رفتن به مطلب

Recommended Posts

در 4 ساعت قبل، campuzlit گفته است :

دوستان میخواستم کارت گرافیک جدیدی رو بعد از مدت ها به سیستم اضافه کنم. چون اون قدیمی دیگه جواب نمی ده.
سیستم هم اینه:
سی پی یو: i3 2120 @3.3
رم: 4*2 1600
پاور : 530a-eu گرین
مین: msi ph61
کارت فعلی: Gtx 550ti
رزولوشن:1600*900

بودجه من 600 بیشتر نیست . میخوام کارت 950 بخرم. چیز دیگه ای میشه خرید که بهتر باشه؟ منم تنظیمات بالا نمی خوام متوسط کفایت می کنه اما دو سوال دارم:

اول اینکه روی مادربرد من نصب میشه و مشکلی نداره؟ چون pci-i ex 2 هست.

سوال خیلی مهم من هم اینه که مانیتور من فقط ورودی vga داره. اما کارتهای جدید vga ندارن و dvi دارن. اصلا میتونم استفاده کنم و تبدیل dvi to vga رو استفاده کنم؟
چون بهم گفتن کیفیت خیلی بد میشه. درسته یا نه؟ اگه اینجوریه که بیخیال شم و پولم رو هدر ندم.

سلام درود

درمورد سیستمتون نگران نباشید برای GTX 950 کاملا کفایت می کنه

قبول دارم 2120 بعضی جاها ظعیف عمل کرده ولی در حدی نیست که خیلی ضایع باشه میشه گفت GTX 950 رو کامل لود می کنه 

خود بنده شخصا از Q8400 و EVGA GTX 960 SSC استفاده می کنم همراه با 8 گیگ رم DDR2 اصلا هم مشکل ایجاد نمیشه

توی فریم دهی از i3-4130 و GTX 960 Asus Turbo بهتره فقط لودینگ یک مقدار برام طولانیه 

البته بستگی به کاری میکنید هم داره 

ویرایش شده توسط M4t1n
لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

مشخصات سیستم بنده اینه

ASUS B150 PRO GAMING-AURA LGA1151 B150 Mainboard

i5 6500

Geil Evo Potenza 16GB 8GBx2 2400Mhz CL16 DDR4

Cooler Master B600 Ver.2 80Plus Power Suppl

برای این سیستم میخوام ماه آینده نهایتش تا 1600000تومان  یک فروند کارت گرافیک بخرم  فن هیچ برند یا شرکتی نیستم مانیتورم fhd هست و اگه بشه میخوام تا دوسال نگهش دارم دوستان کارتی میخوام که تو این دوسال بهترین فریم رو بهم بده 

کارتهایی مه مد نظرم هست دوستان کارت دیگه ای هم اگه مد نظرتون هست بهم پیشنهاد بدین با توجه به بودجه ام ممنون میشم

ASUS ROG STRIX RX 480 OC DCIII 8GB GDDR5

orginal_1479026587_1.jpg

MSI GTX 1060 Gaming X Twin Frozr VI OC 6GB GDDR5

orginal_1473164550_1.jpg

و این مورد هم بد جور چشمامو گرفته که فک کنم پاورم کمی ضعیف باشه 

Sapphire R9 FURY Tri-X 4GB HBM

orginal_1438591069_Fury Tri-X - 01.jpg

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، raajer گفته است :

سلام دوستان 

مشخصات سیستم بنده اینه

i5 6500

برای این سیستم میخوام ماه آینده نهایتش تا 1600000تومان  یک فروند کارت گرافیک بخرم  فن هیچ برند یا شرکتی نیستم مانیتورم fhd هست و اگه بشه میخوام تا دوسال نگهش دارم دوستان کارتی میخوام که تو این دوسال بهترین فریم رو بهم بده 

کارتهایی مه مد نظرم هست دوستان کارت دیگه ای هم اگه مد نظرتون هست بهم پیشنهاد بدین با توجه به بودجه ام ممنون میشم

هیچ کدوم !

