رفتن به مطلب

Recommended Posts

:D

آره دیگه خلاصش همین میشه :D (به زبون روان) =))

اونم خوبه

قیمتشم نمیدونم احتمالا بالاتر از evga باشه

قیمتش نه، در مورد خنکی نسبت به سایر برندها (تجربه شخصی) اطلاعی دارید؟
لینک به دیدگاه

حالا برای چی دنبال خنک بودنش هستید ؟ چون تفاوت چندانی ندارن که بخوان تاثیرگذار باشن .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

خنک ترین و کم صدا ترین 970 مربوط به کدوم برند و مدل هست؟

درود

Inno3d herculez x4

Evga ssc+

در کل همشون خوبن حالا بخوای ریز بهش نگاه کنی این کارتا 2-3 درجه از بقیه خنک تر هستن و کم صدا!

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمتش نه، در مورد خنکی نسبت به سایر برندها (تجربه شخصی) اطلاعی دارید؟

970 کارتهای خنکی هستن و کولر msi یکی از بهترین هاست خودم 750ti دارم که کولرش خوبه و دماش تو لود طولانی از 60 درجه بالاتر نرفته

شخصا با 970 msi کار نکردم اما کولرهاش خوبه

fannoise_idle.giffannoise_load.giftemp.gif

1.jpg

اینطوری که میبنی دمای msi تو لود از همه کمتره

تو حالت ide هم فنها خاموشه تا 60درجه اینا

ویرایش شده توسط Hassan.StarKilleR
لینک به دیدگاه

دوستان یه نقد دیدم از مقایسه کارت های 960 و r9 380 که مصرف برق در حالت آماده به کار حدود 112 وات بودن هر دوشون و در حالت لودینگ کامل هم هر دو کارت حدود 370 وات مصرف داشتن ! مگه این کارت ها 120 و 190 وات نیستن ؟! 

اینم لینک ویدیو : https://www.youtube.com/watch?v=NTpNZEW31G0

همین ویدیو رو گذاشتم تو آپارات : http://www.aparat.com/v/T5Hmx

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

دوستان یه نقد دیدم از مقایسه کارت های 960 و r9 380 که مصرف برق در حالت آماده به کار حدود 112 وات بودن هر دوشون و در حالت لودینگ کامل هم هر دو کارت حدود 270 وات مصرف داشتن ! مگه این کارت ها 120 و 190 وات نیستن ؟!

اینم لینک ویدیو : https://www.youtube.com/watch?v=NTpNZEW31G0

همین ویدیو رو گذاشتم تو آپارات : http://www.aparat.com/v/T5Hmx

درود

خیر دوست عزیز اینطور نیست!

لااقل توی اون کلیپی که تو آپارات گذاشتی مصرف 270 واتی کارتها دیده نشد!

توی اون کلیپ اوایل مشخصات کارتها رو معرفی کرد و بعد رفت سراغ " مصرف کلی " سیستم که در بیکاری با هر دو کارت 112 و 113 بود و در لود هم 368 و 371 وات بودند!

و خبری از مصرف 270 واتی کارت ها نبود!

در آخر هم چند تا بنچمارک از بازی ها گرفته شد.

وسلام.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

نظرتون در مورد msi چی هست؟

خوبه ولی پیشنهاد میکنم برای 970 کمتر هزینه بکنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

دوستان یه نقد دیدم از مقایسه کارت های 960 و r9 380 که مصرف برق در حالت آماده به کار حدود 112 وات بودن هر دوشون و در حالت لودینگ کامل هم هر دو کارت حدود 270 وات مصرف داشتن ! مگه این کارت ها 120 و 190 وات نیستن ؟! 

اول اینکه داره میگه مصرف کل سیستم 112 وات هست در حالت بیکاری.

دوم هم اینکه اون 120 واتی که در مورد مصرف GTX960 شنیدید مربوط به نسخه های ریفرنس هست!

نسخه هایی که تو بازار هستند 150 تا 170 وات مصرفشونه...

