رفتن به مطلب

اینترنت ایران گران ترین وضعیف ترین اینترنت جهان(2 برابر از افغانستان و 2500 برابر از ژاپن گران تر)

Recommended Posts

عزیزان اینترنت ایران به دلیل نداشتن زیر ساخت های کافی و دولتی بودن گرونه وگرنه پهنای باند قیمتی نداره بنده داخل شرکت اینترنتی مشغول به کار هستم در تهران مشکل کشور ما نداشتن زیرساخت مناسب هست اگر هم هزینه زیادی دارید پرداخت می‌کنید هزینه اینترنت نیست هزینه زیرساخت اون هستش بر فرض شما که نمی‌تونید پهنای باند استیبل داشته باشی دلیل کابل کشی غیر اصولی سیم های تلفن مناطق هست شما از سرویس مولتی پوینت استفاده کن حتما همیشه 128 رو می‌تونید دانلود کنید؛ و هزینه ماهیانه 13 تا 20 هزار تومان پرداخت می‌کنید. و شرکت های ISP  مال یک نفر نیست.

در کل اینترنت در مملکت ما به صورت زیر پخش میشه

شرکت ارتباطات زیر ساخت شرکت مادر هست داخل ایران که اینترنت وارد کشور میکنه

بعد شرکت هایی مثل مخابرات، pap، ISDP ازش میخرن

بعد به مشترکین در دو حالت اختصاصی و اشتراکی(share) میفروشن.

سوالی بود در خدمتتون هستم

اقای مولتی پوینت 

طرف میگه مالزی 2MB/S دارن 1500 تومن میدم

ما اینجا داریم 16KB/s رو 15000 تومن میدیم

حالا یا زیر ساخت خرابه یا رو ساخت پوله که مفت مفت میره

من دیگه حرفی نمیزم

لینک به دیدگاه

درود لطفا پستهای مورد دار نزارید

خیلی خوب و منطقی بحث کنیم تا تاپیک بسته نشه(هر وقت تایک اینچنینی زده شد انقدر زیاد روی میکنیم تا بسته بشه)

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از بحث پهناي باند هم که بگذريم ! پول خوب هم که بديم خطوطمون کشش نداره ! آخه من ماهي 50 تومان ميدادم که سرعت 10 مگ بگيرم ! رو 10 مگ SNR حدود 6-7 بود ! غير قابل استفاده ! روي 8 هم زير 15 بود و تا 10 ميومد پايين و نهايتا روي 6 الان مشکلي نداره !

آپلود هم که قربونش برم از 768Kb/s که ميره بالا کلا لينک خطم ميره !

حالا شما بفرماييد مقصر کيه اين وسط ! من ! مخابرات ! ISP ! زيرساخت ها ! همه هم ميندازن گردن همديگه !
پيدا کنيد پرتقال فروش را ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از بحث پهناي باند هم که بگذريم ! پول خوب هم که بديم خطوطمون کشش نداره ! آخه من ماهي 50 تومان ميدادم که سرعت 10 مگ بگيرم ! رو 10 مگ SNR حدود 6-7 بود ! غير قابل استفاده ! روي 8 هم زير 15 بود و تا 10 ميومد پايين و نهايتا روي 6 الان مشکلي نداره !

آپلود هم که قربونش برم از 768Kb/s که ميره بالا کلا لينک خطم ميره !

حالا شما بفرماييد مقصر کيه اين وسط ! من ! مخابرات ! ISP ! زيرساخت ها ! همه هم ميندازن گردن همديگه !

پيدا کنيد پرتقال فروش را ...

وایرلس بگیرید خب 

adsl دیگه قدیمی شده 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزان اینترنت ایران به دلیل نداشتن زیر ساخت های کافی و دولتی بودن گرونه وگرنه پهنای باند قیمتی نداره بنده داخل شرکت اینترنتی مشغول به کار هستم در تهران مشکل کشور ما نداشتن زیرساخت مناسب هست اگر هم هزینه زیادی دارید پرداخت می‌کنید هزینه اینترنت نیست هزینه زیرساخت اون هستش بر فرض شما که نمی‌تونید پهنای باند استیبل داشته باشی دلیل کابل کشی غیر اصولی سیم های تلفن مناطق هست شما از سرویس مولتی پوینت استفاده کن حتما همیشه 128 رو می‌تونید دانلود کنید؛ و هزینه ماهیانه 13 تا 20 هزار تومان پرداخت می‌کنید. و شرکت های ISP  مال یک نفر نیست.

