رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام

دوستان مگه کارت گرافیک zotac gtx 970 extreme core edition حداکثر فرکتنسش 1380 نیست؟

اگر بله پس چرا موقع اجرای بازی در بارنامه gpu z حداکثر فرکانس رو 1417 میزنه؟

این طبیعیه به نظزتون؟

اون بوست کلاک Max هست توی مشخصات کارت فقط بوست کلاک پایه ذکر میشه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

یه سوال خیلی مهم

همونطور که در جریان هستید بنده با راهنمایی شما عزیزان کارت گرافیک zotac gtx 970 extreme core edition و پاور green 650 gold uk رو تهیه کردم و کیس هم green x3 است.

الان کارت رو نصب کردم اما نمیدونم درست نصب کردم یا نه.همونطور که میدونید این کارت دو تا کابل 6 پین میخوره و این پاور هم 2 تا 6 پین داره.اما شخصی که اومده بود برام نصب کنه گفت نمیشه این 6 پین ها رو به کارت وصل کرد و باید از تبدیلهای مولکس داخل جعبه کارت استفاده کرد. که دوتا 6 پین به dual molex هستند.

این پاور هم کلا 3 تا مولکس داره و کیس هم  6 تا فن داره.این طرف اومد 3 تا از فنها رو به اون 3 تا مولکس پاور وصل کرد و از طرف دیگش به سه تا فن دیگه. و بعد 4 تا مولکس کارت گرافیک هم روی اینها سوار کرد.همونطور که میدونید مولکس های فنها  هم قسمت نر دارند همه ماده.الان داخل کیس رو که نگاه کنید در یه قسمتش 4 تا مولکس رو هم سوار شدند و یه جاش هم دوتا.کلا همش شده کابل مولکس

به نظرتون درست نصب کرده یا نه؟من یه خورده نگرانم با این طریق نصب کارت آسیب ببینه

ممنون

ویرایش شده توسط amir_s
لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

یه سوال خیلی مهم

همونطور که در جریان هستید بنده با راهنمایی شما عزیزان کارت گرافیک zotac gtx 970 extreme core edition و پاور green 650 gold uk رو تهیه کردم و کیس هم green x3 است.

الان کارت رو نصب کردم اما نمیدونم درست نصب کردم یا نه.همونطور که میدونید این کارت دو تا کابل 6 پین میخوره و این پاور هم 2 تا 6 پین داره.اما شخصی که اومده بود برام نصب کنه گفت نمیشه این 6 پین ها رو به کارت وصل کرد و باید از تبدیلهای مولکس داخل جعبه کارت استفاده کرد. که دوتا 6 پین به dual molex هستند.

این پاور هم کلا 3 تا مولکس داره و کیس هم  6 تا فن داره.این طرف اومد 3 تا از فنها رو به اون 3 تا مولکس پاور وصل کرد و از طرف دیگش به سه تا فن دیگه. و بعد 4 تا مولکس کارت گرافیک هم روی اینها سوار کرد.همونطور که میدونید مولکس های فنها  هم قسمت نر دارند همه ماده.الان داخل کیس رو که نگاه کنید در یه قسمتش 4 تا مولکس رو هم سوار شدند و یه جاش هم دوتا.کلا همش شده کابل مولکس

به نظرتون درست نصب کرده یا نه؟من یه خورده نگرانم با این طریق نصب کارت آسیب ببینه

ممنون

هر کی گفته، اشتباه کرده!

پاور شما 2 تا سوکت 6+2 پین برای PCIe داره!

باید همون 2 تا سوکت رو بزنید به گرافیک.

لینک به دیدگاه

یه عکس هم بزاری بهتر میتونیم متوجه بشیم چجوری هست وضعیت .

لینک به دیدگاه

در تئوری بله . شاید شما با یه پاور 500 بتونید 290x رو هم بالا بیارید ! مهم اینه که چه مدت !!

