رفتن به مطلب

وصل کردن کامپیوتر به TV

ahmadi3d_ali
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان قصد دارم چند فیلم full hd روی TV ببینم 

tv ما hd ساپورت می کنه

خودم به ذهنم رسید با کابل HDMI وصل کنم کامپیوتر را به TV ولی کارت گرافیکم HDMI ساپورت نمی کنه

حالا 3 سوال داشتم : 

1- آیا این کار ممکن هست ؟ یا ممکنه با مشکلی رو به رو بشم.

2- ارزان ترین کارت گرافیکی که خروجی HDMI بده چی هست ؟

3- خود کابل HDMI قیمتش چنده ؟ (توجه کنید TV نهایت 720p ساپورت میکنه  ، پس نیازی به کابل گرون قیمت نیست درسته ؟)

و به طور کلی راه حل ساده تری هم هست ؟ 

ممنون

ویرایش شده توسط ahmadi3d_ali
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

راحت ترین راه ممکن استفاده از تبدیل هست

https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84+dvi+%D8%A8%D9%87+hdmi

https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84+vga+%D8%A8%D9%87+hdmi

ارزان ترین مدلش فکر کنم این هست

post-12892-0-21963200-1428219792_thumb.jpg

تبدیل رو وصل میکنی به کارت گرافیک و بعد کابل hdmi رو میزنی به تبدیل و tv

کابلی هم هست که یک سرش dvi هست و یک سرش hdmi 

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

سلام 

https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84+dvi+%D8%A8%D9%87+hdmi

کیفیت که پایین نمیاد ، نه ؟

می تونه 720p را بیاره ؟

و اینکه من فیلمم 1080p هست تلویزون خودش resize می کنه به 720p  ؟

لینک به دیدگاه

سلام 

https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84+vga+%D8%A8%D9%87+hdmi

ارزان ترین مدلش فکر کنم این هست

attachicon.giffull_AD_DHD_MF.jpg

تبدیل رو وصل میکنی به کارت گرافیک و بعد کابل hdmi رو میزنی به تبدیل و tv

کابلی هم هست که یک سرش dvi هست و یک سرش hdmi 

دوست عزیز 

خیلی ممنون بابت پاسختون

من dvi ندارم پس avg به hdmi باید بگیرم ، که قیمتش حدود 40 هست!

حالا سوالم اینه من کارت گرافیک کنونیم شاید 20 هزارتومان هم پولش نباشه ، آیا ممکن هست یک کارت گرافیک با قیمت 50-60 گرفت که خودش hdmi داشته باشه ؟ اینطوری بصرفه تر نیست ؟

خیلی ممنون.

لینک به دیدگاه

5450 بگیر من داشتم hdmi هم داشتمال من برندaxtorm بود

حدود 40- 50 تومن دست دوش اگه باشه

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس شما با این کارت نمیتونی رزولوشن بالا تماشا کنی - کارت قدرت پردازش 1080 رو نداره 

همون کارت پیشنهادی دوستمون جوابگوی کار شما هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تبدیل بزنید و استفاده کنید -کلا tv قوی و خوب که کیفیت بالای داشته باشه خیلی قویتر از یک نمایشگر  عادی است و میتونید باهاش هم بازی کنید هم از دیدن فیلم های کیفیت بالا با برنام های مثل mirilis splash pro لذت ببرید.

لینک به دیدگاه

اکثر تلویزیون های جدید قابلیت اتصال به شبکه رو دارند. اگر تلویزیون شما هم این قابلیت رو داشت می توانید یک برنامه DLNA سرور روی کامپیوترتان نصب کنید و فیلم های روی کامپیوتر رو برای استفاده در سایر دستگاهها با استفاده از نرم افزار فوق الذکر به اشتراک بگذارید. با اتصال تلویزون به شبکه خودتون به راحتی همین فیلم ها را روی تلویزیون اجرا کرده و لذتشو ببرید

لینک به دیدگاه

سلام

بهترین راه فیلم دیدن اینه که تو فلش یا هارد اکسترنال  فیلم روبریزی بعد به usb tv وصل کنی . (احتمالا tv شما usb باید داشته باشه) من خودم به جای این که pc به tv نصب کنم این طوری فیلم hd یا full hd رو نیگاه میکنم .خود تلویزیون بهتر پخش میکنه .

لینک به دیدگاه

اکثر تلویزیون های جدید قابلیت اتصال به شبکه رو دارند. اگر تلویزیون شما هم این قابلیت رو داشت می توانید یک برنامه DLNA سرور روی کامپیوترتان نصب کنید و فیلم های روی کامپیوتر رو برای استفاده در سایر دستگاهها با استفاده از نرم افزار فوق الذکر به اشتراک بگذارید. با اتصال تلویزون به شبکه خودتون به راحتی همین فیلم ها را روی تلویزیون اجرا کرده و لذتشو ببرید

ممنون از پاسختون دوست عزیز

ایده جالبی هست ، تاحالا بهش فکر نکرده بود ، ولی متاسفانه چون tv مدرنی نیست LAN نداره.

ویرایش شده توسط ahmadi3d_ali
لینک به دیدگاه

سلام

بهترین راه فیلم دیدن اینه که تو فلش یا هارد اکسترنال  فیلم روبریزی بعد به usb tv وصل کنی . (احتمالا tv شما usb باید داشته باشه) من خودم به جای این که pc به tv نصب کنم این طوری فیلم hd یا full hd رو نیگاه میکنم .خود تلویزیون بهتر پخش میکنه .

البته اولین چیزی که امتحان کردم ریختن روی usb بود ، ولی خوب اونقدر tv مدرنی نیست که فایل های mkv با انکد x264 باز کنه.

لینک به دیدگاه

تبدیل بزنید و استفاده کنید -کلا tv قوی و خوب که کیفیت بالای داشته باشه خیلی قویتر از یک نمایشگر  عادی است و میتونید باهاش هم بازی کنید هم از دیدن فیلم های کیفیت بالا با برنام های مثل mirilis splash pro لذت ببرید.

متاسفانه قیمت تبدیل vga به hdmi آنقدر بصرفه نیست و dvi هم کارت گرافیک خروجی نداره

تازه اگر هم vga به Hdmi بگیرم باز مساله sound می مونه! یعنی vga صدا نمی ده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس اگر واقعا دوست دارید استفاده کنید پیشنهاد خرید یک کارت گرافیک مناسب رو مجهز به درگاهای مورد نیازوتون میدم الان کارتهای حتی کاملا عادی  و باقیمت مناسب هم به درگاه HDmi مجهز هستند و صدا هم خروجی میدند سری 6/7/9  انویدیا و سری 7000 به بالای Amd  کار شما را راه خواهد انداخت

موفق باشبد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...