رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام من زیاد از قطعات سر در نمیارم .این مادربرد ماله یکی از دوستانه که قصد ارتقاع کوچیک داره میخواستم بدونم کارتی مثل 630 یا 730 روش میفته یا نه .قطعات فعلی:
Celeron D cpu 3.06
Gt 8500
ram 1
power asus 230
یا اگه پیشنهادی دارید واسه ارتقاع که مادربرد عوض نشه لطف کنید بگید

post-23783-0-52603700-1469204386_thumb.jpg

post-23783-0-94962500-1469204392_thumb.jpg

post-23783-0-04444300-1469204399_thumb.jpg

post-23783-0-58022600-1469204405_thumb.jpg

post-23783-0-48081300-1469204412_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام من زیاد از قطعات سر در نمیارم .این مادربرد ماله یکی از دوستانه که قصد ارتقاع کوچیک داره میخواستم بدونم کارتی مثل 630 یا 730 روش میفته یا نه .قطعات فعلی:

Celeron D cpu 3.06

Gt 8500

ram 1

power asus 230

یا اگه پیشنهادی دارید واسه ارتقاع که مادربرد عوض نشه لطف کنید بگید

مدل بورد رو ندیدم، ولی تا جایی که تشخیص دادم، PCIe هست و بدون مشکل میتونید از گرافیک GT730 استفاده کنید.(از اونجایی که مصرف این با 8500 تقریبا مشابه هست، مطمعنا پاور هم جواب گو خواهد بود)

*البته به احتمال زیاد پردازنده برای سیستم محدودیت ایجاد خواهد کرد، ولی بدون شک کارایی بالاتری رو شاهد خواهید بود.

درضمن رم هم DDR2 هست، درسته؟ اگه بتونید یه رم 1 گیگ DDR2 دیگه به سیستم اضافه کنید، افزایش کارایی قابل توجهی رو میتونید داشته باشید.

لینک به دیدگاه

مدل بورد رو ندیدم، ولی تا جایی که تشخیص دادم، PCIe هست و بدون مشکل میتونید از گرافیک GT730 استفاده کنید.(از اونجایی که مصرف این با 8500 تقریبا مشابه هست، مطمعنا پاور هم جواب گو خواهد بود)

*البته به احتمال زیاد پردازنده برای سیستم محدودیت ایجاد خواهد کرد، ولی بدون شک کارایی بالاتری رو شاهد خواهید بود.

درضمن رم هم DDR2 هست، درسته؟ اگه بتونید یه رم 1 گیگ DDR2 دیگه به سیستم اضافه کنید، افزایش کارایی قابل توجهی رو میتونید داشته باشید.

خیلی خیلی ممنونم بابت راهنمایی

بعد فقط رم ddr2 روش میفته؟

لینک به دیدگاه

خیلی خیلی ممنونم بابت راهنمایی

بعد فقط رم ddr2 روش میفته؟

دقیقا همون رمی که رو سیستم هست مثل همون باید بگیرید تا با هم مچ بشن ، یعنی اگه رم ddr2 با فرکانس 800 هست باید یه رم ddr2 با فرکانس 800 بگیرید ، حجم رم هم باید حتما یکسان باشه ، یعنی هر دو 1 گیگ یا ردو 2 گیگ

لینک به دیدگاه

دقیقا همون رمی که رو سیستم هست مثل همون باید بگیرید تا با هم مچ بشن ، یعنی اگه رم ddr2 با فرکانس 800 هست باید یه رم ddr2 با فرکانس 800 بگیرید ، حجم رم هم باید حتما یکسان باشه ، یعنی هر دو 1 گیگ یا ردو 2 گیگ

برای مواردی که گفتید هیچ بایدی وجود نداره! فقط اگه باشه، بهتره!(نباشه هم مشکلی پیش نمیاد)

لینک به دیدگاه

برای مواردی که گفتید هیچ بایدی وجود نداره! فقط اگه باشه، بهتره!(نباشه هم مشکلی پیش نمیاد)

یعنی میگید رم با فرکانس وحجم های متفاوت با هم دوکاناله کار میکنن ؟!

لینک به دیدگاه

یعنی میگید رم با فرکانس وحجم های متفاوت با هم دوکاناله کار میکنن ؟!

