رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام   سوال من از اساتید لیون اینه که بین r9 290 و 780ti کدومشون از هر لحاظ بهتره واسه گیم  

و همچنین پشتیبانی از direct x12 ممنون میشم  راهنماییم کنین.

جفتشون لایه اول دایرکت ایکس 12 رو ساپورت میکنن .

780ti قویتر هست .

البته جفتشون قدیمی هستن الان و به قول دوستمون همون 970 بهتره گرچه توی رزلوشن بالای فول اچ دی 290 یکم بهتره .

لینک به دیدگاه

از کارت های زیر کدوم قوی تر هست؟

تو این رنج می تونم هزینه کنم ، کارت خودم بر اثر گرما خراب شد ، یه کارت خنک می خوام بگیرم

MSI R7 240 2GB DDR3 قیمت 283 تومان

GIGABYTE GeForce GT 730 2GB - 128Bit قیمت 263 تومان

ASUS GT730-2GD3 - 128Bit قیمت 280 تومان

Zotac GT 640 ZONE Edition 2GB DDR3 قیمت 249 تومان

ویرایش شده توسط H a M e D
لینک به دیدگاه

از کارت های زیر کدوم قوی تر هست؟

تو این رنج می تونم هزینه کنم ، کارت خودم بر اثر گرما خراب شد ، یه کارت خنک می خوام بگیرم

MSI R7 240 2GB DDR3 قیمت 283 تومان

GIGABYTE GeForce GT 730 2GB - 128Bit قیمت 263 تومان

ASUS GT730-2GD3 - 128Bit قیمت 280 تومان

Zotac GT 640 ZONE Edition 2GB DDR3 قیمت 249 تومان

اون R7 250x که حذف کردی از همه اینها بطور قابل توجهی قویتر بود.مموریش هم GDDR5 بود که خیلی سریعتره از مموری اینها. بین اینها GT 640 قویتره از R7 240...اون دوتا GT 730 هم که گذاشتی کلا بدرد نمیخورن بهتره سراغشون نری اگر بخوای GT 730بخری باید حتما مدل ۶۴بیتی رو گیر بیاری که هم مموریش GDDR5 هست و خیلی سریعتره از GDDR3 هم خود جی پی یوش

بوضوح قویتره و تعداد CUDA Core هاش چندین برابره.

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

نیما یعنی 64 بیت ddr5 بهتر از 128بیت DDR3 هست؟

مدلی در نظر داری؟

با اجازه آق نیما .

صد در صد . مثل رفتن توی یه جاده نسبتا تنگ (64 بیت) با بنزه ( ddr 5)  یا رفتن تو اتوبان (128بیت) با پراید :d  

شما که 280 رو داری یکم بزار روش

http://lioncomputer.ir/product/2320/ASUS+GTX+650+DCU+1GB+GDDR5/

بگیر .  349 تو لیون هست .

و اگر نه دست دو بگیر ولی بالاتر .

لینک به دیدگاه

مدلی در نظر داری؟

درود

بزارید به زبان ساده به شما بگم ..... گرافیک با حافظه DDR3 برای بازی بدرد نمیخوره!

اینی که می بینه شرکت ها هنوز در کارت ها رده پایین از این حافظه ها استفاده می کنند به خاطره مصارف ساده خانگی و مولتی مدیا هست، نه بازی!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

