رفتن به مطلب

Recommended Posts

در 6 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

دوست عزیز این که نوشتی ربطی به مشاوره ت نداشت و ننوشتنش بهتر بود. خریدار در کمال متانت و بدون هیچ بی احترامی در تاپیکی که خودت حضور داشتی مشکل رو مطرح کرد و شواهد هم دال بر آماتور بودنش نبود. بگذریم که اینجا حضور نداره.

بله ولی غیر مستقیم داشت میگفت من کارت خراب بهش دادم من حتی دلم نمی اومد اون کارتو بفروشم بعد بیام مشکل دار بهش بدم ؟ کارت تو کیس اون خراب شد اخر سرم من مقصر شدم کارتی که چوکش الماسه و بردش خیلی عالیه دست یه ادم فوق حرفه ای خراب شد بعد از 20 روزم اومده بود دنبال مقصر میگشت همه هم محکوم بودن جز خودش . 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Union J گفته است :

بله ولی غیر مستقیم داشت میگفت من کارت خراب بهش دادم من حتی دلم نمی اومد اون کارتو بفروشم بعد بیام مشکل دار بهش بدم ؟ کارت تو کیس اون خراب شد اخر سرم من مقصر شدم کارتی که چوکش الماسه و بردش خیلی عالیه دست یه ادم فوق حرفه ای خراب شد بعد از 20 روزم اومده بود دنبال مقصر میگشت همه هم محکوم بودن جز خودش . 

اگر اصرار داری که چنین چیزی بنویسی بهتر بود در همون تاپیک و زمانی که طرح شد می نوشتی و نه در یک تاپیک مشاوره که ربطی نداره. من درباره ی مشکل پیش آمده داوری نکردم نه در اون تاپیک و نه اینجا. فقط می گم اینجا جای اون جمله نیست.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mehdi.N1 گفته است :

با سلام دوستان یکی میشه منو دقیق راهنمایی کنه که حافظه ی گرافیکی یا همون vram به چه دردی میخوره مثلا  من  کارتی  با حافظه 2 گیگ داشته باشم  و یا  12 گیگ چقدر فرقشه؟در چه مواردی فرق دارند؟و برای بازی های امروزی  چقدر حافظه vram پیشنهاد میدید  من battle field 4 رو با  gtx 960 با حافظه 2 گیگ بازی میکنم به مشکل خوردم  تصویری که  روی مانیتور رندر میشه  به اندازه ی  کافی smooth یا روان نیست همچنین با تنظیمات low در گیم پلی آفلاین با 140  فریمی که دارم تصاویر بریده بریده رندر میشن میشه کمکم کنید؟

https://www.youtube.com/watch?v=AIeKR9et2fs

لینک مشکل من

و اینکه اگر مشکل از گرافیکه  چی پیشنهاد میدید؟

cpu :i5 4460

M.B :h97 gigabyte gaming

RAM :8gb

درود

دوست عزیز در بعضی کارتها vram تاثیر نداره مثلا گرافیک gtx 460 یا gtx 550  و یا هر کدوم از کارت های ddr5 با vram یک از گرافیکی مثل gt 730 با vram دوگیگ یا حتی چهارگیگ  قویتر هستش

قبلا ها vram زیاد مهم نبود و با کارت های قدرتمند 512 mb یا 1گیگ هربازی که میومد به راحتی با جزئیات بالا اجرا میشد

ولی جدیدا بازی ها vram زیادی مصرف میکنن و درصورتی که گرافیک قدرتمندی داشته باشید vram پایین کفایت نمیکنه مثلا بازی watch dogs رو نمیشه با گرافیک دو گیگ با جزئیات آخر بازی کرد و vram سه گیگ و بالاتر میخواد و درعین حال گرافیک قدرتمندی هم میخواد چون کارت هایی با قدرت پایین نمیتونن vram زیادی مصرف کنن

حالا هم شما به احتمال زیاد مشکل vram دارید و gtx 960 مدل 4 گیگش احتمال خیلی زیاد در این بازی ها مشکلی نداشته باشه

در کل جدیدا vram خیلی مهم شده و دو گیگ برای اجرای بازی ها با جزئیات بالا کفایت نمیکنه و حداقل 4 گیگ مورد نیاز هستش

اگه قصد خرید کارت هم داشتید بهتره بالای 4 گیگ بگیرید چون فک نکنم 4 گیگ برای یکی دوسال آیندتون  کافی باشه اینطور که پیش میره حداقل گرافیک 6 گیگ مورد نیازه=))