بله! با این شرایط که :

*البته معمولا برای تنظیم بصورت اتوماتیک، چند بار سیستم خود به خود راستارت میشه تا تنظیمات رو ست کنه.

در مورد فرکانس، تمام ماژول ها روی کمترین فرکانس مشترک ست میشن! (مثلا اگه یکی 800 باشه و یکی 533 و یکی 667 ، همشون روی 533 ست میشن)

در مورد تایمینگ، تمام ماژول ها روی بیشترین تایم مشترک ست میشن!(مثلا اگه یکی 5 باشه و یکی 6 باشه و یکی 4 ، همشون روی 6 ست میشن)

در مورد حجم هم با مقداری که تقارن وجود داره بصورت دوال کار میکنه، و حجم مازاد بصورت تک کاناله فعال خواهد شد!

یعنی اگه یک رم 1 گیگ رو کنار رم 2 گیگ قرار بدید، یک گیگ از هر ماژول بصورت دوال فعالیت میکنه، ولی اگه حجم اشغال شده از رم از 2 گیگ بالاتر بره، اون یک گیگ سوم رو بصورت تک کاناله مدیریت میکنه.

یعنی بایدی وجود نداره! ولی خوب بدون شک اگه این موارد رعایت بشه، نتیجه بهینه تری خواهد داشت.

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

بله! با این شرایط که :

*البته معمولا برای تنظیم بصورت اتوماتیک، چند بار سیستم خود به خود راستارت میشه تا تنظیمات رو ست کنه.

در مورد فرکانس، تمام ماژول ها روی کمترین فرکانس مشترک ست میشن! (مثلا اگه یکی 800 باشه و یکی 533 و یکی 667 ، همشون روی 533 ست میشن)

در مورد تایمینگ، تمام ماژول ها روی بیشترین تایم مشترک ست میشن!(مثلا اگه یکی 5 باشه و یکی 6 باشه و یکی 4 ، همشون روی 6 ست میشن)

در مورد حجم هم با مقداری که تقارن وجود داره بصورت دوال کار میکنه، و حجم مازاد بصورت تک کاناله فعال خواهد شد!

یعنی اگه یک رم 1 گیگ رو کنار رم 2 گیگ قرار بدید، یک گیگ از هر ماژول بصورت دوال فعالیت میکنه، ولی اگه حجم اشغال شده از رم از 2 گیگ بالاتر بره، اون یک گیگ سوم رو بصورت تک کاناله مدیریت میکنه.

یعنی بایدی وجود نداره! ولی خوب بدون شک اگه این موارد رعایت بشه، نتیجه بهینه تری خواهد داشت.

با تشکر از توضیحات ارزشمندتون  @};-

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان  برای نسل جدید کدوم کارت گرافیک رو پیشنهاد میدیrx480  & gtx 1060 امکاتن خرید ایسوس  مدلrxوgtx:zotac_msi  فراهم هست

gtx 1530000

rx 1436000

لطفا دلیل خودتون رو بگین

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان  برای نسل جدید کدوم کارت گرافیک رو پیشنهاد میدیrx480  & gtx 1060 امکاتن خرید ایسوس  مدلrxوgtx:zotac_msi  فراهم هست

gtx 1530000

rx 1436000

لطفا دلیل خودتون رو بگین

تو تست هایی که دیدم، 1060 سرتر بود.

مثلا تو passmark حدود 20% سرتر بوده.

لینک به دیدگاه

تو تست هایی که دیدم، 1060 سرتر بود.

مثلا تو passmark حدود 20% سرتر بوده.

میگن که تو drx 12 عمل کرد rx بهتر بوده فریم های بهتری نسبت به 1060 میده نمیدونم این به خاطر رفرنس بودن مدل های مورد تست هست یا چیز دیگه

ویرایش شده توسط legionfront
لینک به دیدگاه

میگن که تو drx 12 عمل کرد rx بهتر بوده فریم های بهتری نسبت به 1060 میده نمیدونم این بخواتر رفرنس بودن مدل های مورد تست هست یا چیز دیگه

دوست عزیز از ابتدای ورود  DX12 گرافیک های AMD با DX12 عملکرد بهتری داشتند و بهتر مچ شدن تا گرافیک های انویدیا

