رفتن به مطلب

اینتل تایید کرد: پردازنده های Skylake در نیمه دوم سال جاری عرضه می شوند،چیپ ست های سری 100 از ماه آینده

Recommended Posts

• کاربر ویژه
کمپانی اینتل یکبار دیگر تایید کرده که نسل آتی پردازنده های core  ،با اسم رمز "Skylake" طی نیمه دوم سال میلادی جاری عرضه خواهند شد.

9hi3ifu4ar757vkcipk8.jpg

پردازنده هایSkylake طی نیمه دوم سال جاری معرفی و چیپ ست های سری 100 از ماه آینده عرضه می شوند

گفته می شود که برخلاف  Haswell و Broadwell  که تمرکز اصلی شان بر بهبود فناوری ساخت و کاهش مصرف انرژی بود،پردازنده های نسل پردازنده های نسل Skylake بهره وری از انرژی و تعداد دستور العمل های قابل اجرا در هر سیکل را بهبود خواهند بخشید.هر دو Haswell و Broadwell در بازار وسائل قابل حمل فروش خوبی داشته اند اما Haswell در بازار کامپیوترهای دسکتاپ یا رومیزی فروش بهتری طی عمر دو ساله خود داشته است.نسل فعلی پردازنده های core  با اسم رمز “Broadwell” در حال حاظر فقط برای وسائل قابل حمل عرضه شده اند و پیش بینی می شود که تراشه های دسکتاپ مبتنی بر معماری “Broadwell” طی نیمه دوم سال میلادی جاری در دو گونه Core i7-5775C و Core i5-5675C عرضه شوند.هر دو این پردازنده ها چهار هسته ای و بر اساس فناوری ساخت 14 نانومتری و دارای پردازنده گرافیکی مجتمع GT3e (HD 6300 Iris Pro) با حافظه ویدئویی DRAM تعبیه شده LLC  هستند.این پردازنده ها می توانند آنلاک شده یا ضریب باز باشند و خوره های سخت افزار بتوانندآن ها را بر روی مادربرد های Z97 فعلی پس از ارتقای بایوس ،اوورکلاک کنید.

با این حال این دو پردازنده جایگزینی برای سری Haswell دسکتاپ طلقی نمی شوند و وظیفه جانشینی Haswell بر عهده Skylake است که برای نیمه دوم سال  جاری زمانبندی شده است.بیکی از عناصر کلیدی که درباره پردازنده های Skylake میدانیم سازگاری با مادربرد های مبتنی بر چیپ ست های سری 100 اینتل که از ماه می،یعنی ماه آتی عرضه می شوند است.هم اکنون تعداد مادربرد مبتنی بر چیپ ست Z170 در لیست برخی سایت های اینترنتی قرار گرفته اما چند چیپ ست دیگر از جمله با پیشوندهای Q/H/B در راه است.

پردازنده های Skylake در مدل های دو و چهار هسته ای و پردازنده گرافیکی ارتقا یافته به نسل نهم که قدرت نفوذ آن را بالا خواهد برد،عرضه می شود.کنترولر حافظه بروز شده این پردازنده ها امکان پشتیبانی از هر دو ماژول های DDR4 و DDR3L را ممکن میسازد.سوکت این نسل از پردازنده های اینتل LGA 1151 خوانده می شود که نشان میدهد 1151 پین بر روی سوکت وجود خواهد داشت.  

Skylake در تاریخ اینتل سریعترین گذار خواهد بود چرا که این کمپانی در نظر دارد که آن را جایگزین کلیه محصولات وسائل قابل حمل که تنها چند ماه پیشتر با Broadwell عرضه شده بودند ،کند.سری دسکتاپ بر اساس نحوه نام گذاری Skylake-S دارای چندین مدل از جمله سری K برای مدل های آنلاک شده یا ضریب باز خواهد بود.Z170 می تواند پرچمدار چیپ ست های رده بالای اینتل باشد که از پردازنده های ضریب باز سری K پشتیبانی خواهد کرد.این چیپ ست می تواند PCIe نسل سوم با حداکثر 20 خط ارتباطی،6 درگاه SATA نسل سوم،10 درگاه USB 3.0 ( جمعا 14 درگاه USB )،تا 3 درگاه SATA Express  و تا 3 درگاه PCI-e سازگار با RST برای وسائل ذخیره سازی که خود میتواند شامل 2 درگاه SATA Express یا M.2 SSD با SPI پیشرفته x4/x8/x16 با ارتباط مستقیم با پردازنده باشد.     

dzugytqe23oo7xrxpxx.png

منبع خبر:wccftech
برگردان فارسی: خبات کریمی   
ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

