رفتن به مطلب

Recommended Posts

با سلام

کراس فایر چقدر توان گرافیک می برد بالا آیا با یک میلیون دو تا کارت گرافیک 500 تومانی بخریم و کراسفایر کنیم بهتره یا یه کارت گرافیک 1 میلیون تومانی ؟ کدوم قویتر می شود

همیشه پیکربندی یک پردازنده ای بهتر از 2 پردازنده ای بوده!

ولی باید به Performance / Price دقت کنید!

ولی کلا من یه کارت 1 تومنی رو بهتر میدونم...

لینک به دیدگاه

با سلام.

100% استفاده از یک کارت تجربه ی روانتری(smooth) خواهد داشت و درسته در برخی موارد استفاده از 2 کارت گرافیک ضعیف تر average fps بیشتری ممکنه از یک کارت گرافیک قوی تر بده اما به همان نسبت نوسان(spike ها و همچنین frametime variance) بیشتر میشه و یک کارت تجربه ی روانتری داره که باید با چشم ببینین اختلاف رو تا متوجه بشین به عنوان مثال 2 عدد 970 به هیچ عنوان به روانی یک عدد 980ti نخواهند بود و درصورتی که یک مدت در هر 2 حالت بازی کنین بهتر متوجه تفاوت خواهید شد و در نظر داشته باشین vram دوبرابر نمیشه البته قرار بود این مشکل حل شه .همچنین استفاده از 2 کارت دردسر بیشتری  داره از جمله نویز و حرارت بیشتر بخصوص اگه کیس تهویه ی مناسبی نداشته باشه و همچنین بهینه بودن بازی ها برای sli یا crossfire که در بسیاری از موارد در بدو انتشار عناوین جدید مشکلات و ناسازگاری هایی با sli و cf هست و باید منتظر انتشار درایور های جدید بود که البته این مورد هم کمتر از گذشته شده و Nvidia به سرعت hotfix هایی ارایه میده.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

سلام

من يه G1 970 گيگابايت دارم با كيس Green X2 Jaguar ، ميدونيد كه G1 سه فنه يكي از بلندترين كارت هاست حالا اگر بعدها بخوام يه 970 ديگه بگيرم با اين SLI كنم چه برندي پيشنهاد ميديد كه كوتاهتر باشه و تو پايين كيس نزديك به پاور جا بشه . منظورم كارت دو فنه است .

مرسي از پاسختون

لینک به دیدگاه

سلام و درود...من 3تومن برای VGA گذاشتم کنار ولی شدیدا موندم چه کنم.خیلی هم از EVGA GTX 980 ti Hybrid خوشم اومده از طرفی هم میگم یه کارتی مثل 970 یا 390X بخرم با یه PS4...چون PS4 هم بازی های انحصاریش عالین...در ضمن مانیتور هم میخوام عوض کنم یه VX24AH بگیرم برم سراغ 2k...

درود

دمت گرم که برای گیم ۳ ملیون ارزش قاعل هستی ولی ما که در توانمون نیست اینجوری عمل میکنیم::::

با توجه قیمت های کاملا غیر منطقی یه msi r9 390 8 gb بگیری هم میتونی نصف پولتو ذخیره کنی و هم اینکه با بقیش بهترین مانیتور بگیری

این کارت به خاطر قدرت زیاد. و حجم زیاد مموری در ۴k راحت جوابگو هست به منظور اینده نگری

برای fullhd gtx 970 کاملا کافیه

اینم مد نظر داشته باشین که اگر شما یه کارت ۳ تومنی بگیرین که در بازیها بهتون بیشتر از 60 فریم بده تفاوت انچنانی برای شما نداره چون _فریم بیشتر چشم ناراحت میکنه و در مانیتور ایجاد شکست تصویر و پاره گی میکنه و مجبور میشید v-syncفعال کنید

و باید یه مانیتور رفرش بالا گرون قیمتم تهیه کنید که کلا میرید تو خرج

لینک به دیدگاه

درود

دمت گرم که برای گیم ۳ ملیون ارزش قاعل هستی ولی ما که در توانمون نیست اینجوری عمل میکنیم::::

