رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی برای خرید مانیتور حرفه ای

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان قصد خرید مانیتور با رزولوشن 1920×1080 یا 1440×2560 دارم.مانیتور با رفرش ریت بالا میخوام 120 یا 144 اگه سه بعدی هم باشه که خیلی عالیه

یه سوالی داشتم اگه بخوایم سه بعدی بازی کنیم چه چیزایی لازمه؟

دوستان اگه مدلی رو پیشنهاد میدین قیمتش رو هم بگین.

از کمک همه دوستان پیشاپیش ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بودجه چقدره قربان؟ الان یه rog swift با کیت nvidia 3d vision درمیاد حداقل 4 تومان.

بهتون پیشنهاد میکنم همچین کانفیگایی رو از نزدیک تست کنید اگه خوشتون اومد اقدام به خرید کنید.

شاید سطح انتظار شما از چیزی که در نظردارید بیشتر یا کمتر باشه و این سطح انتظار بعد از خرید مشخص میشه که دیگه دیره.

لینک به دیدگاه

حداکثر میتونم سه میلون هزینه کنم

دنبال یه مانیتوری میگردم که رزولوشن 1440× 2560 داشته باشه پنلش ips باشه ولی انگار چنین چیزی با قیمت معقول پیدا نمیشه

چندتا مدل دیدم با رزولوشن 4k ولی این رزولوشن نیازمند دوتا 980 که خیلی هزینه بره

یا حداقل یه مانیتوری بردارم که فول اچ دی باشه و رفرش ریت بالا که از gsync پشتیبانی کنه کلا گیج شدم

مانیتور های 4k که کلا کنار میرن ولی به نظر شما یه مانیتوری وجود داره که روزولوشن 1440×2560 و پنلش ips باشه برام رفرش ریت مهم نیست

ولی فول اچ دی نه برام رفرش ریت بالا مهمه

به نظر شما اصلا هزینه کردن واسه رفرش ریت بالا قابل توجیه هست یا نه

ویرایش شده توسط amin-nvidia
لینک به دیدگاه

عزیز اگه واقعن قصده خریده مانیتور 3 بعدیه  داری بهتره یه سری به سایت های بزرگ مثل  امازون - یا علی اکسپرس بزنی چون تنوع مانیتور های 3 بعدی تو ایران به دلایل نامشخص و همچنین تقاضایه کم محدوده و اکثرن مدل های  3 بعدیه ایسوس موجود هستش و از بقیه برند ها موجود  نیست و یا کمه و یا مدل های قدیمی

در مورده  وسایل  برای بازی  کردن به صورته 3 بعدی  بسته به نوع کارته گرافیکه شما با هم دیگه تفاوت میکنه

انویدا که سازگاره با مانیتورهای ایسوس نیاز به کیت انویدا داره

و ای تی ای هم بدونه نیاز به کیت انویدا 3 بعدی میکنه به کمک نرم افزاره تری دی اف که تو سایته خوده ای ام دی توضیح داده و مانیتور های پشتیبانی کنندشو نوشته

ودر اخر این رو هم بدون که هر بازی قابلیت 3 بعدی شدن رو نداره و یک سری از بازی ها 3 بعدی پشتیبانی میکنند

ویرایش شده توسط mohamad2014
لینک به دیدگاه

حداکثر میتونم یه میلون هزینه کنم

دنبال یه مانیتوری میگردم که رزولوشن 1440× 2560 داشته باشه پنلش ips باشه ولی انگار چنین چیزی با قیمت معقول پیدا نمیشه

چندتا مدل دیدم با رزولوشن 4k ولی این رزولوشن نیازمند دوتا 980 که خیلی هزینه بره

یا حداقل یه مانیتوری بردارم که فول اچ دی باشه و رفرش ریت بالا که از gsync پشتیبانی کنه کلا گیج شدم

