رفتن به مطلب

راهنمایی کنید! به یکباره این ارور ظاهر شد! اساتید پاور surges

saeed0c
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در حال انجام عملیات مقدس بازی کردن بودم به یک باره سیستم خاموش شد

ابتدا امر فکر کردم برق رقته بعد که از حالت خلصه بازی آمدم بیرون فهمیدم کولر روشنه!

بعد خودش روشن شد پیام زید ظاهر شد :

post-6175-0-53734400-1429259193_thumb.jpg

مشکل از کجاست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گاهی این پیغام به علت اتصال بدنه پیش میاد 

این مورد رو دیدم ولی مورد دیگه ای ندیدم 

لینک به دیدگاه

سلام.پاور شما چیه؟به احتمال زیاد پاورتون مشکل داشته باشه و باعث بشه قطعاتتون بسوزه

مشخصات کامل سیستمتون چیه؟

لینک به دیدگاه

مدار محافظ جریان مادربرد جلوی جریان ورودی بیش از اندازه پاور رو گرفته

حتما پاور رو تست کنید تا سالم باشه سیستم رو هم گرد گیری گنید

مشخصات سیستم و پاور شما چیه؟

لینک به دیدگاه

مشکل از پاورتونه  که خازن صحافی ترکونده - برید setup سربرگ power option   یا H/W MANITORING  اونجا ولتاژارو  زده-   12V باید بین 11.5  تا 12.5 باشه و 3.3V و 5V  نباید بیشتر از نیم ولت فرقشون باشه-

لینک به دیدگاه

این میگه که ولتاژ بالاپایین شده، یا مشکل گذرنده و سادس که در اینصورت تکرار نمیشه اگر تکرار شد پیشنهادم دوباره بستن سیستم هست که اتصالی نباشه، اگر بازم تکرار شد تعویض پاور قبل از اسیب به مادربورد و گرافیک و سی پی یو

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز مشکل خاصی نیست

این پیغام داره به شما هشدار میده که "آخرین بار سیستم به خاطر شک برق خاموش شده" و اینکه asus anti surge که یک سیستم محافظت در مقابل نوسانات برق هست فعال شده تا از آسیب دیدن قطعات شما جلو گیری کنه

و در آخر از شما خواسته که F1 را بزنید تا وارد setup بشه و کامپیوتر بالا بیاد و به روال خودش ادامه بده

در کل فقط یک اخطار هست که شما بدونید چه اتفاقی برای سیستمتون افتاده (مثلا اگر پشتش نبودید و نمی دونید برق رفته و نوسان داشته تعجب نکنید چی شده)

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

گاهی این پیغام به علت اتصال بدنه پیش میاد 

این مورد رو دیدم ولی مورد دیگه ای ندیدم 

حدا

آخه 3 روزه پریز رو متصل کردم به 3 راهی کولر !!

سلام.پاور شما چیه؟به احتمال زیاد پاورتون مشکل داشته باشه و باعث بشه قطعاتتون بسوزه

مشخصات کامل سیستمتون چیه؟

به جز پاور مشخصات کامل در تصویر هست کیس x9 گرینه

مدار محافظ جریان مادربرد جلوی جریان ورودی بیش از اندازه پاور رو گرفته

حتما پاور رو تست کنید تا سالم باشه سیستم رو هم گرد گیری گنید

مشخصات سیستم و پاور شما چیه؟

بله انگلیسیشو خودم خوندم. وسایل تست پاور قیمت های میلیونی دارند و در دسترس بنده نیست.

مشکل از پاورتونه  که خازن صحافی ترکونده - برید setup سربرگ power option   یا H/W MANITORING  اونجا ولتاژارو  زده-   12V باید بین 11.5  تا 12.5 باشه و 3.3V و 5V  نباید بیشتر از نیم ولت فرقشون باشه-

12 روی 12.04 هست. 3.3 روی 3.03 هست 5 ولت هم روی 4.9999 هست. البته تغییر می کنند خیلی کم.

