رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه
2 دقیقه قبل، Mohsenbike گفته است:

کیس و کولر خوب دارم

برای نسل 12 به بعد براکت 1700 میخواد 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

پردازنده شما ضعیفه حداکثر 3060 یا 3060ti میشه روش گذاشت اونم احتمال گلوگاه شدن هست قیمت رنج 8 الی 10 تومن هستن

با 10 تومن باقی مونده میشه باندل نسل 10 یا 11 گرفت مثل i5 10400 با یه مادربرد سری b رم هم همینایی که دارید قابل استفاده هستن

باندل الان هم بفروشید میشه گذاشت رو بودجه گرافیک و براحتی تا کارت 6900 یا 3080ti جوابگوی کار شماست حالا نمیدونم از فروش باندل چقدر دستتون میگیره

Core i5-10400F حدود 4.600

GigaByte B460M DS3H V2 DDR4 حدود 4.250

اینها رو برای نمونه عرض کردم

به فرض باندل بالایی تهیه کنید حدود 9 میلیون میشه

11 میلیون میمونه کارت 6800 میشه گرفت یا صبر کنید باندلتون به فروش بره میشه کارتهای 6800xt 6900xt 3070ti یا اگه بودجه رسید 3080

10400 نسبتا باتلنک میکنه برای بالاتر از 3070. رو استوری های بهینه  لب به لب ولی شوتر و آنلاین بیشتر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
6 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

10400 نسبتا باتلنک میکنه برای بالاتر از 3070. رو استوری های بهینه  لب به لب ولی شوتر و آنلاین بیشتر

10400 با 6800xt دارم به نظرتون گلوگاه الان ؟

در عمل خیر ! 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان  

سیستم من مشخصاتش اینه 

cpu :Intel i7 11700K
cpu cooler : Cooler Master Master Liquid ML240L
main : Asus Tuf Gaming Z590
ram : Adata xpg 16gb x2 3200 DDR4
psu : Green 750w Ocp
vga : Msi Gtx 1060
case : Green G6
ssd :m.2 Adata Xpg 256GB
Hdd :3TB

قصد ارتقا گرافیک به Zotac 4060ti 16gb رو دارم که توی فروشگاه لیون هم موجوده ؛ کارم هم مدلسازی 3D هستش وتوی نرم افزارهایی که استفاده میکنم گاهی اوقات بیشتر Cpu و گاهی اوقات بیشتر GPU استفاده میشه و گیم هم با سیستم بازی میکنم ، میخواستم ببینم گلوگاهی که ایجاد میشه اونقدری توی کارایی سیستم تاثیر داره که از خریدم منصرف بشم ، و در صورت ارتقا گرافیک پاور فعلی جوابگو هست یا خیر؟

مرسی از شما

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، ali2018 گفته است:

سلام دوستان  

سیستم من مشخصاتش اینه 

قصد ارتقا گرافیک به Zotac 4060ti 16gb رو دارم که توی فروشگاه لیون هم موجوده ؛ کارم هم مدلسازی 3D هستش وتوی نرم افزارهایی که استفاده میکنم گاهی اوقات بیشتر Cpu و گاهی اوقات بیشتر GPU استفاده میشه و گیم هم با سیستم بازی میکنم ، میخواستم ببینم گلوگاهی که ایجاد میشه اونقدری توی کارایی سیستم تاثیر داره که از خریدم منصرف بشم ، و در صورت ارتقا گرافیک پاور فعلی جوابگو هست یا خیر؟

مرسی از شما

نه باتل نک نمیخوره  ولی اگر بازی برات اندازه کارت مهم هست  پولتو حروم 4060ti نکن پرفورمنسش تو گیم با 3060ti تفاوتی نداره.

فقط اون 16 گیگ مموریش  اگر پروژه های سنگین اجرا میکنی به دردت میخوره، اگرم میدونی که قرار نیست اون 16 گیگ پر بشه  4070ti گزینه بهتریه.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، ali2018 گفته است:

سلام دوستان  

سیستم من مشخصاتش اینه 

مرسی از شما

5تومن روش بزارید از همین مدل rtx4070 تهیه کنید

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

11 ساعت قبل، mohamad_re گفته است:

نه باتل نک نمیخوره  ولی اگر بازی برات اندازه کارت مهم هست  پولتو حروم 4060ti نکن پرفورمنسش تو گیم با 3060ti تفاوتی نداره.

