رفتن به مطلب

Recommended Posts

فقط یک مثال میزنم!

در بازی Far Cry ‎4 هیچ پردازنده ی دو هسته ای مثل i3 4170 بازی را حتی Run‏ نمی کرد!!!

البته دوستان ه ک ر به کمک گیمرهای که پردازنده دو هسته ای دارند شتابیدند تا بازی Run‏ بشه!!!

لینک به دیدگاه

الان باز چه ربطی به کامنت من داره ؟! من گفتم i3 بهتره ؟! من گفتم پردازنده i3 برای گیم بهتره ؟!آقا همین برد h81 رو خود بنده گفتم به جای h97 بردارن تا بودجه برای خرید 960 و پردازنده بهتر داشته باشن تو یه تاپیک دیگه سوال کرده بودن .

آقای zoroaster  شما 4460 رو بگیرید، بنده هم نگفتم 4170 بگیرید به این دلیل که بهتره ( چون بهتر نیست مخصوصا برای بازی ) ، گفتم 4170 بگیرید اگه میخواید مادربرد بهتری بگیرید و بودجه کم نیارید . h81 خودش برد بدی نیست 4460 هم به خوبی روش سوار میشه .

دوستان بد نیست یه نگاهی به پست بنده دقیقا بعد از سوال آقای zoroaster بندازن .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

اگه مین رو ضعیف میدونین مدل بهتر h81 گیگابایت رو بردارین و پردازنده هم 4170 که قوی ترین i3 موجود هست و فقط کمی از 4460 ضعیف تر هست حتی تو زمینه هایی که نیاز به مولتی ترید نیست به خاطر فرکانس بالاترش کارایی بهتری در پردازش های تک هسته ای داره . 4170 که 2 هسته فیزیکی داره و 2 هسته مجازی که مجموعا 4 هسته ای کار میکنه و 4460 هم 4 هسته فیزیکی داره بدون هسته مجازی .

اقا چی میگی...

:|

اینا چی مینویسی اخه.

:|

قسمتی از حرف ایشون کاملا درست هست!

post-4580-0-14231400-1445830907_thumb.jpg

ولی چیزی که اشتباه هست، در مورد فلسفه هسته های پردازنده و تکنولوژی HTT یا همون Intel® Hyper-Threading Technology :

HTT قدرت پردازش رو در اساس افزایش نمیده، فقط بهینه میکنه...

در سیستم ها یه مشکل بزرگ هست که پردازنده مجبوره به تعداد خیلی زیادی رشته پردازش یا همون ترد رسیدگی کنه! برای مثال روی سیستم من همین حالا 1270 تا ترد فعال هست.

مشکل زمانی شروع میشه که این ترد ها به عوامل بیرونی وابسطه باشن، مثلا نیاز به فراخوانی یک دیتا از هارد داشته باشن! یا برای پردازش یک ترد، باید منتظر بمونه تا یک ترد دیگه نتیجش مشخص بشه! و خیلی مثال دیگه...

در اینجا تکنولوژی HTT بکار میاد و زمان بیکاری پردازنده رو کمتر میکنه، یعنی راندمانش رو بالاتر میبره.

یعنی زمین به آسمون بره، آسمونم به زمین بیاد، HTT نمیتونه جای تعداد هسته بیشتر رو بگیره (روی یک نسل و معماری مشترک دارم صحبت میکنم)!

قدیما کامپیوتر ها همزمان نمیتونستن چند کار انجام بدن!

بعد ها کم کم CPU ها قویتر شدن، ولی سرعت سایر قطعات به این سرعت افزایش پیدا نکرد!

مثلا پردازنده وقتی یک صفحه رو قرار بود پرینت کنه، چون CPU تا زمانی که پرینت تموم نشده، درگیر پردازش اون بود، نمیتونستن کار دیگه ای انجام بده!

