رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام خمت همگی ، من تمام مزیت ها و معایب این دو کارت زیر رو میدونم اما نمیتونم تصمیم بگیرم  :(

290X trix 8GB

390 dcii 

قیمت اولی یک میلیون و دومی 900 ، لطفا شما به من در انتخاب کمک کنین :x تست ها رو بار ها دیدم و اطلاع دارم اما اگر کسی این دو کارتو داشته لطفا کمی در موردشون توضیح بده ، مزیت ها و معایب .

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

با توجه به پاورتون

شما گرافیک های رده بالای سری GT یا 750 مدنظر داشته باشید

یعنی الان من رو این سیستم gtx 750 Ti ببندم هیچ مشکلی نداره ؟!

میتونه بازی های جدید رو حداقل رو تنظیمات پایین اجرا کنه ؟

لینک به دیدگاه

سلام خمت همگی ، من تمام مزیت ها و معایب این دو کارت زیر رو میدونم اما نمیتونم تصمیم بگیرم  :(

290X trix 8GB

390 dcii 

قیمت اولی یک میلیون و دومی 900 ، لطفا شما به من در انتخاب کمک کنین :x تست ها رو بار ها دیدم و اطلاع دارم اما اگر کسی این دو کارتو داشته لطفا کمی در موردشون توضیح بده ، مزیت ها و معایب .

به دلیل خنک تر بودن سری 390 من پیشنهادم 390 هست

البته می تونید 290x هم تهیه کنید و برای خنک سازیش یک کیت واترکول روش نصب کنید اگر از نظر هزینه کردن مشکلی ندارید

Sapphire-Nitro-380-390-Charts-Temps.jpg

temp.jpg

یعنی الان من رو این سیستم gtx 750 Ti ببندم هیچ مشکلی نداره ؟!

میتونه بازی های جدید رو حداقل رو تنظیمات پایین اجرا کنه ؟

قاعدتن باید بتونید

در عین حال شما رم تون هم بهتر هست به 8 ارتقا بدید و پردازنده رو هم به مدل های Core 2 Quad ارتقا بدید در اینده نزدیک

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

به دلیل خنک تر بودن سری 390 من پیشنهادم 390 هست

Sapphire-Nitro-380-390-Charts-Temps.jpg

temp.jpg

دمای کارت تریکس با خمیر کارخونه 72 هست و کمی در لود نویز داره ، دمای 390 ایسوس 76 هست با خمیر z9 که اصلا در لود نویزی نداره و میتونم به هر دو کارت هم خمیر لیکویید بزنم که دما محشر شه ، راستی کارت 390 گارانتی داره ولی 290x خیر . هر دو کارت هم 8 گیگ هستن 

لینک به دیدگاه

قاعدتن باید بتونید

در عین حال شما رم تون هم بهتر هست به 8 ارتقا بدید و پردازنده رو هم به مدل های Core 2 Quad ارتقا بدید در اینده نزدیک

آخه نه سی پی یو و نه رم دیگه تو بازار نوش موجود نیست....

لینک به دیدگاه

آخه نه سی پی یو و نه رم دیگه تو بازار نوش موجود نیست....

نو در بازار موجود نیست اما دست دوم موجود هست با قیمت های مختلف...

.

لینک به دیدگاه

نو در بازار موجود نیست اما دست دوم موجود هست با قیمت های مختلف...

.

والا آدم جرات دست دوم خریدن اونم تو ایران رو نداره  :D

هیچ کدومش نو نداره ؟ نه سی پی یو و نه رم ؟؟

اگرم دست 2 بگیرم این دو با هم چه قیمتی در میاد حدودا ؟؟

لینک به دیدگاه

والا آدم جرات دست دوم خریدن اونم تو ایران رو نداره  :D

هیچ کدومش نو نداره ؟ نه سی پی یو و نه رم ؟؟

اگرم دست 2 بگیرم این دو با هم چه قیمتی در میاد حدودا ؟؟

والا یکی از خوبی های پردازنده این هست که مثل 0-1 کامپیوتر هست

یعنی یا هست یا نیست

یا سالم هست یا سوخته!

