رفتن به مطلب

Recommended Posts

درود

متأسفانه پاور شما مناسب کارت R9‎ ‎390 نیست!

و پیشنهاد میکنم ارزونترین 970 بازار را تهیه کنید ( بجز زوتاک دو فن!) البته اگر دست دو این کارت را تهیه کنید بهتر هست.

در مورد پاور خیالتون راحت باشه، اون داستان ها واسه پاور های متفرقه صدق میکنه و نه پاور شما.

شادکام باشید.

با تشکر از راهنماییتون

حالا چرا ارزونترین 970 موجود در بازار؟بخاطر پاور هستش؟مدلهای قیمت بلاش چون اور هستند و مصرف برق بالاتری دارند میگید برم سراغ مدلهای ارزونتر یا دلیل خاص دیگه ای داره؟البته ماکزیمم رزولیشینی که بازی بکنم 1920x1080 i هستش و گیم باز حرفه ای هم نیستم ولی دوست دارم سیستمم با تنظیمات ultra بازی ها رو حداقل برای 2 سال اجرا کنه حتی شده رزولیشین 1600x900

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از راهنماییتون

حالا چرا ارزونترین 970 موجود در بازار؟بخاطر پاور هستش؟مدلهای قیمت بلاش چون اور هستند و مصرف برق بالاتری دارند میگید برم سراغ مدلهای ارزونتر یا دلیل خاص دیگه ای داره؟البته ماکزیمم رزولیشینی که بازی بکنم 1920x1080 i هستش و گیم باز حرفه ای هم نیستم ولی دوست دارم سیستمم با تنظیمات ultra بازی ها رو حداقل برای 2 سال اجرا کنه حتی شده رزولیشین 1600x900

پاور شما 550 هستش و مناسب 390 نیست

واسه 390 حداقل پاور 700 وات میخواد که پاور 750 ریل توصیه میشه

ارزونترین 970 هم به این دلیل ( به غیر مدلهای رفرنس و دو فنه زوتاک چون زود داغ میکنن توصیه نمیشه)

چیپ همشون یکیه فقط تو کولر و مقدار اوورکلاک کارخونه فرق دارن که اونم زیاد مهم نیست

واسه همین دوستمون پیشنهاد دادن و خوبه

اگه بخواین 390 بگیرین باید پاور عوض کنین

لینک به دیدگاه

با تشکر از راهنماییتون

خب توضیحات لازم رو حسن جان دادند فقط.....

یک دلیل دیگه هم داره که گفتم ارزونترین مدل 970 رو بگیرین!

اونم بخاطر حافظه مشکل دار 3.500 گیگی پرسرعت و 500 مگ آخر با سرعت لاکپشتی بود که در بعضی از بازی های حال و احتمال بسیار زیاد در آینده به مشکل میخوره و در بازی ها حالت تیک تیک پیدا میکنه!!!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

پاور شما 550 هستش و مناسب 390 نیست

واسه 390 حداقل پاور 700 وات میخواد که پاور 750 ریل توصیه میشه

ارزونترین 970 هم به این دلیل ( به غیر مدلهای رفرنس و دو فنه زوتاک چون زود داغ میکنن توصیه نمیشه)

چیپ همشون یکیه فقط تو کولر و مقدار اوورکلاک کارخونه فرق دارن که اونم زیاد مهم نیست

واسه همین دوستمون پیشنهاد دادن و خوبه

اگه بخواین 390 بگیرین باید پاور عوض کنین

داداش چه خبره!؟

750 وات!؟ مگه بخاری برقیه!؟

2 تا 390 هم باشه، باز 750 وات مصرفش نیست!

پاور 550 وات اگه سالم باشه، برای 390 مشکلی نخواهد داشت! (یه سیستم با این مشخصات حدود 440 وات مصرفشه که پیشنهاد میشه حداقل 490 وات پاور براش در نظر گرفته بشه!)

لینک به دیدگاه

داداش چه خبره!؟

پاور 550 وات اگه سالم باشه، برای 390 مشکلی نخواهد داشت! (یه سیستم با این مشخصات حدود 440 وات مصرفشه که پیشنهاد میشه حداقل 490 وات پاور براش در نظر گرفته بشه!)