در حالی که سرعت پردازنده خیلی بیشتر از پرینتر ها بود (دارم حداقل 30 تا 40 سال پیش رو میگم)

بعد سیستم عامل ها کم کم شروع کردن به استفاده از روش هایی که به پردازنده امکان اینو میده هم زمان با پرینت گرفتن، کار دیگه ای هم انجام بده!(مدیریت پراسس ها)

این مولتی تسکینگ نبود(کلا مولتی تسکینگ روی یک هسته معنی نداره) فقط چون پردازنده سریعتر از سایر قطعات بودن، به پردازنده اجازه دادن مثلا وقتی 10 بایت دیتا فرستاده تا پرینت بشه، دیگه منتظر نتیجه نباشه و هم زمان بره مثلا 10 بایت از یه فایل صوتی رو پخش کنه، بعد این بره 10 بایت از یه صفحه وب رو نمایش بده و بعد دوباره برگرده قبل از تموم شدن پرینت اون 10 بایت، دوباره یه 10 بایت دیگه برای پرینت پردازش کنه و ...

این کار ها هم با استفاده از فلگ یا پرچم انجام میشد! یعنی مثلا 100 تا ترد باشه، هر تردی که نیاز به پردازش داشته باشه، پرچمش رو بالا میگیره و پردازنده میره مثلا 0.001 ثانیه اونو پردازش میکنه!

این کار چون سریع انجام میشه، کاربر فکر میکنه برنامه ها هم زمان اجرا میشن، در حالی که اینطور نیست!

این کار جلوی اینو گرفت که پردازنده بیکار بمونه! چون قبلا وقتی منتظر پرینتر بود، مقلا 99% مواقع پردازنده بیکار بود.

ولی باز راندمان پایین بود...

برای اینکه راندمان رو بازم افزایش بدن، در کنار این قابلیت نرمافزای که توضیح دادم، تکنولوژی HTT هم روی سخت افزای پیاده شد تا پردازنده کمتر بیکار بمونه.

یعنی این همه چرندیات گفتم که بگم تعداد ترد بیشتر فقط بهینه میکنه، و نمیتونه جای کور یا هسته رو بگیره.

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

قسمتی از حرف ایشون کاملا درست هست!

attachicon.gif4170.jpg

ولی چیزی که اشتباه هست، در مورد فلسفه هسته های پردازنده و تکنولوژی HTT یا همون Intel® Hyper-Threading Technology :

HTT قدرت پردازش رو در اساس افزایش نمیده، فقط بهینه میکنه...

در سیستم ها یه مشکل بزرگ هست که پردازنده مجبوره به تعداد خیلی زیادی رشته پردازش یا همون ترد رسیدگی کنه! برای مثال روی سیستم من همین حالا 1270 تا ترد فعال هست.

مشکل زمانی شروع میشه که این ترد ها به عوامل بیرونی وابسطه باشن، مثلا نیاز به فراخوانی یک دیتا از هارد داشته باشن! یا برای پردازش یک ترد، باید منتظر بمونه تا یک ترد دیگه نتیجش مشخص بشه! و خیلی مثال دیگه...

در اینجا تکنولوژی HTT بکار میاد و زمان بیکاری پردازنده رو کمتر میکنه، یعنی راندمانش رو بالاتر میبره.

یعنی زمین به آسمون بره، آسمونم به زمین بیاد، HTT نمیتونه جای تعداد هسته بیشتر رو بگیره (روی یک نسل و معماری مشترک دارم صحبت میکنم)!

قدیما کامپیوتر ها همزمان نمیتونستن چند کار انجام بدن!

بعد ها کم کم CPU ها قویتر شدن، ولی سرعت سایر قطعات به این سرعت افزایش پیدا نکرد!

مثلا پردازنده وقتی یک صفحه رو قرار بود پرینت کنه، چون CPU تا زمانی که پرینت تموم نشده، درگیر پردازش اون بود، نمیتونستن کار دیگه ای انجام بده!

در حالی که سرعت پردازنده خیلی بیشتر از پرینتر ها بود (دارم حداقل 30 تا 40 سال پیش رو میگم)

بعد سیستم عامل ها کم کم شروع کردن به استفاده از روش هایی که به پردازنده امکان اینو میده هم زمان با پرینت گرفتن، کار دیگه ای هم انجام بده!(مدیریت پراسس ها)

این مولتی تسکینگ نبود(کلا مولتی تسکینگ روی یک هسته معنی نداره) فقط چون پردازنده سریعتر از سایر قطعات بودن، به پردازنده اجازه دادن مثلا وقتی 10 بایت دیتا فرستاده تا پرینت بشه، دیگه منتظر نتیجه نباشه و هم زمان بره مثلا 10 بایت از یه فایل صوتی رو پخش کنه، بعد این بره 10 بایت از یه صفحه وب رو نمایش بده و بعد دوباره برگرده قبل از تموم شدن پرینت اون 10 بایت، دوباره یه 10 بایت دیگه برای پرینت پردازش کنه و ...

