رفتن به مطلب

کارت گرافیک Hd 7950 ماین شده یا نه‌ ؟

Recommended Posts

ترو تمیزی شو چیکار داره مگه ماشین داری میخری .با چکش که نمیافتن به جون گرافیک .ممکنه زیاد کارکرده باشه یا فشار باللایی بهش امده باشه باید یه مهلت تست بگیری ازش بعد هم تست خری ازش بگییر

در صورت سلامت بودن کارش و تموم کن

دورفن ها یا اینکه فن ها به صورت نرمال میچرخن آیا یا یکی کند میچرخه و... با شدن کولرش حتی برای تعویض خمیرم ازشون بپرس یا خودت چک کن و......

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

حدود 1 ماه پیش یکی از دوستان توی فروم همسایه تعداد زیادی کارت 280x و 7950 رو با قیمت استثنایی برای فروش داشتند. طبق گفته ایشون کارت ها فقط 1 ماه اون هم شبانه ماین شده بودند

بنده یه عدد 280x برای یکی از دوستان ازشون خریدم و زمانی که تست کردیم در عرض کمتر از 10 ثانیه دمای کارت تا 90 درجه میرسید و شروع به downclock میکرد. که فیلمش رو هم تهیه کردم.

سریال نامبر کارت رو از شرکت گارانتی استعلام کردیم و فهمیدیم که کارت 4 بار برای تعمیر به گارانتی رفته. و نهایتا کارت رو پس دادیم به فروشنده.

تمام این هارو عرض کردم که بگم به هیچ عنوان ارزش نداره حتی اگر قیمت خیلی وسوسه انگیز باشه.

لینک به دیدگاه

ممنون ازهمه ی شما دوستانه گلم که تو این تاپیک سعی کردین کمکم کنید که تصمیم درست بگیرم. واقعا حرفهاتون به من کمک کرد

مرتضی و مهدی جان مرسی از شما هم. @};-

لینک به دیدگاه

ممنون ازهمه ی شما دوستانه گلم که تو این تاپیک سعی کردین کمکم کنید که تصمیم درست بگیرم. واقعا حرفهاتون به من کمک کرد

مرتضی و مهدی جان مرسی از شما هم. @};-

تو خرید عجله نکن کمی پولت جم کن چند ماه دیر تر عیب نداره عوضش یک کارت بگیر بعد پشیمون نشی 

مدل 760 گیگابایت گیر بیاریی خیلی خوبه با قیمت 650 

یا اکبند این مدل

http://lioncomputer.ir/product/5139/GALAX+GTX+960+OC+2GB+GDDR5/

لینک به دیدگاه

تو خرید عجله نکن کمی پولت جم کن چند ماه دیر تر عیب نداره عوضش یک کارت بگیر بعد پشیمون نشی 

مدل 760 گیگابایت گیر بیاریی خیلی خوبه با قیمت 650 

یا اکبند این مدل

http://lioncomputer.ir/product/5139/GALAX+GTX+960+OC+2GB+GDDR5/

چشم داداش . ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

راستش حادثه خبر نمیکنه [البته خبر می کنه منتها بعد از اینکه گند زد به همه چیز :D ]... حتی برای کارتی که آکبند خریده باشی  :D

من تا الان بالای 4-5 تا کارت ماین شده خریداری کردم و هر کدوم رو هم حدود 1 ماه داشتم و دائم باشون تست میگرفتم و گیم  میزدم و مشکلی پیش نیومد (البته در طول مدت تستی که از فروشنده هاشون گرفته بودم به دقت کارتها رو تست کردم چه نظر نظر دمایی چه از نظر کارایی) اما خودم دیدم که برخی دوستان کارت هایی رو که ماین شدن خریداری کردن و کارتها کاملا مشکل دار بودن...

