رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام دوستان.آیا این گفته درسته که بازی های pc رو کارتهای گرافیک انویدیا کیفیت بهتری نسبت به amd داره؟؟دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.آیا این گفته درسته که بازی های pc رو کارتهای گرافیک انویدیا کیفیت بهتری نسبت به amd داره؟؟دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.

با سلام.

بعضی از موارد مانند hairWorks , حالتی شبیه سازی شده برای مو انسان و و پشم حیوانات و سایر موارد اینچنینی که عملکرد واقع گرایانه تر داره. البته کاهش fps بهمراه داره

+HBAO, برای بهبود Ambient occlusion و بوجود آوردن سایه هایی غنی تر با جزییات بیشتر و واقع گرایانه تر.البته باعث کاهش fps حدود 7 فریم میشه و تفاوت آنچنانی هم ایجاد نمیکنه.

TXAA نوعی anti aliasing حالتی فیلم مانند  هست که در حالت 4x به گفته ی nvidia برابر با msaa 8x و 2x برابر 4x msaa هست و از لحاظ کاهش fps بهتر عمل میکنه اما از دید شخصی txaa 4x کمی مات هست, در مقابل msaa 8x بشدت کاهش fps داره و txaa 2x گزینه مناسب تری هست

و چند مورد دیگه مختص nvidia هست که جلوه ی بصری بهتری ایجاد میکنه.از طرفی amd هم برای برخی موارد تکنولوژی های خودش رو با نام متفاوت داره.به عنوان مثال vsr (virtual super resolution در مقابل (dsr (dynamic super resolution که در توضیح ساده: بازی در یک resolution بالاتر و با جزییات بیشتر رندر میشه و سپس به اندازه ای native resolution کوچک میشه که به عنوان مثال تصویر در مانیتوری full hd حالتی شبیه 4k پیدا کنه .هرچند نتیجه ضعیف تر هست و کاهش fps هم بهمراه داره. یا مثلا  nvidia HBAO در مقابل amd HDAO که البته در این مورد باید اضافه کنم +HBAO عملکرد بهتری نسبت به HDAO داره

در پایان باید عرض کنم برخی موارد بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و معیار مناسبی برای برتری  یک کارت گرافیک به دیگری نیستند.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

با سلام.

بعضی از موارد مانند hairWorks , حالتی شبیه سازی شده برای مو انسان و و پشم حیوانات و سایر موارد اینچنینی که عملکرد واقع گرایانه تر داره. البته کاهش fps بهمراه داره

+HBAO, برای بهبود Ambient occlusion و بوجود آوردن سایه هایی غنی تر با جزییات بیشتر و واقع گرایانه تر.البته باعث کاهش fps حدود 7 فریم میشه و تفاوت آنچنانی هم ایجاد نمیکنه.

TXAA نوعی anti aliasing حالتی فیلم مانند  هست که در حالت 4x به گفته ی nvidia برابر با msaa 8x و 2x برابر 4x msaa هست و از لحاظ کاهش fps بهتر عمل میکنه اما از دید شخصی txaa 4x کمی مات هست, در مقابل msaa 8x بشدت کاهش fps داره و txaa 2x گزینه مناسب تری هست

و چند مورد دیگه مختص nvidia هست که جلوه ی بصری بهتری ایجاد میکنه.از طرفی amd هم برای برخی موارد تکنولوژی های خودش رو با نام متفاوت داره.به عنوان مثال vsr (virtual super resolution در مقابل (dsr (dynamic super resolution که در توضیح ساده: بازی در یک resolution بالاتر و با جزییات بیشتر رندر میشه و سپس به اندازه ای native resolution کوچک میشه که به عنوان مثال تصویر در مانیتوری full hd حالتی شبیه 4k پیدا کنه .هرچند نتیجه ضعیف تر هست و کاهش fps هم بهمراه داره. یا مثلا  nvidia HBAO در مقابل amd HDAO

در پایان باید عرض کنم برخی موارد بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و معیار مناسبی برای برتری  یک کارت گرافیک به دیگری نیستند.

موفق باشین.

خیلی ممنون و متشکر دوست گرامی.

لینک به دیدگاه

کارایی داره . ولی با cpu بهتر میشه . شما استارت آپدیت سیستمتو با گرافیک بزن . بعد برنامه بزار برای cpu .

کاراییش در حدی هست نیاز به تعویض سی پی وی نباشه ؟ اخه سوکت بورد من am3 هست که متاسفانه سی پی یو براش نیست :D

نظرتون در مورد r7 370 x dual چیه ؟ اونم گلوگاه ایجاد میکنه ؟

لینک به دیدگاه

کاراییش در حدی هست نیاز به تعویض سی پی وی نباشه ؟ اخه سوکت بورد من am3 هست که متاسفانه سی پی یو براش نیست :D

نظرتون در مورد r7 370 x dual چیه ؟ اونم گلوگاه ایجاد میکنه ؟

سی پی یو شما برای هر کارت گرافیک به روزی گلوگاه ایجاد میکنه برادر . ولی من منظورم این بود که شما گرافیک مورد نظرتو بگیر استفاده کن . بعد فورس بزار برای تعویض چیزای دیگه . عمده تغییر با گرافیک ایجاد میشه . ممکنه مثلا 80 فریم نگیری به علت سی پی یو پایین ولی 50 بگیری .