Power Supplies do indeed wear out. That is a reason FOR getting a quality one, not a reason against. As for overkill on wattage, Power Supplies are typically most efficient at about 50% load; but the one you are looking at is 80 Plus Silver certified so it is rated to be 85% efficient at 20% and 100% loads and 88% efficient at 50% load so you won't lose too much efficiency by under-loading it

یه پاور با کیفیت 85 تا 88 درصد کارایی داره . این یعنی پاور 530  توی بهترین حالت شاید همون 450 وات رو بده :)  حالا شما توی بهترین وضعیت ازش استفاده کن بلاخره هر سال با استفاده یه مقدار از توانش کم میشه .

میگن همیشه بین 20% تا 30% درصد حتی بالاتر بگیرید برای پاور برای همون کارایی واقعی هست .

فکر کنم یه برداشت اشتباه از تعریف باردهی پاور دارید.

اینکه گفته میشه راندمان یک پاور 85% یا 80% یا ... ربطی به خروجی پاور نداره!

مربوط به ورودی هست!

وقتی یک پاور 530 وات باشه و با راندمان 85% ، خروجیش همون 530 وات هست!

ولی بدلیل اینکه 15% از انرژی از دست میره، ورودی پاور حدود 620 واته.

*یعنی پاور 620 وات انرژی مصرف میکنه تا 530 وات انرژی در اختیار سیستم قرار بده!

مثلا پاور Cooler Master Elite V2 550W رو اگه نگاه کنید، گفته شده Efficiency برابر 75% هست! ولی تاکید شده که Output Capacity برابره 550W !!!(سایت کولر مستر رو ملاک قرار میدم)

ولی اگه از دید شما محاسبه میشد، باید نوشته میشد خروجی حدودا 412 وات هست!

یا مثلا پاور Cooler Master V1200 Platinum که نوشته شده Efficiency 93% هست! ولی باز تاکید شده که Output Capacity برابره 1200W !!!

ولی اگه از دید شما محاسبه میشد، باید نوشته میشد خروجی حدودا 1116 وات هست!

در این مورد هم سیستم دوستمون بنا به پیشنهاد محاسبگر کولرمستر به پاوری 460 واتی نیاز داره! که پاور فعلی ایشون حدود 15% بیشتر توان داره.

و اگه پاور سالم باشه، مطمعنا مشکلی پیش نمیاد.

نظر هر دو دوستمون تقریبا درست هست ولی اونو اشتباه توضیح دادند

اول اینو بگم ما داریم بحث تئوری می کنیم و برای انجام بحث عملی نیاز به تعداد بالایی پاور و ازمایشگاه و ... داریم پس اینکه اینا تو تئوری درسته و تو عمل اینطور نیست سخن درستی نیست

یه پاور با کیفیت 85 تا 88 درصد کارایی داره .

نه این درست نیست

یک پاور می تونه حتی تا 3 برابر خودش خروجی بده ولی اگه با توان 80% اش باشه مصرف و دوام اون افزایش پیدا می کنه

برای مثال شما یه ماشین می خرید که کیلومتر شمارش تا 200 هست

ولی

شما تو جاده اگه با 30 کیلومتر برید مثلا تو هر 100 کیلومتر 12 لیتر استفاده می کنید

اگه با 80 برید تو هر 100 کیلومتر 8 تا مصرف می کنید

و اگه با 150 برید تو هر 100 کیلومتر 11 تا

پاور هم دقیقا همین طور هست راندمان و کارایی پاور در حالت 80% بهتر هست

مسئله بعدی اینه که کیفیت و توان پاور با گذشت زمان کم میشه

برای مثال هر سال 5% توانش کم میشه

مثلا یه پاور 530 وات بعد از 5 سال کارکرد توان خروجیش به 450 وات کاهش پیدا می کنه

(بازم تاکید می کنم این یعنی راندمانش میاد پایین نه اینکه چون الان شده 450 نمی تونه یه سیستم 460 واتی رو راه بندازه)

این یعنی پاور 530  توی بهترین حالت شاید همون 450 وات رو بده

نه اینم درست نیست

درستش اینه که اگه سیستم شما 450 وات نیاز داره بهتر هست پاور 530 بردارید تا مصرف برق و حرارت تولیدی اون کاهش و طول عمرش افزایش پیدا کنه

حالا شما توی بهترین وضعیت ازش استفاده کن بلاخره هر سال با استفاده یه مقدار از توانش کم میشه .