در 90 درصد مواقع اگه کارت مشکل خاصی داشته باشه (مثلا مشکل GPU و مموری که خودشونو بصورت خطها ها و پارازیت های عمودی و افقی نشون میدن، مشکل در نشون دادن رنگها ، زیادی ارور "استاپ درایور گرفتن" ، دمای بالا ، خرابی یک یا چند عدد از خروجی های تصویر و سایر مشکلات شناخته شده)، در همون مهلت تستی که از فروشنده گرفتید اگه تستها و گیم های مختلف اجرا کنید اون مشکل خودش رو نشون خواهد داد.

لینک به دیدگاه

سلام

راستش حادثه خبر نمیکنه [البته خبر می کنه منتها بعد از اینکه گند زد به همه چیز :D ]... حتی برای کارتی که آکبند خریده باشی  :D

من تا الان بالای 4-5 تا کارت ماین شده خریداری کردم و هر کدوم رو هم حدود 1 ماه داشتم و دائم باشون تست میگرفتم و گیم  میزدم و مشکلی پیش نیومد (البته در طول مدت تستی که از فروشنده هاشون گرفته بودم به دقت کارتها رو تست کردم چه نظر نظر دمایی چه از نظر کارایی) اما خودم دیدم که برخی دوستان کارت هایی رو که ماین شدن خریداری کردن و کارتها کاملا مشکل دار بودن...

در 90 درصد مواقع اگه کارت مشکل خاصی داشته باشه (مثلا مشکل GPU و مموری که خودشونو بصورت خطها ها و پارازیت های عمودی و افقی نشون میدن، مشکل در نشون دادن رنگها ، زیادی ارور "استاپ درایور گرفتن" ، دمای بالا ، خرابی یک یا چند عدد از خروجی های تصویر و سایر مشکلات شناخته شده)، در همون مهلت تستی که از فروشنده گرفتید اگه تستها و گیم های مختلف اجرا کنید اون مشکل خودش رو نشون خواهد داد.

ممنون دوست عزیز...

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

من میخوام یه کارت گرافیک hd 7950 و یه پاور 580w Green از یه همشهری بخرم از کجا باید بفهمم که آیا کارت گرافیکش ماین  شده یا نه ؟

یک راه خوب داره ولی دقیقا نمیشه گفت 

فن کارت رو با دست بچرخونید اگر صدای فیز یا سایش داشت میشه گفت ماین شده.

چون اکثر ماینر های محترم دور فن کارت روبالای 70 درصد ست میکنن تا کارت ها خنک بمونن.

ضمن اینکه توضیحات فرجام عزی زهم تایید میشه و توضیحات تکمیلی رو ارائه کردن.

راستی این کارتی نیستکه بشه روی ماینش حساب باز کرد.

کارت ضعیفی هستش.

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

یک راه خوب داره ولی دقیقا نمیشه گفت 

فن کارت رو با دست بچرخونید اگر صدای فیز یا سایش داشت میشه گفت ماین شده.

چون اکثر ماینر های محترم دور فن کارت روبالای 70 درصد ست میکنن تا کارت ها خنک بمونن.

ضمن اینکه توضیحات فرجام عزی زهم تایید میشه و توضیحات تکمیلی رو ارائه کردن.

راستی این کارتی نیستکه بشه روی ماینش حساب باز کرد.

کارت ضعیفی هستش.

مرسی داداش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پاور ۵۸۰ که قیمت نداره نهایت همون ۱۰۰ تومن

بعضی از دوستان ندیده و تست نکرده دارن قربونی میکنن

من خیلی وقتا شده قطعه با قیمت پایین خریدم طرف میخواد فوری بفروشه بره زیاد واسش اهمیت نداشته ۱۰۰ تومن بالا یا پایین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جریان ماین شدن چیه؟

ویرایش شده توسط HosseiNFasteR
لینک به دیدگاه

جریان ماین شدن چیه؟

سلام

ویرایش شده توسط ALI.F.G
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هیچی یعنی چنان فشاری به گرافیک آوردن که گرافیک در ظاهر خوب اما در باطن خراب تشخیصش سخته

ن عزیزم تحقیق کردم اینی ک شما میفرمایید نیست

ماین شدن یکسری عملیات رو کارت انجام میده در عوض ب شما ی شرکتی ی پولی میده،یچیز تو این مایه هاست

لینک به دیدگاه

عزیز

فروشنده از بچه های همین فرومه؟

من بیشتر از ماین بودن از کلاه بردار بودن طرف میترسم !!!

