رفتن به مطلب

Recommended Posts

دوستان بنده با بودجه 500-550 یه کارت دست 2 میخوام بگیرم

چه کارت هایی رو پیشنهاد میدید؟

ممنون

950ti یا سری 960 دو گیگ در این حدود قیمت

در کل نمیشه دقیق گفت به دلیل دست دوم بودن هرشخصی یک قیمتی ارائه میکنه در نتیجه نمیشه با اطمینان گفت فلان مدل هارو حتما در این رنج قیمت میتونید تهیه کنید

لینک به دیدگاه

اگرمنظورتون اک هست خیر...ارزش خرید نداره تنها پیشنهاد میشه بصورت دست دوم تهیه بشه

در اخر پیشنهاد میشه بسمت 970 نرید با توجه به Vram 3.5 گیگ که ارائه میکنه مناسب نیست

دوستان الان سری 3 amd صرفه خرید داره یا سری 9  انودیا؟؟

البته منظور های اندهاش هست مثل970 یا 980 با 390

منظور کارکرده این سری هست اکبند این سری ک هیچ کدوم ارزش خرید نداره  قیمتشون الکی بالا هست

ویرایش شده توسط rrtt
لینک به دیدگاه

منظور کارکرده این سری هست اکبند این سری ک هیچ کدوم ارزش خرید نداره  قیمتشون الکی بالا هست

عزیز بازم من پیشنهاد میکنم سری 900 رو نخرید فقط هم به دلیل ساپورت ضعیفی که انویدیا از این به بعد برای سری 900 میده

سری 300 از amd به نظر من ارزش خرید بیشتری داره دلایلش هم مشخص هست بهتر بودن تو Dx12 و ساپورتی که مثال زدنی هست واقعا

amd هنوز داره سری 7000 رو ساپورت میکنه چه برسه به سری 300

البته در نهایت بگم به نظر من الان کارتی مثل 980 هم ارزش خرید داره ولی فقط به شکل دست دوم

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

همان طور دوستمون اشاره کردند @MohsenBike جان R9 280X کارت گرافیکی هستش از API DX12 پشتیبانی میکنه ولی متاسفانه FL 11 هستش و در آینده شما با مشکل برخواهید خورد شما همین الان بازی War Hammer نمی تونید با DX12 بروی R9 28X اجراء کنید چون FL بازی 12 هستش .

توصیه میکنم اگر عجله ندارید RX 470 یا RX 480 غیر مرجع خریداری کنید و اگر نیازمند کارت گرافیک هستید حتمنا R9 380X با حجم حافظه اصلی 4 گیگابایت تهیه کنید. چون معماری این کارت گرافیک GCN 1.2 با Feature Level 12 هستش . با خیال راحت میتونید بازیهای DX12 اجراء کنید.

محسن جان اصلا سمت سری MAXwell نرید که در اینده به مشکل برخواهید خورد.

دوستان میشه fl و api رو واسم توضیح بدین اخه من نمیدونم چیه؟ [emoji16] [emoji16] [emoji16] [emoji16]
لینک به دیدگاه

بدلیل این که در قطعات دست دوم معیار مشخصی برای قیمت نیست در نتیجه میزان ارزش خرید گرافیک های سری 900 یا 300 بیشتر به قیمت ارائه شده بستگی داره

چراکه عزیزان در فروم گاها دیده 980 رو قیمتی حوالی یک 1070 میگذارند و یا در قیمت گذاری 390 قیمت ارائه شده گاها حتی بیشتر از rx480 هست

در اخر تنها در صورتی گرافیک های 900 یا سری 300 پیشنهاد میشه و ارزش خرید پیدا میکنند که قیمت گذاری برای فروش اون ها منظقی باشه

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

دوستان الان یه کارت zotac gtx 950 amp دست 2 چنده؟

چند هفته قبل یکی دیدم حدود 500 تومان فروخته شد .

لینک به دیدگاه

چند هفته قبل یکی دیدم حدود 500 تومان فروخته شد .