کمی بیشتر هزینه کنی می تونی 1070 بگیری که خیلی بهتر و قدرتمند تره

http://lioncomputer.ir/category/249/کارت گرافیک/#/filter606_GTX+1070/sort_by_amount_with/limit_32/

1070 ام اس آی فقط 200 هزار بیشتر می خواد

لینک به دیدگاه

به نظر من برو سراغ 1070 . این مدل هم کم مصرفه هم فرکانس بالایی داره . دوستان زیادی از این برند خریدن و بسیار راضی بودن

http://lioncomputer.ir/product/8759/کارت+گرافیک+اینو+تری+دی+iChill+GTX+1070+X3/

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، raajer گفته است :

سلام دوستان 

مشخصات سیستم بنده اینه

i5 6500

orginal_1479026587_1.jpg

orginal_1473164550_1.jpg

orginal_1438591069_Fury Tri-X - 01.jpg

درود

در صورتی که از بین این چنتا کارت میخواین یکیشو بخرین پیشنهاد میکنم gtx 1060 Msi Gaming x 6 Gb رو بخرین که نسبت به قدرت و کیفیت ارزون تر از بقیه و کارت عالیی هستش

در صورتی هم که میتونین یکم دیگه به بودجتون اضافه کنید Gtx 1070 بخرید خیلی بهتره

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان نظرتون در مورد  Sapphire R9 FURY Tri-X 4GB HBM  چیه؟ خیلی به دلم نشسته

بودجم نهایتش 1600000 تومنه حتی 1000 تومان هم بیشتر نمیتونم بهش اضافه کنم به نظر اساتید rx480 آینده نگرانه تر نیست؟ 

با توجه به سابقه خوب amd بخاطر پشتیبانی خوب از کارتای نسل قبل

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، raajer گفته است :

ممنون دوستان نظرتون در مورد  Sapphire R9 FURY Tri-X 4GB HBM  چیه؟ خیلی به دلم نشسته

بودجم نهایتش 1600000 تومنه حتی 1000 تومان هم بیشتر نمیتونم بهش اضافه کنم به نظر اساتید rx480 آینده نگرانه تر نیست؟ 

دوست عزیز گرافیک پر قدرتیه اما در عین حال مصرف خیلی بالایی داره و خریدش به صرفه نیست

و اینکه 4 گیگ رم داره و جدیدا بازی های کامپیوتری خیلی رم بالایی میخورن و انتخاب خوبی برای آینده نیست

اما گرافیک GTX 1060 6gb با 6 گیگ رم و مصرف خیلی پایین بهترین انتخابه حتی واسه آینده

گرافیک rx 480 هم گرافیک خوبیه اما اونم مصرف برق بالایی داره و قدرتشم کمتر از    Gtx 1060 هستش

بهترین انتخاب از نظر من همون 1060 msi هست  قیمتشم زیر 1400 و دست دومشو هم میتونید تهیه کنید که تقریبا با نو فرقی نداره هم گارانتی دارن و هم کارکردشون زیاد نبوده

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، raajer گفته است :

فقط عجله کن که گزینه از این بهتر گیر نمیاد

دیر بجنبی فروخته شده

ویرایش شده توسط SaeedEminem2
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

فقط عجله کن که گزینه از این بهتر گیر نمیاد

دیر بجنبی فروخته شده

فروخته شده که:D

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، AnSaWR گفته است :

فروخته شده که:D

ای وای تا همین چند ساعت پیش بودا : دی

هرچند گزینه هایی مثل این زیاده. تو همین هفته 3 4 نفر کارت 1070 کم کارد و تمیز اینجا فروختن

البته اگر این دوستمون با دسته دو مشکل نداشته باشه

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان میشه ارزون ترین کارتی که fifa 17 رو فول اچدی 60 فریم میده معرفی کنید ؟

Sapphire NITRO RX 460 4GB GDDR5  این خوبه ؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Amirreza_MUFC گفته است :