در کل اینترنت در مملکت ما به صورت زیر پخش میشه

شرکت ارتباطات زیر ساخت شرکت مادر هست داخل ایران که اینترنت وارد کشور میکنه

بعد شرکت هایی مثل مخابرات، pap، ISDP ازش میخرن

بعد به مشترکین در دو حالت اختصاصی و اشتراکی(share) میفروشن.

سوالی بود در خدمتتون هستم

کدوم شرکت کار میکنید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وایرلس بگیرید خب 

adsl دیگه قدیمی شده 

الان با شاتل تماس گرفتم که تنها ارائه دهنده وايرلس تو شهرمون هست که تازه تمام نقاط شهر رو هم پوشش نميدن ! 

نهايت سرعتي که ميدن 8 مگابيت يعني همون 1 مگابايت و آپلود هم 1 مگابيت يعني همون 128 کيلوبايت هست !

الان اين چيش با اينترنت ADSL خودم که به ضعم شما قديمي هم هست تفاوت داره؟ :-?

واقعا شما فکر کردي اينجا لندنه  :-j

لینک به دیدگاه

رفیقم آمریکاست.گوگل اومده براش گوگل فایبر رو تا پشت مودمش آورده.تازه مودمش رو هم اشانتیون داده.حالا سرعت 1 گیگابیت در ثانیه داره با حجم نامحدود ماهی 60 دلار.حالا اینجا دارن تند تند شبانه ها رو بر میدارن به بهانه اینکه عده ای با زیاد مصرف کردن باعث میشن سرعت عده ای دیگه بیاد پایین.هر گیگ 3800 تومان رو شما در هیچ کجای دنیا نمیبینی.اونم با کلی فیل تر و پینگ بالا و قطعی.همین بس که قیمتای افغانستان نصف ما هستش.واقعا متاسفم برای خودمون.تا زمانیکه تنها وارد کننده پهنای باند دولت و مخابرات باشه از این بدتر هم میشه اما بهتر نمیشه(همینطور که الان زمزمه گرون شدن هر گیگ در سال جدید بلند شده).تازه اینقدر کیفیت کابلکشیها از مراکز مخابراتی تا منزل مصرف کننده بد هست که الان اکثرا پهنای باند بالای 6 یا 8 گیگ رو نمیتونن بگیرن.در صورتیکه در کشورهای دیگه با استفاده از فیبر نوری که نویز بسیار کمتری در فواصل طولانی داره میتونن پهنای باند تا 24 مگابیت رو هم به کسانی که در فاصله 3 یا 4 کیلومتری دستگاههای DSLAM هستند بدهند.کار دیگه ای که میکنند اینه که میان و دستگاههای DSLAM رو از مراکز مخابراتی خارج میکنند و در کافوهای مخابراتی هر محله میگذارند و با این کارشون فاصله مشترکین تا DSLAM رو کم میکنند.تمام این کارها احتیاج به فردی دلسوز برای وضعیت اینترنت کشور داره که متاسفانه فعلا چنین شخصیتی وجود خارجی نداره.ضمن اینکه هدف هم واقعا باید بهره مند کردن مردم به بالاترین سرعتها باشه که باز هم متاسفانه چنین هدفی اصلا وجود نداره که دقیقا برعکس اون هدف چیزی که ما میبینیم اینه که زیاد راضی به افزایش پهنای باندها و سرعتها نیستند.یادمون نرفته که وقتی وزیر محترم ارتباطات از افزایش پهنای باند حرف زده بود عده ای نمایندگان محترم مجلس تهدید به استیضاح وزیر کردند.

ویرایش شده توسط david-ebi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان با شاتل تماس گرفتم که تنها ارائه دهنده وايرلس تو شهرمون هست که تازه تمام نقاط شهر رو هم پوشش نميدن ! 

