقتی سالم باشه دیگه خراب نمیشه مگر اینکه خودمون بهش فشار بیاریم

برند خوبی مثل ایسوس همه محصولاتش ۲۰٪ گرونتره گارانتیشم ۲۰٪ بهش اضافه میکنه

چون بیشتر این کارتهای غیر مطرح از برد مرجع خود کارت استفاده میکنن هیچ مشکلی نداره حتی بهترم هست

اینجوری فقط پولمون رو هدر ندادیم

نهایت بخواد یه کارت بهتر چند سال بیشتر عمر کنه

تا حالا کی یه کارت گرافیک بیشتر ۴ سال استفاده کرده؟؟

پس به نظر من ارزونترین بهترین انتخاب هست فقط gpu و vram مهمه نه برند و خنک کننده و نا فاز و چیزای دیگه فقط به درد کسای میخوره که میخوان پدر کارت در بیارن

کسی که گیمر باشه باریشو نصب میکنه تموم میکنه میره دیگه اور کلاک برای چند درصد بهتر شدن چه فایده ای داره!!!

غیر طرفندهای تبلیغاتی هیچ چیزی پشت اینا نیست

لینک به دیدگاه

درود

نه برند مهمه نه گارانتی

کارت گرافیک وقتی سالم باشه دیگه خراب نمیشه مگر اینکه خودمون بهش فشار بیاریم

برند خوبی مثل ایسوس همه محصولاتش ۲۰٪ گرونتره گارانتیشم ۲۰٪ بهش اضافه میکنه

چون بیشتر این کارتهای غیر مطرح از برد مرجع خود کارت استفاده میکنن هیچ مشکلی نداره حتی بهترم هست

اینجوری فقط پولمون رو هدر ندادیم

نهایت بخواد یه کارت بهتر چند سال بیشتر عمر کنه

تا حالا کی یه کارت گرافیک بیشتر ۴ سال استفاده کرده؟؟

پس به نظر من ارزونترین بهترین انتخاب هست فقط gpu و vram مهمه نه برند و خنک کننده و نا فاز و چیزای دیگه فقط به درد کسای میخوره که میخوان پدر کارت در بیارن

کسی که گیمر باشه باریشو نصب میکنه تموم میکنه میره دیگه اور کلاک برای چند درصد بهتر شدن چه فایده ای داره!!!

غیر طرفندهای تبلیغاتی هیچ چیزی پشت اینا نیست

موضوع عمر کارت نیست.

من حدود 2~3 سال پیش یه INNO3D GT630 1GB گرفته بودم!

طبق اطلاعات سایت و جعبه و ... باید 96 تا CUDA Cores داشته باشه! ولی مال من 48 تا داشت!

با هر نرمافزار و تستی که بود، تست کردم، تعداد CUDA Cores همون 48 بود نتیجه تست ها هم خیلی کمتر از GT630 هایی بود که در اینترنت میدیدم!

از اون وقت دیگه بیخیال این برند های رده دوم و متوسط شدم!!!!

لینک به دیدگاه

موضوع عمر کارت نیست.

من حدود 2~3 سال پیش یه INNO3D GT630 1GB گرفته بودم!

طبق اطلاعات سایت و جعبه و ... باید 96 تا CUDA Cores داشته باشه! ولی مال من 48 تا داشت!

با هر نرمافزار و تستی که بود، تست کردم، تعداد CUDA Cores همون 48 بود نتیجه تست ها هم خیلی کمتر از GT630 هایی بود که در اینترنت میدیدم!

از اون وقت دیگه بیخیال این برند های رده دوم و متوسط شدم!!!!