بله درسته

میگن همیشه بین 20% تا 30% درصد حتی بالاتر بگیرید برای پاور برای همون کارایی واقعی هست .

دلیلش رو در بالا عرض کردم

مربوط به ورودی هست!

کاملا صحیح

پاور دوستمون هم طبق محاسبه ای که من انجام دادم حدود 480 وات نیاز داره که اگه این پاور فعلی 2 سال کار کرده باشه و خراب هم نباشه کاملا لب به لب میاد و راندمان خوبی نخواهد داشت

پس بهتره به فکر اپدیت پاورتون به 630 و یا بالاتر باشید که اگه بعدا اپدیت هم کردید کم نیاره

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

درود

گرافیک تا 850 تومن

galax gtx 960 oc بگیر

من خودم گرفتم ولی حیف فعلا سیستم ندارم حالشو ببرم.

تو بگیر جای ما حالشو ببر. البته به یه پاور قدرتمند نیاز داری باید توجه کنی شاخه 12 ولتش حداقل 42 امپر جریان بده.

من خودم این پاورو خریدم براش corsair vs650 

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

نظر هر دو دوستمون تقریبا درست هست ولی اونو اشتباه توضیح دادند

اول اینو بگم ما داریم بحث تئوری می کنیم و برای انجام بحث عملی نیاز به تعداد بالایی پاور و ازمایشگاه و ... داریم پس اینکه اینا تو تئوری درسته و تو عمل اینطور نیست سخن درستی نیست

یه پاور با کیفیت 85 تا 88 درصد کارایی داره .

نه این درست نیست

یک پاور می تونه حتی تا 3 برابر خودش خروجی بده ولی اگه با توان 80% اش باشه مصرف و دوام اون افزایش پیدا می کنه

برای مثال شما یه ماشین می خرید که کیلومتر شمارش تا 200 هست

ولی

شما تو جاده اگه با 30 کیلومتر برید مثلا تو هر 100 کیلومتر 12 لیتر استفاده می کنید

اگه با 80 برید تو هر 100 کیلومتر 8 تا مصرف می کنید

و اگه با 150 برید تو هر 100 کیلومتر 11 تا

پاور هم دقیقا همین طور هست راندمان و کارایی پاور در حالت 80% بهتر هست

مسئله بعدی اینه که کیفیت و توان پاور با گذشت زمان کم میشه

برای مثال هر سال 5% توانش کم میشه

مثلا یه پاور 530 وات بعد از 5 سال کارکرد توان خروجیش به 450 وات کاهش پیدا می کنه

(بازم تاکید می کنم این یعنی راندمانش میاد پایین نه اینکه چون الان شده 450 نمی تونه یه سیستم 460 واتی رو راه بندازه)

این یعنی پاور 530  توی بهترین حالت شاید همون 450 وات رو بده

نه اینم درست نیست

درستش اینه که اگه سیستم شما 450 وات نیاز داره بهتر هست پاور 530 بردارید تا مصرف برق و حرارت تولیدی اون کاهش و طول عمرش افزایش پیدا کنه

حالا شما توی بهترین وضعیت ازش استفاده کن بلاخره هر سال با استفاده یه مقدار از توانش کم میشه .

بله درسته

دلیلش رو در بالا عرض کردم

مربوط به ورودی هست!

کاملا صحیح

پاور دوستمون هم طبق محاسبه ای که من انجام دادم حدود 480 وات نیاز داره که اگه این پاور فعلی 2 سال کار کرده باشه و خراب هم نباشه کاملا لب به لب میاد و راندمان خوبی نخواهد داشت

پس بهتره به فکر اپدیت پاورتون به 630 و یا بالاتر باشید که اگه بعدا اپدیت هم کردید کم نیاره

خیلی هم عالی. دستتون درد نکنه بابت توضیحات کامل :clapping:

لینک به دیدگاه

سلام به نظر شما گرافیک r9 390x برای گیم خوبه و بازی هارو رو الترا میاره یا  inno3d gtx970 black accelero harbide  بقیه قطعات  

سیپیو i5 4690k 

مادربورد asrock exterme 6 

ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام ...