نهايت سرعتي که ميدن 8 مگابيت يعني همون 1 مگابايت و آپلود هم 1 مگابيت يعني همون 128 کيلوبايت هست !

الان اين چيش با اينترنت ADSL خودم که به ضعم شما قديمي هم هست تفاوت داره؟ :-?

واقعا شما فکر کردي اينجا لندنه  :-j

کدوم شهر هستید ؟

8 مگ حدودا 800 کیلوبایت دانلود هست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رفیقم آمریکاست.گوگل اومده براش گوگل فایبر رو تا پشت مودمش آورده.تازه مودمش رو هم اشانتیون داده.حالا سرعت 1 گیگابیت در ثانیه داره با حجم نامحدود ماهی 60 دلار.حالا اینجا دارن تند تند شبانه ها رو بر میدارن به بهانه اینکه عده ای با زیاد مصرف کردن باعث میشن سرعت عده ای دیگه بیاد پایین.هر گیگ 3800 تومان رو شما در هیچ کجای دنیا نمیبینی.اونم با کلی فیل تر و پینگ بالا و قطعی.همین بس که قیمتای افغانستان نصف ما هستش.واقعا متاسفم برای خودمون

گوگل فایبر فقط فعلا تو 3 ایالت دیده میشه

قیمت خرید سرویس 300 دلار + 120 دلار هم ماهیانه

یک میلیون هم هزینه باکس هست که یک ایالت رایگان هست ولی بقیه یک میلیون تومن رو میگیرند

محدودیت هایی هم داره هرایالتی به یک شکل هست یکی محدودیت حجم در 24 ساعت داره و استفاده تجاری از این سرویس شامل هزینه های خیلی بیشتر میشه و این قیمت فقط شامل استفاده خانگی هست 

بیشتر درامد این سرویس هم تبلیغات تزریق شده در وبسایت ها و خرید سرویس از تلویزیون هست 

شما به دیتابیس عظیمی از فیلم و سریال و موزیک دسترسی دارید برای استفاده باید پول بپردازید این بیزنیس جدید گوگل است هر ارزانی بی دلیل نیست !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کدوم شهر هستید ؟

8 مگ حدودا 800 کیلوبایت دانلود هست 

قم ! من الان با 6 مگ هم حدود 700 تا 750 دارم دانلود مي گيرم ! البته بستگي به سرورش هم داره ...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

خاک تو سر ایر***  کنن که از افقانستان ******************** آخه تا کی ********************  والا به خدا ما هم **************************  .

شرمنده مجبور شدم شطرنجیش کنم تا تاپیک بسته نشه. 

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

میخواستید تو ایران به دنیا نیاید , اینجا همینه که هست  :silent:

:crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:

لینک به دیدگاه

کلا بودجه کشور از 3 راه تامین میشه 

نفت و معادن 

مالیات 

مخابرات  

لینک به دیدگاه

دوستان جدا از اینکه اینترنت پر سرعت بدنند باید تمامی خطوط ارتباطی و زیر ساخت ها در شهر ستان ها عوض بشه که این کار هزینه  میلیاردی  برا مخابرات داره  الان شهر ما  کل خطوط همه ماله 20 ساله پیشه  شما هر جا بگی من رفتم یه کابل از خود جعبه تقسیم کشیدم تو خونمون باز نویز داره رفتم مخابرات میگه اونجا کلا خطوط مشکل داره باید بودجه بیاد تعویض بشه این وسط سود شرکت ارائه دهنده سرویس میبره ضررشو ما ولی بازم خدا رو شکر همین انقدر از ما نگیرن   :D

لینک به دیدگاه

دوستان جدا از اینکه اینترنت پر سرعت بدنند باید تمامی خطوط ارتباطی و زیر ساخت ها در شهر ستان ها عوض بشه که این کار هزینه  میلیاردی  برا مخابرات داره  الان شهر ما  کل خطوط همه ماله 20 ساله پیشه  شما هر جا بگی من رفتم یه کابل از خود جعبه تقسیم کشیدم تو خونمون باز نویز داره رفتم مخابرات میگه اونجا کلا خطوط مشکل داره باید بودجه بیاد تعویض بشه این وسط سود شرکت ارائه دهنده سرویس میبره ضررشو ما ولی بازم خدا رو شکر همین انقدر از ما نگیرن   :D