با سلام دوست عزیز

از اینی که گفتی مطمون هستی؟آیا بصورت عملی دیدی؟یا نه فقط حدس و گمان هستش؟

لینک به دیدگاه

داداش چه خبره!؟

عزیزم تو سایت های تولید کننده این مدل زده حداقل 600 وات تازه بعضی ها با تاکید زیادی نوشتن حداقل 750 وات برای مدل های 970 و 980 nvidia سایتهای تولید کننده نوشتن حداقل 550 وات اونوقت شما چطور میگید که 490 وات براش کافیه

لینک به دیدگاه

عزیزم تو سایت های تولید کننده این مدل زده حداقل 600 وات تازه بعضی ها با تاکید زیادی نوشتن حداقل 750 وات برای مدل های 970 و 980 nvidia سایتهای تولید کننده نوشتن حداقل 550 وات اونوقت شما چطور میگید که 490 وات براش کافیه

با سلام دوست عزیز

از اینی که گفتی مطمون هستی؟آیا بصورت عملی دیدی؟یا نه فقط حدس و گمان هستش؟

حرف منو باور ندارید؟

برید به ادرس های زیر:

http://www.msi.com/power-supply-calculator

http://outervision.com/power-supply-calculator

مثلا تو محاسبگر MSI وقتی این مشخصات و R9 390 رو میزنی عددی بین 400~450 به شما میده و زیرش نوشته:

The Wattage listed is the maximum peak wattage of each component. The resulted total amount is measured from all devices

running at peak utilization. It is important to bear in mind that this amount will never be reached under normal operation.

لینک به دیدگاه

حرف منو باور ندارید؟

برید به ادرس های زیر:

مثلا تو محاسبگر MSI وقتی این مشخصات و R9 390 رو میزنی عددی بین 400~450 به شما میده و زیرش نوشته:

The Wattage listed is the maximum peak wattage of each component. The resulted total amount is measured from all devices

running at peak utilization. It is important to bear in mind that this amount will never be reached under normal operation.

http://www.msi.com/product/graphics-card/R9-390-GAMING-8G.html#hero-specification

برو پایین صفحه

Recommended PSU (W)

750
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

490 حداقل مصرفش هستش

این کارت خودش نزدیک 300 وات مصرف داره

حرف منو باور ندارید؟

برید به ادرس های زیر:

به این حسابگرها اعتمادی نیست

قبلا چوبشو خوردم

چجوری میشه کارتی که 300 وات مصرف داره کل سیستم بیاد 400 الی 450 وات ؟

اگه من اشتباه میکنم تصحیح کنید

power_average.gifpower_peak.gifpower_maximum.gif

ویرایش شده توسط Hassan.StarKilleR
لینک به دیدگاه

490 حداقل مصرفش هستش

این کارت خودش نزدیک 300 وات مصرف داره

به این حسابگرها اعتمادی نیست

قبلا چوبشو خوردم

چجوری میشه کارتی که 300 وات مصرف داره کل سیستم بیاد 400 الی 450 وات ؟

اگه من اشتباه میکنم تصحیح کنید

power_average.gifpower_peak.gifpower_maximum.gif

اول اینکه چطوری پیک مصرف 253 هست، ولی ماکسیموم 323 !؟ 

دوم هم این که وقتی پیک مصرف حدود 250~300 هست، چه مشکلی میتونه با 400~450 وات داشته باشه!؟

مثلا پردازنده!؟ مگه i5-6400 چقدر مصرفشه؟ (4460 رو میدونم که حدود 40 وات هست و اینم احتمالا همون حدودا باید باشه!)

مثلا 3~4 تا فن!؟ هر کدوم 200 یلی آمپر جریان بکشه، بازم کمتر از 10 وات میشه!

و...

درضمن چند روز پیش یکی از دوستان یه ویدیو گذاشته بود که یه سیستمی با پردازنده 5820k و 64gb رم و 4 تا ssd و ... با گرافیک 380 حدود 335 وات مصرفش بود!