من الان این کارت گرافیک رو دارم Sapphire R9 280 Dual-X OC With Boost 3GB GDDR5 که مموری 384 بیت داره ،

قصد دارم عوضش کنم و یه کارت بهتر بگیرم ، گشتم تا به این کارت رسیدم  Sapphire NITRO R7 370 OC Dual-X 4GB GDDR5  که هم قیمتش خوبه هم رمش 4 گیگ هست، هم دایرکت ایکس 12 رو ساپورت میکنه ...

الان برام چندتا سؤال پیش اومده :

1. این کارت نیترو با اینکه رمش 4 هست ولی 256 بیت هست و از 280 خودم کمتره، این خیلی رو کاراییش تأثیر داره ؟؟؟

2. این کارت ها خیلی شبیه هم هستند "Sapphire NITRO R7 370" و "Sapphire NITRO R9 380" ، اگه "Sapphire NITRO R9 380" را بخرم بهتر نیست (380 تو سایت موجود نیست!؟ ، آیا دوباره موجود میشه؟؟) ؟؟؟

و در آخر میخواستم بدونم تو رنج قیمت "Sapphire NITRO R7 370" چه کارتی کارایی بیشتری داره ؟!؟!؟!

پیشاپیش ازتون تشکر میکنم ... @};-

یا علی.

لینک به دیدگاه

با سلام ...

من الان این کارت گرافیک رو دارم Sapphire R9 280 Dual-X OC With Boost 3GB GDDR5 که مموری 384 بیت داره ،

قصد دارم عوضش کنم و یه کارت بهتر بگیرم ، گشتم تا به این کارت رسیدم  Sapphire NITRO R7 370 OC Dual-X 4GB GDDR5  که هم قیمتش خوبه هم رمش 4 گیگ هست، هم دایرکت ایکس 12 رو ساپورت میکنه ...

الان برام چندتا سؤال پیش اومده :

1. این کارت نیترو با اینکه رمش 4 هست ولی 256 بیت هست و از 280 خودم کمتره، این خیلی رو کاراییش تأثیر داره ؟؟؟

2. این کارت ها خیلی شبیه هم هستند "Sapphire NITRO R7 370" و "Sapphire NITRO R9 380" ، اگه "Sapphire NITRO R9 380" را بخرم بهتر نیست (380 تو سایت موجود نیست!؟ ، آیا دوباره موجود میشه؟؟) ؟؟؟

و در آخر میخواستم بدونم تو رنج قیمت "Sapphire NITRO R7 370" چه کارتی کارایی بیشتری داره ؟!؟!؟!

پیشاپیش ازتون تشکر میکنم ... @};-

یا علی.

شما با انتخاب اول یعنی R7 370 در واقع یه کارت قویتر رو میدی یه کارت بوضوح ضعیفتر تحویل میگیری! R7 370 در اصل ریبرند R7 265 هست چیپش Pitcairn با معماری GCN 1.0 هست که از پایینترین سطح ساپورت DX12 بین تمامی پردازنده های گرافیکی سری 300 برخورداره DX12 رو در سطح 1_11 پشتیبانی میکنه. کارت گرافیک کنونی شما یعنی R9 280هم DX12 رو در همین سطح ساپورت میکنه چون چیپش Tahiti با همون معماری قدیمی GCN 1.0 هست اما خود جی پی یوش بطورقابل ملاحظه ای از R7 370 قویتره اون رابط ۳۸۴ بیتی مزیت ثانویشه اصل مزیتش اینه که خود چیپش قدرتمندتره. وقتی قدرت پردازشی بوضوح بیشتری مطرحه اون یک گیگ ویرم بیشتر در کارت ضعیفتر فاقد اهمیته. ۳گیگ ویرم هم در شرایط کنونی کفایت میکنه . لذا اگر قرار باشه شما R9 280 رو با یکی از این دو کارت مدنظرت تعویض کنی قطعا اون کارت باید گزینه دوم یعنی R9 380 باشه که یمقدار پرفورمنس بهتر رو همراه با یک گیگ ویرم بیشتر بهت ارایه میده ضمن اینکه از ساپورت DX12 در سطح بالاتر 0_12 به لطف چیپ و معماری جدیدترش بهره میبره. البته دقت داشته باش که این کارت مدل دوگیگابایتی هم داره شما حتما باید مدل ۴گیگابایتیش رو تهیه کنی که قاعدتا هم قیمتش از سقف قیمت ۸۰۰تومن مدنظرت باید بالاتر باشه این مدل ۴گیگابایتی Sapphire Nitro که گذاشتی بیشتر از یک میلیون قیمتشه . نظر من رو بخوای شخصا توصیه میکنم کارتتو اصلا عوض نکنی فعلا. چون هم کارت خوبیه به اندازه کافی جوابگو هست هم با بودجه ای که شما مدنظرته یعنی حداکثر ۸۰۰تومن حداقل آکبند چیز خیلی بهتری پیدا نمیکنی.مدلهای ارزونتر GTX 960 تو این رنج تقریبا بهترین انتخاب هستن همچنان اما شما ترجیحا بودجتو افزایش بده و بعد کارتی که واقعا قدرتمندتر باشه مثل GTX 970 یا ...تهیه کن