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AnSaWR گفته است :

درود

دوست عزیز در بعضی کارتها vram تاثیر نداره مثلا گرافیک gtx 460 یا gtx 550  و یا هر کدوم از کارت های ddr5 با vram یک از گرافیکی مثل gt 730 با vram دوگیگ یا حتی چهارگیگ  قویتر هستش

قبلا ها vram زیاد مهم نبود و با کارت های قدرتمند 512 mb یا 1گیگ هربازی که میومد به راحتی با جزئیات بالا اجرا میشد

ولی جدیدا بازی ها vram زیادی مصرف میکنن و درصورتی که گرافیک قدرتمندی داشته باشید vram پایین کفایت نمیکنه مثلا بازی watch dogs رو نمیشه با گرافیک دو گیگ با جزئیات آخر بازی کرد و vram سه گیگ و بالاتر میخواد و درعین حال گرافیک قدرتمندی هم میخواد چون کارت هایی با قدرت پایین نمیتونن vram زیادی مصرف کنن

حالا هم شما به احتمال زیاد مشکل vram دارید و gtx 960 مدل 4 گیگش احتمال خیلی زیاد در این بازی ها مشکلی نداشته باشه

در کل جدیدا vram خیلی مهم شده و دو گیگ برای اجرای بازی ها با جزئیات بالا کفایت نمیکنه و حداقل 4 گیگ مورد نیاز هستش

اگه قصد خرید کارت هم داشتید بهتره بالای 4 گیگ بگیرید چون فک نکنم 4 گیگ برای یکی دوسال آیندتون  کافی باشه اینطور که پیش میره حداقل گرافیک 6 گیگ مورد نیازه=))

همینطور که این دوستمون گفتن ، به عنوان مثال بازی کالاف دیوتی ریمستر که نسخه بازسازی شده بازی 10 سال پیشه رو بازی کنید ، تنظیمات گرافیکی در حالت حداکثر بیشتر از 8 گیگ vram میخواد !!!

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Union J گفته است :

نه نگیر مموریش کمه واسه بازی های امروزه سال دیگه باز بدتر میشه سعی کم کارتی بگیری که 8 گیگو داشته باشه 290 دیگه دوره ش تموم شد .

خوب جیب بنده ته تهش اندازه یه R9 290x 4gb refrence  جا داره 

همین GTX 960 2gb هم مشکل Vram ندارم باهاش 

تازه من خیلی بازی نمی کنم فقط در حد RainBowSix Siege که با Vram 1gb هم میشه بازی کرد 

لینک به دیدگاه

سلام 

ی سوال داشتم 

من پردازندم i3 6300 هستش 

مقدار رم ها هم 2*4 باس 3200 gskil  هستن

میخوام کارت گرافیک Sapphire NITRO+ RX 480 8GB رو تهیه کنم

نمیدونم کارت گلوگاه میکنه یا نه ؟

یا باید پردازندمم عوض کنم ؟

ویرایش شده توسط king-baxx
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، king-baxx گفته است :

سلام 

ی سوال داشتم 

من پردازندم i3 6300 هستش 

مقدار رم ها هم 2*4 باس 3200 gskil  هستن

میخوام کارت گرافیک Sapphire NITRO+ RX 480 8GB رو تهیه کنم

نمیدونم کارت گلوگاه میکنه یا نه ؟

یا باید پردازندمم عوض کنم ؟

تو اکثر بازی های مشکلی نخواهید داشت ، البته فریمی که میگیرید قطعا کمتر از مقداری خواهد بود که با پردازنده های قوی تر میگیرید ( البته بستگی داره بازی پردازنده محور باشه یا نه ) مثلا بازی هایی مثل فارکرای پریمال یا مافیا 3 هرچی پردازنده قوی تر باشه فریم بیشتری میدن ، ولی در کل پردازنده 6300 هم قوی ترین i3 بازاره و فعلا توان پردازش قابل قبول در اکثر بازی ها رو داره  ، گرافیک 480 رو تهیه کنید ، بعدا که دوباره بودجه داشتید پردازنده رو ارتقا بدید ، رم هم 8 گیگ لب مرزه و برای بازی هایی مثل کالاف دیوتی اینفینیتی یا ریمستر میتونه مشکل ساز بشه . بهتره که رم هم در صورت امکان 16 گیگ کنید 