سلام

درود

ظاهرا فیفا 17 گرافیک قدرتمندی نیاز نداره با توجه به این عکس gtx 750 ti تو 1080 با آخرین جزئیات 94 فریم داده

پس  میتونید حتی گرافیک ارزون تر 750 ti تهیه کنید و به راحتی با جزئیات بالا 60 فریم بگیرید

_id1473847241_343178.png

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Amirreza_MUFC گفته است :

سلام

من 750ti دارم و هیچ مشکلی ندارم تو حداکثر تنظیمات روی فول اچ دی . قطعا 460 4 گیگ میتونه به راحتی حتی 120 فریم هم اجراش کنه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان لیونی

قصد تعویض کارت گرافیکم را دارم کارتم مدل 6970گیگا رفرنس است و قصد خرید کارت گرافیک gtx 970 دارم دو ستان لیونی لطفا راهنمایی کنید بهترین مدل این کارت از نظرکیفیت، کارایی و فریم دهی در بازیها و قیمت کدام برند است بدون تعصب روی یک برند خاص. درضمن با خرید این کارت آیا تغییر خیلی محسوسی در اجرای بازها وجود دارد و ارزش تغییر کارتم را دارد

در ضمن مانیتورم asus MX259 است و فول اچ دی است

ویرایش شده توسط menwomen
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، menwomen گفته است :

سلام دوستان لیونی

قصد تعویض کارت گرافیکم را دارم کارتم مدل 6970گیگا رفرنس است و قصد خرید کارت گرافیک gtx 970 دارم دو ستان لیونی لطفا راهنمایی کنید بهترین مدل این کارت از نظرکیفیت، کارایی و فریم دهی در بازیها و قیمت کدام برند است بدون تعصب روی یک برند خاص. درضمن با خرید این کارت آیا تغییر خیلی محسوسی در اجرای بازها وجود دارد و ارزش تغییر کارتم را دارد

در ضمن مانیتورم asus MX259 است و فول اچ دی است

درود

بله با ارتقا به gtx 970 تغییر زیادی در اجرای بازی ها خواهید دید با توجه به این که GTX970 هم برق کمتری مصرف میکنه و خنک تره هم اینکه قدرت و رم بالاتری داره

اجرای بازی های    جدید با جزئیات بالا معمولا گرافیک بالای دوگیگ میخواد و گرافیک دوگیگ به دلیل پر شدن رمش در بعضی از بازی های جدید تیک میزنه

با توجه به قدرت و قیمت از نظر بنده برند Zotac  خریدش به صرفه تره    که با قیمت 850 تومان واس فروش هست.برند های دیگه رو معمولا بالای 900 میفروشن که   خریدشون اصلا به صرفه نیست

لینک به دیدگاه

من تا 10 روز پیش 280x داشتم به مدت 1.5 سال و واقعا میتونم بگم عالی بود در حد خودش و واقعا تحسین می کنم پشتیبانی amd رو اما از 10 روز پیش 1070 inno3d خریدم 1850 نمی دونم چجوری بگم ولی واقعا باهاش حال نمی کنم  یعنی اصلا احساس نمی کنم کارت به این قوی دارم و فک می کنم مثلا همون 280x رو دارم جدی میگم اصلا راضی نیستم کارت خودش بی نهایت عالیه منظورم برند inno3d هست اصلا حتی متوجه نمیشم تو کیس کارت هست انقدر خنک و بی صدا هست اما منظورم کلی هست که کارت بهم حال نمیده . 

مثلا تو بتل 1 تو مرحله اولش فقط 100 فریم میده در حالی که 280x نزدیک 80 فرمیداد اونو فروختم 600 تومن به یه ادم نوب و اماتور که برد خرابش کرد تو هیتمن که کلا 60 فریم میده البته بگم که هیتمن خیلی غیر بهینه هست و خیلی موتور گرافیک مزخرفی داره تو کوانتوم بریک هم فریم خیلی خوبه ولی impress نمی کنه منو کلا انگار نه انگار چنین گرافیکی خوبی خریدم اصلا یه جوریم باهاش جال نمی کنم حالا نیاید بگید مگه تو دیوونه شدی ؟ 

نه واقعا میگم اکثر بازی ها لب مرزه مثلا 70 مافیا 3 که کلا رو ultra تقریبا 70 تا میده که انتظارم خیلی بالاتر بود البته خود مافیل هنوز آپدیت نیاز داره تا فیکس شه . 