برا skylake که نوشته ddr3l یعنی اصلا با ddr3 نمیشه کار کرد ؟؟

ویرایش شده توسط NO_TIME_FOR_RELOADING
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رحم نمیکنه اینتل بشر محتاج این همه چیست است است شک نکنید !!بقا بشر در همینه!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برا skylake نوشته ddr3l یعنی چی ؟؟ با ddr3 عادی چه فرقی دارن ؟؟

درود دوست عزیزم

DDR3L  یا DDR3 Low Voltage (ولتاژ کم)استانداردی از DDR3 هست که ولتاژ اون 1.35 ولته و روی این ماژول ها عنوان PC3L ذکر میشه

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیزم

DDR3L  یا DDR3 Low Voltage (ولتاژ کم)استانداردی از DDR3 هست که ولتاژ اون 1.35 ولته و روی مازول ها عنوان PC3L ذکر میشه

ممنون

اما کامل جواب سوالم رو نگرفتم ... یعنی اسلات های ddr3l کلا با این اسلات های ddr3 روی مادربردها فرق داره یا ddr3l هم رو همین اسلات ها سوار میشه ؟؟ اگه جواب مثبته و با توجه به جدول بالا یعنی نمیشه با پردارنده skylake از ddr3 عادی استفاده کرد ؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون

اما کامل جواب سوالم رو نگرفتم ... یعنی اسلات های ddr3l کلا با این اسلات های ddr3 روی مادربردها فرق داره یا ddr3l هم رو همین اسلات ها سوار میشه ؟؟ اگه جواب مثبته و با توجه به جدول بالا یعنی نمیشه با پردارنده skylake از ddr3 عادی استفاده کرد ؟؟؟

@};-

اسلات فرقی نداره این خود ماژول ها هستن که فرق دارن،هنوز مشخص نیست که مادربرد های اسکای لیک هم ddr3 داشته باشن هم ddr4،به نظر من یه سری مادربرد ddr3 و یه سری ddr4 عرضه میکنن.یعنی خوشبین نیستم که مادربرد ها هم اسلات ddr3 داشته باشن هم ddr4

ماژول های DDR3L همین الانم تو بازار موجودن اما به عنوان همین DDR3 شناخته میشن ،تو نوت بوک ها بیشتر استفاده میشن @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

باید منتظر موند تا بیار و ببینیم چی تو چنته داره :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینتل و بازهم یک نوآوری انقلابی.....

اینتل باز هم تغییر سوکت 

گندشو در آورده 

کم کم داره حالم ازش به هم میخوره 

هر سه ماه یه سری جدید 

هر 6 ماه هم تغییر سوکت 

گندش بزنن

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

این تغییر سوکت ها خیلی بده، یعنی نسل بعدش لنگ اون یه دونه پین اضافه بود فقط؟ :D

میگم سازمانای محیط زیستی شکایت نمیکنن از اینتل هی فرت و فرت باعث میشه کل سیستمو چندمدت یبار بندازی تو سطل آشغال؟ :)

واقعا باید خجالت بکشه، از اونور یه عده دارن خودشونو میکشن موبایلای modular رو جایگزین کنن، اینتل از اینور به باد میده همه رو

لینک به دیدگاه

این اینتل پدر ما رو دراورد یکی بهش بشه مدام سوکت عوض کردنت چیه بدتر از اون الان زد87 از برادول پشتیبانی نمیکنه

یکی نیست بهش بگه اخه نیمه ی دوم سال شد تاریخ دقیق میتونه عرضه واسه اول نیم سال باشه میتونه اواخر نیم سال باشه ولی چه میشه کرد موقعی که رقیب نباشه اینجوری میشه

بچه ها من میخواستم یه مین و سی پی یو رده بالا بر دارم حالا چیکار کنم با یه سیستم عادی صبر کنم تا پاییز یا نه؟

ویرایش شده توسط amin-nvidia
لینک به دیدگاه

با این حساب سالی یک بار باید سیستم آپدیت بشه

لینک به دیدگاه

سپاس از خبات اما در کل چند درصد فزایش کارایی نسبت به هاسول داره؟

لینک به دیدگاه

دوستان، به بازار اومدن این چیپست ها و پردازنده های جدید به این دلیل نیست که سری Haswell از دور خارج شده باشه! شما هنوز هم مییونید با پردازنده های معمولی i5 Haswell و حتی i3 خیلی از کارای خودون رو انجام بدید... من خودم به شخصه دلیلی نمیبینم که ارتقاء و تغییر چیپست ضروری باشه. حتی خیلی از بازی های الان راحت با یک i5 4690 با بالاترین جزئیات اجرا میشه و تا چند سال هم هیچ مشکلی نداره. خدارو شکر تنها قطعه ای که عمرش طولانی هست توی سیستم CPU هست ^_^
اگه به دنبال سرعت بالا هستید به جای تغییر چیپست و پردازنده، پولاتون رو جمع کنید SSD حرفه ای بخرید که معجزه میکنه!