منم یه همچین فکری میکنم ولی از یکی میخوام یدونه بگیرم میگه 500تومنی 1فن داره مال من 2تا 0.0

برا همین 600 میده

ویرایش شده توسط sinatak
لینک به دیدگاه

منم یه همچین فکری میکنم ولی از یکی میخوام یدونه بگیرم میگه 500تومنی 1فن داره مال من 2تا 0.0

برا همین 600 میده

1 فن 500 تومن دوتا فن 600 تومن؟ :-? :huh:

ازشون مدل دقیق هردو گرافیک رو بپرسید بهتر هست تا عزیزان میزان ارزش خریدش رو بصورت حدودی مشخص کنند

لینک به دیدگاه

برا همین 600 میده

600 نمی ارزه عزیز با 600 تومن میتونید به دنبال zotac 960 و galax 960 باشید

لینک به دیدگاه

سلام
اقا من پدرم در اومد که بتونم گیمر حرفه ای بشم
کل عمرمو صرف سیستم جمع کردن کردم
حدود 2 سال پیش یه همچین سیستمی جمع کردم
16GB RAM 2X1600 MHZ & 2X2400 MHZ
MOTHER BOARD ASUS Z97K
INTEL CORE I7 4790K
POWER GREEN 480W
ZOTAC GTX 650 2GB
حالا من بازم نمیتونم اکثر بازیهای سیستم بالا رو با بالاترین تنظیمات گرافیکی اجرا کنم
می خواستم ببینم الان کدوم قطعه ی من ضعیفه ؟
می گن گرافیکت ضعیفه اما من از هرکی میپرسم می گه گرافیک هر چی شماره ی سریش بالاتر بره بهتره
مثلا GTX 480 از 460 بهتره یا GTX 980 TI از 780 بهتره
حالا چجوری میشه که یه بازی سیستم حداقلش گرافیک GTX 480 می خواد و سیستم پیشنهادیش GTX 560 ولی به GTX 650 نمی خوره ؟
ببخشید یکم طولانیه اخه یکی از قوانین تاپیک ها اینه که پست پی در پی نزاریم واسه همین همه رو اینجا می گم فقط خواهش می کنم با دقت بخونید و کمک کنید
بعد از این قضیه تصمیم گرفتم که یه گرافیک توپ بخرم حالا بین این 3 تا موندم که کدوم بهتره و ایا به سیستم من می خوره یا نه
ASUS GeForce GTX 980 Ti GOLD20TH-GTX980TI-P-6G-GAMING 6GB 384-Bit GDDR5 PCI Express 3.0 HDCP Ready SLI Support 20th Anniversary Gold Edition Video CarD
یا
GIGABYTE GeForce GTX 980 Ti 6GB GDDR5 Extreme EDITION 384-Bit PCI Express 3.0 x16 SLI Support ATX GV-N98TXTREME-6GD Video Card
یا
Zotac GTX 980 Ti AMP! Extreme Edition 6GB GDDR5
حالا اینا به سیستم من می خورن یا حتما باید قطعه ای رو عوض کنم ؟
و سوال اخر اینکه بازیهایی مثل QUANTUM BREAK یا RISE OF TOMB RAIDER گرافیک GTX 980TI می خوان
خب چجور GTX 980 TI می خوان ؟ اخه از 1.5 میلیون تومن تا 12 میلیون تومن و از 2 گیگ تا 6 گیگ و از 128 بیتی تا 384 بیتی داریم
ممنون میشم جواب بدید

لینک به دیدگاه

سلام

MOTHER BOARD ASUS Z97K

INTEL CORE I7 4790K

POWER GREEN 480W

ZOTAC GTX 650 2GB

حالا من بازم نمیتونم اکثر بازیهای سیستم بالا رو با بالاترین تنظیمات گرافیکی اجرا کنم

می گن گرافیکت ضعیفه اما من از هرکی میپرسم می گه گرافیک هر چی شماره ی سریش بالاتر بره بهتره

حالا چجوری میشه که یه بازی سیستم حداقلش گرافیک GTX 480 می خواد و سیستم پیشنهادیش GTX 560 ولی به GTX 650 نمی خوره ؟

ببخشید یکم طولانیه اخه یکی از قوانین تاپیک ها اینه که پست پی در پی نزاریم واسه همین همه رو اینجا می گم فقط خواهش می کنم با دقت بخونید و کمک کنید

بعد از این قضیه تصمیم گرفتم که یه گرافیک توپ بخرم حالا بین این 3 تا موندم که کدوم بهتره و ایا به سیستم من می خوره یا نه

ASUS GeForce GTX 980 Ti GOLD20TH-GTX980TI-P-6G-GAMING 6GB 384-Bit GDDR5 PCI Express 3.0 HDCP Ready SLI Support 20th Anniversary Gold Edition Video CarD

یا

GIGABYTE GeForce GTX 980 Ti 6GB GDDR5 Extreme EDITION 384-Bit PCI Express 3.0 x16 SLI Support ATX GV-N98TXTREME-6GD Video Card