این کار ها هم با استفاده از فلگ یا پرچم انجام میشد! یعنی مثلا 100 تا ترد باشه، هر تردی که نیاز به پردازش داشته باشه، پرچمش رو بالا میگیره و پردازنده میره مثلا 0.001 ثانیه اونو پردازش میکنه!

این کار چون سریع انجام میشه، کاربر فکر میکنه برنامه ها هم زمان اجرا میشن، در حالی که اینطور نیست!

این کار جلوی اینو گرفت که پردازنده بیکار بمونه! چون قبلا وقتی منتظر پرینتر بود، مقلا 99% مواقع پردازنده بیکار بود.

ولی باز راندمان پایین بود...

برای اینکه راندمان رو بازم افزایش بدن، در کنار این قابلیت نرمافزای که توضیح دادم، تکنولوژی HTT هم روی سخت افزای پیاده شد تا پردازنده کمتر بیکار بمونه.

یعنی این همه چرندیات گفتم که بگم تعداد ترد بیشتر فقط بهینه میکنه، و نمیتونه جای کور یا هسته رو بگیره.

درود فراوان

مشخصات سیستم من در امضا کاملا مشخصه

تصمیم گرفتم بفروشم مین و پردازنده و یه باندل intel بگیرم

به نظر شما ارزش داره بفروشم و مین چیبست h81 و i5 خوب بگیرم؟؟ یا همین باندل خودم کارایش بیشتره؟؟

تفاوت چشم گیری داره؟؟

چه مدلی بگیرم به صورت دست دوم که هزینه زیادی ام نداشته باشه و پرفورمنسم خیلی بیشتر باشه !!!

لطفا فن بازی بذارید کنار

مصرف و دما اصلا برام مهم نیست فقط کارایی>>>

دوستانی که تجربه بالای دارن به شددت منتظر پاسخشون هستم

هیچکی در اینجا نظری نداشت؟

بابک جان شما که با اعداد ارقام حرف میزنی یه چیزی بگو؟

لینک به دیدگاه

به نظر من بازی های نسل جدید که دارن میان، بیشتر به سمت استفاده از هسته های بیشتر سوق پیدا می کنن، شما اگر مشکلی با همین باندل نداری چرا الکی میخوای هزینه اضافی کنی و باندل با کارایی تقریبا یکسان اینتل بگیری، همونطوری که خودت گفتی مصرف و دما هم که برات مهم نیست، پس عاقلانه تر همینه که با همین باندل کار کنی، 8350 سی پی یو خیلی خوبی هست، فقط اگر مادربردت بهتر می بود، مثلا چیپ 970 یا بالاتر که می تونستی بیشتر اور کنی، خیلی عالی می شد.

لینک به دیدگاه

به نظر من بازی های نسل جدید که دارن میان، بیشتر به سمت استفاده از هسته های بیشتر سوق پیدا می کنن، شما اگر مشکلی با همین باندل نداری چرا الکی میخوای هزینه اضافی کنی و باندل با کارایی تقریبا یکسان اینتل بگیری، همونطوری که خودت گفتی مصرف و دما هم که برات مهم نیست، پس عاقلانه تر همینه که با همین باندل کار کنی، 8350 سی پی یو خیلی خوبی هست، فقط اگر مادربردت بهتر می بود، مثلا چیپ 970 یا بالاتر که می تونستی بیشتر اور کنی، خیلی عالی می شد.

این حرف شما تکذیب میشه چون قرار همه سمت dx12 برن ودیگه نیازی به سی پی یو چند هسته ای با قدرت خیلی بالا نیست و با یه i3 همه چی اجرا میشه

فقظ با اومدن بازیهای dx 12 واقعیت پیدا میکنه چون بار اصلی بر روی کارت می افته

که اونم کارایی i3 دو هسته ای با fx 8350هشت هسته ای برابر بوده طبق بنچمارک ها

فقط amd با mantel خوب بهینه شده پ میتونه از تمام هسته زردالو ها کاربکشه

تنها بازی ام که با منتل اجرا میشه bf hard line بود

اصلا cpu من ۱۶ هسته ام که باشه وقتی هسته اش بهینه نباشن و نتونن از قدرت واقعیشون کار بکشنروفقط دماو مصرف داشته باشن چه فایده ای داره؟؟؟

