رفتن به مطلب

تفاوت سری VX و VS مانیتور ایسوس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

راستیتش من میخوام مانیتور بخرم  و با توجه به نظرات دوستان به این نتیجه رسیدم که برند ایسوس بهتر از دیگر برندها ست 

الان هم بین  مدل های Asus VS239H-J و Asus LED-VX239H موندم 

در مقایسه تفاوت در داشتن  اسپیکر و شکل ظاهری بود !

میخواستم ببپرسم آیا در نوع پنل و کیفیت تصویر  هم  سری VS  و VX  تفاوت دارند؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

تو امکانات و ویژگیها با هم فرق دارند که به فرض مثال میتونید به تصویر زیر بنگرید و بعد 

میتونید با سرچ ( asus monitor series ) تو گوگل مطالب بیشتری مطالعه کنید 

monitor_chart_S.gif

اینم فرق کلی پنلها :

Super TFT (IPS) - 1996 Wide viewing angle 100/100 Base level Most panels also support true 8-bit per channel color. These improvements came at the cost of a slower response time, initially about 50 ms. IPS panels were also extremely expensive.
Super-IPS (S-IPS) - 1998 has all the benefits of IPS technology with the addition of improved pixel refresh timing.
Advanced Super-IPS (AS-IPS) - 2002 Improves substantially on the contrast ratio of traditional S-IPS panels to the point where they are second only to some S-PVAs.
IPS-Provectus (IPS-Pro) - 2004 The latest panel from IPS Alpha Technology with a wider color gamut and contrast ratio matching PVA and ASV displays without off-angle glowing.
IPS alpha (IPS-Pro) - 2008 High contrast ratio Next generation of IPS-Pro
IPS alpha next gen (IPS-Pro) - 2010 High contrast ratio Technology transfer from Hitachi to Panasonic

These below were all developed by LG
Horizontal IPS (H-IPS) - 2007 Improves contrast ratio by twisting electrode plane layout. Also introduces an optional Advanced True White polarizing film from NEC, to make white look more natural. This is used in professional/photography LCDs.
Enhanced IPS (E-IPS) - 2009 Wider aperture for light transmission, enabling the use of lower-power, cheaper backlights. Improves diagonal viewing angle and further reduce response time to 5ms.
Professional IPS (P-IPS) - 2010 Offer 1.07 billion colours. More possible orientations per sub-pixel (1024 as opposed to 256) and produces a better true colour depth.
Advanced High Performance IPS (AH-IPS) - 2011 Improved colour accuracy, increased resolution and PPI, and greater light transmission for lower power consumption

ویرایش شده توسط ᗩ☂ᗩ_ᔕᕮ7ᕮᘉ
لینک به دیدگاه

از نظر کیفیت تصویر و ساخت فرقی ندارند. بدنه و پورتها‌شون متفاوته.

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخگویی

پس به نظر شما فرقی بین  مدل  Asus LED-VX239H و  Asus VS239H-J  در پنل و کیفیت تصویر وجود نداره  و اون اختلاف قیمت تقریبی 100 هزار تومن صرفا" واسه ظاهر و داشتن اسپیکر است ؟

پی نوشت : البته توی یک سایتی پنل VX239H  رو زده AH- IPS  و پنل VS239H-J رو زده IPS  

و همچنین زمان تاخیر رو هم برای VX239H   زده 5 میلی ثانیه و برای VS239H زده 14 میلی ثانیه 

ویرایش شده توسط caspian
لینک به دیدگاه

از نظر دیزاین و طراحی متفاوت هستن تو کیفیت تصویر فکر نکنم فرقی داشته باشن ولی تو زمان پاسخگویی متفاوتن vx خیلی پایین تره گزینه بهتری هست به نظر خود من طراحی زیبا تری داره

لینک به دیدگاه

Mx ah-ips و vx ah-ips بهتر از بقیه هستند و خیلی به هم نزدیک اند.

vs هم 5 میلی ثانیه تاخیر داره. و بدنه ش و پورتهاش متفاوت هست. یک برتری جزیی در اشباع رنگ و گاما داره نسبت به اون دوتا که برای کارهای خانگی و بازی اهمیت نداره.http://www.asus.com/nz/Monitors_Projectors/VS239HJ/specifications/

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

ممنون دوست من بابت توضیحات 

با این اوصاف پیشنهاد شما کدوم  سری است VS یا VX ؟

البته موارد استفاده من صرفا" واسه وبگرد و دیدن فیلم  است  

با تشکر

لینک به دیدگاه

Vx طراحی بهتر و ظاهر متشخصی داره. اگر حوصله و دقت داشته باشی کالیبره ش کنی برای کارهای حرفه ای هم قابل استفاده است.

لینک به دیدگاه

من vx 239 دارم راضیم ازش...

آقای بهمنیان کالیبره چطور میشه کرد؟

دارم یک راهنمای مختصر برای این‌کار تهیه می‌کنم. بعدا این لینک رو نگاه کن.

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=42000

لینک به دیدگاه

من vx 239 دارم راضیم ازش...

آقای بهمنیان کالیبره چطور میشه کرد؟

فقط نمیدونم  چرا پورت DVI  نداره این مدل !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...