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

سلام به نظر شما گرافیک r9 390x برای گیم خوبه و بازی هارو رو الترا میاره یا  inno3d gtx970 black accelero harbide  بقیه قطعات  

سیپیو i5 4690k 

مادربورد asrock exterme 6 

ممنون

شما عزیز دل مشخص کن که پاورت چیه و رزولوشن مانیتورت هم چنده. سی پی یو و مادربوردت که خیلی خوبه. هر دوی این کارتها در رزولوشن 1080pحریف اجرای بیشتر بازیها در تنظیمات Ultra با پرفورمنس خوب هستن منتها کارت R9 390x در رزولوشنهای بالاتر از 1080p بخصوص 4k مزیت محسوسی پیدا میکنه. برای 1080P همچنان من شخصا GTX 970 رو توصیه میکنم بیشتر با توجه به مزیت مصرف بوضوح کمتر و درایور بهینه تر انویدیا(فارغ از ساپورت سطح بالاتر DX12) ضمن اینکه در حال حاضر بیشتر مدلهای R9 390X قیمت خیلی بالاتری دارن نسبت به مدلهای ارزونتر شده GTX 970. این مدل inno3d gtx 970 که شما در نظر داری از نظر من زیادی گرونه و ارزش خرید نداره قیمتش تا اونجا که من میدونم نزدیک ۱۸۰۰ هست که دیگه با کاهش قابل توجه قیمت بعضی از بهترین مدلها مثل MSI GTX 970 Gaming 4G یا +EVGA GTX 970 FTW اصلا بصرفه بنظر نمیرسه . هر دوی این مدلها که گفتم جزو تحسین شده ترین و بهترین مدلهای GTX 970 محسوب میشن با کولینگ عالی و در حال حاضر زیر ۱۵۰۰ قیمتشونه. اون مدل +EVGA FTW یکی از سریعترین 970هاست از این نظر دست کمی از اون مدل Inno3d نداره

لینک به دیدگاه

به نظر شما r9 390 بهتره واسه بازی های اینده یا gtx 970؟؟؟؟؟با در نظر گرفتن همه ی فاکتورا مثه دما و مصرف برق و .....

لینک به دیدگاه

شما عزیز دل مشخص کن که پاورت چیه و رزولوشن مانیتورت هم چنده. سی پی یو و مادربوردت که خیلی خوبه. هر دوی این کارتها در رزولوشن 1080pحریف اجرای بیشتر بازیها در تنظیمات Ultra با پرفورمنس خوب هستن منتها کارت R9 390x در رزولوشنهای بالاتر از 1080p بخصوص 4k مزیت محسوسی پیدا میکنه. برای 1080P همچنان من شخصا GTX 970 رو توصیه میکنم بیشتر با توجه به مزیت مصرف بوضوح کمتر و درایور بهینه تر انویدیا(فارغ از ساپورت سطح بالاتر DX12) ضمن اینکه در حال حاضر بیشتر مدلهای R9 390X قیمت خیلی بالاتری دارن نسبت به مدلهای ارزونتر شده GTX 970. این مدل inno3d gtx 970 که شما در نظر داری از نظر من زیادی گرونه و ارزش خرید نداره قیمتش تا اونجا که من میدونم نزدیک ۱۸۰۰ هست که دیگه با کاهش قابل توجه قیمت بعضی از بهترین مدلها مثل MSI GTX 970 Gaming 4G یا +EVGA GTX 970 FTW اصلا بصرفه بنظر نمیرسه . هر دوی این مدلها که گفتم جزو تحسین شده ترین و بهترین مدلهای GTX 970 محسوب میشن با کولینگ عالی و در حال حاضر زیر ۱۵۰۰ قیمتشونه. اون مدل +EVGA FTW یکی از سریعترین 970هاست از این نظر دست کمی از اون مدل Inno3d نداره