یا

و سوال اخر اینکه بازیهایی مثل QUANTUM BREAK یا RISE OF TOMB RAIDER گرافیک GTX 980TI می خوان

خب چجور GTX 980 TI می خوان ؟ اخه از 1.5 میلیون تومن تا 12 میلیون تومن و از 2 گیگ تا 6 گیگ و از 128 بیتی تا 384 بیتی داریم

ممنون میشم جواب بدید

دوست عزیز بعد از    سری های  650و660 یا 750 و 760 یا 950 و 960 یا همین الان 1060 و 1050 هم که دارن میان جز کارت های میان رده نسل خودشون هستن!...و مثلا 470 یا 570 یا  670 یا 770 یا 970 یا 1070 جز کارت های رده بالای هر نسل محسوب میشن قدرت کارت شما نهایتا در حد 560 نسل قبل هست...شما بجای 980ti بهتر هست 1070 بخری که هم جدیدتر هست و هم چون  وی رم  بیشتری داره از بازیهای DX12 بهتر عمل خواهد کرد...

تازه این سیستم های مینیموم یا پیشنهادی که برای گیم ها می نویسن اصولا برای اجرای بازی هست نه گرافیک با حداکثر تنظیمات...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بعد از    سری های  650و660 یا 750 و 760 یا 950 و 960 یا همین الان 1060 و 1050 هم که دارن میان جز کارت های میان رده نسل خودشون هستن!...و مثلا 470 یا 570 یا  670 یا 770 یا 970 یا 1070 جز کارت های رده بالای هر نسل محسوب میشن قدرت کارت شما نهایتا در حد 560 نسل قبل هست...شما بجای 980ti بهتر هست 1070 بخری که هم جدیدتر هست و هم چون  وی رم  بیشتری داره از بازیهای DX12 بهتر عمل خواهد کرد...

تازه این سیستم های مینیموم یا پیشنهادی که برای گیم ها می نویسن اصولا برای اجرای بازی هست نه گرافیک با حداکثر تنظیمات...

خب می دونم اما اگر بهترن پس چرا ارزون ترن ؟ الان حتی سری 1080 قیمتاش با 980 برابری می کنه و فرقشون اینه که تو 1080 سرعت پردازنده و سرعت حافظه بالاتره و در 980 تعداد هسته های کودا و رابط حافظه

حالا من بخاطر کم بودن پولم تابستون سال دیگه می خوام گرافیک بخرم تا اون موقع خیلی چیزا میاد اما وقعا کدوم بهتره ؟

راستی حداقل پاور مورد نیاز رو هم نگفتید

اینم بگم من 15 ساله گیمرم و سیستم پیشنهادی میدونم چیه فقط دنبال گرافیکیم که تمام بازیهای دنیا رو با بالاترین تنظیمات گرافیکی بدون هیچ مشکلی اجرا کنه همین

ویرایش شده توسط REL
لینک به دیدگاه

سلام

MOTHER BOARD ASUS Z97K

INTEL CORE I7 4790K

POWER GREEN 480W

ZOTAC GTX 650 2GB

یا

یا

ممنون میشم جواب بدید

دوست گرامی شما سی پی یو رو بسیار قوی و گرافیک رو بسیار ضعیف انتخاب کردین که طبیعتا فایده ای نداره. :(

رم های شما فرکانس یکسانی ندارن و باید یکی باشن.

پاور شما ضعیفه و برای سیستم حرفه ای باید بالای 650 وات تهیه کنید.

کارت گرافیک بهتره 1080 بگیرین که جدیدتر و آینده دار تره.

سی پی یو اصلا نیازی به تعویض نداره. (*)

ویرایش شده توسط Hossein.EF
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گرامی شما سی پی یو رو بسیار قوی و گرافیک رو بسیار ضعیف انتخاب کردین که طبیعتا فایده ای نداره. :(

رم های شما فرکانس یکسانی ندارن و باید یکی باشن.

پاور شما ضعیفه و برای سیستم حرفه ای باید بالای 650 وات تهیه کنید.

کارت گرافیک بهتره 1080 بگیرین که جدیدتر و آینده دار تره.