با توجه قیمت های کاملا غیر منطقی یه msi r9 390 8 gb بگیری هم میتونی نصف پولتو ذخیره کنی و هم اینکه با بقیش بهترین مانیتور بگیری

این کارت به خاطر قدرت زیاد. و حجم زیاد مموری در ۴k راحت جوابگو هست به منظور اینده نگری

برای fullhd gtx 970 کاملا کافیه

اینم مد نظر داشته باشین که اگر شما یه کارت ۳ تومنی بگیرین که در بازیها بهتون بیشتر از 60 فریم بده تفاوت انچنانی برای شما نداره چون _فریم بیشتر چشم ناراحت میکنه و در مانیتور ایجاد شکست تصویر و پاره گی میکنه و مجبور میشید v-syncفعال کنید

و باید یه مانیتور رفرش بالا گرون قیمتم تهیه کنید که کلا میرید تو خرج

:laughing:  @};-  پول مانیتور جدا از این هستا...3تومن فقط برای گراف...آخه اینم باید در نظر گرفت که در آینده نه چندان دور 980ti میشه مثل 780ti..من نظرم رو این بود که اگه 980ti گرفتم خیالم راحته که بعدا با SLI کردنش باز خیالم راحت میشه و تا اون موقع کلی هم قیمتش میاد پایین...از طرفی هم دلم برای PS4 تنگ شده :) اگه 390X بگیرم Cross با Cross کردنش در آینده بازم نتیجه قابل قبولی می گیرم...(دیدی چه پیچیده شده؟) :D نمیدونم چه کنم!!!!

لینک به دیدگاه

:laughing: @};- پول مانیتور جدا از این هستا...3تومن فقط برای گراف...آخه اینم باید در نظر گرفت که در آینده نه چندان دور 980ti میشه مثل 780ti..من نظرم رو این بود که اگه 980ti گرفتم خیالم راحته که بعدا با SLI کردنش باز خیالم راحت میشه و تا اون موقع کلی هم قیمتش میاد پایین...از طرفی هم دلم برای PS4 تنگ شده :) اگه 390X بگیرم Cross با Cross کردنش در آینده بازم نتیجه قابل قبولی می گیرم...(دیدی چه پیچیده شده؟) :D نمیدونم چه کنم!!!!

سلام

دوست عزیز همینطور که خودتون گفتید بزودی 980‎ ti‏ به حکایت 780‎ ti‏ گرفتار میشه!

اینطوری در آینده نزدیک با ورود معماری پاسکال کارت شما از نظر nVIDIA‏ منسوخ شده بحساب میاد و دیگه ازش بخوبی پشتیبانی نرم افزاری نمیکنه و باید قید SLI‏ کردن رو بزنید!!!

بهترین گزینه با توجه به قیمت کارت Msi R9‎ ‎390‎ Gaming‏ به قیمت حدودی 1.420 تومان هست که خوراک رز 2k ‎‎& ‎4k‏ هست البته با جزئیات منطقی در بازی ها....

خلاصه انتخاب نهایی با شماست.

لینک به دیدگاه

:laughing:  @};-  پول مانیتور جدا از این هستا...3تومن فقط برای گراف...آخه اینم باید در نظر گرفت که در آینده نه چندان دور 980ti میشه مثل 780ti..من نظرم رو این بود که اگه 980ti گرفتم خیالم راحته که بعدا با SLI کردنش باز خیالم راحت میشه و تا اون موقع کلی هم قیمتش میاد پایین...از طرفی هم دلم برای PS4 تنگ شده :) اگه 390X بگیرم Cross با Cross کردنش در آینده بازم نتیجه قابل قبولی می گیرم...(دیدی چه پیچیده شده؟) :D نمیدونم چه کنم!!!!

با سلام.