خیلی خوبه که اغلب راضی و قانع هستیم

دقیقا همینم ازمون میخان

این وضعیت همین طور هم خواهد ماند (شاید هم وخیم تر شه)و تغیری هم نخاهد کرد (بالاخره هزینه داره پس نمیتونن )

همون طور که کشورهای دیگه نمیکنن و نکردن و اینترنت ما هم از اونا داره پیشی میگیره

خدایا شکرت که همینم داریم

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی خوبه که اغلب راضی و قانع هستیم

دقیقا همینم ازمون میخان

این وضعیت همین طور هم خواهد ماند (شاید هم وخیم تر شه)و تغیری هم نخاهد کرد (بالاخره هزینه داره پس نمیتونن )

همون طور که کشورهای دیگه نمیکنن و نکردن و اینترنت ما هم از اونا داره پیشی میگیره

خدایا شکرت که همینم داریم

میخوان isp دولتی راه اندازی کنند ! با مافیا بیان تو جنگ و شکستش بدند ! 

بعضی ها میگن شاتل - پارس انلاین و مبین نت و ایرانسل هم همکاری میکنند تا این مافیا رو شکست بدند و همه قیمت رو بیارند پایین تا این بیاره پایین البته به خاک پاش هم نمیرسند

لینک به دیدگاه

از قدیم گفتن مال حلال خوردن هیچ ایرادی نداره !!!!!!!!!!

ما با هزار زحمت و خستگی و درد و مرض و کوفت و زهر ماراین پول حلال رو بدست میاریم، اینا هم پول حلال ما رو میخورن  :D

فکر کنم اینا حلال خوری رو اینجوری تعریف می کنن !  :D

در آخر هم باید بگم خنده ی تلخ من از گریه غم انگیز تر است  :(

لینک به دیدگاه

گوگل فایبر فقط فعلا تو 3 ایالت دیده میشه

قیمت خرید سرویس 300 دلار + 120 دلار هم ماهیانه

یک میلیون هم هزینه باکس هست که یک ایالت رایگان هست ولی بقیه یک میلیون تومن رو میگیرند

محدودیت هایی هم داره هرایالتی به یک شکل هست یکی محدودیت حجم در 24 ساعت داره و استفاده تجاری از این سرویس شامل هزینه های خیلی بیشتر میشه و این قیمت فقط شامل استفاده خانگی هست 

بیشتر درامد این سرویس هم تبلیغات تزریق شده در وبسایت ها و خرید سرویس از تلویزیون هست 

شما به دیتابیس عظیمی از فیلم و سریال و موزیک دسترسی دارید برای استفاده باید پول بپردازید این بیزنیس جدید گوگل است هر ارزانی بی دلیل نیست !

دوست عزیز این اطلاعاتی بود که من از دوستم گرفتم.حالا اگر اطلاعات شما درست تر است چه بهتر.اما کلا حتی اگر بر فرض محال گوگل فایبر رو هم قلم بگیریم یک نگاهی به هزینه و سرعت اینترنتها در حتی همین کشورهای حاشیه خلیج فارس(منظورم بیشتر اینترنت adsl و کلا اینترنت با خط تلفن است نه نوع دیگر)بکنید متوجه وضعیت خودمون میشید :D @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز این اطلاعاتی بود که من از دوستم گرفتم.حالا اگر اطلاعات شما درست تر است چه بهتر.اما کلا حتی اگر بر فرض محال گوگل فایبر رو هم قلم بگیریم یک نگاهی به هزینه و سرعت اینترنتها در حتی همین کشورهای حاشیه خلیج فارس(منظورم بیشتر اینترنت adsl و کلا اینترنت با خط تلفن است نه نوع دیگر)بکنید متوجه وضعیت خودمون میشید :D @};-

من فقط اطلاعات رو تکمیل کردم همین اطلاعات شما صحیح بود

خلیج فارس قیمت خوبه ولی سرعت مثل ایران قطر اینا که هیچی یه دبی هست که اونم فقط بخاطر توییتر 100 مگ میتونی بگیری تا قبل از توییتر 4 مگ هم نداشت 

لینک به دیدگاه

من که نمیدونم با این حجم و سرعت پهنای باندی که دارم چیکار کنم. سرعت اینترنت 2500 برابری کشور دوست و عزیزمون از پهنا تو حلقم.