لینک به دیدگاه

سلام 

دوستان میخوام یه کارت دست دوم تهیه کنم . با بازار افتضاء و نامردی الان نمیشه کارت نو خرید متاسفانه . تو مایه های 500 تا 550 میخوام یه کارت دست دوم بگیرم به نظرتون چه کارتی ارزش خرید داره . بیشتر مدنظرم amd هست حالا اگر از nvidia هم کارت خوبی بود ممنون میشم بگید . کارت قبلی خودم هم hd 7950 بود که حدود 10 ماه پیش فروختم 

لینک به دیدگاه

سلام 
دوستان میخوام یه کارت دست دوم تهیه کنم . با بازار افتضاء و نامردی الان نمیشه کارت نو خرید متاسفانه . تو مایه های 500 تا 550 میخوام یه کارت دست دوم بگیرم به نظرتون چه کارتی ارزش خرید داره . بیشتر مدنظرم amd هست حالا اگر از nvidia هم کارت خوبی بود ممنون میشم بگید . کارت قبلی خودم هم hd 7950 بود که حدود 10 ماه پیش فروختم 

درود

gtx 960
r9 380x

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mephist33 گفته است :

درود

gtx 960
r9 380x

برای این کارت ها فکر کنم یه پاور 550 وات کافی باشه درسته ؟ 

بعد کارت 380x با این قیمت ها گیر میاد واقعا 

لینک به دیدگاه

پاور ۵۰۰هم کافیه

فقط بعیده تا ۵۵۰گرافیک ۳۸۰xگیر بیارین ۹۶۰ هم ۹۰درصد با این قیمت گیر نمیارین

یادم نمیاد هیچوقت ۳۸۰x با قیمت ۶۰۰تومان هم دیده باشم چه برسه زیر ۶۰۰

میتونید ۹۵۰بگیرید مدلایی داره که قدرتشون چند فریم با ۹۶۰ فرق داره و خیلی هم کم مصرف حتی پاور ۳۸۰هم واسش کافیه

لینک به دیدگاه

برای این کارت ها فکر کنم یه پاور 550 وات کافی باشه درسته ؟ 
بعد کارت 380x با این قیمت ها گیر میاد واقعا 

من خودم دارم 970 رو با پاور 480 استفاده میکنم البته برای چند ماهی تا پاور 550 بگیرم و هیچ مشکلی هم نداره. چندتا فروم خارجی هم چک کردم اکثرا گفتن 450 وات کافیه

لینک به دیدگاه

به نظرم اگر قرار باشه gtx 950 رو با این قیمت بخرم  به نظرم خرید rx 460 آک با صرفه تره . چون هم آکه و هم قدرتش از 950 بهتره حداقل تو دایرکس 12 .

فکرم روی r9 280x بود که تا جایی که اطلاع دارم خیلی زیاد مشکل داشته این کارت و نمیشه طرفش رفت اونم دست دومش . 

کافرها کارت میسازن و با هزینه تولید 130 دلار میدن دست مردم . مسلمونا ( خودمون ) همون کارتو بدون هیچ زحمتی میخریم و 4 لا میکنیم تو پاچه هم یعنی سودی که میگیریم اون کافر تولید کنندش نمیگیره اونوقت ادعامونم اونجای خرو پاره میکنه . سالی 100 بارم میریزیم بیرون و میگیم مرگ بر امریکا 

هیچ ملتی با ما کاری نداره و ما خودمون نسل خودمونو ریشه کن خواهیم کرد . 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

به نظرم اگر قرار باشه gtx 950 رو با این قیمت بخرم  به نظرم خرید rx 460 آک با صرفه تره . چون هم آکه و هم قدرتش از 950 بهتره حداقل تو دایرکس 12 .

فکرم روی r9 280x بود که تا جایی که اطلاع دارم خیلی زیاد مشکل داشته این کارت و نمیشه طرفش رفت اونم دست دومش . 

کافرها کارت میسازن و با هزینه تولید 130 دلار میدن دست مردم . مسلمونا ( خودمون ) همون کارتو بدون هیچ زحمتی میخریم و 4 لا میکنیم تو پاچه هم یعنی سودی که میگیریم اون کافر تولید کنندش نمیگیره 

هیچ ملتی با ما کاری نداره و ما خودمون نسل خودمونو ریشه کن خواهیم کرد . 