لینک به دیدگاه

تشکر بابت توضیحات دوستان ، دقت نکردم دقیقا گوینده چی داره میگه ، پس داشت کل مصرف سیستم رو بررسی میکرد ، اون 270 هم اشتباه نوشتم منظورم 370 بود. البته باز جالب هست که مصرف سیستم ها برابر بود در حالیکه فکر میکردم باید 380 بالاتر باشه چون مصرف برقش بالاتر هست .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

تشکر بابت توضیحات دوستان ، دقت نکردم دقیقا گوینده چی داره میگه ، پس داشت کل مصرف سیستم رو بررسی میکرد ، اون 270 هم اشتباه نوشتم منظورم 370 بود. البته باز جالب هست که مصرف سیستم ها برابر بود در حالیکه فکر میکردم باید 380 بالاتر باشه چون مصرف برقش بالاتر هست .

یه قسمتش، یه جورایی منطقی هست!

تستی دیده بودم تو یه سایت که:

سیستم با پردازنده 5820k و ssd و خنک کننده ابی و گرافیک 780 و ...

تو فول لود 216 وات مصرف بود.(فقط پردازنده زیر فشار بود)

حالا اگه روی این سیستم که تقریبا مشابه سیستم توی ویدیویی هست که فرستادی، 110~120 تا اضافه کنیم jتقریبا به همون عدد 330 میرسیم که تو ویدیو رسیده بود (120 تقریبا اختلاف مصرف 960 در حالت بیکاری و تحت فشار)

تعجب من در مورد 380 هست! اینکه تولید کننده خودش هم همچین ادعایی نداره که تو این تست بدست اومده!

و اینجایی کار بنظر من میلنگهو به نظرم یا تست درست نبوده یا بی طرف نبوده.

لینک به دیدگاه

سلام قصد خرید کارت asus r9 380x oc 4gb دارم دوتا سوال داشتم میخواستم راهنماییم کنید

1- این کارت با cpu گلوگاه ایجاد میکنه یا نه

cpu core i5 750 2.7ghz quad core

2-پاورم مشکلی نداره با این کارت؟

green g585b gaming دوتا کابل 6 پین برای vga داره مصرف این کارت گرافیکم 190w هست ممنون بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

پردازنده خیلی فریم رو میاره پایین ( البته در بازی های جدید و سنگین ) ، این پردازنده شما قدیمی هست و در حالت فرکانس پایه در حد I3 های جدید عمل میکنه ، اگه بتونید پردازنده رو تا حدود 3.8 اور کنید اونوقت خیلی بهتر میشه ، ولی درکل پردازنده شما قدیمی هست و ضعیف و در حد کارت گرافیکی که میخواین بخرین نیست .

مقدار رم هم مهم هست ( حداقل 8 گیگ و مقدار مناسب بالای 12 گیگ )

پاور مشکلی نداره و خوب هست .

توصیه میشه به فکر پردازنده ای در حد 4460 یا بالاتر باشید .

شما اگه خرید کارت رو قطعی کردید ، میتونید امتحان کنید و در حالت های پایه فرکانس پردازنده شروع کنید و کم کم تا جایی که میشه پردازنده رو اور کنید ، شاید همین اورکلاک هم بتونه شما رو راضی کنه .

لینک به دیدگاه

پردازنده خیلی فریم رو میاره پایین ( البته در بازی های جدید و سنگین ) ، این پردازنده شما قدیمی هست و در حالت فرکانس پایه در حد I3 های جدید عمل میکنه ، اگه بتونید پردازنده رو تا حدود 3.8 اور کنید اونوقت خیلی بهتر میشه ، ولی درکل پردازنده شما قدیمی هست و ضعیف و در حد کارت گرافیکی که میخواین بخرین نیست .

مقدار رم هم مهم هست ( حداقل 8 گیگ و مقدار مناسب بالای 12 گیگ )

پاور مشکلی نداره و خوب هست .

توصیه میشه به فکر پردازنده ای در حد 4460 یا بالاتر باشید .

شما اگه خرید کارت رو قطعی کردید ، میتونید امتحان کنید و در حالت های پایه فرکانس پردازنده شروع کنید و کم کم تا جایی که میشه پردازنده رو اور کنید ، شاید همین اورکلاک هم بتونه شما رو راضی کنه .

کاملا درست هست، فقط....

پاور ایشون چون خیلی قدیمی هست و به احتمال زیاد افت ولتاژ زیادی دارند که بهتره یک پاور جدید تهیه کنند.

