رفتن به مطلب

چرا هنگامه OverClock بازیها error میدن ؟

Recommended Posts

سلام من وقتی کارت گرافیکمو(R9 270x) اورکلاک میکنم. هیچ بازی اجرا نمیشه به محض ورود به منوی بازی error میدن .

سرعت فن هارو هم میزارم روی 85٪ دمای Gpu هنگام اورکلاک 55 تا 62 درجه میشه (با توجه به زیاد کردن دوره فنهای گرافیک)

اما نمیدونم چرا کارت گرافیکم با اورکلاک مشکل داره. ASIC Quality کارت من 80.1% هست.

مشخصات سیستم:

Mainboard: MSI 970A - G43

Grafic: Powercolor R9 270x

Ram: 2*4Gb 8Gb bus 1600

Power: Green GP580B

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

سلام من وقتی کارت گرافیکمو(R9 270x) اورکلاک میکنم. هیچ بازی اجرا نمیشه به محض ورود به منوی بازی error میدن .

سرعت فن هارو هم میزارم روی 85٪ دمای Gpu هنگام اورکلاک 55 تا 62 درجه میشه (با توجه به زیاد کردن دوره فنهای گرافیک)

اما نمیدونم چرا کارت گرافیکم با اورکلاک مشکل داره. ASIC Quality کارت من 80.1% هست.

مشخصات سیستم:

Mainboard: MSI 970A - G43

Grafic: Powercolor R9 270x

CPU: AMD Athlone x4 x640 3.0Ghz

Ram: 2*4Gb 8Gb bus 1600

Power: Green GP580B

خوب داری بیش از حد توانایی کارت گرافیک اورکلاک میکنی

چه اروری میده ؟

ببین اونروز هم بهت گفتم 20 تا 20 تا فرکانس کارت رو زیاد کن بعدش برو تست 3DMark11 تست پرفورمنس رو اجرا کن تیک بنچمارک رو هم بزن تا دمو ها نمایش داده نشه.

بذار تا ته تست بره

اگر تست پاس شد یعنی گرافیک استیبله.

همین طور الی آخر

ضمنا نیازی نیست دور فن گرافیک رو روی 80 درصد ست کنی چه خبره؟؟؟

فن گرافیک بعد از مدتی خراب میشه.خراب هم بشه پیدا نمیشه دیگه

دور فن رو اتو بذار مشکلت دما نیست

اینا تا حدود 80 برای اورکلاک استیبل هستن.

چند تایی که من تست زدم بدون ولتاژ تهش 1150 و مموری 1500 استیبل بودن.

چقدر اورکلاک کردی کارت رو ؟

یه شات بده که وقتی اورکلاک رو Apply کردی GPUz هم باز باشه.

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

این عکس در حالت نرماله (بدون اور کلاک)

dzg.png

این هم در حالت اورکلاک

2u2.png

نرم افزار 3DMArk11 رو ندارم والا . منظورت چی بود گفتی (چند تایی که من تست زدم بدون ولتاژ تهش 1150 و مموری 1500 استیبل بودن.)

مگه ولتاژ کارت گرافیک هم میشه دستی کم و زیاد کرد؟

ویرایش شده توسط warcraft2010
لینک به دیدگاه

اخر رفتي گراف خريدى؟ :D

مبارکت باشه انشالا به پاى هم پير شيد :D :p

اقا شما به نظر من نياز نيست اور کنين چون خودش قدرت کافي داره.

نکته بعدى اينه شما پردازنده ضعيف داريد و واستون گلوگاه ايجاد ميکنه و اگه اور هم کنيد و بازى هارو اجرا کنه باز هم نتيجه اى نميگيريد (تست شده)

شما به جاى اور کردن به فکر پردازنده اى بهتر (سرى فنوم) يا سرى FX باشيد. (دور 4100 رو خط بکش) 4300 يا 6300 گذينه هاى خوبي هستن.

msi OC Geine رو هم فعال کن خودش اتوماتيک به صورت استاندارد کل سيستمتو اور ميکنه :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در هنگام اورکلاک پایداری سیستم نسبی میشه باز یها اپ هایی هستند که سنگین ترین فشار رو به سیستم های خانگی ما یا دسکتاپ ها میارن و سیستم ها رو به مرزهای نهایی توانایی هاش ون میبرن -در اونجاست که پایداری سیستم محک میخوره- اگر سیستم اور باشه ممکنه عدم پایداری از خودش نشون بده و کرش کنه-سیستم بوده اور شده 1 ماه کرش نداشته تا یک بازی سنگین روش اجرا شده صفحه ابی مرگ رو دیده -کاملا طبیعی است-پیشنهاد میشه همون اول برای سیستم بازی سخت افزار مناسب بسته بشه تا اینکه بخواهیم با اور به توان پردازشی هدف نزدیک بشیم