حالا اگه در نظر بگیریم که 390 حدود 80 وات مصرفش بیشتره، با چنین سیستمی و گرافیک 390 مصرف سیستم حدود 415 وات باید باشه!

خوب پس 750 وات رو میخواد چکار!؟

*اینم لینک اون ویدیو:

http://www.aparat.com/v/T5Hmx

لینک به دیدگاه

درود

باز بحث پاور شد و به حاشیه رفتن تاپیک!!!

بابک جان چطور میگید I5‎ ‎4460 حدود 40 وات مصرف داره وقتی پردازنده پردازنده سابق برادرم Pentium G645 مصرفی حدود 50-60 وات داشت!!!

ضمنا" اون کلیپ رو بنده هم دیدم ولی نمیشه به هر کسی که داخل یو*تیو*پ کلیپ میزاره اعتماد کرد!!!

حالا اشخاص که کلیپ میزارن به کنار حتی به خود سازندگان اصلی هم نمیشه اعتماد کرد!

مثلا من چند وقت پیش بنچمارکی دیدم که مصرف فول لود I5‎ ‎4670k‏ حدود 125-127 و I7‎ ‎4770k‏ حدود 135-137‎‏ وات بود!

حالا باید حرف اینتل رو باور کرد یا این بنچمارک رو ؟!

خب مشخصه که نباید به هر بنچمارکی و یا شرکت ها اعتماد کرد و نباید عجولانه قضاوت کرد!

شادکام باشید.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول اینکه چطوری پیک مصرف 253 هست، ولی ماکسیموم 323 !؟ 

دوم هم این که وقتی پیک مصرف حدود 250~300 هست، چه مشکلی میتونه با 400~450 وات داشته باشه!؟

مثلا پردازنده!؟ مگه i5-6400 چقدر مصرفشه؟ (4460 رو میدونم که حدود 40 وات هست و اینم احتمالا همون حدودا باید باشه!)

مثلا 3~4 تا فن!؟ هر کدوم 200 یلی آمپر جریان بکشه، بازم کمتر از 10 وات میشه!

و...

درضمن چند روز پیش یکی از دوستان یه ویدیو گذاشته بود که یه سیستمی با پردازنده 5820k و 64gb رم و 4 تا ssd و ... با گرافیک 380 حدود 335 وات مصرفش بود!

حالا اگه در نظر بگیریم که 390 حدود 80 وات مصرفش بیشتره، با چنین سیستمی و گرافیک 390 مصرف سیستم حدود 415 وات باید باشه!

خوب پس 750 وات رو میخواد چکار!؟

*اینم لینک اون ویدیو:

http://www.aparat.com/v/T5Hmx

این یکی از معتبرین ترین سایتهاست درحالت میانگین هم 230 وات مصرف داره

خود سازنده کارت پاور 750 وات پیشنهاد داده حتما یه چیزی میدونه

390 هم همون کارت 290 هستش

و همه میدونن کارتهای 290 و 290x کارتهای پرمصرف و داغی هستن و ازشون به عنوان بخاری یاد میشه

اینجوریکه شما میگی پاور 450 وات کافیه مصرفش 415 واته

سیستم امضام بودن ssd , cooler , هارد دوم به نظرت چقدر مصرفشه ، کارتم هم تقریبا کم مصرفترین کارته

پاور 430 گرین جواب نداد البته خروجیش 300 واته اما باید کافی باشه مجبور شدم 600 بگیریم (چوب حسابگر)

این حسابگرها هم میگن فول لود حساب کردیم اما کمترین مصرف نشون میدن

لینک به دیدگاه

این یکی از معتبرین ترین سایتهاست درحالت میانگین هم 230 وات مصرف داره

خود سازنده کارت پاور 750 وات پیشنهاد داده حتما یه چیزی میدونه

390 هم همون کارت 290 هستش

و همه میدونن کارتهای 290 و 290x کارتهای پرمصرف و داغی هستن و ازشون به عنوان بخاری یاد میشه

اینجوریکه شما میگی پاور 450 وات کافیه مصرفش 415 واته

سیستم امضام بودن ssd , cooler , هارد دوم به نظرت چقدر مصرفشه ، کارتم هم تقریبا کم مصرفترین کارته

پاور 430 گرین جواب نداد البته خروجیش 300 واته اما باید کافی باشه مجبور شدم 600 بگیریم (چوب حسابگر)

این حسابگرها هم میگن فول لود حساب کردیم اما کمترین مصرف نشون میدن

درود

حسن جان کلا" دوستمون بابک جان توی مشاوره پاور خیلی خیلی صرفه جویی میکنند :D

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان و اساتید.

