رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام

سال نو مبارک

بعد از مدتی بالا و پایین کردن انجمن و مغازه های سطح شهر به این نتیجه رسیدم بیخیال خرید گرافیک دست دوم بشم !

الان هم با یه مشکل بزرگتر مواجه شدم ! انتخاب نوع و مدل گرافیک !

هدف گیم هست و خب همه دوستانی که تا به حال ازشون سوال کردم انویدیا رو پیشنهاد دادن ، ولی با توجه به مشخصات فعلی سیستمم نمیدونم کدوم مدل رو تهیه کنم !

Power :
http://lioncomputer.ir/product/10022/%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1+GX650+CM+Storm+Edition/
---------
Main :
http://lioncomputer.ir/product/9270/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+Z170+Pro+Gaming%2FAURA/
---------
Cpu :
http://lioncomputer.ir/product/5797/%D8%B3%DB%8C+%D9%BE%DB%8C+%DB%8C%D9%88+%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D9%84+i7+6700K+%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%DB%8C+%D9%84%DB%8C%DA%A9/

Cooler : 
http://lioncomputer.ir/product/9832/%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B1+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+GLC120-EVO/
---------
Case : 
http://lioncomputer.ir/product/9118/%DA%A9%DB%8C%D8%B3+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%B2%D8%AF+2+%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3+%D9%87%DB%8C%D8%B1%D9%88/
---------
Ram : 
http://lioncomputer.ir/product/6651/%D8%B1%D9%85+%D8%AC%DB%8C+%D8%A7%D8%B3%DA%A9%DB%8C%D9%84+Ripjaws+V+16GB+8GBx2+2400Mhz+CL15+DDR4/
---------
H.D.D 1 :
SSD 128G Samsung (از قبل داشتم توی لیون پیداش نکردم)
H.D.D 2 :
http://lioncomputer.ir/product/4712/WD+Purple+3TB+64MB+Buffer+HDD/
H.D.D 3 :
http://lioncomputer.ir/product/4723/WD+Green+1TB+64MB+Buffer+HDD/
---------
DVD RW : 
Pioneer 

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید ! نظر فعلی روی آتیش بازی لیون (http://lioncomputer.ir/product/8574/کارت+گرافیک+گیگابایت++1080+جی+وان+گیمینگ/) هست ! ولی نمیدونم پاورم تواناییش رو داره یا نه ؟ و اگر نداره چه مدلی باید تهیه کنم ؟

جدا از این بحث پاور ، تهیه این مدل به نظرتون کار درستیه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، morteza-98 گفته است :

سلام دوستان

میخوام یه کارت گرافیک بخرم امان میدونم مادر بردم چه گرافیکی رو ساپورت میکنه لطفا کمکم کنید

مادر بردممasrock-h61m-vs3هست

مشکلی در نصب ندارید و هر مدلی مدنظر دارید بگیرید

در 39 دقیقه قبل، bartar گفته است :

سلام

سال نو مبارک ?

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید ! نظر فعلی روی آتیش بازی لیون (http://lioncomputer.ir/product/8574/کارت+گرافیک+گیگابایت++1080+جی+وان+گیمینگ/) هست ! ولی نمیدونم پاورم تواناییش رو داره یا نه ؟ و اگر نداره چه مدلی باید تهیه کنم ؟

جدا از این بحث پاور ، تهیه این مدل به نظرتون کار درستیه ؟

از لحاظ پاور و بقیه قطعات مشکلی ندارید اگر فول اچ دی بازی میکنید 480  یا 1060 کافیه ، رزلشین بالاتر 1080 بگیرید

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در در 1395/11/22, 23:22:46، Google گفته است :