پردازنده م 4670k 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Union J گفته است :

من تا 10 روز پیش 280x داشتم به مدت 1.5 سال و واقعا میتونم بگم عالی بود در حد خودش و واقعا تحسین می کنم پشتیبانی amd رو اما از 10 روز پیش 1070 inno3d خریدم 1850 نمی دونم چجوری بگم ولی واقعا باهاش حال نمی کنم  یعنی اصلا احساس نمی کنم کارت به این قوی دارم و فک می کنم مثلا همون 280x رو دارم جدی میگم اصلا راضی نیستم کارت خودش بی نهایت عالیه منظورم برند inno3d هست اصلا حتی متوجه نمیشم تو کیس کارت هست انقدر خنک و بی صدا هست اما منظورم کلی هست که کارت بهم حال نمیده . 

مثلا تو بتل 1 تو مرحله اولش فقط 100 فریم میده در حالی که 280x نزدیک 80 فرمیداد اونو فروختم 600 تومن به یه ادم نوب و اماتور که برد خرابش کرد تو هیتمن که کلا 60 فریم میده البته بگم که هیتمن خیلی غیر بهینه هست و خیلی موتور گرافیک مزخرفی داره تو کوانتوم بریک هم فریم خیلی خوبه ولی impress نمی کنه منو کلا انگار نه انگار چنین گرافیکی خوبی خریدم اصلا یه جوریم باهاش جال نمی کنم حالا نیاید بگید مگه تو دیوونه شدی ؟ 

نه واقعا میگم اکثر بازی ها لب مرزه مثلا 70 مافیا 3 که کلا رو ultra تقریبا 70 تا میده که انتظارم خیلی بالاتر بود البته خود مافیل هنوز آپدیت نیاز داره تا فیکس شه . 

پردازنده م 4670k 

280x 80 فریم میداد و حالا با 1070 100 فریم میگیرید ؟! 

قطعا مشکلی هست وگرنه تو تنظیمات یکسان باید خیلی تفاوت بین این دوتا باشه ، طبق بررسی هایی که تو نت وجود داره بیشتر از دوبرابر 280 باید فریم بگیری با 1070 مگر اینکه گلوگاهی وجود داشته باشه ، مثلا مافیا رو بررسی کنی متوه میشی که پردازنده 100 درصد شده و گلوگاه میشه برای گرافیک 

بتل 1 هم شاید تنظیماتش فرقی کرده ، مثلا 280 تو تنظیمات اتومات مدیوم بوده و الان با کارت 1070 تنظیمات روی اولتراست

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

280x 80 فریم میداد و حالا با 1070 100 فریم میگیرید ؟! 

قطعا مشکلی هست وگرنه تو تنظیمات یکسان باید خیلی تفاوت بین این دوتا باشه ، طبق بررسی هایی که تو نت وجود داره بیشتر از دوبرابر 280 باید فریم بگیری با 1070 مگر اینکه گلوگاهی وجود داشته باشه ، مثلا مافیا رو بررسی کنی متوه میشی که پردازنده 100 درصد شده و گلوگاه میشه برای گرافیک 

بتل 1 هم شاید تنظیماتش فرقی کرده ، مثلا 280 تو تنظیمات اتومات مدیوم بوده و الان با کارت 1070 تنظیمات روی اولتراست