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

در هنگام اورکلاک پایداری سیستم نسبی میشه باز یها اپ هایی هستند که سنگین ترین فشار رو به سیستم های خانگی ما یا دسکتاپ ها میارن و سیستم ها رو به مرزهای نهایی توانایی هاش ون میبرن -در اونجاست که پایداری سیستم محک میخوره- اگر سیستم اور باشه ممکنه عدم پایداری از خودش نشون بده و کرش کنه-سیستم بوده اور شده 1 ماه کرش نداشته تا یک بازی سنگین روش اجرا شده صفحه ابی مرگ رو دیده -کاملا طبیعی است-پیشنهاد میشه همون اول برای سیستم بازی سخت افزار مناسب بسته بشه تا اینکه بخواهیم با اور به توان پردازشی هدف نزدیک بشیم

خطرناکه اقا چه کاریه overclock :-?

ویرایش شده توسط XertioN
لینک به دیدگاه

اخر رفتي گراف خريدى؟ :D

مبارکت باشه انشالا به پاى هم پير شيد :D :p

اقا شما به نظر من نياز نيست اور کنين چون خودش قدرت کافي داره.

نکته بعدى اينه شما پردازنده ضعيف داريد و واستون گلوگاه ايجاد ميکنه و اگه اور هم کنيد و بازى هارو اجرا کنه باز هم نتيجه اى نميگيريد (تست شده)

شما به جاى اور کردن به فکر پردازنده اى بهتر (سرى فنوم) يا سرى FX باشيد. (دور 4100 رو خط بکش) 4300 يا 6300 گذينه هاى خوبي هستن.

msi OC Geine رو هم فعال کن خودش اتوماتيک به صورت استاندارد کل سيستمتو اور ميکنه :)

مرسی داداش لطف داری :)) :x

از جیک و پوک من هم خبر داری مثل اینکه :D از کجا فهمیدی میخام FX 4100 بگیرم

msi OC Geine رو هم الان فعالش کردم کلاک cpu از 3.0Ghz شد 3.24Ghz و رم ها از 800 شدن 860Mhz

لینک به دیدگاه

این عکس در حالت نرماله (بدون اور کلاک)

dzg.png

این هم در حالت اورکلاک

hfk.png

نرم افزار 3DMArk11 رو ندارم والا . منظورت چی بود گفتی (چند تایی که من تست زدم بدون ولتاژ تهش 1150 و مموری 1500 استیبل بودن.)

مگه ولتاژ کارت گرافیک هم میشه دستی کم و زیاد کرد؟

خوب پسر خوب فرکانس کارت رو خیلی بالا بردی.

برای بازی تهش همون 1150 یا 1160 ست کن ببین بازی ها ارور میدن یا نه.

مموری هم همون حدود کفایت میکنه چون 256 بیت هستش و تاثیر مموری چندان بالا نیست.

راستی یه خبر بد.

مموری کارتت الپیداست پس همون حدود 1400 یا 1500 ته مموریته.

بله ولتآژ کارت رو هم میشه زیاد یا کم کردش

کافیه نرم افزار MSI AfterBurner رو نصب کنید و در تنظیمات دستری ولتآژ رو باز کنید.

این مورد رو با احتیاط عمل کنید.

گرافیک نمیسوزه ولی عدم ولتآژ نامناسب داخل بازی ها باعث دردسر میشه

دوستمون هم خوب توضیح دادن اورکلاک گرافیک برای شما تاثیر نداره چون پردازنده دقیقا جلو پردازنده فریم ها رو گرفته.

برای این کارت هم بهتره که یک i5 نسل جدید مثل 4440 یا 4460 یا تونستید یک 4670K یا 4690K تهیه کنید تا در آینده با گرافیک بالاتر به مشکل برنخورید.

مرسی داداش لطف داری  :))  :x

از جیک و پوک من هم خبر داری مثل اینکه  :D از کجا فهمیدی میخام FX 4100 بگیرم

msi OC Geine رو هم الان فعالش کردم کلاک cpu از 3.0Ghz شد 3.24Ghz و رم ها از 800 شدن 860Mhz

اون اورکلاک از طریق OC Gene رو هم بیخیال شو
اگر پردازنده ضریب باز گرفتی مثل FX ها ، کافیه CPU Raito رو تا 22 یا 22.5 بالا ببری که اکثرا هم که من تست زدم تا این حدود ولتآژ 1.3 براشون کافیه.
این امکانات تو تب بایوس بوردت همون سطر های اولش مهیاست.
یادش بخیر با FX 4300 و دقیقا با همین مدل بورد خودت  ، من 5.2 بوت کردم رفتم ویندوز اون هم با فن استوک  =))

اگر تا 4500 اورکلاک کنی مشکل گلوگاه تا حدود بسیاری حل میشه.