حالتی بین این دو نیست

در خصوص قیمت نمی دونم چراکه قطعات دست دوم هستند و قیمت مشخصی ندارند اما در بازارچه بگردید عزیزانی هستند که پردازنده سوکت 775 میفروشند

دمای کارت تریکس با خمیر کارخونه 72 هست و کمی در لود نویز داره ، دمای 390 ایسوس 76 هست با خمیر z9 که اصلا در لود نویزی نداره و میتونم به هر دو کارت هم خمیر لیکویید بزنم که دما محشر شه ، راستی کارت 390 گارانتی داره ولی 290x خیر . هر دو کارت هم 8 گیگ هستن 

به این میگن یک دوراهی سرنوشت ساز :D

در اخر من پیشنهادم همچنان روی 390 هست با توجه به قیمت 900 تومانی و قدرتی که ارائه میکنه

هنوز هم در بنچ مارک ها داره میدرخشه در dx12 ^_^

لینک به دیدگاه

والا یکی از خوبی های پردازنده این هست که مثل 0-1 کامپیوتر هست

یعنی یا هست یا نیست

یا سالم هست یا سوخته!

حالتی بین این دو نیست

در خصوص قیمت نمی دونم چراکه قطعات دست دوم هستند و قیمت مشخصی ندارند اما در بازارچه بگردید عزیزانی هستند که پردازنده سوکت 775 میفروشندا

الان شما کسی رو میشناسید که داشته باشه و قصد فروش داشته باشه ؟ 

از کجا بفهمم اورکلاک نکرده باشه ؟

بعد اینکه به نظرتون تنها اگه گرافیک رو عوض کنم چیز جالبی از کار درمیاد ؟ اصلا بدرد میخوره ؟ تاثیری داره ؟؟

لینک به دیدگاه

بعد اینکه به نظرتون تنها اگه گرافیک رو عوض کنم چیز جالبی از کار درمیاد ؟ اصلا بدرد میخوره ؟ تاثیری داره ؟؟

بستگی داره چه بازی بخواین انجام بدین ، بازی هایی که پردازنده قوی نیاز دارن مثل gta یا ویچر خوب اجرا نخواهند شد ولی بازی های گرافیک محور مثل pes راحت اجرا میشن ، فیفا هم از نسخه 2015 به بعد با پردازنده های دو هسته ای خوب اجرا نمیشه .

لینک به دیدگاه

بستگی داره چه بازی بخواین انجام بدین ، بازی هایی که پردازنده قوی نیاز دارن مثل gta یا ویچر خوب اجرا نخواهند شد ولی بازی های گرافیک محور مثل pes راحت اجرا میشن ، فیفا هم از نسخه 2015 به بعد با پردازنده های دو هسته ای خوب اجرا نمیشه .

نمیدونم والا --- من با این سیستمم جی تی ای وی رو به راحتی بازی کردم مشکل پردازنده نداشتم --- با گرافیک 9400 جی تی یه گیگ ---

از بازیا ی فیفا و فوتبال هم خوشم نمیاد

میخوام بازیا ی اکشن و معروف رو حداقل تنظیمات حداقلش اجرا بشه

لینک به دیدگاه

توضیحات رو دادند اما داشتن گرافیک قویتر و استفاده از اون نیاز من رم و پردازنده کمی قویتر از سیستم فعلی شما هم هست

در خصوص خرید شما به قسمت بازارچه...پردازنده مراجعه کنید اگر اشتباه نکنم جناب Troy پردازنده های سوکت 775 میفروشند

میتونید از سیستم واسطه لیون استفاده کنید

لینک به دیدگاه

دوستان بعد مدت طولاني تصميم به خريد PC گرفتم به نظرتون 1080 يا 1070

با استدلال و مدرك بگين كدوم بهتره

قضيه اين مدل SLI چيه ؟! مثله astrix بهبود يافته تر و به قول ِخودموني خفن تره ايا ؟!

ممنون از وقتتون ...

لینک به دیدگاه

دوستان بعد مدت طولاني تصميم به خريد PC گرفتم به نظرتون 1080 يا 1070

با استدلال و مدرك بگين كدوم بهتره

قضيه اين مدل SLI چيه ؟! مثله astrix بهبود يافته تر و به قول ِخودموني خفن تره ايا ؟!

ممنون از وقتتون ...

کاملا از نحوه سوالتون مشخصه که خیلی وقت هست که از بحت سخت افزار کامپیوتر دور بودید، منم تا یکسال پیش همینجور بودم،

اول بستگی داره که شما روی چه اندازه تصویری یا همون رزولیشنی یا اصلا روی چه مانیتوری میخواهید استفاده کنید.

برای فول اچ دی 1070 کافیه و خیلی زیاد هم هست و 1080 برای 2کا و 4کا مناسبه

شما از چه مانیتوری استفاده خواهید کرد.

Sli

هم که یعنی استفاده از دو کارته همسان کنار هم که بازم بیشتر موارد رو اندازه های بالا مثل

4کا استفاده میکن.

ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

کاملا از نحوه سوالتون مشخصه که خیلی وقت هست که از بحت سخت افزار کامپیوتر دور بودید، منم تا یکسال پیش همینجور بودم،

اول بستگی داره که شما روی چه اندازه تصویری یا همون رزولیشنی یا اصلا روی چه مانیتوری میخواهید استفاده کنید.

Sli

هم که یعنی استفاده از دو کارته همسان کنار هم که بازم بیشتر موارد رو اندازه های بالا مثل

4کا استفاده میکن.

Sli

4کا استفاده میکن.

ممنون از جوابت دوسته عزيز كارت گرافيك كنونيم gtx 275 كه باستاني شده و 2009 فك كنم خريدم ....

به دليل اومدن چندين بازي مثل Dishonred 2 و Mafia 3 و كلي بازي هاي ديگه كه تو اين چند سال نكردم يك جورايي برام ناراحت كننده بود چون چنتا از دوستانم مدل هاي ATI يا همون AMD ؛ مدل هاي high end رو خريداري كردن و من ترغيب به خريد كارت گرافيك رده بالا شدم ...

بودجه كليم تا ٧ اگه به نزديك ٨ هم برسه ايرادي نداره ولي بيشتر نشه ؛ ميخواستم يك سيستم بگيرم تا چندين سال ساپورت كنه ...

اون gtx 275 كه داشتم تا ٢٠١٣ تمام بازي هاي گرافيكي رو بالاترين تنظيمات بازي كردم و ٢٠١٣ متاسفانه direcx 11 اومد و اولين بازي كه نتونستم بكنم Crysis ٣ بود كه از اون هيچ بازي نتونستم بكنم وفقط بازي هايي انلايني مثل leauge of legend و wow bllizard بازي كردم ...

به نظرتون با اين بودجه ١٠٨٠ يا ١٠٧٠ كدوم بيشتر ميصرفه ؟!

ببخش طولاني شد ...

لینک به دیدگاه

ممنون از جوابت دوسته عزيز كارت گرافيك كنونيم gtx 275 كه باستاني شده و 2009 فك كنم خريدم ....

به دليل اومدن چندين بازي مثل Dishonred 2 و Mafia 3 و كلي بازي هاي ديگه كه تو اين چند سال نكردم يك جورايي برام ناراحت كننده بود چون چنتا از دوستانم مدل هاي ATI يا همون AMD ؛ مدل هاي high end رو خريداري كردن و من ترغيب به خريد كارت گرافيك رده بالا شدم ...

بودجه كليم تا ٧ اگه به نزديك ٨ هم برسه ايرادي نداره ولي بيشتر نشه ؛ ميخواستم يك سيستم بگيرم تا چندين سال ساپورت كنه ...

اون gtx 275 كه داشتم تا ٢٠١٣ تمام بازي هاي گرافيكي رو بالاترين تنظيمات بازي كردم و ٢٠١٣ متاسفانه direcx 11 اومد و اولين بازي كه نتونستم بكنم Crysis ٣ بود كه از اون هيچ بازي نتونستم بكنم وفقط بازي هايي انلايني مثل leauge of legend و wow bllizard بازي كردم ...

به نظرتون با اين بودجه ١٠٨٠ يا ١٠٧٠ كدوم بيشتر ميصرفه ؟!

ببخش طولاني شد ...

دوست عزیز اول از همه شما باید مشخص کنین که از چه مانیتوری میخواهید استفاده کنید،

بعد سراغ کارت گرافیک بریم.

اگر مانیتورتون fhd هست که 1070 کافیه و حتی 1060 هم میتونید بگیرد

ولی اگر مانیتور

2k

4k

باشه حتما باید 1080 بگیرین که کافی باشه

واگه کل بودجتون 8 تومن هست یعنی هم مانیتور و هم کیس فکر میکم که یکم بودجه کمه برای 4k

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اول از همه شما باید مشخص کنین که از چه مانیتوری میخواهید استفاده کنید،

بعد سراغ کارت گرافیک بریم.

يك چيزي باشه با توجه به بودجه كه خدمت عرض كردم پول براي قطعات high end ديگه باقي بگذاره ...

شما فرض كن تا ١ تومان نهايتا ٢ اگر خيلي عالي باشه ...

و اينكه الان خريد سري ١٠ معقولانه هستش ؟!

لینک به دیدگاه

مثلا که دقت تصویر تون 1360*768 باشه و شما بخواین 1070 بگیرین کلا کار اشتباهی هستش چون از تمام قدرت کارت استفاده نمیشه و برعکسش هم اگه شما مانیتور 4 کا داشته باشین و بازم 1070 بگیرین این کارت جوابگوی این مانیتور نیست.