مدلی در نظر داری؟

دوستمون alira-66 مثال قشنگی زد اما در مورد GT 730 همونطور که گفتم یه مساله مهمتر هم مطرحه اصلا خود جی پی یوی مدل ۶۴بیتی هم قویتره مدل ۶۴ بیتی ۳۸۴ تا کودا کور داره مدل ۱۲۸ بیتی ۹۶ تا که تفاوت قدرت زیادی بین دو پردازنده گرافیکی ایجاد میکنه عملا با این وجود منبع قدرت مدل ۶۴ بیتی بیشتره. معلوم نیست دقیقا چرا انویدیا اسم این مدل 128 بیتی هم علیرغم تعداد خیلی کمتر هسته های پردازشیش گذاشته GT 730 چون فقط موجب سردرگمی خریدار میشه.( خود مدل ۶۴ بیتی هم دو نوع GDDR3 و GDDR5 داره مدل GDDR5 یک گیگابایتیه اصلش اما ممکنه خود سازنده کارت دوگیگش کرده باشه مدل GDDR3 اصلش دو گیگابایتیه مدل ۱۲۸ بیتی هم که GDDR3 هست یک گیگابایتی هم بوده اصلش) با اینحال من نگاه میکردم مدل ۶۴ بیتیش بنظر تو فروشگاه لیون موجود نیست بعید هم میدونم گیر بیاری بهر دلیل بنظر موجود نیست.بنابراین کلا بیخیال GT 730 شی بهتره بنظرم. بین کارتهایی که خودت گذاشتی GT 640 بهتره

ضمنا دقت کن که تو کارتهای این رنج اگه نخوای بالاتر از رزولوشن 720p بری حتی مدلهای یک گیگابایتی GDDR5 به دو گیگابایتی GDDR3 ارجحن. اون مدل GTX 650یک گیگابایتی که دوستمون alira-66 گذاشت گزینه خیلی خوبیه هم از کارتهایی که مد نظر خودته قویتره هم حافظش خیلی سریعتره باز اگر بتونی یکم دیگه بودجتو ببری بالاتر تا ۴۰۰ تومن یه مدل MSI R7 250x هم تو فروشگاه هست ۳۹۹ تومن با مموری دوگیگ GDDR5 که اونم خیلی خوبه. بین ۳۰۰-۴۰۰تومن GT 740 هم هست اما از GTX 650 و R7 250x ضعیفتره با وجود این دو مدل تو همین رنج قیمت خرید GT 740 چندان منطقی نیست اما اگه بخوای هم حتما دقت کن مدل GDDR5 رو بگیری اگه امکان افزایش بودجه نداری با همون بودجه ۲۵۰-۳۰۰تومن میتونی یه کارت دسته دوی بهتر از اینها که خودت مدنظرته بخری. اینم بعنوان یه پیشنهاد در نظر داشته باشی بد نیست

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

کارت خودم ای بود 4 سال کار کرد و خراب شده ، یه کارتی میخوام سیستم خنک کاریش خوب باشه این کارتم که خراب شده سر خنک کاریش که خوب نبود خراب شد

gainward gtx 460 2gb 256bit GDRR5

gainward_gtx460_golden_sample.jpg

=======================================================================================

پاوور 585b گرین می کشه این کارت ASUS GTX 650 DCU 1GB GDDR5 رو؟ یا این کارته R7 250x

سیستم من

INTEL I5 2500K

585w green

main asus p8p67

ram 2x2gb gskill ddr3 1600

cooler : zalman cnps 10x

یه سوال مهم دیگه این کارت ایسوس pci express 3 هست ولی مین من pci express 2 ساپورت می کنه

الان بازدهی کارت چند درصد کم میشه؟

ویرایش شده توسط H a M e D
لینک به دیدگاه

کارت خودم ای بود 4 سال کار کرد و خراب شده ، یه کارتی میخوام سیستم خنک کاریش خوب باشه این کارتم که خراب شده سر خنک کاریش که خوب نبود خراب شد

gainward gtx 460 2gb 256bit GDRR5

gainward_gtx460_golden_sample.jpg

=======================================================================================

پاوور 585b گرین می کشه این کارت ASUS GTX 650 DCU 1GB GDDR5 رو؟ یا این کارته R7 250x

سیستم من

INTEL I5 2500K

585w green

main asus p8p67

ram 2x2gb gskill ddr3 1600

cooler : zalman cnps 10x

یه سوال مهم دیگه این کارت ایسوس pci express 3 هست ولی مین من pci express 2 ساپورت می کنه