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

اگر تا 4500 اورکلاک کنی مشکل گلوگاه تا حدود بسیاری حل میشه.

تست کردم 1150Mhz بدون مشکل جواب داد. اما 50mhz ارزش نداره که اورکلاک بزارم بمونه.

فقط شک کرده بودم گفتم شاید گرافیک مشکل داره . با این اوصاف گراف سالمه :)

راستی 1 سواله مهم پیش اومد برام اگه فرکانس cpu رو تا 4500 ببرم بالا رم ها منفجر نمیشن ؟ :D  میشه فقط cpu اور بشه و رم ها همون 800 یا نهایت 860 بمونن؟

لینک به دیدگاه

تست کردم 1150Mhz بدون مشکل جواب داد. اما 50mhz ارزش نداره که اورکلاک بزارم بمونه.

فقط شک کرده بودم گفتم شاید گرافیک مشکل داره . با این اوصاف گراف سالمه :)

راستی 1 سواله مهم پیش اومد برام اگه فرکانس cpu رو تا 4500 ببرم بالا رم ها منفجر نمیشن ؟ :D  میشه فقط cpu اور بشه و رم ها همون 800 یا نهایت 860 بمونن؟

فرکانس پردازنده چه ربطی به رم داره؟

بله ربط داره وقتی که شما با بیس کلاک اورکلاک کنی.ضمنا منفجر نمیشه مگه کشکه :دی

تو بایوست یه عدد هست 200 

اون روزیاد کنی رم که الان ضریبش 8 هست + پردازنده + HT + NB هم فرکانسش زیاد میشه.

پس تنها کاری که باید بکنی اینکه بری بایوس در قسمت OC بزرگ هم اون بقل دست چپ بایوست داره رخ به رخ شما میده :دی

برو اونجا یه عدد هست مثل 20 یا 16 دو رقمی که بهش میگن ضریب پردازنده یا مولتی پردازنده.

اون رو زیاد کنی پردازنده فرکانسش زیاد میشه

فرمول محاسبه رو هم برات ذکر کردم :

ضریب پردازنده * بیس کلاک = فرکانس پردازنده

به فرض :

22.5 * 200 = 4500 مگاهرتز

لینک به دیدگاه

فرکانس پردازنده چه ربطی به رم داره؟

بله ربط داره وقتی که شما با بیس کلاک اورکلاک کنی.ضمنا منفجر نمیشه مگه کشکه :دی

تو بایوست یه عدد هست 200 

اون روزیاد کنی رم که الان ضریبش 8 هست + پردازنده + HT + NB هم فرکانسش زیاد میشه.

پس تنها کاری که باید بکنی اینکه بری بایوس در قسمت OC بزرگ هم اون بقل دست چپ بایوست داره رخ به رخ شما میده :دی

برو اونجا یه عدد هست مثل 20 یا 16 دو رقمی که بهش میگن ضریب پردازنده یا مولتی پردازنده.

اون رو زیاد کنی پردازنده فرکانسش زیاد میشه

فرمول محاسبه رو هم برات ذکر کردم :

به فرض :

اوکی ممنون. الان میرم انجام میدم ببینم چی میشه .

خدا کنه cpu نپوکه. 4500 زیاد نیست واسه ی cpu athlone?

لینک به دیدگاه

کولر سی پی یوت چیه عزیزم ؟ خمیر سیلیکونت ؟

فن معمولیه خودهcpu

خمیر سیلیکونش هم ماه پیش عوض کردم . مارکش یادم نیست اما خاکستری رنگ بود.

لینک به دیدگاه

به فرض :

الان رفتم دیدم نهایت ضریب پردازنده برای CPU من 15 بود.که میشه همون (3.0Ghz) بالاتر نداشت .

کار دیگه ای میشه کرد که اون 200 رو تغییر ندم اما فرکانس CPU بیشتر بشه ؟

لینک به دیدگاه

عزیزم فکر اورکلاک سی پی یو رو با این کولر معمولی نکن. به فنا میدی سی پی یو رو :دی

لینک به دیدگاه

عزیزم فکر اورکلاک سی پی یو رو با این کولر معمولی نکن. به فنا میدی سی پی یو رو :دی

یه کولر پنجره ای هم تو اتاقمه بعضی وقتها روشنش میکنم روو به کیس در کیس هم برداشتم.Cpu فریز میشه :)

یه بار هوا شرجی بود این کارو کردم  . بعد از چند ساعت دیدم روی مادربرد داره خیس میشه . نمناک شده بود تقریبا ترسیدم کولرو خاموش کردم کامپیوتر هم از برق کشیدم :D

قبل از این کار رنگ مادربرد از گرد و خاک تیره بود . اما چند ساعت بعد قشنگ رنگ مادربرد روشن تر شده بود :D :laughing:

انگار یه نفر بخاره اب جوش فووت کرده باشه روی مادربرد :D :cool: :))))

لینک به دیدگاه

اوکی ممنون. الان میرم انجام میدم ببینم چی میشه .