علیک سلام ! با منطق میگم ! کاملا واضحه ! یه سری تکنولوژی انحصاری توی ساخت بورد ها و سیستم کولینگ اون 3 مارک هست که بقیه ندارن ! جنس و کیفیت بقیه برنده ها خیلی پایین تره ! بیشتر خرابی دارن و فروششون هم کمتره در سطح دنیا ! همین سافایر در مقابل اون 3 برند انگار مال 10 سال پیشه ! هم داغ ترن و هم عمرشون کوتاه تره و هم بیشتر خرابی دارن  ! مثلا اکسترم گیگا یا استریکس ایسوس اصلا قابل مقایسه هستن با سافایر از نظر کیفیت و ... ؟؟؟؟؟ کیفیت ساخت اون 3 برند با بقیه از زمین تا آسمون هست انصافا ! الان اکثر هاردکور گیمر ها چون 24/7 گرافیک رو نیاز دارن و باید در عین حال سایلنت و خنک هم باشن از این 3 مارک میخرن . اشتباه میگم ؟؟؟ ;) پلیت اینو تری دی  سافایر  ای وی جی آی  کلاب تری دی  پاور کولر  اینا که دیگه هیچی !!!! کیفیت ساخت واقعا پایین هست ! نه که نشه استفاده کرده ولی وقتی شما طولانی مدت توی گیم های سنگین باشی تازه ضعف کیفیت پایین ساخت برد و مشکل کولینگ بد و عمر کوتاه این برندها معلوم میشه ! 

MSI  رو خودم به شخصه 1 سال داشتم از دیوار صدا در میومد ولی از کارت نه !! حرف نداره ولی مشکل اینه 1070 قیمتش 2.200 هست من بیشتر 2 تومن نیمخوام برای 1070 هزینه صرف کنم ! اون مدل 6 گیگ 1060 هم 1380 هست که با این قیمت ارزش نداره !

این برند چطوره در مقایسه با گالاکس hof ؟؟؟؟ رنج قیمتوشن نزدیکه  ... 

عزیز اینقدر که تایپ میکنی داستان مینویسی بهتره سطح دانشتو ببری بالا بعد نظر بدی از کی تا حالا برند EVGA شده اشغال؟؟؟

رکورد اور کلاک 980TI هنوز دست کینگ پینه بعد تو میای میگی اشغال؟؟

درضمن اون منطقتم بجز خودت فکر نکنم بدرد کسی دیگ بخوره سعی کن زیاد جلو چش نزاری!!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Big_Boss گفته است :

عزیز اینقدر که تایپ میکنی داستان مینویسی بهتره سطح دانشتو ببری بالا بعد نظر بدی از کی تا حالا برند EVGA شده اشغال؟؟؟

رکورد اور کلاک 980TI هنوز دست کینگ پینه بعد تو میای میگی اشغال؟؟

درضمن اون منطقتم بجز خودت فکر نکنم بدرد کسی دیگ بخوره سعی کن زیاد جلو چش نزاری!!

علیک سلام سال نوت مبارک ! طرز صحبت کردن به این شیوه صحیح نیست ! ;) دوم کامنت مال قبله و من گرافیک خریدم و چه حوصله ای داری میری کامنت های قبلی  رو جواب میدی O.o:D سوم من اسم evga نیاوردم اگر توی متن بوده نظر یکی از کاربرها بود اضافش کردم به متن کامنتم و حواسم نبوده ! چهارم  بازم سال نو مبارک ! :D:x

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/9266/کارت+گرافیک+ام+اس+آی+GTX+1060+GAMING+X+3GB/

سلام این کارت گرافیک بالا 3 گیگ براش کم نیست توی بازی های forza 3 و gta v   و  watch dogs 2 و infinite warfare  تنظیمات گرافیکی ultra   FHD 

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، pc gamer69 گفته است :

http://lioncomputer.ir/product/9266/کارت+گرافیک+ام+اس+آی+GTX+1060+GAMING+X+3GB/

سلام این کارت گرافیک بالا 3 گیگ براش کم نیست توی بازی های forza 3 و gta v   و  watch dogs 2 و infinite warfare  تنظیمات گرافیکی ultra   FHD 