سی پی یو اصلا نیازی به تعویض نداره. (*)

تایید میشه ،

تا تابستون آینده خیلی چیزا عوض میشه ، مثل عرضه وگا و 1080ti که مسلماً انتخابهای بهتری نسبت به 1080 هستن و واسه فول اچ دی 1070 کافی و یه کم زیاد هست بازیهای الان با 480 یا 1060 ، با جزئیات بالا 60 فریم میگیرن

و یه چیز دیگه ، هیچ وقت به حرف بازاری ها فقط به فکر فروختن جنس مونده تو انبارشون هستن اعتماد نکنید ، گرافیک شما مال 3 نسل پیشه و در زمان خودش ، گرافیک پایین رده به حساب میومد چه برسه به الان ، اگر موقعی خواستید قطعه ای بخرید لیون بهتر جا واسه مشاوره هست

لینک به دیدگاه

تایید میشه ،

تا تابستون آینده خیلی چیزا عوض میشه ، مثل عرضه وگا و 1080ti که مسلماً انتخابهای بهتری نسبت به 1080 هستن و واسه فول اچ دی 1070 کافی و یه کم زیاد هست بازیهای الان با 480 یا 1060 ، با جزئیات بالا 60 فریم میگیرن

و یه چیز دیگه ، هیچ وقت به حرف بازاری ها فقط به فکر فروختن جنس مونده تو انبارشون هستن اعتماد نکنید ، گرافیک شما مال 3 نسل پیشه و در زمان خودش ، گرافیک پایین رده به حساب میومد چه برسه به الان ، اگر موقعی خواستید قطعه ای بخرید لیون بهتر جا واسه مشاوره هست

ممنون که رسیدگی کردید حالا اصلا نمی شه رم هایی با فرکانس متفاوت رو سیستم باشه و پاور همین بمونه ؟ اصلا امکان پذیر نیست ؟

بعد ببخشید الان بهترین گرافیک 1080 چنده ؟

راستی یادم رفت بگم من خیلی بتونم خرج کنم بین 2800000 تومن تا 3200000 می تونم خرج کنم تازه اگه نیاز به قطعه ی دیگه نشه

چون بخوام بیستر خرج کنم میرم 30 میلیون میدم اخرین سیستمو جمع می کنم

ویرایش شده توسط REL
لینک به دیدگاه

دوست گرامی پاور شما 480 واته و برای گرافیکهایی مثل 1080 ، 980ti و ... کفایت نمی کنه . حتما باید ارتقا بدین.

در مورد رم مشکلی پیش نمیاد ، اما  رمهای 2400 تون هم با فرکانس 1600 کار میکنن.

لینک به دیدگاه

دوست گرامی پاور شما 480 واته و برای گرافیکهایی مثل 1080 ، 980ti و ... کفایت نمی کنه . حتما باید ارتقا بدین.

در مورد رم مشکلی پیش نمیاد ، اما  رمهای 2400 تون هم با فرکانس 1600 کار میکنن.

ببخشید من الان همچین گرافیکی دیدم

ASUS ROG Strix GeForce® GTX 1080 8GB GDDR5X DirectCU III VR Gaming 1936 MHz boost Aura RGB Lighting PCI Express 3.0 OpenGL®4.5 2560 CUDA Cores 256-bit ROG STRIX-GTX1080-O8G-GAMING

که پاور پایینی هم می خواد

up to 300W, additional 6+8 pin PCIe power required

اما یه مسئله ای هست که منو نگران کرده

نوشته DDR5X

خب این به مادربرد Z97K می خوره ؟ رو جعبه ی مادربرد درباره ی گرافیک چیز خاصی ننوشته

ویرایش شده توسط REL
لینک به دیدگاه

ASUS ROG Strix GeForce® GTX 1080 8GB GDDR5X DirectCU III VR Gaming 1936 MHz boost Aura RGB Lighting PCI Express 3.0 OpenGL®4.5 2560 CUDA Cores 256-bit ROG STRIX-GTX1080-O8G-GAMING

نوشته DDR5X

خب این به مادربرد Z97K می خوره ؟ رو جعبه ی مادربرد درباره ی گرافیک چیز خاصی ننوشته

اما تا جایی که من می دونم حداقل پاور مورد نیاز این گرافیک 500 واته. تازه اصلا مگه پاور 300 واتی 8 پین داره. :)

باز هم میگم استفاده از این پاور براتون مشکل سازه و برای 1080 مناسب نیست.

لینک به دیدگاه

نوشته DDR5X

عزیز ریسکه که برای همچین گرافیکی از پاور های ساده استفاده بشه ، در صورت بروز مشکل برای پاور ممکنه به قطعات گرون قیمتتون مثل گرافیک صدمات جبران ناپذیری وارد بشه  ، توصیه میکنم در صورت ارتقا به گرافیک های رده بالا پاورتون رو هم ارتقا بدین به مدلی با کیفیت تر و با توان بیشتر

در مورد پشتیبانی از کارت توسط مادربرد هم همینو بگم که فقط کافیه سوکت اتصال مادربرد و گرافیک یکی باشن ( در اینجا هردو PCI-EXPRESS که یعنی مشکلی از لحاظ ساپورت ندارین و تمام و کمال مادربرد شما گرافیک روساپورت میکنه )

لینک به دیدگاه

اما تا جایی که من می دونم حداقل پاور مورد نیاز این گرافیک 500 واته. تازه اصلا مگه پاور 300 واتی 8 پین داره. :)

باز هم میگم استفاده از این پاور براتون مشکل سازه و برای 1080 مناسب نیست.