هر ارزونی بی دلیل نیست!!

کلا بیخیال ۷۹۵۰ ۳۰۰ تومنی باش !!!

لینک به دیدگاه

سلام

من نمیدونم این صحبتهایی ک در مورد معیوب بودن کارتهای ماینینگ هست تا چه حدی صحت داره

کارت سیستمم 7950 بوست هستش ک کارکرده تهیه کردم مورد استفادش قبلا ماین بوده ولی من ایرادی تا ب حال در کارکردش ندیدم دما در بیکاری 33 و تو بازی های سنگین نهایتا ب 57 میرسه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان .

بالاخره PowerColor R9 270x 2gb دست دوم خریدم 580 تومان. HD 7950 رو بیخیال شدم.

اما 2بار وسط بازیه watchDogs بازی هنگ کرد مجبور شدم End Task کنم. دمای Idle حدوده 33 درجه و دمای Load حدوده 68 درجه . چرا اینطوری میشه ؟؟

واسه بازیهای دیگه مشکلی ندارم .

5997_02_powercolor_radeon_r9_270x_pcs_2g98ecfb9e44572832004a41d94520c1a3bd875004

میشه این کارتو با یه HD 7850 کراس کرد ؟

سوال آخر : آخرین درایور همراه با کاتالیست  PowerColor R9 270X واسه ی ویندوز 8.1 از کجا دانلود کنم؟ چون هرچی گشتم اخرین ورژن ماله ساله 2014 بود.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان .

بالاخره PowerColor R9 270x 2gb دست دوم خریدم 580 تومان. HD 7950 رو بیخیال شدم.

اما 2بار وسط بازیه watchDogs بازی هنگ کرد مجبور شدم End Task کنم. دمای Idle حدوده 33 درجه و دمای Load حدوده 68 درجه . چرا اینطوری میشه ؟؟

واسه بازیهای دیگه مشکلی ندارم .

5997_02_powercolor_radeon_r9_270x_pcs_2g98ecfb9e44572832004a41d94520c1a3bd875004

میشه این کارتو با یه HD 7850 کراس کرد ؟

سوال آخر : آخرین درایور همراه با کاتالیست  PowerColor R9 270X واسه ی ویندوز 8.1 از کجا دانلود کنم؟ چون هرچی گشتم اخرین ورژن ماله ساله 2014 بود.

درایور رو تو نت یه سرچ کنی پیدا میکنی

اخرین درایور 14.12 امگا هستش سرچ کنی هست.

این کارتت رو میتونی با 7850 7870 و R9 270 و R9 270X هم کراس کنی.

ولی بهتره فرکانس هر دو کارت رو یکی ست کنی.

چون نصف فریم در یک کارت و نصف بعدی در کارت  دیگه رندر میشه اگر یکی سرعت بیشتری داشته باشه اونی که سریع انجام داد ، منتظر کارت بعدی میشه.

این کار هم باعث لگ و افزایش فریم تایم در بازی میشه.

ضمنا کارت 7950 از این کارت شما قوی تر بود چرا فروختی؟

شاید کارتت مشکل داره.

چه اروری  میده؟

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

درایور رو تونت یه سرچ کنی پیدا میکنی

اخرین درایور 14.12 امگا هستش سرچ کنی هست.

این کارتت رو میتونی با 7850 7870 و R9 270 و R9 270X هم کراس کنی.

ولی باید بهتره فرکانس هر دو کارت رو یکی ست کنی.