لینک به دیدگاه

مانيتور الان ام 1650 همچين رزرلوشيني دارع ...

بايد عوض كنم با توجه به سري ١٠ ...

نظره شما درباره جايگزين اين مانيتور چيه ؟!

لینک به دیدگاه

يك چيزي باشه با توجه به بودجه كه خدمت عرض كردم پول براي قطعات high end ديگه باقي بگذاره ...

شما فرض كن تا ١ تومان نهايتا ٢ اگر خيلي عالي باشه ...

و اينكه الان خريد سري ١٠ معقولانه هستش ؟!

این توضیحی که میدم کاملا نظر شخصیمه و شما بیشتر تحقیق کنین

بهتره مانیتور فول hd بردارین تا از هزینه های مانیتور و گرافیک کم بشه و شما بتونین بیشتر به قطعات دیگه فکر بکنین و گذینه های بهتری رو داشته باشین

بعد میتونید کارت 1070 بردارین تا با خیال راحت تا چندسال تمام بازیهارو با بهترین تنظیمات انجام بدین.

مانيتور الان ام 1650 همچين رزرلوشيني دارع ...

بايد عوض كنم با توجه به سري ١٠ ...

نظره شما درباره جايگزين اين مانيتور چيه ؟!

باید در کار نیست ولی اگه قصد تعویض مانیتور رو ندارید میتونید کارت 1060 هم بگیرید، ولی اگه مانیتور رو عوض کردید و فول اچ دی گرفتید که اونموقع 1070 گذینه ی بهتریه

البته باید قیمت 1060 مشخص بشه تا ببینیم ارزش خرید داره یا نه

اگه میخواهید حتما از سری 10 بگیرید اینجوری به نظر من بهتره.

لینک به دیدگاه

بهتره مانیتور فول hd بردارین تا از هزینه های مانیتور و گرافیک کم بشه و شما بتونین بیشتر به قطعات دیگه فکر بکنین و گذینه های بهتری رو داشته باشین

بعد میتونید کارت 1070 بردارین تا با خیال راحت تا چندسال تمام بازیهارو با بهترین تنظیمات انجام بدین.

حرفِ شما كاملا صحيحِ

محدوده بازدهي full hd بين چه رزوليشن هايي هستش ؟!

كدوم كارت از كدوم برند يعني منظورم nvidia 1070 : msi - giga - zorac

چون كارت گرافيك الان ام nvidia مرجع هستش ؟!

چون هيچ اطلاعاتي در اين باره ندارم ...

Cpu رو i5 يا i7 كدوم رو انتخاب كنم ؟!

باید در کار نیست ولی اگه قصد تعویض مانیتور رو ندارید میتونید کارت 1060 هم بگیرید، ولی اگه مانیتور رو عوض کردید و فول اچ دی گرفتید که اونموقع 1070 گذینه ی بهتریه

البته باید قیمت 1060 مشخص بشه تا ببینیم ارزش خرید داره یا نه

اگه میخواهید حتما از سری 10 بگیرید اینجوری به نظر من بهتره.

١٠٠ البته اگه پرفمُنس بره بالا تر مانيتور هم عوض ميكنم ...

راستشو بخواي از مانينتور الان ام خسته شدنم ١٩ اينچِ فك كنم

لینک به دیدگاه

فول اچ دی،

1920*1080 میباشد

بهتره بقیه رو بیاین توقسمت چند قطعه.

ببخشید.

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/41276-◄مشاوره-تخصصی-در-خرید-کارت-گرافیک-فقط-در-این-تاپیک►

لینک به دیدگاه

فول اچ دی،

1920*1080 میباشد

بهتره بقیه رو بیاین توقسمت چند قطعه.

ببخشید.

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/41276-◄مشاوره-تخصصی-در-خرید-کارت-گرافیک-فقط-در-این-تاپیک►

ممنون رفيق بابت توضيحات ...

دوستان ديگه اگه اطاعاتي دارين كه مفيد باشه و به من كم سواد كمك كنين ممنون ميشم ..

به اين تاپيك مراجعه كنين ...

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=62604&page=2#entry775475

لینک به دیدگاه

دوستان 280x r9بهتره یا 960

نظرات شخصی هم اوکیه.

ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

دوستان 280x r9بهتره یا 960

نظرات شخصی هم اوکیه.

280x قویتره دوست گرامی. 960 همرده 280 حساب میشه. :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...