این میگه که ولتاژ بالاپایین شده، یا مشکل گذرنده و سادس که در اینصورت تکرار نمیشه اگر تکرار شد پیشنهادم دوباره بستن سیستم هست که اتصالی نباشه، اگر بازم تکرار شد تعویض پاور قبل از اسیب به مادربورد و گرافیک و سی پی یو

فکر کنم بحثش جریان باشه نه ولتاژ

والا دیشب هم گفتم تکرار نمیشه الان هم دقیقا آحر دوتا 2  بود داشت جوایر و تقسیم میکرد سیستم باز هم خاموش شد.

لینک به دیدگاه

سعید جان پاوری که استفاده میکنی چیه؟

به علت این که هنوز مشخص نیست مشکل از پاور باشه و ممکنه به برند ضربه بخوره برات pm میکنم.

لینک به دیدگاه

خوب دوست عزیز چی شد از پاور بود از چی بود

درست شد. پایانه های پریز رو تعویض کردم تا الان مشکلی نداشت ولی پاور رو هم تعویض کردم روی سیستم دیگر قرار دادم مشکلی نبود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سعید جان

بعید میدونم ایراد از پاور باشه

اگه به سه راهی کولر زدی احتمال اینکه جریان مورد نیاز پاور تامین نشده باشه هست تداخل لود کولر و لود سیستم و ظرفیت محدود 3 راهی برای تحمل جریان خروجی

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

سعید جان گفته ی آقای شعبانی و بچه ها درسته ...

هنگامی که سیم برق پاور شل باشه یا دستگاهی به یکباره روشن بشه و جریان زیادی رو بکشه همچون کولر ...جارو برقی و ... مدار کنترل پاور سیستم رو خاموش میکنه تا به قطعات آسیبی وارد نشه البته اگه پاور درست و حسابی باشه و نه متفرقه ... مادربرد های ایسوس قابلیت anti surge ضد شوک دارن که با قطع شدن پاور و نرسیدن برق به مادربرد باعث میشن که خازن برق ذخیره شده ش رو یکجا خالی نکنه  ...چون اگه یکجا تخلیه بشه صدمات جبران ناپذیری به مدار های pwm  و فاز های کنترل و چیپست و غیره وارد میشه ...

نگران نباش به احتمال زیاد نوسان ولتاژ داشتی ...

ولی برای احتیاط یه تستر پاور بگیر یا بده جایی برات تست کنن تا ببینی که ولتاژ ها درست هستن یا نه ...ولی از من میشنوی زیاد حساس نشو ... :D :D :D

ویرایش شده توسط MAHDI_VAMPIRE
لینک به دیدگاه

من یه بار پریزه برق Play station رو به سه راهی کولر نصب کرده بودم کولر هم روشن بود . بعد 1 ساعت play station خاموش شد و هر کاری کردم روشن نشد.

بردمش پیش تعمیر کار گفت که ترانسش سوخته.

وقتی جریانو براش تعریف کردم گفت که چون کولر آمپر بالایی مصرف میکنه وسیله ی برقی که سر راهش باشه و از پریز کولر تغذیه بشه نوسان شدید برق پیدا میکنه . اگر کمپرسور کولر On و Off بشه که دیگه بدتر.

ویرایش شده توسط warcraft2010
لینک به دیدگاه

برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی UPS لازمه ... :cool: :cool: :cool:

لینک به دیدگاه

برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی UPS لازمه ... :cool: :cool: :cool:

ارزون ترین UPS الان تو بازار چند قیمته؟

لینک به دیدگاه

سعید جان

بعید میدونم ایراد از پاور باشه

اگه به سه راهی کولر زدی احتمال اینکه جریان مورد نیاز پاور تامین نشده باشه هست تداخل لود کولر و لود سیستم و ظرفیت محدود 3 راهی برای تحمل جریان خروجی

یک 3 راهی کولر مجزا با کابل 6 و فیوز 25 آمپر هست فقط برای سیستم! از سه راهی تا پریز کولر هم کابل کرمان 2 در 1mm هست! عمرا کم نمیاره

اینجا از پریز های کولر استفاده نمیشه چون معمولا کولر ها 36 هزار btu به بالا هست و نمیکشه باید مستقیم از کنتور تغذیه بشه.