اشتباه دوست عزیز

کارت rx 460 واس گیم اندازه 950 قوی نیس

این لینک رو مشاهده کنید

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-RX-460-vs-GeForce-GTX-950

منم میخواستم بگم 280x میتونین ارزون گیر بیارین اما درست میفرمایین مشکلات زیادی دارن

مشکلات ناسازگاری درایور و ... حالا با این قدرتشونم تا بعضی بازیای سطح پایین لگ میندازن (البته فقط بعضیاشون)

درصورتی که بودجتونو یکم بیشتر کنین پیشنهاد میدم 960 چهار گیگ بخرید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

یکی از رفیقام از بنده خواست که یک سیستم تا 2400000 برای کار با شبیه ساز پرواز microsoft flight simulator براش ببندم گفت که گرافیکش قویی باشه اساتید برای این شبیه ساز چه کارتی پیشنهاد میدن سیستم مد نظر بنده اینه البته بدون cpu (متاسفانه لیون فعلا core i موجود نداره) دوستان خوشحال میشم بنده رو راهنمایی کنید شب یلداتون بخیر و سلامتی باشه 

پ.ن: حدا اکثر تا 700000 تومن برای گرافیک کنار گذاشتم بهترین کارت پیشنهادی برای شبیه ساز پرواز مایکروسافت اگه دیگر مشخصات سیستم جایی اشکال داره راهنمایی بفرمایین یا سیستم پیشنهادی خودتونو مطرح  کنید اولویت با دوستانی که  با شبیه ساز پرواز مایکروسافت کار کردن شرمنده طولانی شد

راستی بهترین پیشنهاد سیستم یا قطعه دوستان اگه دوستم از خرید سیستم جا نزنه همینجا اعلام میگردد فدای بچه های گل لیون مخصوصا مدیر نمونه جناب حسینی عزیز  (خداییش یه دونه است عاشق مرام و شخصیتش هستم 

5468465.jpg

ویرایش شده توسط raajer
لینک به دیدگاه

سلام دوستان کسی نیست جواب بده؟!؟!

Sent from my HTC Desire VC using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/01, 00:24:58، raajer گفته است :

سلام دوستان 

یکی از رفیقام از بنده خواست که یک سیستم تا 2400000 برای کار با شبیه ساز پرواز microsoft flight simulator براش ببندم گفت که گرافیکش قویی باشه اساتید برای این شبیه ساز چه کارتی پیشنهاد میدن سیستم مد نظر بنده اینه البته بدون cpu (متاسفانه لیون فعلا core i موجود نداره) دوستان خوشحال میشم بنده رو راهنمایی کنید شب یلداتون بخیر و سلامتی باشه 

پ.ن: حدا اکثر تا 700000 تومن برای گرافیک کنار گذاشتم بهترین کارت پیشنهادی برای شبیه ساز پرواز مایکروسافت اگه دیگر مشخصات سیستم جایی اشکال داره راهنمایی بفرمایین یا سیستم پیشنهادی خودتونو مطرح  کنید اولویت با دوستانی که  با شبیه ساز پرواز مایکروسافت کار کردن شرمنده طولانی شد

راستی بهترین پیشنهاد سیستم یا قطعه دوستان اگه دوستم از خرید سیستم جا نزنه همینجا اعلام میگردد فدای بچه های گل لیون مخصوصا مدیر نمونه جناب حسینی عزیز  (خداییش یه دونه است عاشق مرام و شخصیتش هستم 

5468465.jpg

الان هیچ کس دیگه microsft flight simulator x رو استفاده نمی کنه به خاطر این اولا خیلی خیلی قدیمی شده و اینکه هیچ پچی براش نیومده و بی نهایت پرفورمنس بدی داره اصلا هم ربطی به سخت افزار نداره مشکل به دلیل استفاده از dx 9 هست . من الان 1070 دارم اگر نصبش کنم باز بیشتر از 30 فریم نمی تونم بگیرم به خاطر اینکه بازی مال 2006 هست و با سخت افزار امروزی به شدت مشکل داره .

مساله دیگه اینکه کمپانی لاکهید مارتین چند وقت پیش همین شبیه ساز رو از microsft خریده و با dx 11  و ....آپدیتش کرده که پرفورمنس خیلی خوبی داره ومساله اینه که باز همون fsx قدیمی حساب میشه و هیچ پیشرفتی نداره به جز پرفورمنس و رابط کاربری ضمنا 60 دلارم قیمتش هست ..