چون نصف فریم در یککارت و نصف بعدی در کارت  دیگه رندر میشه اگر یکی سرعت بیشتری داشته باشه اونی که سریع انجامدادع منتظر کارت بعدی میشه.

این کار هم باعث لگ و افازیش فریم تایم در بازی میشه.

ضمنا کارت 7950 از این کارت شما قوی تر بود چرا فروختی؟

شاید کارتت مشکل داره.

چه اروری  میده؟

نفروختم . اول قرار بود 7950 بگیرم که کنسل شد جاش اینو گرفتم.

ارور خاصی نمیده فقط همونجایی که هست یهو هنگ میکنه فقط صدای بازی میاد. منم مجبور میشم از task manager ببندم بازیو . خیلی عجیبه فقط هم واسه watchdogs این طوری میشه .

وقتی میخواد نصفه دیگه ی شهرو Load کنه هنگ میکنه . همیشه هم اینطوری نیست شانسیه . با کارت گرافیک قبلیم هم دقیقا همین شکلی میشد اما خیلی کم پیش میومد .

امکان داره از CPU باشه ؟ چون cpu من نسبت به کارت گرافیکم ضعیفه AMD Athlone x4 x640 3.0GHz

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز شما اهواز هستین اگر اره یک پخ بدین

لینک به دیدگاه

ارور خاصی نمیده فقط همونجایی که هست یهو هنگ میکنه فقط صدای بازی میاد. منم مجبور میشم از task manager ببندم بازیو . خیلی عجیبه فقط هم واسه watchdogs این طوری میشه .

وقتی میخواد نصفه دیگه ی شهرو Load کنه هنگ میکنه . همیشه هم اینطوری نیست شانسیه . با کارت گرافیک قبلیم هم دقیقا همین شکلی میشد اما خیلی کم پیش میومد .

امکان داره از CPU باشه ؟ چون cpu من نسبت به کارت گرافیکم ضعیفه AMD Athlone x4 x640 3.0GHz

مشخصات دقیق سیستم رو ذکرکنید.

فکر نمیکنم پردازنده مشکلی داشته باشه.

ولی پردازنده نسبت به این کارت به شدت ضعیفه

لینک به دیدگاه

مشخصات دقیق سیستم رو ذکرکنید.

فکر نمیکنم پردازنده مشکلی داشته باشه.

ولی پردازنده نسبت به این کارت به شدت ضعیفه

درباره CPu موافقم  باهات

CPU :AMD Athlone 4x  x640 3.0GHz

Main: MSI 970A-G43

Ram: 2*4Gb 8GB bus 1600

Grafic: R9 270X

Power: Green 580W

ویرایش شده توسط warcraft2010
لینک به دیدگاه

این قسمتی که بزرگ کردم این نشون میده مشکل از قبل بوده 

اول درایور رو به 14.12 آپدیت کن بعدش هم اگر شد پیش نیاز های بازی رو دقیقا نصب کن

اگر باز هم مشکل پا برجا بود ویندوز رو عوض کن گاها پیش میادش با تعویض ویندوز برطرف میشه

اگر باز هم پابرجا بود میتونه مشکل از رما هم باشه.هرچند احتمالش ضعیفه

اگر دوستی یا کسی داری رماش رو بیار با مال خودت تعویض کن یا کارت گرافیکش یا اینکه پاورش رو.

بازی واتچ داگز رم زیادی مصرف میکنه .

ببین تو بازی NFS Rivals هم همین شکلی میشه یا نه.

چون من یه کارت R7 260 داشتم که توی همه بازی ها اکی بود حتی تست های 11 و 13 یا هیون هم میگرفت مشکلی نبود.

ولی دقیقا داخل این دو بازی ارور دایرکت ایکس میداد.

کارت رو تعویض کردم درست شد.