من که با 960 2gb توی GTA V  تا ته بالا میبرم مشکلی هم بوجود نمیاد 

حالا الباقی رو فرصت نکردم امتحان کنم ولی در کل نسخه 6 گیگ کارت 1060 ارزش بیشتری داره 

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/30, 17:30:52، Hassan.SK گفته است :

از لحاظ پاور و بقیه قطعات مشکلی ندارید اگر فول اچ دی بازی میکنید 480  یا 1060 کافیه ، رزلشین بالاتر 1080 بگیرید

این مدل گیگا به نظرتون مناسبه ؟ یا با این هزینه دنبال گزینه دیگه ای باشم ؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/01, 16:16:05، M4t1n گفته است :

سلام

شما اگه میخوای این هزینه رو بکنی چرا 480 مدل 8 گیگ نمیگیرید؟!

ویرایش شده توسط M ξ λ δ ζ
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 48 دقیقه قبل، bartar گفته است :

این مدل گیگا به نظرتون مناسبه ؟ یا با این هزینه دنبال گزینه دیگه ای باشم ؟

خوبه بگیر

لینک به دیدگاه

سلام من یک پاور گرین ۵۳۰ دارم تقریبا ۱ سال پیش خریدم اما تنها استفاده من از سیستم سریال دیدن بوده و ب اصطلاح کار نکشیدم ازش...الان قصد دارم ب اون سیستمم ک یدونه cpu ۴۴۶۰ i5 داره  و مادربرد Gigabyte GA-Z97X-UD3H-BK 1150 هست و ۱۶ گیگ رم ddr3 2400 یدونه گرافیک ۱۰۷۰ اضافه کنم...سوال من اینه ک اون پاور توانایی ساپورت گرافیکو داره یا خیر؟  یدونه کانکتور ۲+۶ پبن هم داره..و اینکه گرافیک انتخابی من asus turbo 1070 هست..ایا این مدل از نظر خنک کنندگی خوب عمل میکنه یا نه؟  تو این رنج قیمت تنها برنی ک میتونستم بش اعتماد کنم از نظر کیفست ایسوز بوده...خنک کنندگیش در حدیه ک بازی میکنم مشکلی بوجود نیاد،؟  تشکر...

ویرایش شده توسط hamidmanu
لینک به دیدگاه

سلام

یه کارت گرافیک قوی برای بازی  بارزولوشن4kمیخوام.

میزان بودجم 5میلیونه .بیشتر نظرم رو برندasusهست

قابلیت اورکلاک خوبی هم داشته باشه؟

الان بخرم یا بزارم برج2؟

چی پیشنهاد میدید؟

رم32 گیگ

پاور850 گرین

مین هم p8z77-v

i5-3470

البته تابستون میخوام بقیه رو ارتقا بدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، mohammadreza1987 گفته است :

سلام

یه کارت گرافیک قوی برای بازی  بارزولوشن4kمیخوام.

میزان بودجم 5میلیونه .بیشتر نظرم رو برندasusهست

قابلیت اورکلاک خوبی هم داشته باشه؟

الان بخرم یا بزارم برج2؟

چی پیشنهاد میدید؟

رم32 گیگ

پاور850 گرین

مین هم p8z77-v

i5-3470

البته تابستون میخوام بقیه رو ارتقا بدم

بهتره واسه وگا amd یا 1080ti صبر کنید که حداکثر تا تابستون موجود میشن قیمت هم زیر 3.5 الی 4 ، الان واسه 4k باید 2 تا 1080 sli کنید که فقط میتونید گیگا یا inno3d بگیرید و سی پی یوتون واسه بازی 4k و بخصوص sli نیست ، بهترین کار اینه صبر کنید بعد اینکه سیستمو ارتقا دادید به فکر گرافیک باشید و اگه یه دونه 1080 هم بگیرید 60 فریم نمیتونید بگیرید و سی پی یو گلوگاه میشه