دوست من همیشه یک کارت گرافیک قوی تر و جدیدتر ، بهتر و بی دردسر تر از 2 کارت گرافیک بوده تا به امروز.آینده چی میشه معلوم نیست.اما نظر شخصی بنده این هست که تا زمانی که شما بودجه ی تهیه ی یک 980ti دیگه دستتون بیاد از سری پاسکال کارت مناسب تری در اختیار خواهد بود که عملکرد مناسب تری نسبت به 2 کارت خواهد داشت و به دلایلش از جمله frame time variance و نویز و حرارت بیشتر هم تابحال چند جا اشاره کردم.البته آینده معلوم نیست و شاید این مشکلات هم حل شد همونطور که scaling برای 2 کارت بسیار بهبود داشته و در برخی عناوین 2 برابر شدن کارایی دیده میشه.اما چیزی که مشخص هست در حال حاضر 980ti و یک مانیتور QHD 144hz به همراه پشتیبانی از gsync روانترین و دلچسب ترین تجربه ی گیمینگ رو بهمراه داره. در آینده با ورود پاسکال و تکنولوژی های جدیدش و همچنین مانیتور های UHD 4k مناسب تر و خوش قیمت تر میتونین به 4k کوچ کنین و این روند تا آخر عمرتون هم اگه از گیم خسته نشین ادامه داره و هر 3 یا نهایتا 4 سال ملزم به ارتقا هستین متاسفانه .

بنظر بنده یا موقتا 390 تهیه کنین و با سطح تنظیمات منطقی(هرچند بسیار بهتر از آنچه که کنسول ارایه میده) بازی کنین که در بسیاری از موارد حتی متوجه تفاوتش با max setting نمیشین و در آینده اگه خیلی احساس نیاز کردین یک کارت رده بالا از پاسکال تهیه کنین با حافظه ی hbm 2 و براحتی از 4k لذت ببرین البته نه به این قیمت که هزینه ای 3000 دلاری برای کارت گرافیک صرفا جهت گیمینگ پرداخت کنین .در ضمن amd هم ظاهرا برنامه های خوبی داره. یا اینکه 980ti با مانیتور QHD 144hz تهیه کنین و از حال لذت ببرین .چه بسا تا 2 سال آینده بکلی از بازی کردن خسته شدین.

درمورد کنسول هم نظر خوبی ندارم و pc gaming هم با اینکه بنظرم کم و کسری نداره(هرچند شاید جای برخی عناوین خالی باشه) اما بازهم شرایط بهتر خواهد شد و pc gaming بیشتر رونق خواهد گرفت .

موفق باشین

لینک به دیدگاه

سلام 

دوستان 

من بین این دو گرافیک موندم اگه ممکنه راهنمایی کنید

R9 380 GAMING 4G

Zotac GTX 960

کاربریم گیم 

حداکثر بودجه 850

ویرایش شده توسط mrs76
لینک به دیدگاه

سلام 

دوستان 

من بین این دو گرافیک موندم اگه ممکنه راهنمایی کنید

R9 380 GAMING 4G

Zotac GTX 960

کاربریم گیم 

حداکثر بودجه 850

380 قویتره!

960 بهتره!

:)  :)  :)

لینک به دیدگاه

380 قویتره!

960 بهتره!

:) :) :)

فرقشون در چه سطحیه ویرایش شده توسط mrs76
لینک به دیدگاه

دوستان برا  1080  کدوم بهتره ؟  R9 380 یا  960  ؟؟

الان یه 480 دارم خوبه فقط مموریش اذیت میکنه که تا دسته پر میشه

ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام.