فقط اون 16 گیگ مموریش  اگر پروژه های سنگین اجرا میکنی به دردت میخوره، اگرم میدونی که قرار نیست اون 16 گیگ پر بشه  4070ti گزینه بهتریه.

دوست عزیز توی اکثر سایت ها من سرچ کردم و مشکل کلوگاه رو حدود 30 درصد گزارش کردن شما چطور میگین گلوگاه نمیشه؟

در مورد 4070 هم که قطعا قوی تره ولی هزینه بیشتری داره و صد درصد فکر کنم باید پاور هم تعویض بشه  که خوب هزینه گرافیک و پاور روی هم 10 تومنی باید اضافه بشه  که بودجه من یه خورده محدوده و به همون 4060 Ti بیشتر میخوره 😅

5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

توی جواب دوست قبلیمون هم گفتم  ، درصورت تهییه 4070 یکی مشکل گلوگاه بیشتر میشه و هم باید پاور تعویض بشه که یه خورده بودجه محدود هستش😅

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، ali2018 گفته است:

دوست عزیز توی اکثر سایت ها من سرچ کردم و مشکل کلوگاه رو حدود 30 درصد گزارش کردن شما چطور میگین گلوگاه نمیشه؟

در مورد 4070 هم که قطعا قوی تره ولی هزینه بیشتری داره و صد درصد فکر کنم باید پاور هم تعویض بشه  که خوب هزینه گرافیک و پاور روی هم 10 تومنی باید اضافه بشه  که بودجه من یه خورده محدوده و به همون 4060 Ti بیشتر میخوره 😅

توی جواب دوست قبلیمون هم گفتم  ، درصورت تهییه 4070 یکی مشکل گلوگاه بیشتر میشه و هم باید پاور تعویض بشه که یه خورده بودجه محدود هستش😅

من پردازنده ۱۲۱۰۰ با گرافیک ۶۷۰۰ دارم،تو بالاترین تنظیماتی که گرافیک قادر به پردازش بود کارکرد پردازنده به ۶۰ درصد هم نمیرسید تو بازی فورزا ۵ و گاد اف وار که تست کردم.پردازنده شما که به مراتب از ۱۲۱۰۰ بهتره.تستی هم که شما میگید احتمالا اختلاف کارایی گرافیک توسط پردازنده شما با ماکسیمم پردازنده تست شده هست ( احتمالا با ۱۳۹۰۰)

لینک به دیدگاه

52 دقیقه قبل، ali2018 گفته است:

باکانفیگ شما 3090 رو ستاپ میکنند 4070که کارتی حساب نمیشه .

نیازی هم به تهیه پاور جدید ندارید برای تهیه 4070 .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
15 ساعت قبل، ali2018 گفته است:

سلام دوستان  

سیستم من مشخصاتش اینه 

مرسی از شما

گلوگاه نمیشه راحت کارت بالاتر هم میتونید استفاده کنید بنده 10400 با 6800xt استفاده میکنم

پاور هم جوابگوی 4060ti و 4070 هست

لینک به دیدگاه

دوستان خیلی ممنون از راهنماییتون 🌺، تصمیمم رو گرفتم 4070 تهییه میکنم🙏

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان

من قصد خرید این کارت کپچر رو دارم :

کارت الگاتو

و میخوام به صورا 4k از ps5 گیم رکورد کنم ... البته برای استریم و ... نیست

توی توضیحات سایت خود سازنده نوشته که برای استفاده از این کارت در حالت 4k باید از گراف حداقل سری 10xx استفاده بشه 

سیستم فعلی من که تازه تهیه کردم گراف نداره (سیستم کاری هست) تماس گرفتم با دوستان بخش فروش لیون و راهنمایی ازشون خواستم گفتند با 1650 هم کارت راه میفته (معقول ترین انتخاب برای کار با پردازش تصویر 4k) البته که اشاره کردند با خود گراف uhd770 سی پی یو خودم (12700) هم میشه کار کرد اما خب اذیت میکنه بنابراین تصمیم گرفتم در کنارش گراف رو هم حتما بخرم 

همچنین چون ممکنه بخوام روی همین سیستم با adobe premier هم کار کنم گفتند یک گراف از سری rtx انویدیا برداری خوب توی رندر گرفتن و همچنین کار با برنامه های فتوشاپ و ... هم بی تاثیر نیست