در 7 ساعت قبل، hamidmanu گفته است :

سلام من یک پاور گرین ۵۳۰ دارم تقریبا ۱ سال پیش خریدم اما تنها استفاده من از سیستم سریال دیدن بوده و ب اصطلاح کار نکشیدم ازش...الان قصد دارم ب اون سیستمم ک یدونه cpu ۴۴۶۰ i5 داره  و مادربرد Gigabyte GA-Z97X-UD3H-BK 1150 هست و ۱۶ گیگ رم ddr3 2400 یدونه گرافیک ۱۰۷۰ اضافه کنم...سوال من اینه ک اون پاور توانایی ساپورت گرافیکو داره یا خیر؟  یدونه کانکتور ۲+۶ پبن هم داره..و اینکه گرافیک انتخابی من asus turbo 1070 هست..ایا این مدل از نظر خنک کنندگی خوب عمل میکنه یا نه؟  تو این رنج قیمت تنها برنی ک میتونستم بش اعتماد کنم از نظر کیفست ایسوز بوده...خنک کنندگیش در حدیه ک بازی میکنم مشکلی بوجود نیاد،؟  تشکر...

کارت گرافیک انتخابی ، خنک کنندش جالب نیست ، بهتره به فکر کاستوم های دیگه یا برند دیگه باشید و پاور حداقل 600 وات میخواین ، و پاور خودتون نمیکشه

این مدل خیلی خوبه ولی حداقل پاور 600 وات با دو کانکتور 8 پین میخواد واسه تغذیه ، و باید ببینید تو کیستون جا میشه یا نه http://lioncomputer.ir/product/9375/کارت+گرافیک+گالاکس+GTX+1070+HOF+8GB/

این مورد هم خوبه و فقط یه 8 پین میخواد http://lioncomputer.ir/product/10820/کارت+گرافیک+ای+وی+جی+ای+GTX+1070+SC+GAMING+ACX+3.0+LED+8GB/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

کسی میدونه کارت ASUS STRIX rx480 O8G تو کیس گرین X2 v1 جا میشه یا نه؟

لینک به دیدگاه

سلام ، سال نو مبارک

در در 1396/01/02, 23:23:29، M ξ λ δ ζ گفته است :

سلام

شما اگه میخوای این هزینه رو بکنی چرا 480 مدل 8 گیگ نمیگیرید؟!

لینکشو میفرستین لطفا ؟

در در 1396/01/02, 23:53:25، Hassan.SK گفته است :

خوبه بگیر

به نظرتون صبر کنم 1080ti بیاد ؟ به نظرتون رنج قیمتیش چطوره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، bartar گفته است :

سلام ، سال نو مبارک

لینکشو میفرستین لطفا ؟

به نظرتون صبر کنم 1080ti بیاد ؟ به نظرتون رنج قیمتیش چطوره ؟

قیمتش که 700 دلاره به قیمت 980ti سال قبل که میشه 3.3

الی 3.5 اما چون 1080 رو دست بعضی وارد کننده ها باد کرده شاید بعضی از مدلها 3.5 الی 4 قیمت بخوره

در 11 ساعت قبل، MAhmoODpC گفته است :

سلام

کسی میدونه کارت ASUS STRIX rx480 O8G تو کیس گرین X2 v1 جا میشه یا نه؟

طبق مشخصات x2 ، فضای کارت تا 305 میلیمتر داره و کارت مورد نظر 298 میلیمتر طول داره که جا میشه و x1 تا 400 میلیمتر همون 40 سانت و جا میشه

لینک به دیدگاه

سلام سال نو رو به همگی دوستان تبریک می گم

بهترین گزینه واسه کارت گرافیکی که بشه euro truck simulator 2 رو با بهترین کیفیت ممکنی که سیستم زیر از پس اون بر میاد، بازی کرد کدومه؟