آره تو مرحله اول بتل 1 تقریبا رو اولترا 70 فریم میگرفتم بعد amd درایور داد همین چند هفته پیش من آپدیت نکردم گفتم هیچ چیزی خاصی واسه بتل 1 نداره بعد داشتم بتل لاگ رو میخوندم دیدم یه نفر گفته آپدیت اخر درایور رو نصب کنید 10 فریم بیشتر میده من گفتم میگه میشه بعد نصب کردم فریمم از 70 شد 80 تو مالتی پلیر هم خوب فریم میداد الان 1070 دارم تو مرحله اول رو high تقریبا 100 فریم یکم این ور اون ور میده من اصلا حال نمی کنم با این کارت ازش بدم اومده واقعا پولش حالا هیچی ولی کلا درایور های md رو بیشتر دوس داشتم ولی واقعا کمپانی احمقی هست الان 6 ماه بیشتر انویدیا 1070 داره نیومده یه رقیب واسه این بزنه من میتونستم اونو بخرم من اصلا انویدیا دوس نداشتم مجبور شدم واقعا با amd خیلی راحت ترم از اون موقعی که راجا کودوری برگشته چقدر عالی شده فقط چقدر رو درایور هاشون کار میکنن هر هفته یه اپدیت اما انویدیا از 4 سال پیش همونه ui درایورهاش ..

ویرایش شده توسط Union J
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Union J گفته است :

آره تو مرحله اول بتل 1 تقریبا رو اولترا 70 فریم میگرفتم بعد amd درایور داد همین چند هفته پیش من آپدیت نکردم گفتم هیچ چیزی خاصی واسه بتل 1 نداره بعد داشتم بتل لاگ رو میخوندم دیدم یه نفر گفته آپدیت اخر درایور رو نصب کنید 10 فریم بیشتر میده من گفتم میگه میشه بعد نصب کردم فریمم از 70 شد 80 تو مالتی پلیر هم خوب فریم میداد الان 1070 دارم تو مرحله اول رو high تقریبا 100 فریم یکم این ور اون ور میده من اصلا حال نمی کنم با این کارت ازش بدم اومده واقعا پولش حالا هیچی ولی کلا درایور های md رو بیشتر دوس داشتم ولی واقعا کمپانی احمقی هست الان 6 ماه بیشتر انویدیا 1070 داره نیومده یه رقیب واسه این بزنه من میتونستم اونو بخرم من اصلا انویدیا دوس نداشتم مجبور شدم واقعا با amd خیلی راحت ترم از اون موقعی که راجا کودوری برگشته چقدر عالی شده فقط چقدر رو درایور هاشون کار میکنن هر هفته یه اپدیت اما انویدیا از 4 سال پیش همونه ui درایورهاش ..

منم با nVidia حال نکردم : (

ما مثل شما 1070 نداریم ولی توی وسعت خودمون کارت داریم از nVidia اصلا جالب نیست

قبلا R9 270x داشتم الان GTX 960 

انگار نه انگار که 960 یه سر و گردن باید بالاتر باشه :D

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، M4t1n گفته است :

منم با nVidia حال نکردم : (

ما مثل شما 1070 نداریم ولی توی وسعت خودمون کارت داریم از nVidia اصلا جالب نیست

قبلا R9 270x داشتم الان GTX 960 

انگار نه انگار که 960 یه سر و گردن باید بالاتر باشه :D

نمی دونم مشکل چیه تازه فک کن الان تازه 6 ماه شده که سری 10 عرضه شده اگر 1 سال بگذره که کلا پشتیبانی تعطیل میشه احتمال زیاد ولی amd خیلی عالی پشتیبانی می کنه من 280x داشتم سر آپدیت اخر درایور تو بتل 1 نزدیکه 10 فریم بیشتر گرفتم کارت اخرای 2013 رو تازه 280 چیپش اصلش مال 2011 هست اما 2013 rebrand شده وگرنه همون 7970 سال 2011 هست . 

من خیلی پشیمونم و اصلا با کارتم حال نمی کنم 1850 هم پول دادم پولش مهم نی ولی اصلا انگار نه انگار .

تنها دلیلی که 1070 خریدم این بود که amd کارت همرده 1070 نداشت نمی خواستمم از 280 برم رو 480 که از 390x هم ضعیف تره کمی و می تونستم 390x رو بخرم 950 تومن .