البته اگه یکم دقیق تر بخونید نوشته حد اقل پاور بالای 300 وات و 6 یا 8 پین نگفته که 300 وات 8 پین 300 وات 6 پینه خب حالا با این وجود اینطور که نوشته خب پاور 480 وات 8 پین از نظر شما چجوری مشکل ساز میشه ؟

چیزی رو خراب می کنه ؟ اخه حداقل پاوری که می خواد از مال من خیلی پایین تره اخه ببینید من پولم کمه یعنی می خوام طوری باشه که اول گرافیکو بخرم بعد سه چهار ماه یه پاور توپ بخرم حالا گیرم اینجاست که می تونم 4 ماه راحت بازی کنم یا گرافیکو باید تا زمان خرید پاور قاب کنم ؟

خب مادربرد چی ؟

اخه نوشته DDR5X

مادربرد من Z97K هستش و روی جعبش درباره ی گرافیک چیز خاصی ننوشته

اینو نوشته :

MULTI-VGA output support : HDMI / DVI-D / RGB PORT

SUPPORTS AMD QUAD-GPU crossfire x TECHNOLOGY

فقط همین

ویرایش شده توسط REL
لینک به دیدگاه

عزیز ریسکه که برای همچین گرافیکی از پاور های ساده استفاده بشه ، در صورت بروز مشکل برای پاور ممکنه به قطعات گرون قیمتتون مثل گرافیک صدمات جبران ناپذیری وارد بشه  ، توصیه میکنم در صورت ارتقا به گرافیک های رده بالا پاورتون رو هم ارتقا بدین به مدلی با کیفیت تر و با توان بیشتر

در مورد پشتیبانی از کارت توسط مادربرد هم همینو بگم که فقط کافیه سوکت اتصال مادربرد و گرافیک یکی باشن ( در اینجا هردو PCI-EXPRESS که یعنی مشکلی از لحاظ ساپورت ندارین و تمام و کمال مادربرد شما گرافیک روساپورت میکنه )

بله مادربرد رو دیدم می خوره و تمام گرافیک های 1080 رو تو سایتهای خارجی دیدم همشون مینیموم 500 وات می خوان و تنها گرافیکی که مینیموم بالای 300 می خواد همینه

مرسی از رسیدگیتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله مادربرد رو دیدم می خوره و تمام گرافیک های 1080 رو تو سایتهای خارجی دیدم همشون مینیموم 500 وات می خوان و تنها گرافیکی که مینیموم بالای 300 می خواد همینه

مرسی از رسیدگیتون

با توجه به کارت الانتون فکر کنم در رزولیشین اچ دی یا فول اچ دی بازی میکنید ، اینم بگم کارت 1080 واسه رزولیشین شما خیلی زیاده ،شما با خرید 1070 میتونید همه بازیها الان و 1 سال دیگه رو با حداکثر تنظمیات بازی کنید ، خرید 1080 توجیه اقتصادی نداره و حدود 6 ماه دیگه از چشتون میوفته چون با عرضه وگا و 1080TI هم قیمتش افت میکنه و هم با دیدن کارایی 1080TI  و وگا افسوس میخورید که چرا این همه پول بی زبون دادین به این گرافیک

کارت 1070 واسه رزولیشین 2K هم مناسبه

پاور سعی کنید خروجی 600 وات ریل با مارک معتبر تهیه کنید

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

سلام.گرافیک 970 دست دوم چنده الان؟اگه من الان یه گرافیک 970 دست دو بگیرم تا یه سال دیگه چقدر میتونم بفروشمش؟اصلا ارزش داره که این کار رو انجام بدم؟ضرر نمیکنم رو کارت؟نمیخوام دو بار هزینه کنم آخه....میخوام یه سیستم جمع کنم ولی فعلا پول ندارم گرافیک نو بگیرم.

لینک به دیدگاه

دوستان یه کارت gtx 950 گیگابایت هست یارو میگه 1ماهه خریده تا 2019 هم گارانتی داره یه نظرتون چقدر بدم براش؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...