رفتن به مطلب

نرم افزار اختصاصی بنچ مارک CPU / لطفا شرکت کنید

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان گرامی 

قبل از هر چیز از مدیران خواهش دارم این تاپیک رو سنجاق / Stick کنن که همیشه دیده بشه 

بنده برنامه ای رو با استفاده از #C و Open CL برای تست قدرت CPU و GPU نوشتم

کار این برنامه این هست که یه آرایه 150،000 تایی با رقم های صحیح تصادفی از 0 تا 300 درست میکنه 
و این 150 هزار عدد که بین 1 تا 3 رقم هستن باید توسط CPU یا GPU از کوچک به بزرگ مرتب بشن 

الگوریتم مورد استفاده Selection Sort به صورت موازی هست که از تمام هسته های پردازنده استفاده میکنه

متاسفانه مشکلی با درایور های Open CL انویدیا داشتم که تست GPU برای انویدیا فعلا کار نمیکنه و موقتا تست GPU رو غیر فعال کردم

دوستانی که تمایل دارن برنامه رو که 1 مگابایت حجم داره دانلود کنید ، فایل های داخل ZIP رو Extract کنید و فایل .exe رو اجرا کنید.

توجه داشته باشید برای امتیاز دقیق همه برنامه های باز سیستم رو ببندید و هنگام تست با سیستم کار نکنید 
برنامه هیچگونه کد مخرب و Malware نداره میتونید قبل از استفاده با انتی ویروس اسکن کنید که مطمئن بشید . 

لینک دانلود : 
http://samwd.com/OpenCL_Test.zip
برای اجرای برنامه باید .Net Framework 4 روی سیستم نصب داشته باشید

تست از CPU بنده که AMD Phenom II 1090T روی فرکانس 3.7Ghz هست : 

9c3c435d547f580143c5d1d617db48f839e022b0

از بقیه دوستان هم خواهش دارم تست بگیرن و بعد از اتمام از صفحه نرم افزار عکس بگیرن و اینجا یا در هر سایتی که دوست دارن آپلود کنن و نتیجه رو اینجا بذارن . ذکر مدل دقیق و فرکانس فراموش نشه .

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

3220 استوک

n9887fhvmb80nqtwm4p.jpg

با تشکر لطفا تست رو چند بار دیگه اجرا کنید ببینید آیا همین حدود امتیاز میده یا خیر . 

لینک به دیدگاه

موقع اجرا با این ارور مواجه میشم

post-11438-0-26539000-1428503688_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

me too

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیزم، ازتون تشکر  میکنم و بهتون خسته نباشید میگم،امیدورام که هرچه بیشتر پیشرفت کنید :clapping:

در مورد ابزاری که ارائه کردین درسته که اونطور که فرمودین میتونه قدرت پردازشی رو نشون بده اما از دید پیشرفته به هیچ عنوان نمیتونه یک سنجش یا معیار درست باشه چرا که این الگوریتم و نحوه اجرا خیلی ساده و ابتدایی هست ،هرچند بنده کد منبع شمارو ندیم و اطلاعی هم نسبت بهش ندارم اما فکر نمیکنم که بتونه تمام توانایی های سخت افزاری و نرم افزاری رو به خدمت بگیره،دیگه بهینه بودن بماند.

اگه ساده تر بگم شما نمیتونید یه قطعه کد ساده رو معیار قرار بدین ، ابزار های بنچمارکینگ مشهور چیزی فراتر از یک الگوریتم هستن،این نرم افزار ها پردازنده رو تشخیص میدن و طبق معماری،قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری روش مناسبی رو برای سنجش مورد استفاده قرار میدن.

ممکنه پردازندهA (چه مرکزی یا گرافیکی) نسبت به پردازند B واحد پردازش عددی قویتری داشته باشه  و امتیاز بیشتری بگیره اما در عمل و ترسیم گرافیکی B از  A قویتر باشه.

بعد هم فکر نمیکم با سی شارپ بشه به همه توانایی ها و قابلیت ها رو بکار گرفت چون نیازمند برنامه نویسی سطح پایین هست.