خیر سرش این 1070 از تیاتان مکسول قوی تره ولی واقعا پرفورمنش خیلی بده من سیستم خیلی خوبه تو یوتیوبم نگاه می کنم مثلا تو بتل 1 طرف هم مثل من داره فریم میگیره من سیستم مشکلی نداره که بگم مشکل از طرف منه تازه از این گذاشته انویدیا تو دایرکس 12 فاجعه ست ...

لینک به دیدگاه

من الان یه R9 290 یا R9 290x پیدا کنم با کله میگیرم 

در 26 دقیقه قبل، Union J گفته است :

نمی دونم مشکل چیه تازه فک کن الان تازه 6 ماه شده که سری 10 عرضه شده اگر 1 سال بگذره که کلا پشتیبانی تعطیل میشه احتمال زیاد ولی amd خیلی عالی پشتیبانی می کنه من 280x داشتم سر آپدیت اخر درایور تو بتل 1 نزدیکه 10 فریم بیشتر گرفتم کارت اخرای 2013 رو تازه 280 چیپش اصلش مال 2011 هست اما 2013 rebrand شده وگرنه همون 7970 سال 2011 هست . 

من خیلی پشیمونم و اصلا با کارتم حال نمی کنم 1850 هم پول دادم پولش مهم نی ولی اصلا انگار نه انگار .

تنها دلیلی که 1070 خریدم این بود که amd کارت همرده 1070 نداشت نمی خواستمم از 280 برم رو 480 که از 390x هم ضعیف تره کمی و می تونستم 390x رو بخرم 950 تومن .

خیر سرش این 1070 از تیاتان مکسول قوی تره ولی واقعا پرفورمنش خیلی بده من سیستم خیلی خوبه تو یوتیوبم نگاه می کنم مثلا تو بتل 1 طرف هم مثل من داره فریم میگیره من سیستم مشکلی نداره که بگم مشکل از طرف منه تازه از این گذاشته انویدیا تو دایرکس 12 فاجعه ست ...

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، M4t1n گفته است :

نه نگیر مموریش کمه واسه بازی های امروزه سال دیگه باز بدتر میشه سعی کم کارتی بگیری که 8 گیگو داشته باشه 290 دیگه دوره ش تموم شد .

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، M4t1n گفته است :

290 خدای مصرف برقه 

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان یکی میشه منو دقیق راهنمایی کنه که حافظه ی گرافیکی یا همون vram به چه دردی میخوره مثلا  من  کارتی  با حافظه 2 گیگ داشته باشم  و یا  12 گیگ چقدر فرقشه؟در چه مواردی فرق دارند؟و برای بازی های امروزی  چقدر حافظه vram پیشنهاد میدید  من battle field 4 رو با  gtx 960 با حافظه 2 گیگ بازی میکنم به مشکل خوردم  تصویری که  روی مانیتور رندر میشه  به اندازه ی  کافی smooth یا روان نیست همچنین با تنظیمات low در گیم پلی آفلاین با 140  فریمی که دارم تصاویر بریده بریده رندر میشن میشه کمکم کنید؟

https://www.youtube.com/watch?v=AIeKR9et2fs

لینک مشکل من

و اینکه اگر مشکل از گرافیکه  چی پیشنهاد میدید؟

cpu :i5 4460

M.B :h97 gigabyte gaming

RAM :8gb

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Union J گفته است :

من تا 10 روز پیش 280x داشتم به مدت 1.5 سال و واقعا میتونم بگم عالی بود.

مثلا تو بتل 1 تو مرحله اولش فقط 100 فریم میده در حالی که 280x نزدیک 80 فرمیداد اونو فروختم 600 تومن به یه ادم نوب و اماتور که برد خرابش کرد.

درود

دوست عزیز این که نوشتی ربطی به مشاوره ت نداشت و ننوشتنش بهتر بود. خریدار در کمال متانت و بدون هیچ بی احترامی در تاپیکی که خودت حضور داشتی مشکل رو مطرح کرد و شواهد هم دال بر آماتور بودنش نبود. بگذریم که اینجا حضور نداره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...