میرفتم یع i3 میگرفتم راحت تر بودم

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

با سلام من میخوام ی کارت گرافیگ با قیمت یک میلیون و پونصد بگيرم

بنظرشما مقدار فریمی ی کارت 970g1میده با gtx 960 رو sliچقد تفاوت دارن؟

کدوم بهتره؟

ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام من میخوام ی کارت گرافیگ با قیمت یک میلیون و پونصد بگيرم

بنظرشما مقدار فریمی ی کارت 970g1میده با gtx 960 رو sliچقد تفاوت دارن؟

کدوم بهتره؟

ممنون

درود

قطعا یک 970 خیلی بهتره همیشه یک تک کارت با قدرت بیشتر بسیار بهتر از 2تا کارت ضعیف تره SLI برای 960 صرف نداره بهتره GTX 970 یا R9 390 بخرید

لینک به دیدگاه

درود

قطعا یک 970 خیلی بهتره همیشه یک تک کارت با قدرت بیشتر بسیار بهتر از 2تا کارت ضعیف تره SLI برای 960 صرف نداره بهتره GTX 970 یا R9 390 بخرید

بله ممنونم

اگه بتونم بودجه مو افزایش بدم میتونم تا3سال مثلا بازیای روز رو رو کیفیت fhdبدون لگ اجرا کنم؟؟؟!!!

بازم ممنون بابت راهنماییتون.

لینک به دیدگاه

بله ممنونم

اگه بتونم بودجه مو افزایش بدم میتونم تا3سال مثلا بازیای روز رو رو کیفیت fhdبدون لگ اجرا کنم؟؟؟!!!باکارت msi 390x 8gb...

لینک به دیدگاه

بله ممنونم

اگه بتونم بودجه مو افزایش بدم میتونم تا3سال مثلا بازیای روز رو رو کیفیت fhdبدون لگ اجرا کنم؟؟؟!!!

اگر گرونترین کارت موجود رو هم بخرید تضمینی نیست که با بالاترین کیفیت و 60FPS بتونید اجرا کنید ولی تا 3سال با کیفیت قابل قبول و تنظیمات منطقی رو میشه تقریبا گفت اره

لینک به دیدگاه

اگر گرونترین کارت موجود رو هم بخرید تضمینی نیست که با بالاترین کیفیت و 60FPS بتونید اجرا کنید ولی تا 3سال با کیفیت قابل قبول و تنظیمات منطقی رو میشه تقریبا گفت اره

پس با این توضیحات همون gtx970رو بگیرم دیگه؟؟؟

390x ارزش خرج اضافه داره؟؟؟

لینک به دیدگاه

درود

970 مشکل VRAM داره ولی کارت بسیار خوبیست

اما اگر بودجه ی شما به 390X میرسه دریغ نکنید!

لینک به دیدگاه

970 باید با 390 مقایسه بشه اگه بودجه به 390X میرسه خرید 390X خیلی منطقی تر هست نسبت به 980 با قیمتش تو ایران اگه بودجه نمیرسه 970 اگه میرسه 390X

لینک به دیدگاه

دوستان با توجه اینکه Zotac GTX 970 AMP! Extreme CORE Edition بیشترین GPU Clock و Memory Clock رو بین مدلهای غیررفرنس 970 داره ، مشکلی از لحاظ افزایش دمای زیاد ، کاهش پایداری و طول عمر بوجود نمیاره ؟

لینک به دیدگاه

دوستان با توجه اینکه Zotac GTX 970 AMP! Extreme CORE Edition بیشترین GPU Clock و Memory Clock رو بین مدلهای غیررفرنس 970 داره ، مشکلی از لحاظ افزایش دمای زیاد ، کاهش پایداری و طول عمر بوجود نمیاره ؟

خیر دوست عزیز تو سری های 970 و 80 زوتک از همه بهتر عمل کرده امسال و از بابت دما به 67 میرسه ولی مدل های دیگه 64 درجه اگر خنکی برات ملاکه inno3d بگیر

که 61 درجه هست بالاترین دماش

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

خیر دوست عزیز تو سری های 970 و 80 زوتک از همه بهتر عمل کرده امسال و از بابت دما به 67 میرسه ولی مدل های دیگه 64 درجه اگر خنکی برات ملاکه inno3d بگیر

که 61 درجه هست بالاترین دماش

Sent from my D5503

موافقم با ایشون. خیلی به برند و این مسائل حساس نشید.