الان بازدهی کارت چند درصد کم میشه؟

سی پی یوت که خیلی خوبه رمتم ۸گیگ کنی بهتره در واقع برا بازیهای جدید واجبه پاورت مشکلی نداره با اون کارتها کفاف میده پی سی آی اکسپرس۳ هم تاثیرش برا تو ناچیزه عملا فرقی احساس نمیکنی

کارت خوبی داشتی خدا بیامرزتش این 250x خودش ریبرند HD 7770 هست که یچیزی تو مایه های کارت سابق خودت یا یکم بهتر پرفورمنسشه

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

دستت درد نکنه نیما جان بابت جواب دادن

حالا به نظرت اگه کارت 250X  تو مایه های کارت خودم باشه قدرتش ، این 650gtx قدرتش چه قدر از کارت خودم بالاتره؟ پیشنهاد خودت کدومه 250x یا 650gtx

خنک کاریش هم برام مهمه

لینک به دیدگاه

دستت درد نکنه نیما جان بابت جواب دادن

حالا به نظرت اگه کارت 250X  تو مایه های کارت خودم باشه قدرتش ، این 650gtx قدرتش چه قدر از کارت خودم بالاتره؟ پیشنهاد خودت کدومه 250x یا 650gtx

خنک کاریش هم برام مهمه

کوچیکتم حامد جون...

R7 250x از GTX 650 قویتره اختلافشم نسبتا قابل ملاحظه هست GTX 650 یکم بهتر از R7 250 هست بطور میانگین. R7 250x پرفورمنسش خیلی نزدیک به GTX 650ti میشه مزیت ویرم 2گیگش هم نسبت به این Asus GTX 650 یک گیگابایتی در نظر بگیری ۵۰تومن بیشتر میرزه کارتهای داغی نیستن اینا آنچنان مشکلی نداری از این جهت نترس ایشالا نمیسوزن دیگه(:

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کوچیکتم حامد جون...

R7 250x از GTX 650 قویتره اختلافشم نسبتا قابل ملاحظه هست GTX 650 یکم بهتر از R7 250 هست بطور میانگین. R7 250x پرفورمنسش خیلی نزدیک به GTX 650ti میشه مزیت ویرم 2گیگش هم نسبت به این Asus GTX 650 یک گیگابایتی در نظر بگیری ۵۰تومن بیشتر میرزه کارتهای داغی نیستن اینا آنچنان مشکلی نداری از این جهت نترس ایشالا نمیسوزن دیگه(:

با سلام

البته پست باالا تا حدودی تایید میشه ولی اگر من باشم و بخوام برای دو کارت بالا هزینه کنم اینکار رو نمیکنم

و مستقیم میرم و 750Ti رو میخرم، کاملاً بصرفه و ارزشمند هست توی وضعیت قیمتی و مصرف برقی که داره

لینک به دیدگاه

با سلام

البته پست باالا تا حدودی تایید میشه ولی اگر من باشم و بخوام برای دو کارت بالا هزینه کنم اینکار رو نمیکنم

و مستقیم میرم و 750Ti رو میخرم، کاملاً بصرفه و ارزشمند هست توی وضعیت قیمتی و مصرف برقی که داره

اون که بله...

۱۰۰ درصد تایید میشه منتها بودجه آقا حامدمون محدودیت داره بالای ۴۰۰فک نکنم راه داشته باشه براش وگرنه خودم بهش پیشنهاد میدادم مگر اینکه بخواد همونطور که بالاتر بهش پیشنهاد کردم بره سراغ گزینه های دسته دوم چون 750ti چهارصد تومنی آکبند که فکر نمیکنم احیانا شما سراغ داشته باشید؟

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بنده میخواستم با این سیستم حداکثر کارت گرافیک رو از نظر قدرت بهم معرفی کنی.(بدون محدودیت بودجه)

asus p8-h77-v

intel core i5 3570k

8 gb ram

1 hdd drive

1 dvd-rw

green 585b gaming

samsung 1600x900 

بدون تعویض پاور و بقیه قطعات بهترین کارت رو معرفی کنید

ممنون

ویرایش شده توسط amir_s
لینک به دیدگاه

اون که بله...