بنابراین تصمیم بر خرید 3050 شد ... الان سوالم اینه که بین این 2 مدل پایین که میگذارم تفاوت زیاد هست که ارزش هزینه 1 میلیون و خورده ای تفاوت رو داشته باشه یا خیر :

مدل زوتاک

مدل ایسوس

ضمنا با توجه به همین مصارفی که گفتم به نظرتون ارزش ریسک کردن و انتخاب گراف خوش قیمت 4060 این مدل : 4060 زوتاک چقدر هست ... یعنی اگر حدودا 4 میلیون بیشتر هزینه کنم ارزش داره و تاثیرش رو توی کار رندر گرفتن و کلا بهره وری سیستم میبینم و مشهود هست یا تفاوتش با 3050 توی کارهایی که گفتم (برای گیم نه) زیاد نیست

ممنون میشم راهنمایی کنید ...

ویرایش شده توسط kian.h
لینک به دیدگاه

سلام مجدد به دوستان و اساتید عزیز

اگر مقدور هست من رو هم راهنمایی کنید چون یه کم عجله دارم منتظرم تا بتونم بهترین تصمیم رو بگیرم، سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما برو داخل یوتوب هر دو گرافیک بزن برای کاری که میخوای باهاش انجام بدی مثل رندر 

کاملا با تصویر بهت میگه کدوم بهتره 

فقط رندر به صورت انگلیسی بنویس 

خودش میاره بالا 

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، kian.h گفته است:

سلام به همه دوستان

من قصد خرید این کارت کپچر رو دارم :

کارت الگاتو

و میخوام به صورا 4k از ps5 گیم رکورد کنم ... البته برای استریم و ... نیست

توی توضیحات سایت خود سازنده نوشته که برای استفاده از این کارت در حالت 4k باید از گراف حداقل سری 10xx استفاده بشه 

سیستم فعلی من که تازه تهیه کردم گراف نداره (سیستم کاری هست) تماس گرفتم با دوستان بخش فروش لیون و راهنمایی ازشون خواستم گفتند با 1650 هم کارت راه میفته (معقول ترین انتخاب برای کار با پردازش تصویر 4k) البته که اشاره کردند با خود گراف uhd770 سی پی یو خودم (12700) هم میشه کار کرد اما خب اذیت میکنه بنابراین تصمیم گرفتم در کنارش گراف رو هم حتما بخرم 

همچنین چون ممکنه بخوام روی همین سیستم با adobe premier هم کار کنم گفتند یک گراف از سری rtx انویدیا برداری خوب توی رندر گرفتن و همچنین کار با برنامه های فتوشاپ و ... هم بی تاثیر نیست

بنابراین تصمیم بر خرید 3050 شد ... الان سوالم اینه که بین این 2 مدل پایین که میگذارم تفاوت زیاد هست که ارزش هزینه 1 میلیون و خورده ای تفاوت رو داشته باشه یا خیر :

مدل زوتاک

مدل ایسوس

ضمنا با توجه به همین مصارفی که گفتم به نظرتون ارزش ریسک کردن و انتخاب گراف خوش قیمت 4060 این مدل : 4060 ایسوس چقدر هست ... یعنی اگر حدودا 4 میلیون بیشتر هزینه کنم ارزش داره و تاثیرش رو توی کار رندر گرفتن و کلا بهره وری سیستم میبینم و مشهود هست یا تفاوتش با 3050 توی کارهایی که گفتم (برای گیم نه) زیاد نیست

ممنون میشم راهنمایی کنید ...

سلام

فوتوشاپ که اصلن از گرافیک شما استفاده نمیکنه، رندر 3d اگر منظورت هست داستان متفاوته، پرمیر هم تا ورژنی که من باهاش اشنایی داشتم در بالا ترین سطح کار هم نسبت سی پیو و گرافیک 70 به 30 بود و هرچقدر کار شما از حرفه ای فاصله میگیره این نسبت به نفع سی پیو بیشتر میشه، پس سرمایه اصلی رو روی سی پیو بزار . و کلن 3050 رو بهت پیشنهاد نمیکنم، اگر وسواس عجیبی روی نو خریدن کالا نداری با همین بودجه کارت بهتر کار کرده بخر.عمری هم برات کار میکنه.