سلام ممنون که جوابمو دادی پاورم 850 وات هستش مانیتورمم samsung 27 d590 هستش بعد به نظرت اگر سیپیو عوض کنم یه i7 4790k بگیرم با گرافیک zotac gtx970 exterme core edition بازی هارو میتونه با اخرین تنظیمات بیاره یا نه بعد من فقط میخوام بازی هارو با اخرین تنظیمات بازی کنم ممنون

لینک به دیدگاه

سلام، ارزونترین کیسی که بشه یه گرافیک 30 سانتی متری توش جا کرد چنده؟

ویرایش شده توسط Nima_2015
لینک به دیدگاه

سلام ممنون که جوابمو دادی پاورم 850 وات هستش مانیتورمم samsung 27 d590 هستش بعد به نظرت اگر سیپیو عوض کنم یه i7 4790k بگیرم با گرافیک zotac gtx970 exterme core edition بازی هارو میتونه با اخرین تنظیمات بیاره یا نه بعد من فقط میخوام بازی هارو با اخرین تنظیمات بازی کنم ممنون

پاورت برا هر دو کارت زیاد هم هست بنابراین از این بابت مشکلی نداری مانیتورت هم 1080pهست پس به رزولوشن Full HD محدودی و توصیه من برا این ر زولوشن همون GTX 970هست بصرفه تره در حال حاضر

دلیلی برای تغییر سی پی یوت نداری بنظرم چون 4690k یه پردازنده بسیار توانمند Corei5 هست و از پس اجرای بازیهای روز کاملا بر میاد 4790k برات محتملا 400-500 تومن هزینه اضافی بدنبال داره ارتقای پرفورمنس آنچنان محسوسی هم در بیشتر بازیها در برنداره. بازیها روی تنظیمات Ultra که مد نظر شماست خیلی بیشتر از تنظیمات پایینتر متکی به جی پی یو میشن و تاثیر ارتقای پردازنده گرافیکی رو اون تنظیمات معمولا خیلی محسوستره نسبت به ارتقای سی پی یو

لینک به دیدگاه

پاورت برا هر دو کارت زیاد هم هست بنابراین از این بابت مشکلی نداری مانیتورت هم 1080pهست پس به رزولوشن Full HD محدودی و توصیه من برا این ر زولوشن همون GTX 970هست بصرفه تره در حال حاضر

دلیلی برای تغییر سی پی یوت نداری بنظرم چون 4690k یه پردازنده بسیار توانمند Corei5 هست و از پس اجرای بازیهای روز کاملا بر میاد 4790k برات محتملا 400-500 تومن هزینه اضافی بدنبال داره ارتقای پرفورمنس آنچنان محسوسی هم در بیشتر بازیها در برنداره. بازیها روی تنظیمات Ultra که مد نظر شماست خیلی بیشتر از تنظیمات پایینتر متکی به جی پی یو میشن و تاثیر ارتقای پردازنده گرافیکی رو اون تنظیمات معمولا خیلی محسوستره نسبت به ارتقای سی پی یو

سلام بازم ممنون که جواب سوالمو دادی ببخشید که بازم سوال میپرسم به نظرت با سیپیو i5 میتونم اساسینس کرید سیندیکیتو با تنظیمات الترا بازی کنم بعد اگه میشه یه گرافیک خوب و قوی بهم معرفی کن بوجم 1.800.000 هست خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

ایا برای اجرای بازی های امروزباتنظیمات بالا ورزولوشن 1080 سیستم زیر کافی هستش ودرصورت نیاز کدوم قطعه عوض کنم

cpu:amd x4 @3.7 ghz oc

ram:2*4gb ddr3 1600

vga:radeon r9 280x oc

psu:green 600 eu

monitor:1080p

hdd:seagate barracuda 7200 2tb

لینک به دیدگاه

به نظر شما r9 390 بهتره واسه بازی های اینده یا gtx 970؟؟؟؟؟با در نظر گرفتن همه ی فاکتورا مثه دما و مصرف برق و .....