لینک به دیدگاه

درود

بچه ها گارانتی زوبین چجوریاست؟؟

ویرایش شده توسط soos
لینک به دیدگاه

درود

فقط میتونم بگم منو یاد چوبین میندازه! :D

ویرایش شده توسط Nima_2015
لینک به دیدگاه

درود

100 درود

گارانتی رسمی نیست شرکتی هست

فروشنده قطعات که خودش گارانتی میکنه زیاد رو موضوع گارانتیش حساب نکن

فکر کن بدون گارانتی میخری

لینک به دیدگاه

درود

دقیقا منم یاد چوبین افتادم  اصلا تو این 12 سال که کامپیوتر گرفتم و امار و قیمت و مشخصات سخت افزار رو داشتم همچین چیزی نشنیده بودم سرچ کردم دیدم یک سایت با محتوای عجیب همه چی بود به غیر از گارانتی سخت افزار کامپیوتر و جنسهای زیادی تو سایتهای فروش سخت افزار با این اسم از کره مریخ اومده گارانتی شدن

لینک به دیدگاه

سلام

شاید سوالم جاش اینجا نباشه ولی

این سایت معتبر هست برای مقایسه بین گرافیک ها و بازی ها و بنچمارک ها:

http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphics-Cards.13849.0.html

مرسی

لینک به دیدگاه

درود

با تشکر از همگی.... ولی اینه من میبینم کلا تو ایران گارانتی معنی نداره مشکل اینجاست.... و مساله دیگه رفیقم امروز رفته یک قطعه گرفته نمی دونم چجوری شده که به گارانتی اشاره نکرده موقع خرید پکش سالم و باز نشده هست رو کالا نوشته ساخت چین و تایوان و رو قطعه برچسب گارانتی زوبین زده و سریع به فروشنده زنگ زده که این کارت گارانتی این قطعه رو ندادین حالا بنظرتون چیکار باید کنه ؟؟ من بهش گفتم فردا صبح قطعه رو ببره بده به فروشنده و وقت تلف نکنه و یا قطعه رو تعویض کنه یا پولشو پس بگیره... راه درست بنظرتون چیه؟؟ این قطعه گارانتی اصلیش اوازنگه و بهش گفتم پکش رو باز نکنه که بهونه دست اون فروشنده عوضی نده معلوم نیست از قصد انجام داده یا اشتباهی براش قطعه بدون گارانتی اوزنگ رو اوردن قبلا هم گفته که با گارانتی اوازنگه.... و اینکار فروشنده اگه از روی قصد بوده باشه و نخواهد همکاری کنه مصداق بارز کلاهبرداریه و قابل پیگیری  خب دوستان... ما رو راهنمایی ... کمکی کنید ممنون میشیم با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

با تشکر از همگی.... ولی اینه من میبینم کلا تو ایران گارانتی معنی نداره مشکل اینجاست.... و مساله دیگه رفیقم امروز رفته یک قطعه گرفته نمی دونم چجوری شده که به گارانتی اشاره نکرده موقع خرید پکش سالم و باز نشده هست رو کالا نوشته ساخت چین و تایوان و رو قطعه برچسب گارانتی زوبین زده و سریع به فروشنده زنگ زده که این کارت گارانتی این قطعه رو ندادین حالا بنظرتون چیکار باید کنه ؟؟ من بهش گفتم فردا صبح قطعه رو ببره بده به فروشنده و وقت تلف نکنه و یا قطعه رو تعویض کنه یا پولشو پس بگیره... راه درست بنظرتون چیه؟؟ این قطعه گارانتی اصلیش اوازنگه و بهش گفتم پکش رو باز نکنه که بهونه دست اون فروشنده عوضی نده معلوم نیست از قصد انجام داده یا اشتباهی براش قطعه بدون گارانتی اوزنگ رو اوردن قبلا هم گفته که با گارانتی اوازنگه.... و اینکار فروشنده اگه از روی قصد بوده باشه و نخواهد همکاری کنه مصداق بارز کلاهبرداریه و قابل پیگیری  خب دوستان... ما رو راهنمایی ... کمکی کنید ممنون میشیم با تشکر

1: گارانتی تو ایران خیلی هم معنی داره!