البته اینی که گفتم به هیچ عنوان از ارزش کار شما کم نمیکنه

@};- @};- @};- @};- @};-

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

me too

روی سیستم منم کار نمیکنه و ارور میده

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیزم، ازتون تشکر  میکنم و بهتون خسته نباشید میگم،امیدورام که هرچه بیشتر پیشرفت کنید :clapping:

در مورد ابزاری که ارائه کردین درسته که اونطور که فرمودین میتونه قدرت پردازشی رو نشون بده اما از دید پیشرفته به هیچ عنوان نمیتونه یک سنجش یا معیار درست باشه چرا که این الگوریتم و نحوه اجرا خیلی ساده و ابتدایی هست ،هرچند بنده کد منبع شمارو ندیم و اطلاعی هم نسبت بهش ندارم اما فکر نمیکنم که بتونه تمام توانایی های سخت افزاری و نرم افزاری رو به خدمت بگیره،دیگه بهینه بودن بماند.

اگه ساده تر بگم شما نمیتونید یه قطعه کد ساده رو معیار قرار بدین ، ابزار های بنچمارکینگ مشهور چیزی فراتر از یک الگوریتم هستن،این نرم افزار ها پردازنده رو تشخیص میدن و طبق معماری،قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری روش مناسبی رو برای سنجش مورد استفاده قرار میدن.

ممکنه پردازندهA (چه مرکزی یا گرافیکی) نسبت به پردازند B واحد پردازش عددی قویتری داشته باشه  و امتیاز بیشتری بگیره اما در عمل و ترسیم گرافیکی B از  A قویتر باشه.

بعد هم فکر نمیکم با سی شارپ بشه به همه توانایی ها و قابلیت ها رو بکار گرفت چون نیازمند برنامه نویسی سطح پایین هست.

@};- @};- @};- @};- @};-

با تشکر 

قطعا این نرم افزار فقط و فقط سرعت ALU پردازنده بیشتر مورد تست قرار میده و جنبه های دیگه مثل سرعت آدرس دهی حافضه ، سرعت Cache ها ، استفاده از قابلیت های پیشرفته تر پردازنده ها مثل SSE4.1 و غیره استفاده نمیکنه

این تست فقط مرتب کردن یک آرایه 150 هزار عددی رو نشون میده ، چیزی که خیلی نرم افزار های Multi core aware ممکنه در همچین شرایطی (یا مشابه) قرار بگیرن 

از نظر سطح زبان برنامه نویسی ، فقط Interface و قسمتی که آرایه رو میسازه و مقدار دهی میکنه با #C هست که حتی درست کردن و پر کردن آرایه در زمان تست حساب نمیشه چون #C برای همچین کاری آنچنان سریع نیست و این عمل به صورت Serial باید انجام بشه ( در این مورد ) . اما قسمت اصلی برنامه با Open CL نوشته شده که یک زبان سطح میانی برای پردازش روی GPU و CPU هست 

برنامه به ازای هر عدد یک Worker درست میکنه که تعداد بالایی هست و کاملا سی پی یو رو پر میکنه ، قطعا هسته های بیشتر و سرعت IPC بالاتر باعث سریع تر اجرا شدن خواهد شد 

هدف از این تست فقط و فقط تست ALU و قدرت پردازش خام یک پردازنده با استفاده از عملیات های غیر پیچیده ( مقایسه ، جمع و تفریق و ... ) هست .

قطعا استفاده کردن از Extention های دیگر پردازنده میتونه باعث افزایش کارایی در موارد خاص مانند AES Encryption بشه اما هدف من فقط سنجش واحد محاسبات و منطق پردازنده با استفاده از دستورات General و یک سناریوی آشنا بوده . 

در مورد قویتر بودن سخت افزار A و B اینکه روی کاغذ قوی تر باشه اما در عمل ضعیف تر عمل کنه اول به درایور و معماری پردازش برمیگرده و دوم به نرم افزاری که داره از اون سخت افزار استفاده میکنه . 

قطعا شما اگه برنامه های Open CL رو بخواید روی GPU اجرا کنید و بخواید بهینه سازی اختصاصی برای Nvidia انجام بدید Warp Size در انویدیا 32 عدد هست در حالی که در کارت های AMD اندازه wavefront سایز 64 work item هست و این باعث میشه بهینه کردن کد برای یکی از GPU ها باعث کاهش کارای روی GPU دیگه بشه . اما بنده هیچ کدوم این مدل هارو استفاده نکردم و داده خام در اختیار درایور Open CL قرار میدم و خود درایور نسبت به نوع سخت افزار تصمیم میگیره Work group چه تعدادی work item درش قرار بگیره.