شک نکن gtx 970

از آقا نیما ممنونم ...

دیگر اساتید هم همین نظر رو دارن؟!؟!؟

بله کاملا موافقم. شما یا ارتقا نده یا r9 380 بگیر

لینک به دیدگاه

سلام

ایا برای اجرای بازی های امروزباتنظیمات بالا ورزولوشن 1080 سیستم زیر کافی هستش ودرصورت نیاز کدوم قطعه عوض کنم

cpu:amd x4 @3.7 ghz oc

ram:2*4gb ddr3 1600

vga:radeon r9 280x oc

psu:green 600 eu

monitor:1080p

hdd:seagate barracuda 7200 2tb

اگه  گرافیکت 280x هست اولویتت رو بذار تعویض سی پی یو .

پاورت هم خوبه اگه سی پی یو رو اینتل کنی .

رم اگه بیشتر بشه بهتره ولی خوب 1080p همین 8 گیگ هم اکثرا کفایت میکنه .

لینک به دیدگاه

اگه  گرافیکت 280x هست اولویتت رو بذار تعویض سی پی یو .

پاورت هم خوبه اگه سی پی یو رو اینتل کنی .

رم اگه بیشتر بشه بهتره ولی خوب 1080p همین 8 گیگ هم اکثرا کفایت میکنه .

یعنی الان این پردازنده واسه بازی های جدید کم میاره؟

با عوض کردن پردازنده ایا تغییر محسوسی تو کارایی سیستم برای بازی ها مشاهده میشه؟

لینک به دیدگاه

یعنی الان این پردازنده واسه بازی های جدید کم میاره؟

با عوض کردن پردازنده ایا تغییر محسوسی تو کارایی سیستم برای بازی ها مشاهده میشه؟

صد در صد . من خودم تجربه داشتم . phenom x4 965  . و الان i5 .

حداقل توی shadow of mordor بین 10 تا 15 فریم تفاوت بود . بازیهایی که به سی پی یو ربط دارن که بازم بیشتر هست . و اینکه کلیت سرعت سیستم میاد بالا . اینتل های جدید پردازش تک هستشون به نسبت amd ها خیلی سریع تر هست . ینی شما حتی یه مدل pentium عادی بگیری توی سرعت عمل از amd مدلی که داری بهتر عمل میکنه .

به غیر از اون پهنای باند سی پی یو هم مهمه که توی هازول بالاتره .

گرافیکت بد نیس . به نسبت اینکه اگه بخوای چیزی بگیری که نسبت به این تفاوت محسوس داشته باشی باید 970 بگیری .   

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-4460-vs-AMD-Phenom-II-X4-965/2310vs606

این مقایسه بهترین مدل x4 با مدل معمولی i5  .

لینک به دیدگاه

سلام ! این کارت چطوره ؟ اصلا ارزش خرید داره این مارک یا نه ! آخه دیدم هیچکس نمیخره شک کردم به این مارک و کیفیتش ... !   

http://www.zotac.com/products/graphics-cards/geforce-700-series/gtx-760/product/gtx-760/detail/geforce-gtx-760-amp-edition-2.html

ویرایش شده توسط Google
لینک به دیدگاه

سلام ! این کارت چطوره ؟ اصلا ارزش خرید داره این مارک یا نه ! آخه دیدم هیچکس نمیخره شک کردم به این مارک و کیفیتش ... !   

http://www.zotac.com/products/graphics-cards/geforce-700-series/gtx-760/product/gtx-760/detail/geforce-gtx-760-amp-edition-2.html

Zotac مارک خوبی هست! خودم قبلا از محصولاتش استفاده کردم، و میتونم بگم که کیفیت خوبی دارند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...