برای رزولوشن 2k چه گرافیکی رو پیشنهاد میدید؟

GTX 970

GTX 980

390X

لینک به دیدگاه

GTX 970

GTX 980

390X

سلام دوست عزیز.

برای این رزولوشن بهترین گزینه GTX 980TI هستش. چون هم 6 گیگ رم داره و قدرتش به Titan x خیلی نزدیکه.

R9 390x هم چون 8 گیگ رم داره انتخاب خوبیه. اما برای 2k چندان مناسب نیست .(تو حالت Ultra)

ویرایش شده توسط hossein74
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.

برای این رزولوشن بهترین گزینه GTX 980TI هستش. چون هم 6 گیگ رم داره و قدرتش به Titan x خیلی نزدیکه.

R9 390x هم چون 8 گیگ رم داره انتخاب خوبیه. اما برای 2k چندان مناسب نیست .

اون که 100%   ولی من نمیتونم اونقدر هزینه کنم و میخوام بین این 3 تا یکی رو بگیرم.

لینک به دیدگاه

اون که 100%   ولی من نمیتونم اونقدر هزینه کنم و میخوام بین این 3 تا یکی رو بگیرم.

خوب بین این سه تا 390x انتخاب بهتریه. چون همونطور که گفتم 8 گیگ رم داره و اختلاف قدرتش با 980 خیلی کمه با اینکه ارزون تره. :)

اما مصرفش حدود 110 وات بیشتره که نیازمند پاوری حدود 600 وات هستش. (*)

لینک به دیدگاه

GTX 970

GTX 980

390X

بین این 3تا برای 2k و بالاتر بدون شک 390X انتخاب بهتریه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید

من گرافیک فعلیم

asus strix. r9 285 2g

میخواستم با گرافیک

Msi r9 380 4g

تعویض کنم و150 هزار تومان هم سربدم میخواستم ببینم ارزش داره تعویض کنم ؟

لینک به دیدگاه

اون که 100% ولی من نمیتونم اونقدر هزینه کنم و میخوام بین این 3 تا یکی رو بگیرم.

با این حساب چاره ای جز خرید R9‎ ‎390x‏ نیست!

البته در بازی ها با تنضیمات منطقی باید بازی کنید چون 2K‏ شوخی بردار نیست!

ترجیحا" اول مدل Msi‏ و دوم مدل Sapphire‏ ‏، بخاطر خنک کنندگی خوب این دو کارت را در اولویل قرار بدید.

شادکام باشید.

سلام دوستان خسته نباشید

من گرافیک فعلیم

asus strix. r9 285 2g

میخواستم با گرافیک

Msi r9 380 4g

تعویض کنم و150 هزار تومان هم سربدم میخواستم ببینم ارزش داره تعویض کنم ؟

درود

فرق این دو کارت فقط چند فریم بیشتر و 2 گیگ حافظه بیشتر است که خیلی ارتقاء محسوسی نیست!

پیشنهاد میکنم یا افزایش بودجه بدید و R9‎ ‎390‎ ‎8g‏ بگیرید یا اینکه تا نسل جدید کارت ها صبر کنید.

ولی اگر مصر به انجام اینکار هستید مشکلی نیست و حداقل دو گیگ حافظه بیشتر صاحب میشید که شدیدا" در بازیها نیازش احساس میشه.

حالا خودتون تصمیم بگیرید کدام راه را انتخاب کنید.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

دوستان من هنوز بین 390و390xمووندم کدومو بگیرم، تمام قطعاتمم آماده ن واسه شروع...

ولی دو دل هستم هنوز...