لینک به دیدگاه

اگر گرافیکتون nvidia هست لطفا Cuda Toolkit رو نصب کنید و دوباره امتحان کنین . درایور های Nvidia در Open CL یکم دردسر دارن

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید

من با سی پی 4690 و 16 گیگ رم باس 2133 تست گرفتم، یه سوال برام شده

امتیاز کسب شده باید بالا باشه یا پایین؟! :-?

امتیاز 16259

post-14065-0-17750300-1428524372_thumb.jpg

ویرایش شده توسط vampirekain
لینک به دیدگاه

@};- @};- @};- @};- @};-

شاید معیار درستی نباشه ولی حداقل اونقدر به سی پی برای پردازش فشار میاره که بخواد یه تست بنچ بگیره، مگه تست با خود نرم افزار gpu-z چقدر قویه که لود gpu رو تا 99% بالا میبره؟!

شما که داری اینطوری ایراد میگیری پس حتما خیلی بهتر بلدی کد نویسی کنی، منتظرم ببینم شما هم میتونی یه کد بهتر از این بنویسی یا فقط در... :)

برادر کاری که کردی واقعا عالی بود، انشاا.. باز هم بیشتر ببینیم از این دست کارها

ویرایش شده توسط vampirekain
لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید

من با سی پی 4690 و 16 گیگ رم باس 2133 تست گرفتم، یه سوال برام شده

امتیاز کسب شده باید بالا باشه یا پایین؟! :-?

امتیاز 16259

در اصل این زمانی هست که طول میکشه آرایه مرتب بشه . قطعا هرچقدر پایین تر باشه بهتر هست . تست رو چند بار اجرا کنید و پایین ترین رو بذارید . 

لینک به دیدگاه

سلام

سی پی یو 4160

رم 4 گیگ 1600

post-16089-0-24209200-1428583461_thumb.jpg

ویرایش شده توسط mahdise7en
لینک به دیدگاه

استارتر عزیز.... نرم افزار شما با سی پی یو های AMD  مثل اینکه بهتر جواب میده. علت چیه ؟ 

لینک به دیدگاه

استارتر عزیز.... نرم افزار شما با سی پی یو های AMD  مثل اینکه بهتر جواب میده. علت چیه ؟ 

فکر کنم دلیلش این باشه که از قدرت تمام هسته ها استفاده میکنه.

لینک به دیدگاه

فکر کنم دلیلش این باشه که از قدرت تمام هسته ها استفاده میکنه.

احتمالا همینطوره.امیدوارم که اییشون موفقیت بیشتری کسب کنند. البته فکر کنم یه دلیل این هماهنگی بیشتر Open CL باشه.

لینک به دیدگاه

AMD FX 8150

attachicon.giftest.jpg

سلام منتظر تست سری FX بودم . شما چرا Overclock نکردید ؟ حیفه این پردازنده اورکلاک نشه ! 

لینک به دیدگاه

سلام . تنها دلیلش فقط استفاده از تمام هسته هاست و از نهایت قدرت ALU در پردازنده استفاده میشه . 

از نظر هماهنگی خیر Open CL روی اینتل و AMD یکسان عمل میکنن .

نکته اصلی این هست که اگر برنامه نویس ها میتونستن برنامه رو به این شکل Multi Thread و بهینه بنویسن پردازنده های AMD بیشتر خودشون رو نشون میدادن . اما وقتی یک برنامه رو به 2 یا 4 هسته محدود کنیم همیشه اینتل بهتر عمل میکنه

این دوستمون که با 8150 تست گرفته اگه اورکلاک کنه به راحتی میتونه 4770k رو توی این تست پشت سر بذاره . البته اینم در نظر داشته باشیم که سری FX در پردازش های اعشاری از سری Phenom II ضعیف تر هستن چون به ازای 8 هسته فقط 4 واحد پردازش اعشاری موجوده ( 1 واحد به ازای هر ماژول 2 هسته ای )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...