مانیتور HD و 23 اینچ

سیستم (سوکت 775):

1. ga-p35-s3l

2. e5430 quad core

3. 4 گیگ رم ddr2 باس 800 که میشه تا 8 گیگ هم ارتقاش داد

4. پاور 380A-eu گرین

یه گرافیک میخوام که سی پی یو و گرافیک تقریبا همزمان با هم تا نزدیک صد در صد درگیر بشن یعنی گرافیک ازحداکثر توان سی پی یو خیلی قویتر یا ضعیف تر نباشه

با تشکر

ویرایش شده توسط lionpc1
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، lionpc1 گفته است :

سلام سال نو رو به همگی دوستان تبریک می گم

بهترین گزینه واسه کارت گرافیکی که بشه euro truck simulator 2 رو با بهترین کیفیت ممکنی که سیستم زیر از پس اون بر میاد، بازی کرد کدومه؟

مانیتور HD و 23 اینچ

سیستم (سوکت 775):

1. ga-p35-s3l

2. e5430 quad core

3. 4 گیگ رم ddr2 باس 800 که میشه تا 8 گیگ هم ارتقاش داد

4. پاور 380A-eu گرین

یه گرافیک میخوام که سی پی یو و گرافیک تقریبا همزمان با هم تا نزدیک صد در صد درگیر بشن یعنی گرافیک ازحداکثر توان سی پی یو خیلی قویتر یا ضعیف تر نباشه

با تشکر

مانیتورتون فول اچ دیه یا اچ دی ؟

برا فول اچ دی rx 470 میتونه تو بالاترین تنظیمات و آپ اسکیل بالا فریم خوبی بده 

برا رزولوشن اچ دی کارت 750ti هم کافیه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

مانیتورتون فول اچ دیه یا اچ دی ؟

برا فول اچ دی rx 470 میتونه تو بالاترین تنظیمات و آپ اسکیل بالا فریم خوبی بده 

برا رزولوشن اچ دی کارت 750ti هم کافیه

ممنونم دوست عزیز

مانیتور فول اچ دی هست.

فقط rx470  با این سی پی یو و بورد مشکلی نداره؟

به نظرتون این کارت خیلی زیاد نیست واسه این سیستم؟

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، lionpc1 گفته است :

ممنونم دوست عزیز

مانیتور فول اچ دی هست.

فقط rx470  با این سی پی یو و بورد مشکلی نداره؟

به نظرتون این کارت خیلی زیاد نیست واسه این سیستم؟

برا سیستمتون این کارت خیلی قویه ولی بازی مورد نظرتون هم خیلی فشار شدیدی به پردازند نمیاره  و اگه تنظیمات گرافیکی بازی رو همه رو بزارید روی حداکثر و scalling رو هم بزارید روی 400 این کارت میتونه 60 فریم رو تضمین کنه ، نگران پردازنده نباشید ، پردازنده e5430 برای این بازی مشکلی نداره و میتونه از پسش بر بیاد ، در ضمن شما میتونید در صورت نیاز به راحتی پردازنده تون رو اورکلاک کنید تا حدود 3.6 گیگاهرتز فکر کنم بتونید به راحتی اورکلاک کنید ، البته در کل نیازی به اورکلاک پردازنده در این بازی ندارید .

الان کارت rx470 در فروش ویژه است و میتونید با قیمت خوب 900 تومان بخریدش

اگه دنبال کارت ارزون تر هستید ، میتونید کارت 750ti یا 950 بگیرید ، دسته دو این کارتا حدود 400 تا 450 تومانه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

الان کارت rx470 در فروش ویژه است و میتونید با قیمت خوب 900 تومان بخریدش

اگه دنبال کارت ارزون تر هستید ، میتونید کارت 750ti یا 950 بگیرید ، دسته دو این کارتا حدود 400 تا 450 تومانه

فکر کنم rx470 رو بگیرم بهتر باشه.