در حال حاظر و در شرایط فعلی msi r9 380 4gb با توجه به قیمتش گزینه ی بسیار مناسبی هست. به هیچ عنوان سمت مدل 2gb این قطعه نرین. 960 هم مدل 4gb متاسفانه قیمت مناسبی نداره . اختلاف 2gb و 4gb کارت گرافیک 960 حدود 30 دلار هست اما اختلافش داخل کشور زیاده متاسفانه. اگه کمی خواستین بیشتر خرج کنین 290x دست دوم هم گزینه ی مناسبی هست چون 390 دست دوم در حال حاضر فکر نکنم گیر بیاد و همچنین 970 دست دوم هم گزینه ی مناسبی هست اما متاسفانه 970 دست دوم قیمت بالاتری داره. در این لینک میتونین مقایسه دقیق و کاملا قابل اطمینان این 2 قطعه رو ببینین و مزیت بسیار مهمی که داره مقایسه ی تصویری در کنار هم هست و قضاوت بهتری میتونین داشته باشین بخصوص بین 2gb و 4gb چون در average fps سک سکه ها و stutter مشخص نیست(به عبارت ساده همون تیک زدن لحظه ای که حس ناروانی به بازی میده و موجب میشه با اینکه average fps بالا هست بازی روان بنظر نیاد) و با مقایسه ی تصویری میتونین قضاوت بهتری داشته باشین http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-graphics-card-upgrade-guide-update-3?page=3. در حال حاضر با سطح تنظیمات منطقی برای کارت گرافیک های میان رده حدود 3gb vram لازم هست بصورت میانگین بین بازی های مهم.البته این به این معنی نیست که یک کارت گرافیک با 2gb vram تجربه ی  بسیار بدی ایجاد کنه و عناوینی مانند witcher 3 و battlefield 4  در بالاترین سطح تنظیمات در 1080p حدود 2gb vram نیاز دارن و metro last light و tomb raider حتی زیر 1.5 gb . اما عناوینی مانند shadow of mordor و gta v و4 farcry با 2gb vram میتونن مشکل ساز بشن و همچنین ظاهرا عناوین جدید به سمت استفاده ی بیشتر vram  میرن با توجه به سیستم های پیشنهادیشون .http://www.tweaktown.com/tweakipedia/90/much-vram-need-1080p-1440p-4k-aa-enabled/index.html

در پایان میتونم عرض کنم msi r9 380 4gb درحال حاضر گزینه ی بسیار خوبی هست و قوی تر . در مقابل 960 مزایای خودش رو داره.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

سلام دوستان ...

من یه گرافیک 970 دارم ...

یه گرافیک 690 چشمم رو گرفته ...

در قوی تر بودن 690 نسبت به گرافیک من که شکی نیست ...

ولی دو دل هستم که 690  دایریکس 12 رو پشتیبانی میکنه مثل 970 یا نه ؟؟

به نظرتون ارزش تعویض داره 970 رو بدم و 690 بگیرم ؟  :-?  :-?

ممنون میشم کمک کنید ...  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ...

ولی دو دل هستم که 690 دایریکس 12 رو پشتیبانی میکنه مثل 970 یا نه ؟؟

به نظرتون ارزش تعویض داره 970 رو بدم و 690 بگیرم ؟ :-? :-?

ممنون میشم کمک کنید ... @};- @};- @};-

علیک سلام

خیر ..... خیر ..... خیر ارزش نداره!!!

به چند دلیل!

درسته 690 قدرت بیشتری داره ولی عیب های زیادی هم نسبت به 970 داره!

مثلا 2 گیگ رم داره که واسه بازی های جدید حال و آینده خنده دار هست!

باید مصرف بیشتر برق و بشتیبانی کمتر از سوی انویدیا رو هم بهش اضافه کنم که چون دو هسته ای هست به مشکل میخورید!

ضمنا 970 پشتیبانی بیشتری از DX12 نسبت به 690 پیر داره و در آینده اگر قصد فروشش رو دارید نسبت به 970 خیلی سخت تر فروش میره!

بازم بگم یا قانع شدید؟:دی

ویرایش شده توسط اشک سیاه
لینک به دیدگاه

سلام دوستان ...

ولی دو دل هستم که 690  دایریکس 12 رو پشتیبانی میکنه مثل 970 یا نه ؟؟

به نظرتون ارزش تعویض داره 970 رو بدم و 690 بگیرم ؟  :-?  :-?

ممنون میشم کمک کنید ...  @};-  @};-  @};-

درود اگر اینکار انجام بدی به تمام پست هات منفی میدم!!! :laughing:  :x 

قانع شدی یا بازم بگم؟؟ :D

البته منظورم بد برداشت نکنیا

یعنی اینکه اینکار خیلی خیلی اشتباه هست

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

ممنون از کمک ها و راهنماییتون،

کاملا قانع شدم که خریدش اشتباهه،

تشکر...