لینک به دیدگاه

کاملا درست هست، فقط....

پاور ایشون چون خیلی قدیمی هست و به احتمال زیاد افت ولتاژ زیادی دارند که بهتره یک پاور جدید تهیه کنند.

ممنون از راهنمایتون اگر بخوام asus gtx 960 4gb یا asus gtx 950 2gb بگیرم چطور؟ بازم با افت فریم و ولتاژ روبرو هستم؟ چون توان تعویض cpu و پاورم ندارم ممنون بابت راهنمایی
لینک به دیدگاه

شما قبل از هر کاری پیگیر اورکلاک پردازنده باشید ، این پردازنده بالای 4 گیگاهرتز هم اور شده ، شما هم با کمی تلاش میتونید این پردازنده رو خوب اور کنید . 

گرافیک 950 و 960 هم چون مصرف کمتری دارن توصیه میشه ، اگه میخواین تا چند سالی با همین کارت بازی کنین کارت 960 مدل 4 گیگ توصیه میشه .

رم تون رو نگفتین چقدر هست ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ی سوال داشتم http://lioncomputer.ir/product/6582/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+EVGA+GTX+970+SSC+ACX+2.0%2B/ و 970 g1 gamingدر گیم چند فریم اختلاف دارن؟کلا فرقه اصلیشون چیه؟

و سوال دیگه:همین مدل evga و کارت390چی؟

ممنون میشم تفاوت هاشونو مطرح کنید ...

ویرایش شده توسط ali3516
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایتون اگر بخوام asus gtx 960 4gb یا asus gtx 950 2gb بگیرم چطور؟ بازم با افت فریم و ولتاژ روبرو هستم؟ چون توان تعویض cpu و پاورم ندارم ممنون بابت راهنمایی

خواهش میکنم دوست عزیزم.

اگر کارت 950 را بگیرید نیازی به تعویض پاور نیست، مثل مدل Zotac‏ که قیمتش حدودا" 670 تومن هست و قدرتش خیلی نزدیک به 960 رفرنس هست.

ولی اگر تا حداکثر یکی دو ماه دیگه میتونید پاور رو تعویض کنید همون Gtx ‎960 ‎4g or R9‎ ‎380‎ ‎4g‏ تهیه کنید.

سؤالی بود در خدمتم دوست عزیزم.

شادکام باشید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ی سوال داشتم http://lioncomputer.ir/product/6582/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+EVGA+GTX+970+SSC+ACX+2.0%2B/ و 970 g1 gamingدر گیم چند فریم اختلاف دارن؟کلا فرقه اصلیشون چیه؟

و سوال دیگه:همین مدل evga و کارت390چی؟

ممنون میشم تفاوت هاشونو مطرح کنید ...

درود

تفاوت 970 شرکت EVGA‏ با Giga G1 در بازی به 2-5 فریم بسمت گیگا سنگینی میکنه که قابل چشم پوشیه و با توجه به قیمت مدل EVGA‏ پیشنهاد میشه.

ولی تفاوت عمده 970 ها بطور کل با R9‎ ‎390‎ ‎8g‏ در حافظه کارتها هست!

مثلا 970 بیشتر از 3.5 گیگ حافظه پر سرعت و 500 مگابایت کم سرعت داره که در بازی هایی نظیرTotal War ‎‎& Cod ‎‎& Gta V... ‎‏ با کمبود حافظه مواجه میشه کارت و بازی به تیک تیک می افته! ( چه برسه به بازی های آینده! )

ولی R9‎ ‎390‎ ‎8g‏ حافظه یک دستی داره و مشکلی از بابت حافظه نداره و در هیچ بازی فعلا با کمبود حافظه مواجه نشده!

البته دوستان 970 رو برای رزولوشن Full HD‏ کافی میدونند ولی در بعضی از بازی ها که عرض کردم به تیک تیک می افته!

در کل 970 با وجود قدرت مناسب از حافظه مناسبی بهره مند نیست!

و بین این دو کارت بنده R9‎ ‎390‎ ‎8g‏ رو پیشنهاد می کنم چون آینده نگرانه تر هست!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

درود

تفاوت 970 شرکت EVGA‏ با Giga G1 در بازی به 2-5 فریم بسمت گیگا سنگینی میکنه که قابل چشم پوشیه و با توجه به قیمت مدل EVGA‏ پیشنهاد میشه.