لینک به دیدگاه

آقا یک نفر بیاد دقیق بگه این پردازنده های  Core i7-5775C و Core i5-5675C واقعا چند ماه دیگه به بازار های جهان برای سیستم های دسکتاپ وارد میشن؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

همینی هم که دارم زیادیه... یک گرافیک فقط باید بگیرم بندازم روش...  :D

لینک به دیدگاه

اینتل باز هم تغییر سوکت 

گندشو در آورده 

کم کم داره حالم ازش به هم میخوره 

هر سه ماه یه سری جدید 

هر 6 ماه هم تغییر سوکت 

گندش بزنن

+1

لینک به دیدگاه

به نظر من که این پیشرفت ها همش به نفع ماست 

حتی مایی که خیلی بودجه نداریم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من موندم اسم این چیپ ستهای جدید برچه مبنایی نامگذاری میشه؟ مثلا این آخریه که اسمش رو گذاشتنz170 چرا z ؟چرا مثلا یه حرفی دیگه ای انتخاب نشده مثل a یا k یا هرحرف دیگه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود،هرروز وهر ماه شاهد تکنولوژی جدید از سوی کمپانی های مطرح جهان من جمله شرکت اینتل هستیم.بهبود سرعت و فناوری جدید. :cool:

از من می شنوید اگه با تکنولوژی جلو برید پولی تو جیب شریف شما باقی نخواهد ماند. :D  :D

لینک به دیدگاه

اینتل تا پنج سال دیگه ورشکسته میشه احتمالا یه شرکت چینی مثل مزیو-هواوی میاد جاش من نمی دونم این چرا اینقدر تعقیر سوکت میده قیماتشم که بالاست الان performance amd 9370 از 3770 بالا ترهست در ضمن 300 هزار تومن ارزون تره 3770 هست مطمن باشد دوسال دیگه چینی ها میرن تو کار cpu های کامپیوتر با یک سوم قیمتی که intel میده بعد به تدریج سهم این شرکت رو کم می کنند 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینتل تا پنج سال دیگه ورشکسته میشه احتمالا یه شرکت چینی مثل مزیو-هواوی میاد جاش من نمی دونم این چرا اینقدر تعقیر سوکت میده قیماتشم که بالاست الان performance amd 9370 از 3770 بالا ترهست در ضمن 300 هزار تومن ارزون تره 3770 هست مطمن باشد دوسال دیگه چینی ها میرن تو کار cpu های کامپیوتر با یک سوم قیمتی که intel میده بعد به تدریج سهم این شرکت رو کم می کنند 

جک سال بود دیگه... cpu گوشی نیست بیاد کپی کنه قیافشو یا سر هم بندی کنه بره ، تکنولوژی و فناوری لازم داره و هزار تا لایسنس...  :D

لینک به دیدگاه

چین فقط کپی کاری میکنه و قدرت خلق تکنولوژی رو نداره دوست عزیز 

در مورد اینتل و  ای ام دی هم جو روانی حاکم بر بازار سالهاست که بدون تغییر به نفع اینتل هست و 99 % هم همینطوری باقی خواهد ماند ای ام دی معمولا گروه خیلی کمی از طرفدارای دسکتاپ رو جزب میکنه

و این جو حاکم بر میگرده به سالها قبل که ای ام دی مشکل تولید حرارت خیلی زیاد و عدم توانایی اجرای چندید برنامه خاص در وینوز به خاتر الگوریتمهای نادرست رو داشت و این مشکل گریبانش رو تا مرز ورشکستگی گرفت

و تاثیر مرگبارشو تا الان روش گذاشت و همیشه ای ام دی مقابله به مثل کرده یعنی اینتل یه سیپیو خلق کرده و ای ام دی سعی کرده چیزی در مقابل اون بسازه!

لینک به دیدگاه

شما رو چه حسابی میگی 9370 یا حتی 9590 از 3770 قویتره؟

شما توان مصرفی دو تا سی پی یو رو ببین متوجه میشی کدوم سرتره سی پی یو های amd متأسفانه خیلی عقب افتادن چه از نظر تکنولوژی چه از نظر کارایی

همین موضوع در مورد مادربردای دو پلتفرم هم صادقه الان نمیشه مادربردای پلتفرم amd و اینتل رو با هم مقایسه کرد

شما تا اومدن skylake صبر کن تا متوجه کارایی نسبت به توان مصرفی بشی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...