لینک به دیدگاه

درود
بچه ها کارت گرافیک مارک زوتاک کیفیت ساختش چطوره؟؟؟ من این مدل رو دیدم دایرکس 12 داره  ZT-71001-10L GeForce GT 740 2Gb

لینک به دیدگاه

درود

بچه ها کارت گرافیک مارک زوتاک کیفیت ساختش چطوره؟؟؟ من این مدل رو دیدم دایرکس 12 داره  ZT-71001-10L GeForce GT 740 2Gb

درود

دوست عزیز dx 12 همه کارت ها ۲۰۱۳ به بعد تا حدی ساپورت میکنند

اما در مقدار عملکرد و سطح _dx 12 تفاوت دارن

یه کارت دست دوم ۹۵۰ بگیری خیلی بهتر و اینده دار تره

یا یه کارت r 360

این مدل که گفتی برای گیم امروزی و اینده اصلا مناسب نیست

لینک به دیدگاه

سلام

من بین 750 Ti و R7 360 موندم.

در حال حاضر کارت انویدیا بهتر عمل میکنه ولی AMD در DX12 بهتره و جدیدتره

کدومش؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

کدومش؟؟؟

عزیز هنوز هیچ گیم AAA بر اساس DX12 نیومده!

و تا جایی که میدونم اولین گیم AAA هم سال 2016 میاد.

پس از حالا نظر دادن، چندان صحیح نیست...

لینک به دیدگاه

سلام بین این دو گرافیک کدوم بهتر هست؟ منظورم اینه که کدوم ارزش خرید بیشتری داره

GTX560 - 270000

R6850 - 300000

http://www.gpuzoo.com/Compare/ASUS_ENGTX560_DC/2DI/1GD5__vs__MSI_R6850_Cyclone_1GD5_Power_Edition/OC/

ممنون

کارایی هم بازی بیشتر استراتژی و RPG

مثل dragon age

لینک به دیدگاه

سلام بین این دو گرافیک کدوم بهتر هست؟ منظورم اینه که کدوم ارزش خرید بیشتری داره

GTX560 - 270000

R6850 - 300000

http://www.gpuzoo.com/Compare/ASUS_ENGTX560_DC/2DI/1GD5__vs__MSI_R6850_Cyclone_1GD5_Power_Edition/OC/

ممنون

کارایی هم بازی بیشتر استراتژی و RPG

مثل dragon age

سلام

قدرتشون تقریباً برابره ولی مورد دوم گرانتره و با 300 میشه 6870 خرید.

این کارتها مصرف بالایی دارند و نخرید بهتر هست.

با 300ت شما میتونید gtx750 و یا با افزایش بودجه تا 380ت میتونید 750ti تهیه کنید که از هر دوی اینها بهتر و کم مصرف هستند.

لینک به دیدگاه

سلام

کدومش؟؟؟

سلام

750ti بهتره.

لینک به دیدگاه

سلام

قدرتشون تقریباً برابره ولی مورد دوم گرانتره و با 300 میشه 6870 خرید.

این کارتها مصرف بالایی دارند و نخرید بهتر هست.

با 300ت شما میتونید gtx750 و یا با افزایش بودجه تا 380ت میتونید 750ti تهیه کنید که از هر دوی اینها بهتر و کم مصرف هستند.

مرسی از پاسختون

بودجه من 200 بود گفتند بکنش 250 dx11 بگیر

کردیم 250 گفتن بکنش 280 اینو بردار دیگه بیشتر از این نمی خواهم خرج کنم

الان این دو مورد رو سراغ دارم (لینک قبلی نیست)

http://www.gpuzoo.com/Compare/GIGABYTE_GV-N56GOC-1GI__vs__MSI_R6850_Cyclone_1GD5_Power_Edition/OC/

هر دورو 280 راضی کردم

کدوم صلاح هست یا اگه چیزی سراغ دارین اطلاع بدین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...