درسته در بعضی از برند ها و مدل ها از فرکانس و قدرت کارت کم میکنند

ولی حتما تو مشخصات درج میکنن

من تاحالا ندیدم اینجوری کلک بزنن

ولی galax امتحان خودشو پس داده

بین ارزون ها بهترین شرکت هست و از برد خود nvida استفاده میکنه

به نظر من هم esonic اطمینانی بهش نیست در مورد گرافیک

یه شرکتی هست که محصولات الکترونیکی درست میکنه

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

سلام دوستان بنده تازه عضو این سایت شدم.یه گرافیک دارم 6850 اینو میخوام بفروشمش و بالاتر بخرم مقدار هزینه هم آخرش 350 تومنه...

خوشحال میشم دوستان بنده رو راهنمایی کنن هر چه زود تر....

لینک به دیدگاه

سلام دوستان بنده تازه عضو این سایت شدم.یه گرافیک دارم 6850 اینو میخوام بفروشمش و بالاتر بخرم مقدار هزینه هم آخرش 350 تومنه...

خوشحال میشم دوستان بنده رو راهنمایی کنن هر چه زود تر....

من از قیمت دست دوم 6850 خبر ندارم، ولی اگه حدود 150~200 فروخته بشه، میتونید با 350 تومن گذاشتم روی پول گرافیک قبلی یه ASUS GTX 750 Ti PH 2GB GDDR5 بگیرید که حدود 60% قویتره.

ولی اگه حدود 300 فذ.ش بره گرافیکتون، میتونید با حدود قیمت 650~670 تومن یه GTX950 بردارید که حدود 130% قویتر از 6850 هست.

لینک به دیدگاه

من از قیمت دست دوم 6850 خبر ندارم، ولی اگه حدود 150~200 فروخته بشه، میتونید با 350 تومن گذاشتم روی پول گرافیک قبلی یه ASUS GTX 750 Ti PH 2GB GDDR5 بگیرید که حدود 60% قویتره.

ولی اگه حدود 300 فذ.ش بره گرافیکتون، میتونید با حدود قیمت 650~670 تومن یه GTX950 بردارید که حدود 130% قویتر از 6850 هست.

ممنون از راهنماییتون آقا بابک...GTX 750 چطور گرافیکیه خوبه؟!!؟!؟چند پین برق میخوره؟!؟!پس از 6850 خیلی قویتره؟!!؟؟

لینک به دیدگاه

درود     با تشکر از Rai30  اره مادربوردم خیلی خوبه با اینکه 4 سال پیش گرفتم اما امکانات مادربردهای روز رو داره.... پاور هم 500+a گرین هستش یا همون 500 واقعی که همزمان با مادربورد گرفتم فقط نمیدونم اگه مدلهای بالاتر بگیرم این کابل برق داره که به کارت گرافیک بزنم یا نه؟؟ بودجم برا کارت گرافیک خیلی زیاد نیست نهایت بتونم همون 740 ddr5 رو بگیرم که هدفم هم همین کارته سی پی یوم هم بد نیست قدرت تعویض پاور رو ندارم چون 2 تا قعطعه میخوام اپگرید کنم که یک میلیون و صد برام اب میخوره.... منم وضع اقتصادیم زیاد درست نیست با این بیکاری و بی پولی ها.... بیشتر نمیتونم هزینه کنم.... فکر کنم gt740 بس باشه

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون آقا بابک...GTX 750 چطور گرافیکیه خوبه؟!!؟!؟چند پین برق میخوره؟!؟!پس از 6850 خیلی قویتره؟!!؟؟

اول اینکه GTX750  رو من نمیگم! GTX750ti رو میگم!

کلا فرق دارن اینا با هم...

این مقایسه 6850 با 750 با 750ti

post-4580-0-59511000-1443514864_thumb.jpg

post-4580-0-31958700-1443514871_thumb.jpg

6850 یا 750ti اختلاف قابل توجهی دارند.

و 750 هم از 6850 قویتره، ولی خوب من باشم، با توجه ب اختلاف قیمت ناچیزشون، 750ti برمیدارم...

در مورد برق:

750ti  از معماری جدید NVIDIA استفاده میکنه و شدیدا کم مصرف هست!

یعنی 6850 بیشتر از 2 برابر بیشتر از 750ti برق مصرف میکنه.