تو 2 سال گذشته حداقل 5~6 قطعه به گارانتی فرستادم(از فلشم مموری و هارد اکسترنال گرفته تا مودم وایرلس)

همشونم بدون کوچیکترین مشکلی یا تعمییر شدن یا تعویض!

2:فروشنده مجبور نیست با گارانتی اصلی جنس به فروشنده تحویل بده! خریدار باید خودش درخواست کنه!(مگر اینکه فروشنده تو فاکتور این مورد رو نوشته باشه)

3: تا جایی که یادمه، آواژنگ روی بسته بندی لیبل میزنه! یعنی بدون بازکردن بستهبندی میتونید متوجه بشید.

4:فروشنده اگه توی فاکتور ننوشته باشه که با گارانتی اصلی هست یا با گارانتی آواژنگ هست، مشتری چندان امکان پیگیری نخواهد داشت.

یعنی میتونه تعویض نکنه...

5:اسم این مورد رو هم نمیشه کلاهبرداری گذاشت!(بازم میگم مگر اینکه روی فاکتور ننوشته باشه! یا بصورت شفاهی نگفته باشه که ثابت کردن شفاهی خودش داستانی داره برا خودش)

چون وقتی میگیم گارانتی اصلی، منظور اینه که شرکت گارانتی کننده از شرکت های معتبر هست! دلیل نمیشه فروش قطعه بدون گارانتی یا گارانتی متفرقه کلاهبرداری باشه...

لینک به دیدگاه

درود

با تشکر   این رفیق ما از این فروشنده چند سال اشنایی و سابقه خرید خوب داره یعنی جنسهاش بدون مشکل بودن و هستن  قبل از سفارش دقیقا تاکید کرده بود که چی و چجوری میخواد الان که پک رو دیدم اصلا کارت گارانتی همراهش نیست و میگه بعد از اینکه فهمیده کارت گارانتی نداره از فروشنده پرسیده فروشنده گفته زوبین اونم گفته نه این جنس رو اوازنگ گارانی میکنه و بخاطر اعتماد چند ساله همه توافقها شفاهی صورت گرفته و فروشنده قبول کرده اگه مشکلی بود پس بگیره... دوستم خوب همه جای این خرید رو محکم کاری و بدون نقص انجام داده و بخاطر خرید خوب چند ساله ای که از این فروشنده داشت همه چیز رو شفاهی انجام دادن  فروشنده هم قبول کرده بود که با گارانتی اوازنگ باشه... والا داستانی داریم با این فروشنده ها  چند حالت داره یا جنس رو طرف از تهران اشتباهی برای فروشنده فرستاده بدون گارانتی یا کارت گارانتی رو یادشون رفته بفرستن یا فروشنده از عمد با قول گارانتی اوازنگ کالای بدون گارانتی داده به این رفقیمون که این مورد اخری یعنی کلاهبرداری منم بیشتر به این مورد اخری شک دارم...  وقتی گفته با گارانتی اوازنگ میارم و قبول کرده که با این گارانتی بیاره و بعد بگه با گارانتی زوبین و روی قطعه اصلا کارت گارانتی نباشه اسمش رو خیرخواهی یا انجام کار بصورت درست یا..... نمیشه گذاشت و فروشنده باید و وظیفه اش اینه که در قبال پولی که میگیره جنش رو کامل تحویل بده مثلا شما میری یک چیزی میخری قبل از استفاده متوجه میشی کالا ناقصه... اونوقت حق با فروشنده است؟؟ اینطوری فروشنده ها همه میرن کالای ناقص میارن و به مشتری غالب میکنن حالا همین اتفاق ممکنه یک روزی برای تو یا اشنایانت بیفته میخوام بدونم اونموقع هم همینطوری حرف میزنی یا فروشنده رو جر میدی؟؟ کارت گرافیک 2 میلیونی بخری بعد از 30 دقیقه بفهمی که کالا ناقصه... تو  این مملکت همه میخوان سر همو یکجوری کلاه بذارن

ویرایش شده توسط soos
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...