به نظرتون با این کارت، برای بازی در حداکثر رزولوشن، پاور و رم 4 گیگ فعلی ، کافی و جوابگو هستند؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، lionpc1 گفته است :

فکر کنم rx470 رو بگیرم بهتر باشه.

به نظرتون با این کارت، برای بازی در حداکثر رزولوشن، پاور و رم 4 گیگ فعلی ، کافی و جوابگو هستند؟

بنده معذرت میخوام به خاطر عجله ای که در پاسخ گویی داشتم ، باید بگم برا کارت 470 پاور شما ضعیفه ولی برا 750ti مشکلی نخواهید داشت ، البته دقت کنید که بعضی مدل های 750ti نیاز به 6 پین برق دارن که شما از خرید اون مدل ها صرف نظر کنید 

اگر هم قصد خرید 470 رو دارید باید پاوری در حد 500 وات به بالا بگیرید که باز حدود 200 تومان مجبور میشید خرج کنید ، البته پاور 500 وات دسته دو حدود 100 تومان میشه تهیه کرد 

در مورد رم هم باید بگم 4 گیگ مقدار لب مرزی برای این بازی هست ، احتمالا بالای 3.5 گیگ از رمتون موقع بازی پر بشه ولی مشکل خاصی ایجاد نمیشه ، اگه رم هاتون دو کانالاه باشن ( به صورت جفت ) که بهتر هم هست 

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

بنده معذرت میخوام به خاطر عجله ای که در پاسخ گویی داشتم ، باید بگم برا کارت 470 پاور شما ضعیفه ولی برا 750ti مشکلی نخواهید داشت ، البته دقت کنید که بعضی مدل های 750ti نیاز به 6 پین برق دارن که شما از خرید اون مدل ها صرف نظر کنید 

اگر هم قصد خرید 470 رو دارید باید پاوری در حد 500 وات به بالا بگیرید که باز حدود 200 تومان مجبور میشید خرج کنید ، البته پاور 500 وات دسته دو حدود 100 تومان میشه تهیه کرد 

اختیار دارین ، خواهش می کنم دوست خوبم،

راستش این سیستم مال خواهرزادمه و گیر داده که واسش بازی در بهترین گرافیک ممکن رو مهیا کنم

خودمم هم مشغول جمع کردن یه سیستم جدید هستم و الان یه دونه پاور 535b گرین 6 پین دار گرفته ام که می تونم موقت با پاور اون عوضش کنم.

راستی شما فرمودین این بازی فشار خیلی زیادی به سی پی یو نمیاره، به نظرتون g3900 هم میتونه با این گرافیک و پاور 500 بازی رو در حالت حداکثر رزولوشن اجرا کنه؟

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، lionpc1 گفته است :

اختیار دارین ، خواهش می کنم دوست خوبم،

راستش این سیستم مال خواهرزادمه و گیر داده که واسش بازی در بهترین گرافیک ممکن رو مهیا کنم

خودمم هم مشغول جمع کردن یه سیستم جدید هستم و الان یه دونه پاور 535b گرین 6 پین دار گرفته ام که می تونم موقت با پاور اون عوضش کنم.

راستی شما فرمودین این بازی فشار خیلی زیادی به سی پی یو نمیاره، به نظرتون g3900 هم میتونه با این گرافیک و پاور 500 بازی رو در حالت حداکثر رزولوشن اجرا کنه؟

خواهش میکنم دوست عزیز ، در مورد پردازنده ای که اشاره کردین نمیتونم نظر دقیق بدم ، پردازنده دو هسته ای هست و با اینکه جدیدتره ولی به خاطر دو هسته ای بودنش شاید تو تنظیمات بالا به مشکل بخوره 

ولی پردازنده ای مشابه پردازنده e5430 داشتم و میتونم بگم مشکلی تو این بازی نداره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...