لینک به دیدگاه

ببخشید دوستان نمیدونستم این سوالات رو کجا بپرسم

چطوری سلامت کارت گرافیک دست دوم رو میشه تست کرد؟

از کجا میشه فهمید که اورکلاک شده یا نشده؟

لینک به دیدگاه

با سلام.

تست های پایداری و استرس تست های بسیاری هستند که میتونین از شخص فروشنده درخواست کنین انجام بدن و نتیجه رو قرار بدن برای اطمینان شما از صحت سلامت قطعه مانند furmark یا تست های بنچمارک مانند unigine heaven یا 3dmark firestrike

درمورد اورکلاک هم گمان نمیکنم راهی برای فهمیدن این موضوع باشه و باید اعتبار و شناخت و صداقت فروشنده رو مدنظر داشته باشین این رو هم مدنظر داشته باشین اورکلاک اصولی و منطقی هیچ آسیبی به قطعه ای مانند کارت گرافیک نمیزنه بخصوص اگه مدت کمی ازش در شرایط اورکلاک شده استفاده بشه و همچنین در کارت گرافیک هایی مانند 970 به میزان زیادی بدون افزایش ولتاژ امکان اورکلاک هست و حتی بدون افزایش power limit هم میشه میزان منطقی اورکلاک کرد و هیچ صدمه ای به قطعه وارد نمیشه

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

با سلام.

تست های پایداری بسیاری هستند که میتونین از شخص فروشنده درخواست کنین انجام بدن و نتیجه رو قرار بدن برای اطمینان شما از صحت سلامت قطعه

درمورد اورکلاک هم گمان نمیکنم راهی برای فهمیدن این موضوع باشه و باید اعتبار و شناخت و صداقت فروشنده رو مدنظر داشته باشین این رو هم مدنظر داشته باشین اورکلاک اصولی و منطقی هیچ آسیبی به قطعه ای مانند کارت گرافیک نمیزنه بخصوص اگه مدت کمی ازش در شرایط اورکلاک شده استفاده بشه و همچنین در کارت گرافیک هایی مانند 970 به میزان زیادی بدون افزایش ولتاژ امکان اورکلاک هست و حتی بدون افزایش power limit هم میشه میزان منطقی اورکلاک کرد و هیچ صدمه ای به قطعه وارد نمیشه

لطف میکنید چند مورد از این تست ها که دقت بالایی داره رو نام ببرید؟

GTX980 دارم میخرم

ویرایش شده توسط archtc
لینک به دیدگاه

ویرایش کردم و چند نمونه قرار دادم. پیشنهاد بنده تست unigine heaven هست

https://unigine.com/products/benchmarks/heaven/

http://www.guru3d.com/files-details/download-unigine-heaven-benchmark.html

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گل

بین این دو مدل کدام کارت کیفیت و عملکرد بهتری دارد؟وارزش خرید کدام یک بهتر است؟استفاده جهت گیم..

http://lioncomputer.ir/product/6258/R9+380+GAMING+4G+-+%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%A7%D9%85+%D8%A7%D8%B3+%D8%A7%DB%8C+%D8%A2%D8%B19+380+%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF+4+%DA%AF%DB%8C%DA%AF/

http://lioncomputer.ir/product/5093/Zotac+GTX+960+2GB+GDDR5/

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گل

بین این دو مدل کدام کارت کیفیت و عملکرد بهتری دارد؟وارزش خرید کدام یک بهتر است؟استفاده جهت گیم..

http://lioncomputer.ir/product/6258/R9+380+GAMING+4G+-+%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%A7%D9%85+%D8%A7%D8%B3+%D8%A7%DB%8C+%D8%A2%D8%B19+380+%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF+4+%DA%AF%DB%8C%DA%AF/