در خصوص این که کدوم کارت برتر نسبت به دیگری یا ارزش خرید بالاتری داره نمیشه نظر قطعی داد بدلیل این که هنوز غیر رفرنس های rx480 وارد نشدند و قیمت نخوردند و در عین حال هم 1060 هم قیمت نخورده

در نتیجه نمیشه گفت کدوم مورد برتر هست و ارزش خرید بالاتری داره... در تست ها و بنچ مارک ها هم انچنان تفاوتی ندارند

میتونید به تایپیک های طرفداران انویدیا و AMD سری بزنید که تمام موارد کارت ها درونش ذکر شده بهمراه نتایج تست ها

در خصوص رفرنس و یا فریم دهی بهتر

ارتباطی با نسخه های رفرنس بودن نداره بدلیل این که میزان فریم دهی حتی در نسخه های کاستوم کارت ها بیشتر میشه گاها بنسبت نسخه های رفرنس

اگرچه اگر قصد خرید دارید بسمت نسخه رفرنس rx480 که موجود هست نرید بدلیل با ورود نسخه های کاستوم قیمت ها میشکنند و در عین حال نسخه های کاستوم از خنک کننده گی بهتر و اورشده هستند

لینک به دیدگاه

میگن که تو drx 12 عمل کرد rx بهتر بوده فریم های بهتری نسبت به 1060 میده نمیدونم این به خاطر رفرنس بودن مدل های مورد تست هست یا چیز دیگه

تو تستی که lion انجام داده (ویدیو تو سایت موجوده)، RX480 با رزلوشن های مختلف تو DX11 و DX12 اختلاف کارایی زیر 2 فریم هست!(بیشترین اختلاف 1.3 فریم بود)

یعنی DX11 و DX12 چندان تفاوت زیادی با هم نداشتند!

GTX1070 هم همینطور هست!

فقط GTX1080 تو تست های DX11 و DX12 اختلاف 5~6 فریم رو داشت.

لینک به دیدگاه

بنده امکان خرید غیر رفرنس جفت کارت کارو دارم ولی نمیدونم 1060 ارزش پول اظافی رو داره یا نه

همچنین اگر 300ت  به پول 1060 اظافه کنم متونم 1070 تهیه کنم که ارزش خرید به مراتب بالا تری داره  ولی این پول رو ندارم :(  و

از طرف دیگه کارت گرافیک خودم رو فروختم و با بودجه ای کنار گزاشته بودم واتر کولر گرفتم که الان به شدت پشیمون هستم :crying: :crying:

ایا 1.5 برای 1060 ارزش داره یا نه (برای نسخه غیر رفرنس msi zotac)

لینک به دیدگاه

بنده امکان خرید غیر رفرنس جفت کارت کارو دارم ولی نمیدونم 1060 ارزش پول اظافی رو داره یا نه

همچنین اگر 300ت  به پول 1060 اظافه کنم متونم 1070 تهیه کنم که ارزش خرید به مراتب بالا تری داره  ولی این پول رو ندارم :(  و

از طرف دیگه کارت گرافیک خودم رو فروختم و با بودجه ای کنار گزاشته بودم واتر کولر گرفتم که الان به شدت پشیمون هستم :crying: :crying:

به هیچ عنوان ارزش نداره 1.5 بابت 1060 پول بدی...اصلا عجله نکن صبر کن قیمت ها مناسب بشه.

لینک به دیدگاه

همانطور که دوست عزیزمون توضیح دادند 1060 با این قیمت ارزش خرید نداره

اندکی صبرکنید تا هم قیمت ها متعادل بشه و 480 هم وارد و قیمت بخوره و احتمالا قیمت 1070 هم کمی تلطیف میشه تا اون زمان

سپس میتونید یک تصمیم مطمن بگیرید

اگرچه در صورت مقدور بودن 1070 انتخاب مناسب تری هست

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

شدیدا پیشنهاد میکنم دیدگاهت رو تغییر بدی!

چون مثلا 960 کارتو راه میندازه، ولی با 200 تومن بیشتر میتونی 970 بگیری!

ولی اخه با 100 تومن بیشترم میتونی 480 بخری که قویتره!

اما اگه 200 بیشتر بدی 1060 میدن بهت که خیلی بهتره!