میخوام مطمئن بشم ک واقعا تفاوته خیلی زیادی رو ندارن و باخیال راخت برم سراغ 390 و دلم پیشه 390ایکس نباشه همچنان...از ی طرفم اختلاف قیمتشون یکم زیاده و فکر میکنم نمیصرفه.

این دو کارت هرکدوم تا چند وقت ديگه از رده خارج میشن؟

چون میخوام حدود3سال ديگه این سیستم رو ارتقا ندم...

چقدر تفاوت دارن باهم.؟! لطفا راهنماایم کنید و زودتر بخرمش و خلاص...

بازم خییلی ممنووون از ایمان جان ک همش مزاحمشیم و بقیه دوستاان...:)

ویرایش شده توسط ali3516
لینک به دیدگاه

دوستان من هنوز بین 390و390xمووندم کدومو بگیرم، تمام قطعاتمم آماده ن واسه شروع...

ولی دو دل هستم هنوز...

میخوام مطمئن بشم ک واقعا تفاوته خیلی زیادی رو ندارن و باخیال راخت برم سراغ 390 و دلم پیشه 390ایکس نباشه همچنان...

این کارت هرکدوم تا چند وقت ديگه از رده خارج میشن؟

درود

History is a memory!

همونطوری که 290x از 2013 تا امروز داره به این خوبی عمل میکنه و از الان به بعد با اومدن دایرکت 12 این کارت دوباره جون میگیره و بازم تو اوج میمونه.

شاید این سوال برای بعضی ها پیش بیاد که 390x ریبرند هست ولی تفاوت های چشم گیری دارن این دو کارت و کاملا 390x قوی تره. در حال حاضر تفاوت 390x با 980ti روی کاغذ و بنچمارک ها 10-15% 390x ضعیف تره ولی طبق وعده های amd این داستان عوض میشه و این کارت قدرت خودشو نشون میده.

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

درود

History is a memory!

همونطوری که 290x از 2013 تا امروز داره به این خوبی عمل میکنه و از الان به بعد با اومدن دایرکت 12 این کارت دوباره جون میگیره و بازم تو اوج میمونه.

شاید این سوال برای بعضی ها پیش بیاد که 390x ریبرند هست ولی تفاوت های چشم گیری دارن این دو کارت و کاملا 390x قوی تره. در حال حاضر تفاوت 390x با 980ti روی کاغذ و بنچمارک ها 10-15% 390x ضعیف تره ولی طبق وعده های amd این داستان عوض میشه و این کارت قدرت خودشو نشون میده.

Sent from my D5503

بله خیلی ممنون دوست عزیز پس شما میگید 390ایکس با توجه ب اینک با390اختلاف زیادی هم داره از نظر قیمت بازم ب صرفه هست خریدنش نسبت به390 بدون ایکس؟
لینک به دیدگاه

ولی دو دل هستم هنوز...

میخوام مطمئن بشم ک واقعا تفاوته خیلی زیادی رو ندارن و باخیال راخت برم سراغ 390 و دلم پیشه 390ایکس نباشه همچنان...از ی طرفم اختلاف قیمتشون یکم زیاده و فکر میکنم نمیصرفه.

این دو کارت هرکدوم تا چند وقت ديگه از رده خارج میشن؟

سلام علی جان

مزاحم چیه! شما مراحمی عزیز.

کارت R9‎ ‎390x ‎‎& R9‎ ‎390 تفاوت انچنانی با هم ندارند ولی حدود 400 تومن اختلاف داره که اگر منطقی بخواهید خرید کنید R9‎ ‎390 انتخاب اول هست، وسلام.

برند هم قبلا توضیح دادم اول مدل Msi‏ و بعد مدل Sapphire‏ خنکترین مدل های موجود در ایران هستند.

ضمنا" سری 300 شرکت AMD‏ بهمراه سری های قدیمیتر مثل سری 200 و 7000 بطور سخت افزاری ازDX12‎ Async‏ پشتیبانی میکنند که تا کنون هیچ یک از کارتهای شرکت nVIDIA‏ از پشتیبانی از آن بهره نمی برند حتی Gtx ‎980‎ Ti!!!

پس با خیال راحت خرید کنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...