خدا کنه cpu نپوکه. 4500 زیاد نیست واسه ی cpu athlone?

دوست من ، بنده برای پردازنده جدیدتون گفتم که به 4500 مگاهرتز اورکلاک  کنید نه این آتلون.

اینا بهتریناشون رو من تست زدم تهش 4200 با هزار بدبختی تست میگرفتن :دی

اینو بخیالش شو.

لینک به دیدگاه

دوست من ، بنده برای پردازنده جدیدتون گفتم که به 4500 مگاهرتز اورکلاک  کنید نه این آتلون.

اینا بهتریناشون رو من تست زدم تهش 4200 با هزار بدبختی تست میگرفتن :دی

اینو بخیالش شو.

:laughing: اوکی داداش ممنون به هر حال

حال دادی رفیق :D @};-

لینک به دیدگاه

:laughing: اوکی داداش ممنون به هر حال

حال دادی رفیق :D @};-

خواهش میکنم  @};-

لینک به دیدگاه

یه چیز عجیبی رو متوجه شدم .با این کارت گرافیک جدیدی که خریدم وقتی OC Geniue رو فعال میکنم  و سیستم به طور automatic اورکلاک میشه بازیه watchdogs  حدود 10 فریم کمتر میشه تا وقتی که OC Geniue غیر فعاله.

دوم اینکه وقتی OC geniue فعاله و فرکانس CPU 3.25 Ghz هست  بازیه watch Dogs صد در صد (100%) از cpu رو اشغال میکنه. اما وقتی OC Geniue غیر فعاله و فرکانس CPU روی 3.0Ghz (یعنی فرکانس معمولی و بدونه اورکلاک) باشه حدود 80% از cpu اشغال میشه توی بازیه watchdogs

خلاصه بگم خدمتتون. وقتی سیستم رو اورکلاک میکنم توهمه بازیها Cpu روی 100% میره وقتی اورکلاک نیست بین 60% تا 85% متغییره فریم هم بدون اورکلاک بالاتره.

خیلی خیلی عجیبه جریان چیه ؟؟

لینک به دیدگاه

یه چیز عجیبی رو متوجه شدم .با این کارت گرافیک جدیدی که خریدم وقتی OC Geniue رو فعال میکنم  و سیستم به طور automatic اورکلاک میشه بازیه watchdogs  حدود 10 فریم کمتر میشه تا وقتی که OC Geniue غیر فعاله.

دوم اینکه وقتی OC geniue فعاله و فرکانس CPU 3.25 Ghz هست  بازیه watch Dogs صد در صد (100%) از cpu رو اشغال میکنه. اما وقتی OC Geniue غیر فعاله و فرکانس CPU روی 3.0Ghz (یعنی فرکانس معمولی و بدونه اورکلاک) باشه حدود 80% از cpu اشغال میشه توی بازیه watchdogs

خلاصه بگم خدمتتون. وقتی سیستم رو اورکلاک میکنم توهمه بازیها Cpu روی 100% میره وقتی اورکلاک نیست بین 60% تا 85% متغییره فریم هم بدون اورکلاک بالاتره.

خیلی خیلی عجیبه جریان چیه ؟؟

احتمالا چون اور کردى گرافت کارايش بيشتر شده و ميزان در گيرى پردازنده بيشتر ميشه.

اقا اور نکن ولش کن :D برو جاى اين کارا به فکر cpu باش. کلا سرى اتلون قدرت پردازشيش ضعيفهو کاريش نميشه کرد. شما اگه يه six core FX بخرى حد اقل 20 فرم بيشتر بهت ميده.

لینک به دیدگاه

احتمالا چون اور کردى گرافت کارايش بيشتر شده و ميزان در گيرى پردازنده بيشتر ميشه.

اقا اور نکن ولش کن :D برو جاى اين کارا به فکر cpu باش. کلا سرى اتلون قدرت پردازشيش ضعيفهو کاريش نميشه کرد. شما اگه يه six core FX بخرى حد اقل 20 فرم بيشتر بهت ميده.

رو چشمم میلاد خوشگله :Df

در اولین فرصت میگیرم بزار پول بیاد دستم

تا اون موقع میخوام پدر این Cpu Athlone رو در بیارم :)))))) :D آدمش میکنم @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...