و 4060 رو هم کلن نخر  .

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، kian.h گفته است:

سلام مجدد به دوستان و اساتید عزیز

اگر مقدور هست من رو هم راهنمایی کنید چون یه کم عجله دارم منتظرم تا بتونم بهترین تصمیم رو بگیرم، سپاسگزارم

14 دقیقه قبل، mohamad_re گفته است:

سلام

فوتوشاپ که اصلن از گرافیک شما استفاده نمیکنه، رندر 3d اگر منظورت هست داستان متفاوته، پرمیر هم تا ورژنی که من باهاش اشنایی داشتم در بالا ترین سطح کار هم نسبت سی پیو و گرافیک 70 به 30 بود و هرچقدر کار شما از حرفه ای فاصله میگیره این نسبت به نفع سی پیو بیشتر میشه، پس سرمایه اصلی رو روی سی پیو بزار . و کلن 3050 رو بهت پیشنهاد نمیکنم، اگر وسواس عجیبی روی نو خریدن کالا نداری با همین بودجه کارت بهتر کار کرده بخر.عمری هم برات کار میکنه.

و 4060 رو هم کلن نخر  .

https://www.techspot.com/news/98554-nvidia-claims-rtx-40-series-av1-encoder-better.html

https://developer.nvidia.com/blog/av1-encoding-and-fruc-video-performance-boosts-and-higher-fidelity-on-the-nvidia-ada-architecture/

الان پریمیر از فرمت av1 پشتیبانی میکنه که این فرمت گرافیک محور هست ن.سی پیو محور ،اگر درست بگم بخاطر پشتیبانی سخت افزاری کارت های rtx4000 از این فرمت عملکرد خیلی بهتری نسبت به نمونه کارت های دیگه دارند ،این شرایط برای استریم هم هست .

rtx4060 تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

https://www.techspot.com/news/98554-nvidia-claims-rtx-40-series-av1-encoder-better.html

https://developer.nvidia.com/blog/av1-encoding-and-fruc-video-performance-boosts-and-higher-fidelity-on-the-nvidia-ada-architecture/

الان پریمیر از فرمت av1 پشتیبانی میکنه که این فرمت گرافیک محور هست ن.سی پیو محور ،اگر درست بگم بخاطر پشتیبانی سخت افزاری کارت های rtx4000 از این فرمت عملکرد خیلی بهتری نسبت به نمونه کارت های دیگه دارند ،این شرایط برای استریم هم هست .

rtx4060 تهیه کنید.

ممنون بابت راهنمایی ...

من قصد خرید گراف 4060 رو دارم فقط شما از بین 4060 ها همین موردی که موجود هست رو پیشنهاد میکنید یا خیر؟ کلا اطلاعاتی راجع به برند زوتاک ندارم ... 

و اینکه پاور من کورسیر جی 700 گلد هست برای این گراف کافی هست و به مشکل برنمیخورم احیانا ؟ 

سپاس

ویرایش شده توسط kian.h
لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، kian.h گفته است:

ممنون بابت راهنمایی ...

من قصد خرید گراف 4060 رو دارم فقط شما از بین 4060 ها همین موردی که موجود هست رو پیشنهاد میکنید یا خیر؟ کلا اطلاعاتی راجع به برند زوتاک ندارم ... 

و اینکه پاور من کورسیر جی 700 گلد هست برای این گراف کافی هست و به مشکل برنمیخورم احیانا ؟ 

سپاس

بله کارت مناسبی هست  

بله کافی هست

لینک به دیدگاه

عالیه پاور ۵۵۰ هم داشتی براش،کفایت میکرد

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

rtx4060 تهیه کنید.

@kian.h این مطالب دوستمون رو بخون ظاهرن تو قضیه استریم  و کدینگ 4060 کارایی بهتری داره  اگر همین داستان در پرمیر هم ساپورت بشه که خیلی خوبه نزدیک 50% سریعتر از hvc هست ظاهرن

فقط بازم با توجه به پرفورمنس خیلی ضعیف 4060 ببین این تفاوت  سرعت بین 4060 تا 3080 و 3080ti  برای این کدک تا چقدر هست. من هنوز دارم در موردش میخونم ولی ظاهرن یری 30 هم این انکد رو ساپورت میکنه.