الان بهترین گزینه واسه شبیه ساز پرواز که من خودمم استفاده می کنم x-plane 10 هست که الان 4 ساله منتشر شده و کلی هم آپدیت گرفته ولی متاسفانه چون از open gl به جای dx استفاده می کنه اونم پرفورمنس خوبی رو سخت افزار ضعیف نداره با 1070 هم زیاد جالب نیست چه برسه به 950 .

مساله دیگه اینکه الان 1 ماه هست که x-plane 11 منتشر شده که نسخه جدید شبیه ساز پروازی هست که در بالا توضیح دادم .

هنوز در مرحله beta هست و کلی مشکل داره و تاریخ انتشارش هم 15 فوریه هست .

دوست شما بهترین گزینه براش همون x-plane 10 هست که میتونه بخره رو استیم از یه فروشنده خوب که اگر از استور روسی بخره براش 60 دلار در میاد80-70 تومن ولی زبانش روسی نیست و انگلیسی هست  .

البته باید رو استیم بخره و اگر نسخه 10 رو بگیره می تونه نسخه 11 رو رایگان دریافت کنه .

خلاصه ش کنم .

دوران microsft flight simulator تموم شده و دوست شما غیر ممکنه بتونه با سیستم 10 تومنی هم بالای 30 فریم بگیره به دلیل اون شبیه ساز مال 2006 هست و مشکلات شدید خودش رو داره مگر اینکه نسخه بازسازی شده توسط لاکهید مارتین رو بخره که اسمش prepare3d گذاشتن که در بالا توضیح دادم .

در حال حاضر x-plane بهترین گزینه هست به خصوص 11 ولی باید تا کمتر از 2 ماه دیگه منتظر موند برای نسخه نهایی و قرار هم هست از روی open gl پورت بشه رو vulkan که منجر به افزایش پرفورمنس میشه .

dfdfd.png

ویرایش شده توسط Union J
لینک به دیدگاه

gtx 1060 بهتره یا rx 480 ???

ویرایش شده توسط ali Mohamadi
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali Mohamadi گفته است :

درود

GTX 1060

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، ali Mohamadi گفته است :

دایرکس 12 ، 480

دایرکس 11 بستگی به تایتل هر شرکت داره هر کدوم تایتل اون شرکته فریم بیشتری میگیره در کل نظر من رو 480 هستش

لینک به دیدگاه

سلام دوستان لیونی

قصد تعویض کارت گرافیکم که 6970 است را دارم با توجه به اینکه مانیتورمmx259 asus است و فول اچ دی است از بین کارت های 970 و 290 و 290xو 390 و 390x دست دوم کدام کارت ارزش خرید بالاتری داره و اینده گرانه تر است البته کارت های سری 470یا1050 چه. حداکثر مبلغ در نظر گرفته شده 700 تا 800 است

ویرایش شده توسط menwomen
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 21 دقیقه قبل، menwomen گفته است :

سلام دوستان لیونی

قصد تعویض کارت گرافیکم که 6970 است را دارم با توجه به اینکه مانیتورمmx259 asus است و فول اچ دی است از بین کارت های 970 و 290 و 290xو 390 و 390x دست دوم کدام کارت ارزش خرید بالاتری داره و اینده گرانه تر است البته کارت های سری 470یا1050 چه. حداکثر مبلغ در نظر گرفته شده 700 تا 800 است

تو بین اینا 390x قویتره ولی مصرف نزدیک 300 وات داره ، 470 تقریبا هم اندازه و یه ذره کمتر از 970 قدرت داره اما تو دایرکس 12 عملکردش بهتره میشه و کارت آینده دار تریه

نظر من رو 470 هستش ، دور بر 1050ti هم خط بکشید که حتی از مدل ضعیف تر 470 ، فریم کمتری میگیره

لینک به دیدگاه

درود بر شما نظرتون چیه یعنی  این کارت از زوتک و اکستریم گیگا هم بالاتر ..

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/videos/view-72-تماشا-کنید-معرفی-و-بررسی-کارت-گرافیک-galax-gtx-1080-hof-فارسی/

لینک به دیدگاه

دوستان بین 1070 این سه مدل کدوم رو پیشنهاد میدید

1070 founders asus

1070 zotac amp

GALAX 1070 EXOC

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، rrtt گفته است :

دوستان بین 1070 این سه مدل کدوم رو پیشنهاد میدید

1070 founders asus

1070 zotac amp

GALAX 1070 EXOC

به ترتیب زوتک

گالاکس

ایسوس

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...