۱۰۰ درصد تایید میشه منتها بودجه آقا حامدمون محدودیت بودجه داره بالای ۴۰۰فک نکنم راه داشته باشه براش وگرنه خودم بهش پیشنهاد میدادم مگر اینکه بخواد همونطور که بالاتر بهش پیشنهاد کردم بره سراغ گزینه های دسته دوم چون 750ti چهارصد تومنی آکبند که فکر نمیکنم احیانا شما سراغ داشته باشید؟

بنظرم حیفه دوستمون بخاطر 50-40 تومن 260X نگیره : http://lioncomputer.ir/product/3550/GIGABYTE+R7+260X+OC+WF+2X+2GB+GDDR5/

هم خنک کننده خوبی داره و هم یکی از قویترین 260X هاست در ضمن قیمتش حتی از برند سافایر این کارت هم کمتره...

لینک به دیدگاه

حامد جون این 260x گیگابایت هم که دوستمون گذاشت گزینه خیلی خوبیه رقیب 750ti هست قیمتشم عالیه در نظرش داشته باش من خودم تو لیست فروشگاه ندیده بودمش دیگه به قول آقا شهاب اینم ۴۰-۵۰تومن بیشتر از اون 250x میرزه ولی خوب هر چی بخوای بری بالاتر هی میبینی یچیز بهتر هست بالاخره باید یه سقف بودجه ای در نظر گرفت برای خرید و بهترین رو بر مبناش انتخاب کرد وگرنه همیشه چیز بهتر هست منتها پول بهتر لزوما نیست(:... اما آکبند زیر۵۰۰تومن فک کنم فعلا همین بهترین گزینه هست اگر 750ti زیر ۵۰۰تومنی موجود نباشه

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بنده میخواستم با این سیستم حداکثر کارت گرافیک رو از نظر قدرت بهم معرفی کنی.(بدون محدودیت بودجه)

asus p8-h77-v

intel core i5 3570k

8 gb ram

1 hdd drive

1 dvd-rw

green 585b gaming

samsung 1600x900 

بدون تعویض پاور و بقیه قطعات بهترین کارت رو معرفی کنید

ممنون

3570k سی پی یوی قدرتمندیه همچنان. اورکلاکش کنی 980ti هم میتونی بندازی تنگش حسابی سر حال بیاد(: البته مادربوردت برا اورکلاک مناسب نیست اورکلاک هم نکردی نکردی یمقدار روی رزولوشنهای پایینتر مثل 1080p گلوگاه ایجاد میکنه برای کارتی مثل 980ti اما نه اینکه کلا بزنه پرفورمنس کارتو داغون کنه شاید حتی حسش نکنی خودت

*با توجه به رزولوشن مانیتورت البته فراتر از GTX 970 رو من اصلا بهت توصیه نمیکنم حتی GTX 970 هم زیادی هست برای این رزولوشن روی 900p مزیت پرفورمنس کارتهای Top End مثل 980ti نسبت به کارتهای پایینتر از خودشون خیلی کمتر میشه عملا و گپ پرفورمنسشون کاهش پیدا میکنه مزیت پرفورمنس چنین کارتهایی روی رزولوشنهای بالاتر از 1080p بیشتر به چشم میاد

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

دوستان، من برا رندر مکس و ویری و گیم گرافیک میخوام، Rampage V Extreme 5960....پاور هم مشکلی نیست، رم 64... فقط نمیدونم ک گرافیک ی 980ti بگیرم یا دوتا 970. لطفا کمک کنید

لینک به دیدگاه

علیک سلام

بنده استاد نیستم ولی اینارو میدونم.

کارت 780‎ ti‏ قویتره ولی چون انویدیا سری 7xx‏ از رده خارج کرده پس پشتیبانی نرم افزاری درست و حسابی نداره مثل سری 9xx.

به نظر بنده اگر هیچ کدوم از این کارت ها را نگرفتید بهتر کارت 970 بگیرید چون از هر دو کارت قدرتمندتر و کم مصرفتر و خنکتر و پشتیبانی نرم افزاری بهتری دارد.