مانیتور های 4k که کلا کنار میرن ولی به نظر شما یه مانیتوری وجود داره که روزولوشن 1440×2560 و پنلش ips باشه برام رفرش ریت مهم نیست

ولی فول اچ دی نه برام رفرش ریت بالا مهمه

به نظر شما اصلا هزینه کردن واسه رفرش ریت بالا قابل توجیه هست یا نه

فک کنم با این هزینه ای که شما میخواید بکنید دسته دومش هم به این قیمت نمیدن مانیتور 4k  که 2500-مانیتور 3بعدی هم ارزون ترین مدل تو ایسوس که فول اچ دیه 1400

لینک به دیدگاه

به این لینک یه سری بزن خیلی از مسائل توشه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=36912

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من اينجا رو هم مطالعه کنيد.

لینک به دیدگاه

از همه ی دوستان ممنون

خیلی هم واسم مهم نیست که حتما سه بعدی باشه چیزی بیشتر واسم مهمه کیفیت تصویره اگه مانیتوری بود که پنلش ips بود و ررولوشن 1440×2560 خیلی خوب میشد ولی چنین مانیتوری پیدا نکردم

اگه یه مانیتوری با مشخصاتی که گفتم پیدا میشد خیلی عالی بود اگه خیلی مشخصاتش گیمینگ نباشه ایرادی نداره

راستی اون یه میلیون بالا اشتباه تایپیه منظورم سه میلیونه

لینک به دیدگاه

از راهنمایی های که دوستان کردن به نتایج زیر رسیدم:

برای سه بعدی بازی کردن ati کم هزینه تر از انویدیا در میاد

حالا اگه بخوام گرافیک ati بخرم باید مانیتوری انتخاب کنم که از فری سینک پشتیبانی کنه

مورد بعدی با استفاده از لینکی که دوستان قرار دادن چند تا مدل پیدا کردم در بخش گیمینگ:

overlord tempest x270oc 1440×2560 پنل ips رفرش ریت 120

مدل بعدی ایسوس که همه میشناسین vg248qe فول اچ دی 144 هرتز و پنل tn

بعدی planer pxl2790mw 1440×2560 پنل ips رفرش ریت 60

ایسوس مدل pq279q 1440×2560 پنل ips رفرش ریت 60

به نظر دوستان مانیتور هایی که گفتم چطورن

حالا اگه بخوام بخرم ارزش داره واسه رفرش ریت بالا هزینه کنم یا نه یا یه مانیتور با رفرش ریت پایین تر ولی کیفیت تصویر بالا تر انتخاب کنم

مثلا این دو مدل VG247QE و PQ279Q

مدلی که نظرم رو جلب کرد overlord tempest x270oc بود رزولوشن بالا رفرش ریت 120 و پنل ips نظر اساتید چیه

از مدلای سایت tomshardwre کدوم مدل رو با در نظر گرفتن نیازهای من پیشنهاد میدین

ویرایش شده توسط amin-nvidia
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل همیشه بودجس. الان ایسر یه مانیتور داده بیرون رخ Swift رو نداره ولی 1440×2560 با رفرش 144 و پنل IPS و تاخیر 3ms هست فقط مشکلش ... مشکل که نمیشه گفت ... جی سینکه که قیمتشو خیلی بالا می بره.

از یه طرف اگه 144 هرتز رو کنار بزاریم، با 1200 دلار میشه Samsung S27A970 رو تهیه کرد که قولیه. وگرنه سری PA و PQ ایسوس فقط برای طراحی و اشتغال زایی تولید میشن و به درد خونه نمیخورن.

از طرف دیگه تغذیه 1080×1920 با رفرش 144 هرتز هم کاریه که هر گرافیکی توانشو نداره + برای 1440×2560 شما به گرافیک های با مموری بیش از 4گیگ نیاز داری حتی اگه از عناوین نسل حاظر هم که بگذیریم در آینده این رزولیشن مموری بافر بالاتریو طلب میکنه چیزی مثل 980Ti. پس یا سیستم رو نسبت به مانیتور باید انتخاب کرد یا مانیتور رو نسبت به سیستم انتخاب کرد. مهم اینه که اول کدوم تهیه میشه و اول کدوم در اولویته + مبحث بودجه که تایین کننده نهایی هست.