لینک به دیدگاه

دوستان ببخشید دوباره می پرسم، پاور Corsair VS650 برای Asus 280x Direct CU II Top و i5 4460 هم کافیه؟

لینک به دیدگاه

دوستان ببخشید دوباره می پرسم، پاور Corsair VS650 برای Asus 280x Direct CU II Top و i5 4460 هم کافیه؟

دوست من در این سایت http://outervision.com/power-supply-calculator میزان مصرف حداقل و پیشنهادی سیستم رو میتونین اندازه گیری کنین حتی میزان افزایش مصرف با اورکلاک و ولتاژ اضافی پردازنده و کارت گرافیک  و در حالت expert میتونین برق اضافی usb ,و فن هارو هم دقیق محاسبه کنین.

پاسخ کوتاه : بله کاملا کفایت میکنه.

لینک به دیدگاه

دوست من در این سایت http://outervision.com/power-supply-calculator میزان مصرف حداقل و پیشنهادی سیستم رو میتونین اندازه گیری کنین حتی میزان افزایش مصرف با اورکلاک و ولتاژ اضافی پردازنده و کارت گرافیک  و در حالت expert میتونین برق اضافی usb ,و فن هارو هم دقیق محاسبه کنین.

پاسخ کوتاه : بله کاملا کفایت میکنه.

ممنون از راهنمایی تون دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان بین این دو تا کارت کدوم بهتره؟

Zotac GTX 970 AMP! Extreme CORE Edition

MSI GTX 970 Gaming Twin Frozr

دو سه تا فریم بیشتر تو بازی یا فرکانس بیشتر و اورکلاک و این چیزها  اصلا واسم اهمیتی نداره، تنها چیزی که  میخوام اینکه کیفیت قطعات بالاتر و دوام بیشتر ...

(دما هم فک کنم تفاوت زیادی نداشته باشن)

لینک به دیدگاه

با سلام.

2 عامل میتونه معیار تصمیم گیریتون باشه.1:گارانتی که به شخصه از پاسخگویی ماتریکس تجربه ی دلچسبی ندارم. برعکس آواژنگ قوی تر عمل میکنه درصورتی که پیگیر باشین.

مورد دوم که این 2 رو کاملا متمایز میکنه نویز هست  که خنک کننده ی twin frozr v msi بسیار کم صداست و حتی در حالت 100% فقط صدای جریان هواست و آزاردهنده نیست

لینک به دیدگاه

نظرتون راجبه این کارت چیه ؟ امروز تازه وارد بازار شده ؟ میتونه راحت با 960 رقابت کنه قیمتش هم خیلی خوبه

R9 370x که با قیمت 180 دلار

لینک به دیدگاه

نظرتون راجبه این کارت چیه ؟ امروز تازه وارد بازار شده ؟ میتونه راحت با 960 رقابت کنه قیمتش هم خیلی خوبه

R9 370x که با قیمت 180 دلار

سلام دوست عزیز

اول از همه بگم، تا زمانی که وارد ایران نشده نمیشه گفت قیمتش خوبه یا نه! ( البته به لطف دلالان شریف! )

بعدشم شنیدم رقیب این کارت Gtx ‎950 هست! ولی تا Benchmark‏ از R9‎ ‎370X‏ منتشر نشه نمیشه گفت کدوم کارت برتری داره.

لینک به دیدگاه

وقتی r9 370x

۱۸۰ دلار هست و

Gtx 950

۱۶۰ دلار

به نظرتون منطقی مقایسه کردن؟

از وقتی ati حذف شد دیگه amd نتونست با nvida رقابت کنه

Amdمعلوم نیست هدفش از اراعه این کارت های قدیمی و باز تولید شده پر مصرف و گرون چیه

همه کارت های سری r 200 خودشو با تغییر عدد ۲ به ۳ داره وارد بازار میکنه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان لیونی من :)

من یه r9 290 دارم.بنظر شما برای ارتقا یدونه از همینو تهیه کنم وcros... یااینکه بفروشم یکارت دیگه بخرم و چه کارتی؟ :-?

ممنون @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.یه کارت میخوام تا یک و پونصد برای گیم و کارهایی مثل افترافکت.شما از بین ۹۷۰ و یا ۲۹۰ ایکس کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان لیونی من :)

من یه r9 290 دارم.بنظر شما برای ارتقا یدونه از همینو تهیه کنم وcros... یااینکه بفروشم یکارت دیگه بخرم و چه کارتی؟ :-?