شعبانی جان جای تعجب بود برام که پایا نه های پریز رو عوض کردم درست شد. معمولا هم اتصال با چسب ندارم همه لحیم کاری میشن .

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

ارزون ترین UPS الان تو بازار چند قیمته؟

حدود 300 تومن

یک 3 راهی کولر مجزا با کابل 6 و فیوز 25 آمپر هست فقط برای سیستم! از سه راهی تا پریز کولر هم کابل کرمان 2 در 1mm هست! عمرا کم نمیاره

اینجا از پریز های کولر استفاده نمیشه چون معمولا کولر ها 36 هزار btu به بالا هست و نمیکشه باید مستقیم از کنتور تغذیه بشه.

شعبانی جان جای تعجب بود برام که پایا نه های پریز رو عوض کردم درست شد. معمولا هم اتصال با چسب ندارم همه لحیم کاری میشن .

ولی بازم فیوز کار ups رو انجام نمیده ...میدونی چرا اینو میگم ؟ به خاطر اینکه درسته که فیوز باعث میشه جریان بیش از حد به سیستم وارد نشه ولی خب برق رو یکدفعه قطع میکنه که حداقل خسارت ممکن به هارد میاد که ممکنه اطلاعاتت به فنا بره ... برای همینه که میگن سیستم رو از پشت کیس خاموش نکنید ...

لینک به دیدگاه

به علت این که هنوز مشخص نیست مشکل از پاور باشه و ممکنه به برند ضربه بخوره برات pm میکنم.

سلام

دوست عزیز

اینکه اسم پاور رو نمیگید تا برند ضربه نخوره حرف جالبیه

لینک به دیدگاه

حدود 300 تومن

ولی بازم فیوز کار ups رو انجام نمیده ...میدونی چرا اینو میگم ؟ به خاطر اینکه درسته که فیوز باعث میشه جریان بیش از حد به سیستم وارد نشه ولی خب برق رو یکدفعه قطع میکنه که حداقل خسارت ممکن به هارد میاد که ممکنه اطلاعاتت به فنا بره ... برای همینه که میگن سیستم رو از پشت کیس خاموش نکنید ...

سلام بله بخش ups رو کاملا درست میگید خودم قبول دارم . خودم مهندسی برق خوندم. حتی فیوز هم به علت این که جریانش 25 هست و پاور بنده نهایتا 9 آمپر میکشه فقط به عنوان کلید عمل میکنه!!

ولی یو پی اس ها اولا بدون باتری هستند دوما فکر نمی کنم بتونند تا 300 تومن توان پاور 1000 وات و ... رو در حالت پیک جواب بده.

مدل دقیق رو می فرمایید. ترنسی هست یا سوییچینگ هست؟ آنلاین هست ups ه؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز

اینکه اسم پاور رو نمیگید تا برند ضربه نخوره حرف جالبیه

البته اگه به برند ضربه نمیخوره من حدسم اینه که هست پاورت ^_^

دوست عزیز مشکل از پاور نبود. تاپیک رو دنبال نمی کنیداااا !

لینک به دیدگاه

تاپیک کامل دنبال شد من هم نگفتم مشکل از پاور بود چند بار ازتون خواستن مدل پاور رو اعلام کنید که نکردید

بحث عدم گفتن اسم برند پاور بود که نشون میده یک فن باز هستین همین

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

شاید پاک کردن اسم برند در پاسخ به پست ارسالی توسط من نشون از این باشه که پاور Green هست.

به هر حال

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...