@yasin1380 اقا ممنون بابت مطلبت خیلی مفید بود، در مورد مقایسه بین سری 30 و 40  تو انکد همین av1 هم مطلبی داری؟ چون ظاهرن سری 30 هم ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، mohamad_re گفته است:

@kian.h این مطالب دوستمون رو بخون ظاهرن تو قضیه استریم  و کدینگ 4060 کارایی بهتری داره  اگر همین داستان در پرمیر هم ساپورت بشه که خیلی خوبه نزدیک 50% سریعتر از hvc هست ظاهرن

فقط بازم با توجه به پرفورمنس خیلی ضعیف 4060 ببین این تفاوت  سرعت بین 4060 تا 3080 و 3080ti  برای این کدک تا چقدر هست. من هنوز دارم در موردش میخونم ولی ظاهرن یری 30 هم این انکد رو ساپورت میکنه.

@yasin1380 اقا ممنون بابت مطلبت خیلی مفید بود، در مورد مقایسه بین سری 30 و 40  تو انکد همین av1 هم مطلبی داری؟ چون ظاهرن سری 30 هم ساپورت میکنه

این فرمت اپن سرس هست ؛ من مقایسه درستی نتونستم فعلا پیدا کنم ولی این فرمت نیاز به کارت گرافیک با dram زیاد داره که تواین زمینه کارت های rx7000 بهتر عمل میکنند ولی انودیا مدعی هست که چون کارت های rtx4000 به صورت سخت افزاری از این فرمت پشتیبانی میکنند از لحاظ کیفیت بصری نسبت به بقیه مدل ها بهتر هستند

https://videocardz.com/newz/nvidia-claims-to-have-better-av1-encoder-than-amd-and-intel

https://www.tomshardware.com/news/amd-intel-nvidia-video-encoding-performance-quality-tested#:~:text=Even the GTX 1650 with,4K at the various bitrates.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

این فرمت اپن سرس هست ؛ من مقایسه درستی نتونستم فعلا پیدا کنم ولی این فرمت نیاز به کارت گرافیک با dram زیاد داره که تواین زمینه کارت های rx7000 بهتر عمل میکنند ولی انودیا مدعی هست که چون کارت های rtx4000 به صورت سخت افزاری از این فرمت پشتیبانی میکنند از لحاظ کیفیت بصری نسبت به بقیه مدل ها بهتر هستند

https://videocardz.com/newz/nvidia-claims-to-have-better-av1-encoder-than-amd-and-intel

https://www.tomshardware.com/news/amd-intel-nvidia-video-encoding-performance-quality-tested#:~:text=Even the GTX 1650 with,4K at the various bitrates.

این طور هم که من خوندم سری 30 به طور کل فقط decoding میکنه این فرمت رو و  encode نمیکنه، یعنی شما میتونی ببینی این فرمت ویدئو رو ولی تولید یا همون استریم نمیشه ظاهرن. پس به نظر یه منطقی الان هست برای سری مزخرف 4060

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، mohamad_re گفته است:

این طور هم که من خوندم سری 30 به طور کل فقط decoding میکنه این فرمت رو و  encode نمیکنه، یعنی شما میتونی ببینی این فرمت ویدئو رو ولی تولید یا همون استریم نمیشه ظاهرن. پس به نظر یه منطقی الان هست برای سری مزخرف 4060

من جزعیاتشو نمیدونم ولی احتمالا همینی که میگید هست چون چندجا که بررسی میکردم تاکید داشتند برای استفاده از این فرمت باید rtx4000 & rx7000 تهیه کرد، تو تصاویر پایین مربوط به تست سایت تامزهاردور هم اگر توجه داشته باشید هیچ اطلاعاتی از تست این فرمت برای کارت3090 & 6900xt نیست 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من بین این دو مدل کارت گرافیک موندم شما کدوم رو پیشنهاد میکنید

Zotac Rtx 4070 Twin edge

Asus Rtx 4070 Dual

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، ali2018 گفته است:

سلام دوستان من بین این دو مدل کارت گرافیک موندم شما کدوم رو پیشنهاد میکنید

Zotac Rtx 4070 Twin edge

Asus Rtx 4070 Dual

سلام
دوتاش تقریبا یکیه هر کدوم ارزون تره اما من باشم اسوس برمیدارم ک تو فروشش راحت تر باشم در اینده
یا هم کمی صبر برای 7800XT

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...