با سلام

گمان میکنم این مطلب که قابل تکیه و اطمینان هست بخوبی بتونه پاسخ سوالتون رو بده بخصوص که بررسی ویدیویی داره و فقط آمار و ارقام نیست و بخوبی میتونین stutter و سک سکه های کارت گرافیک ها رو هم ببینین که بشه بهتر نتیجه گیری کرد البته حتما ویدیو ها رو در بیشترین کیفیت تماشا یا دانلود بفرمایین و دقت داشته باشین که مقایسه بین مدل های رفرنس هست و مصرف کمتر و حرارت مناسب تر و همچنین اختلاف قیمت ها نسبت به بازارجهانی رو هم درنظر داشته باشین و درپایان اگه نظرتون به سمت 960 بود مدل evga supersc acx v2.0+ 2gb از مدلی که اشاره کردین بهتر هست.اما ظاهرا مدل 4gb 380 عملکرد بهتری داره وقیمت مناسبی هم داره همچنین stutter و سک سکه ی کمتری در اجرای بازی ها داره که تجربه ی روانتری هست.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-graphics-card-upgrade-guide-update-3?page=3

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گل

اگر مشکل پاور و بودجه ندارید، برید سمت r9 380 4gb چون با تست ها و ریویوهایی که بنده دیدم، این کارت از 960 سرتره، 4 گیگ مموری با پهنای باند مناسب داره، دایرکس 12 هم که هست، برای گیمینگ  رزولوشن 1080 خیلی خوب جوابگو هست. ابته میدونم الان همه دوستان میان میگن، 960 بهتره! @};-  ولی به نظر بنده 380 آینده نگری بیشتری داره.

لینک به دیدگاه

گمان نمیکنم کسی با برتری msi 380 مدل 4gb مخالفتی داشته باشه درحال حاضر با توجه به قیمت 910.000 تومانی. 960 4gb بیش از 200.000 تومان با مدل 2gb اختلاف داره و 380 بنظر بنده درحال حاضر باتوجه به شرایط حاکم انتخاب مناسب تری هست و ارزش 70.000 تومان بیشتر رو داره و کسانی که قصد خرید اقتصادی دارن میتونن gtx 950 رو مدنظر داشته باشن.

لینک به دیدگاه

نسبت به قیمت و کارای r9 380 4gb واقعا خیلی بهتره

فقط مصرف بالاتر داره که مهم نیست یه پاور قویتر لازمه که همه دارن

در واقع کارت های amd از همرده رقیبشون قویتر و ارزونتر هستن اما به خاطر بهینه تر بودن با nvida نمیتون خودشون نشون بدن

Gamework و بهینه بودن بازیها با nvida

اینارو چطوری میشه توجیح کرد؟

مثلا بازی مثل بتمن گزینه های گرافیکی بیشتری با nvida در اختیار گیمیر قرار میده

که البته 15 فریم کاهش میده دی:

لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم کسی با کارت 380 یا 960 بازی رو( اون هم فقط چندتا بازی ) با رزولوشن فول اچ دی و تنظیمات مثلا high روی 60 فریم مثلا بازی کنه و بعد به خاطر چندتا افکت این فریم مناسب رو قربانی کنه . منظورم این هست که کسی که حتی 960 هم داره ترجیح میده بازی هارو با رزولوشن بالاتر به همراه فریم خوب بازی کنه تا اینکه به خاطر چندتا افکت از اجرای روان بازی بگذره . من هم مثل دوستان با 380 موافق هستم . کارایی تو بعضی بازی ها که پشتیبانی بهتری از انویدیا دارن ممکنه یکم کم باشه ولی ارزش برتری در vram رو داره مخصوصا برای بازی های آینده که  2 گیگ vram حداقل لازم هست و 4 گیگ مناسب تر هست مخصوصا بازی های جهان باز . اخبار دایرکس 12 هم فعلا به نفع AMD پیش میره . البته نمیگم انویدیا با دایرکس 12 مشکل پیدا میکنه چون کارت های جدید میزنه ولی کارت های فعلی مثل 960 به صورت عملی نشون دادن که با دایرکس 12 راحت نیستن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...