ممنون @};-

سلام . بسته به بودجتون داره . اگه توان خرید یکی دیگه رو دارید ینی 1 میلیون و اندی  ... اینو بفروشید بعلاوه اون پول یه 980 یا 980ti بگیرید ( با کمی بالا و پایین ) کراس amd بخاطر گرما و مصرف بالاش و حتی قیمت بالاتر (توی ایران!) اصلا توصیه نمیشه .

لینک به دیدگاه

سلام . بسته به بودجتون داره . اگه توان خرید یکی دیگه رو دارید ینی 1 میلیون و اندی  ... اینو بفروشید بعلاوه اون پول یه 980 یا 980ti بگیرید ( با کمی بالا و پایین ) کراس amd بخاطر گرما و مصرف بالاش و حتی قیمت بالاتر (توی ایران!) اصلا توصیه نمیشه .

ممنون داداشم @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.یه کارت میخوام تا یک و پونصد برای گیم و کارهایی مثل افترافکت.شما از بین ۹۷۰ و یا ۲۹۰ ایکس کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

علیک سلام دوست عزیز.

پیشنهاد بنده کارت Zotac gtx ‎970‎ oc AMP‎!‎ Extreme Core Edition ‎‏ هست به قیمت 1.450 تومان.

ولی اگه از برند زوتاک خوشتون نمیاد مدل Msi gtx ‎970‎ Gaming‏ را تهیه کنید.

کارتها انویدیا بخاطر این که هسته ی کودا دارند میتونند در اینجور برنامه ها کمکی انجام بدهند.

نکته: اگر قصد شما از خرید کارت فقط استفاده نرم افزاری از کارت هست و نه بازی بهترین کارت Gtx ‎780‎ ti‏ هست چون در استفاده نرم افزاری یک سر و گردن بالاتر از Gtx ‎970 هست اونم بخاطره کودا کور بیشتر.

البته ارزونتر هم هست.

ویرایش شده توسط اشک سیاه
لینک به دیدگاه

به نظر بنده 970 بهتره

و راجع به برند این رو توصیه میکنم

Zotac GTX 970 OC AMP! Extreme Core Edition 4GB: 1,460,000

لینک به دیدگاه

سلام

یه کارت گرافیک بهم معرفی کنید تا حد امکان قوی مشکل تامین برق ندارم .

حداکثر بودجه ام 250 تومنه.

یه کارت نو معرفی کنید یه کارت کارکرده.

و حتما لزومی نداره که جدید باشه فقط میخوام توان بالایی داشته باشه.

فن خوبی هم داشته باشه کلا روی دما حساسم.

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون

سلام

ممنون

Gt 720 2gig

قوی نیست اما ارزونه

عزیزم الان با ۲۵۰ تومن فقط میتونی مدل های ۵ سال پیش بخری اونم قوی نه فقط در حد. معمولی

مثل gtx 460

لینک به دیدگاه

Gt 720 2gig

قوی نیست اما ارزونه

عزیزم الان با ۲۵۰ تومن فقط میتونی مدل های ۵ سال پیش بخری اونم قوی نه فقط در حد. معمولی

مثل gtx 460

با gtx 460 میشه پروجکت کارز نیدفوراسپید ریوالز  Gta iv & v بازی کرد؟؟؟؟

بازی های همین حدود.

gtx 460 انشاالله از intel hd 4600 قوی تره دیگه؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

با gtx 460 میشه پروجکت کارز نیدفوراسپید ریوالز  Gta iv & v بازی کرد؟؟؟؟

بازی های همین حدود.

gtx 460 انشاالله از intel hd 4600 قوی تره دیگه؟؟؟؟

:laughing:

داش من با همین gtx 970 روی فول اچ دی با تمام جزئیات نمیتونم جی تی ای وی رو 60 فریم بگیرم gtx 460 که بماند. :wacko:

970 درسته کارت قوی ای هست ولی بازی هایی مثل:

assassins creed unity

gta v

و....

رو با آخرین تنظیمات گرافیکی روی فول اچ دی 60 فریم نمیگیره من الان به فکر sli هستم :crying:

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

سلام به همه :D

دوستان من میخواستم کارت gtx 970 رو sli کنم.

تمام مشخصات سیستمم توی امضام هست.

میخواستم بدونم با اومدن دایرکس 12 این مشکل گلوگاه شدن حل شده یا نه ؟

چون پردازنده بنده I5 4690k هست میخواستم بدونم گلوگاه میشه؟

لینک به دیدگاه

:laughing:

داش من با همین gtx 970 روی فول اچ دی با تمام جزئیات نمیتونم جی تی ای وی رو 60 فریم بگیرم gtx 460 که بماند. :wacko:

970 درسته کارت قوی ای هست ولی بازی هایی مثل:

assassins creed unity

gta v

و....

رو با آخرین تنظیمات گرافیکی روی فول اچ دی 60 فریم نمیگیره من الان به فکر sli هستم :crying:

چی کارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟

مجبورم دیگه. :(

فقط میخوام بدوم میتونم gta iv رو روی تنظیمات پایین بازی کنم بدون لگ ؟؟؟ هنگ؟؟؟

خب با 250 تومن از 460 قوی تردیگه نیس؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...