سؤالی بود در خدمتم.

ممنون دوست خوبم جواب سوالم رو گرفتم. @};-

لینک به دیدگاه

جفتشون لایه اول دایرکت ایکس 12 رو ساپورت میکنن .

780ti قویتر هست .

البته جفتشون قدیمی هستن الان و به قول دوستمون همون 970 بهتره گرچه توی رزلوشن بالای فول اچ دی 290 یکم بهتره .

ممنون  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون که بله...

۱۰۰ درصد تایید میشه منتها بودجه آقا حامدمون محدودیت داره بالای ۴۰۰فک نکنم راه داشته باشه براش وگرنه خودم بهش پیشنهاد میدادم مگر اینکه بخواد همونطور که بالاتر بهش پیشنهاد کردم بره سراغ گزینه های دسته دوم چون 750ti چهارصد تومنی آکبند که فکر نمیکنم احیانا شما سراغ داشته باشید؟

آخه بخاطر 50-60 تومن

باید یه تکونی بخودش بده فایده نداره اینجوری :)

لینک به دیدگاه

آخه بخاطر 50-60 تومن

باید یه تکونی بخودش بده فایده نداره اینجوری :)

دیگه تو رده محصولات Low End همین ۵۰-۶۰تومن هم برجسته میشه بهر حال نمیخواد مثلا دو میلیون پول کارت بده که ۵۰-۶۰تومن بیشتر چیزی نباشه ۲۰۰تومن وقتی میخواد بشه ۲۵۰تومن یعنی باید طرف ۲۵٪ بودجشو افزایش بده کم نیست این برای کسی که میاد سراغ محصولات کم هزینه و رده پایینتر.طبیعتا محدودیت بودجه یا بهر حال ترجیحش بر خرج کمتر باعث شده بیاد سراغ جنس کم هزینه تر. باید بودجه طرف رو در نظر گرفت اول بهش بهترین گزینه های متناسب با بودجشو پیشنهاد داد حالا احیانا اگه یچیز بهتری یمقدار گرونتر هم بود بهش اشاره کرد که احیانا تونست بودجشو برسونه به اون حد در نظرش داشته باشه

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنظرم حیفه دوستمون بخاطر 50-40 تومن 260X نگیره : http://lioncomputer.ir/product/3550/GIGABYTE+R7+260X+OC+WF+2X+2GB+GDDR5/

هم خنک کننده خوبی داره و هم یکی از قویترین 260X هاست در ضمن قیمتش حتی از برند سافایر این کارت هم کمتره...

این گزینه بالا خیلی خوب هست اگه بتونه بگیره خیالش هم راحت میشه

فقط موندم چرا اینقدر ارزون هست درصورتی که همیشه برند سافایر ارزونترین هست

لینک به دیدگاه

3570k سی پی یوی قدرتمندیه همچنان. اورکلاکش کنی 980ti هم میتونی بندازی تنگش حسابی سر حال بیاد(: البته مادربوردت برا اورکلاک مناسب نیست اورکلاک هم نکردی نکردی یمقدار روی رزولوشنهای پایینتر مثل 1080p گلوگاه ایجاد میکنه برای کارتی مثل 980ti اما نه اینکه کلا بزنه پرفورمنس کارتو داغون کنه شاید حتی حسش نکنی خودت

*با توجه به رزولوشن مانیتورت البته فراتر از GTX 970 رو من اصلا بهت توصیه نمیکنم حتی GTX 970 هم زیادی هست برای این رزولوشن روی 900p مزیت پرفورمنس کارتهای Top End مثل 980ti نسبت به کارتهای پایینتر از خودشون خیلی کمتر میشه عملا و گپ پرفورمنسشون کاهش پیدا میکنه مزیت پرفورمنس چنین کارتهایی روی رزولوشنهای بالاتر از 1080p بیشتر به چشم میاد

پس پیشنهاد شما gtx 970 است؟

پاور جواب میده واسه این کارت؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...