مثلا 970 بیشتر از 3.5 گیگ حافظه پر سرعت و 500 مگابایت کم سرعت داره که در بازی هایی نظیرTotal War ‎‎& Cod ‎‎& Gta V... ‎‏ با کمبود حافظه مواجه میشه کارت و بازی به تیک تیک می افته! ( چه برسه به بازی های آینده! )

ولی R9‎ ‎390‎ ‎8g‏ حافظه یک دستی داره و مشکلی از بابت حافظه نداره و در هیچ بازی فعلا با کمبود حافظه مواجه نشده!

البته دوستان 970 رو برای رزولوشن Full HD‏ کافی میدونند ولی در بعضی از بازی ها که عرض کردم به تیک تیک می افته!

و بین این دو کارت بنده R9‎ ‎390‎ ‎8g‏ رو پیشنهاد می کنم چون آینده نگرانه تر هست!

موفق باشید.

بله ممنون ایمان جان

بین390و390xچی؟

ارزش 400،300تومن بیشتر هزینه کردن رو داره 390x?

یا اینکه فریم که تو گیم میدن تقریبن یکسان هستن؟

لینک به دیدگاه

390  اختلاف هزینش نسبت به کارایی با 390 ایکس داخل بازار ما برای مصرف کننده توجیه نداره! اصلا.

ویرایش شده توسط Nima_2015
لینک به دیدگاه

درود

موفق باشید.

ایمان جان مطمئنی؟ چون داخل تست هایی که من دیدم حتی مدل اکستریم کور زوتاک که اور شده ترین مدل 970 هست عملا در حد همین  گیگا نشون میده و حتی در  اکثر تست ها یک فریم پایین تر میده...چون مثل اینکه داخل گیم مدل گیگا فرکانس های بالاتری بوست میشه بدون اور...

http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/35330-zotac-geforce-gtx-970-amp-extreme-core-edition-im-test.html?start=8

لینک به دیدگاه

بله ممنون ایمان جان

بین390و390xچی؟

ارزش 400،300تومن بیشتر هزینه کردن رو داره 390x?

یا اینکه فریم که تو گیم میدن تقریبن یکسان هستن؟

خواهش میکنم علی جان.

خب همینطور که خودتون گفتید اختلاف کارایی تقریبا" کمی دارند و به اندازه 300-400 تومن بیشتر اصلا ارزش نداره!

همون R9‎ ‎390‎ ‎8g‏ بدون ایکس فعلا" ارزش خرید بالاتری داره.

شادکام باشید.

لینک به دیدگاه

ایمان جان مطمئنی؟ چون داخل تست هایی که من دیدم حتی مدل اکستریم کور زوتاک که اور شده ترین مدل 970 هست عملا در حد همین گیگا نشون میده و حتی در اکثر تست ها یک فریم پایین تر میده...چون مثل اینکه داخل گیم مدل گیگا فرکانس های بالاتری بوست میشه بدون اور...

http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/35330-zotac-geforce-gtx-970-amp-extreme-core-edition-im-test.html?start=8

درود

ببین نصیر جان، اتو بوست در هر کارتی متفاوت هست و اصلا در هیچ یک از کارت ها دقیقا" مشخص نیست که کارت مثلا 970‎ G1 را اگر 10 عدد ازش داشته باشید هر کدوم در اتو بوست یک فرکانسی میزن !!!

پس نمیشه از روی اتو بوست تصمیم گرفت!

در کل خرید 970 با قیمت 1.500 دیگه منطق نداره، بخاطر حافظه مشکل سازش در بازی ها که کم میاره و به تیک تیک می افته!

شادکام باشید. :D

لینک به دیدگاه

درسته پس همون390 انتخاب شد.

حالا از بین برند هاش تو بازار کدوم بهتره ک بگیرم؟

مدل گیگا ش حدود100تومن ارزون تر از asus d3هستش.

در کل msi و asus و giga چقدر تفاوت دارن باهم؟

ممنون ميشم مثل همیشه با حوصله مستهفیظمون کنید:) :)

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...