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

این قسمتی که بزرگ کردم این نشون میده مشکل از قبل بوده 

اول درایور رو به 14.12 آپدیت کن بعدش هم اگر شد پیش نیاز های بازی رو دقیقا نصب کن

اگر باز هم مشکل پا برجا بود ویندوز رو عوض کن گاها پیش میادش با تعویض ویندوز برطرف میشه

اگر باز هم پابرجا بود میتونه مشکل از رما هم باشه.

اگر دوستی یا کسی داری رماش رو بیار با مال خودت تعویض کن یا کارت گرافیکش یا اینکه پاورش رو.

بازی واتچ داگز رم زیادی مصرف میکنه .

ببین تو بازی NFS Rivals هم همین شکلی میشه یا نه.

چون من یه کارت R7 260 داشتم که توی همه بازی ها اکی بود حتی تست های 11 و 13 یا هیون هم میگرفت مشکلی نبود.

ولی دقیقا داخل این دو بازی ارور دایرکت ایکس میداد.

کارت رو تعویض کردم درست شد.

ممنون از راهنماییت علی جان.

این ورژن catalyst منه در حال حاضر حالا نمیدونم از اونی که شما گفتین پایین تره یا بالاتر .

28f648a1c522fa7fe6db6a15b0af1647436717e4

بازیه NFS Rivals با تنظیماته حداکثر  فریم خیلی بالا و روونی میده مشکلی هم پیش نمیاد. همینطور بازیه  Shadow Of Mordor اینم راحت اجرامیشه با حداکثر تنظیمات .

حدوده دو سالی میشه ویندوز عوض نکردم . یعنی از باندل قبلی که DDR2 بود تا همین باندل جدید DDR3

متاسفانه کسی نیست که باهاش رم یا پاور عوض کنم و تست کنم. سیستم برادرم هم DDR2 هست.

فقط در مورد کاتالیست بهم بگو مال خودم که نوشته 14.3 جدید تره یا 14.12 ؟ و اینکه از چه سایتی دانلود کنم . که معتبر باشه .

لینک به دیدگاه

البته این هم بگم اون کاتالیستی که من نصب کردم Omega بود برای ویندوز 7 ورژن 64بیت واسه ی ویندوز8 - 64بیتی چیزی پیدا نکردم.

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییت علی جان.

این ورژن catalyst منه در حال حاضر حالا نمیدونم از اونی که شما گفتین پایین تره یا بالاتر .

بازیه NFS Rivals با تنظیماته حداکثر  فریم خیلی بالا و روونی میده مشکلی هم پیش نمیاد. همینطور بازیه  Shadow Of Mordor اینم راحت اجرامیشه با حداکثر تنظیمات .

حدوده دو سالی میشه ویندوز عوض نکردم . یعنی از باندل قبلی که DDR2 بود تا همین باندل جدید DDR3

متاسفانه کسی نیست که باهاش رم یا پاور عوض کنم و تست کنم. سیستم برادرم هم DDR2 هست.

فقط در مورد کاتالیست بهم بگو مال خودم که نوشته 14.3 جدید تره یا 14.12 ؟ و اینکه از چه سایتی دانلود کنم . که معتبر باشه .

ویندوز رو حتمی یه حالی بهش بده :D

در مورد ورژن بله 14.3 قدیمی هست و حدودا برای دو سال پیش هستش !

14.12 Omega جدید ترین نسخه نهایی هستش شاید مشکلت با این رفع بشه.

زیر 14.9هم درایور نزن همگی با سری GCN مشکل داشتن.

البته این هم بگم اون کاتالیستی که من نصب کردم Omega بود برای ویندوز 7 ورژن 64بیت واسه ی ویندوز8 - 64بیتی چیزی پیدا نکردم.

بهترین ویندوز برای بازی در حال حاضر ویندوز 7 هستش

من به شخصه در ویندزو 8.1 اون هم در بازی NFS Rivals مشکل درست لود نشدن تکسچر ها روداشتم.

اکثر درایور های 7 از نسخه 14 به بعد روی  ویندوز 8 و 8.1 هم قابل نصبه
ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...