شاید با 200 تومن بیشتر بتونی 1070 بگیری که از همشون سرتره!

بعد ممکنه با 500 تومن بیشتر هم امکان خرید 1080 رو خواهی داشت که همشون رو سوسک میکنه!

تازه میتونی یک سال هم منتظر باشی تا 1180 بیاد که 10 برابر قویتره!

و ...

این یک حلقه ی تسلسل هست و آخری براش تعریف نشده!

اگه برای FHD میخوای، اخرین گزینه هات همون 480 و 1060 هست.(بقدری قوی هستند که بدون هیچ مشکلی تو FHD بازی کنی)

حتی بنظر اگه خیلی عجله داری میتونی یه 960 دست دوم بگیری تا این کارت های جدید تو بازار فراوان بشن!(البته برای FHD منظورمه)

لینک به دیدگاه

سلام ببخشین با بودجه 590تومن galax gtx950oc

گزینه خوبیه؟

بله 

اگه با مصرف برق بالاتر مشکلی ندارین ،

فکر میکنم 280x هم با حافظه 3 گیگ انتخاب خوبی باشه

لینک به دیدگاه

به نظرم از تو فروم يه 960 دست دو پيام كني به نفعت هست چون الان ٩٦٠ و ٩٧٠ فروشي برأي تعويض به پاسكال زياد هست و با قيمّت پايين قابل خريد البته دو گيگش

لینک به دیدگاه

برای بازی در رزولیشن آلترا واید 2560 * 1080 کدوم کارت پیشنهاد میشه؟rx 480 یا 1060??

کدوم نسبت به کارایی قیمت بهتری دارن؟

کدوم یکی تو DX 12 عملکرد بهتری داره؟

داستان داغ کردن و ولتاژ کشیدن بیش از حد rx 480 چیه؟

در نهایت کدوم رو بیشتر پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

برای بازی در رزولیشن آلترا واید 2560 * 1080 کدوم کارت پیشنهاد میشه؟rx 480 یا 1060??

کدوم نسبت به کارایی قیمت بهتری دارن؟

کدوم یکی تو DX 12 عملکرد بهتری داره؟

داستان داغ کردن و ولتاژ کشیدن بیش از حد rx 480 چیه؟

در نهایت کدوم رو بیشتر پیشنهاد میکنید؟

در حقیقت این کارتهایی که فرمودین واسه فول اچ دی مناسبترن

بنظر من 480

بازم 480

این از اولشم یه شایعه بود. گرچه با درایور جدید amd ورژن 16.7.2 بهینه تر شد.

لینک به دیدگاه

سلام

خواستم ببینم روی برد GA-H55-S2V میتونم کارت 750ti یا R7 360 بذارم؟

این مشخصات سیستمه :

cpu: i3@530 -3.07

Ram: 4gb ddr3 -1333

vga:gt440

و اینکه اگه بخوام رمو به هشت ارتقا بدم و همچنین کارت گرافیک ، پاور چقدر لازمه ؟

و دیگه اینکه این مین تا چه فرکانسی رم ساپورت میکنه ؟

ویرایش شده توسط Hadi61
لینک به دیدگاه

سلام

خواستم ببینم روی برد GA-H55-S2V میتونم کارت 750ti یا R7 360 بذارم؟

این مشخصات سیستمه :

cpu: i3@530 -3.07

Ram: 4gb ddr3 -1333

vga:gt440

و اینکه اگه بخوام رمو به چهار ارتقا بدم و همچنین کارت گرافیک ، پاور چقدر لازمه ؟

پاور شما حالا چی هست؟

*ولی در کل بعیده مشکلی پیش بیاد چون مصرف 750ti از GT440 کمتره.

اما مصرف 360 بالاست، ممکنه مشکل ساز بشه.

**رم مصرف چندانی نداره! مهم گرافیک هست...

لینک به دیدگاه

پاور شما حالا چی هست؟

متاسفانه نمی دونم ، از کجا میتونم مقدارشو بخونم ؟

با تشکر از پاسخ سریعتون :big hug:

پاور شما حالا چی هست؟

متاسفانه نمی دونم ، از کجا میتونم مقدارشو بخونم ؟

با تشکر از پاسخ سریعتون :big hug:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...