بنده میگم اگه کار شما گیمه و با سایز 24 میتونی کنار بیای VG248 و اگه سایز 27 میخوای BenQ XL27???Z تهیه کنید. اگه هم واقعا طالب 3D هستین مابقی بودجرو بعد از تهیه این دو مانیتور به KIT 3D اختصاص بدین. البته اگه 3D از نزدیک دیدن و درک 3Dـتون از عمقش بالاس. سرو تهشم با زیر سه تومان هم میاد.

موفق باشید. @};- 

لینک به دیدگاه

مدلایی رو که خودم دیدم معقول ترین و خوش قیمت ترین VG248 بود ما بقی مدل ها بیخودی گرونن

دنبال مانیتور با پنل ips میگشتم که نیست

حتی حاضرم مشخصات گیمینگ رو کنار بزارم و مانیتوری بخرم که پنلش ips و رزولوشن 1440×2560 داشته باشه ولی انگار چنین چیزی نیست

من هنوز گرافیک نخریدم ولی قصد خرید دو تا 970 رو دارم متاسفانه رزولوشن 4k نیاز بالایی به قدرت گرافیک داره وگرنه یه مانیتور 4k بر میداشتم اگه مانیتور 4k بخرم بعید میدونم با دو تا 970 بشه با تنظیمات بالا بازی کرد نظر دوستان چیه؟

لینک به دیدگاه

از دوستان کسی نظری,پیشنهادی نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده با 290 روی 1440×2560 تست گرفتم به ترتیب 4 گیگ مموری رو پُر کردن (گاز زدن). تازه همه آپشنا هم مکس نبود. ولی بالا بود.

Call of Duty 11 - Advanced Warfare

Far Cry 4

Assassin's Creed 5 - Unity

Metro - Last Light (Redux)o

Ryse - Son of Rome

Middle Earth - Shadow of Mordor

جو نگیرتون که که الان با SLI یه کارت های اند 4K به زانو در میاد. از این خبرا نیست.

اصنم همچین چیزی شد عناوین آینده که قاعدتا حجم بیشتر از VRAM رو میخوان، رو چی کار میکنید؟ دوتا 3.5GB - 970 رو رد میکنید کارت جدید میبندید؟

به پیام خصوصی به یکی از کاربران توضیح دادم دو حالته:

یا کیس کامل مانیتور رو تایین میکنه.

یا مانیتور کیس کامل رو تایین میکنه.

درگیر IPS vs TN هم نباشید.

لینک به دیدگاه

من هدفم بیشتر خرید مانیتور با رزولوشن بالا بود ولی انگار نمیشه

به نظر شما یه مانیتور فول اچ دی بخرم میشه با dsr کیفیت بالاتر رو تجربه کرد

Dsr چقدر رو فریم دهی تاثیر میزاره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما هر مانیتوری رو بگیرید رزولیشن رو روی MAX بزارید یعنی ته کیفیتین. حتی یه مانیتور 4K اگه توش بازی با تنظیمات 1080×1920 اجرا بشه، جای همچین کانفیگی تو سطل آشغاله.

شما همون VG248 رو بگیر و با یه کارت خوب فریم های بالای 100 رو تجربه کن ، زندگی کن.

DSR شاید 50درصد فریم رو کاهش بده ولی من میگم ته تهش یه آنتی آلازینگ کاراییش بسیار بیشتر از این تکنولوژی هست. وگرنه به همراه DSR نمیومدن MLAA معرفی کنن.

لینک به دیدگاه

ممنون عزیز از راهنمایی

با توجه به راهنمایی های دوستان گزینه vg248 بهترین گزینه نسبت به پولی که پرداخت میشه میریم واسه خرید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...