لینک به دیدگاه

2500 روستا آب رسانی و برق رسانی شده و همه ی شهر ها برق دارند.

وقتی دارم شبکه 1 میبینم به صورت اشتباهی در ساندویچی.

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان منبع خبر که مشخصه طرفدار چه جریانیه و چرا این خبر رو گذاشته!

چند ساله پیش همین خبرگذاری کلی تحلیل و خبر واسه کافی بودن اینترنت 128 داشت و اون موقع خبری از آمار عجیب و غریب نبود

16000 برابر مالزی؟ %-(

ینی اینترنت 128 رو تو مالزی میدن یه ریال؟

اونم در یک ماه؟

دیگه درسته گرونه ولی خالی بندی هم حدی داره 16 هزار برابر

درسته اینترنتمون کم سرعته ولی کاربرای حرفه ای میدونن وضعیت اینترنت تو دو  سال اخیر بهتر شده

هر خبری رو که میشنویم نباید باور کنیم

دروغ هر چی بزرگتر باشه باور کردنش راحته

بالاتر بودن پهنای باند تو افغانستان دلیل بر بهتر بودن اینترنت تو اونجا نیست

اونا چندتا کاربر دارن ما چندتا؟

خیلی از شهر هاشون نداره ما همه جا داریم

این ها رو در نظر بگیرید متوجه میشین چرا به اخبار بعضی جاها نباید اعتماد کرد

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

سلام

دوستان منبع خبر که مشخصه طرفدار چه جریانیه و چرا این خبر رو گذاشته!

چند ساله پیش همین خبرگذاری کلی تحلیل و خبر واسه کافی بودن اینترنت 128 داشت و اون موقع خبری از آمار عجیب و غریب نبود

16000 برابر مالزی؟ %-(

اونم در یک ماه؟

دیگه درسته گرونه ولی خالی بندی هم حدی داره 16 هزار برابر

درسته اینترنتمون کم سرعته ولی کاربرای حرفه ای میدونن وضعیت اینترنت تو دو  سال اخیر بهتر شده

هر خبری رو که میشنویم نباید باور کنیم

دروغ هر چی بزرگتر باشه باور کردنش راحته

بالاتر بودن پهنای باند تو افغانستان دلیل بر بهتر بودن اینترنت تو اونجا نیست

اونا چندتا کاربر دارن ما چندتا؟

خیلی از شهر هاشون نداره ما همه جا داریم

این ها رو در نظر بگیرید متوجه میشین چرا به اخبار بعضی جاها نباید اعتماد کرد

سلام دوست من

اون چند سال پیش فارس نیوز رو مننبع بزار (فک نکنم کار سختی باشه پیدا کردنش )این خبر گزاری خبرهاش ارشیو داره و رو نت میمونه

خیلی باورش برات سخته نه!

خیلی باورش سخته بعضی کشورها اینترنت وای فای رایگان تو کشورشون در همه جا در دسترس هست(عربستان هم به زودن جزو این کشورها میشه)

بزا یه چیز بگم برات از اینی که گفتی هم باورش سخت تره

سرویس 2 گیگابیت رو تو ژاپن به قیمت 50 دلار میدن به شخص عادی

ولی اینجا سرعت 155مگا بیت (رو در غالب لینک stm1 )به isp ها میدن(نه هم شخص عادی) به قیمت 25 میلیون تومن که اونا هم بین هزاران نفر تقسیمش میکنن!!

میدونی اون دو گیگ با قیمت 50 دلار حدود 13 برابر از این سرویس 25 میلیون تومانی سریع تره؟

باورش سخته ن‍ه ؟!

اگر باورش سخته همون دروغی هست که انقده بزرگ شده و ما راحت این اینترنت رو باورکردیم و فک میکنم همه دنیا همینه

کاربران حرفه ای خوب میدونن که چی داره به سرمون داره میاد !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...