رفتن به مطلب

مشاوره خرید سیستم گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

آخر سر هم نگفتید چجوری فهمیید DeepCool درجه 3 محسوب می شه!بنده H100i بستم قبلا و Neptune 280 هم از نزدیک دیدم تفاوت کیفیتی هیچه.از Review ها می شه دید که کولر های همسایز همشون تفاوت 0-2 درحه دارن که اونم بیشتر مربوط به فن و سرعت فن هستش تا خود رادیاتور،پمپ و غیره..تازه این کولر با یه کولر 280mml از برند CM فقط 2 درجه تفاوت دما داره. تعصب برندی که شما دارید رو من نمی تونم باهاش بحث بکنم( از این بحثایی که بین Zotac وGigabyte یا Asrock و Asus هم میشه)...عدد ها ملاکن برای من تا اسم و رسم.1 تا 3 درحه اختلاف توی techpowerup و توی Guru3d هم که NH15 و 14 به ترتیب 4 و 5 درجه ضعیف تر عمل کردن.هر کولری مشکلات خودش رو داره Noctua هم کولرهاشو از طلا و الماس نمی سازه مثل بقیه آلمینیوم،مس و نیکل هستش مراقب هم نباشید به راحتی Fin هاش کج می شه و به عنوان ضربه ی فیزیکی از گارانتی خارجش می کنن(گارانتی توی ایران چیز چندان معنی داری نیست دل بهش خوش نکنید) و بنده Air cooler رو به ایشون پیشنهاد نمی دم چون وقتی 470 تومن پول برای کیسی می دن که جای رادیاتور داره احتیاجی ندارن که یه Air Cooler بگیرن.اونم کولری که گرون تره و تفاوت خواصی با راه حل ارزان تر نداره.اون مطلبی که در مورد خمیر گفتید رو من درک نکردم...اگه تفاوتشون 80 هزار تومن بود که اصلا خرید NH-15 عاقلانه نبود!!...80 تومن به خاطر 2 درجه؟من با 40 تومن گرونترش مخالفم شما می گی 80 تومن گرون تر حساب کنم؟فکر کنم می خواستید بگید 40 تومن کم کنم ازش به خاطر خمیرش نه اینکه اضافه بکنم!!! که بازم قابل قبول نیست چون در واقعیت بازم 370 پول میدن نه 330 و Maelstrom هم فکر کنم روش خمیر Z9 داره که اونم 40 تومنه(ننوشته اما من نگاه که کردم و با Z9 که قبلا برای کسی زده بودم یه حالت و یه رنگ بود)...به قول شما با خمیر 40 هزار تومنی مجانی و 12 تا هیت پایپ و جنس فوقآلعاده و گرون تر و 5 سال گارنتی و و و و و و..... تحش 2 درجه خنک تر می کنه و 40 تومن هم گرونتره.تصمیم با شروع کننده ی تاپیک هستش...مطلب آخر هم اینکه "مشکلات واتر کولر های AIO" رو می شه نامببرید و از تحربتون بگید؟

چرا دقیق نمیخونید پست رو؟

سطر اول پست قبلی نوشتم گفتم مارک هایی مثل Coolermaster ، Noctua و Corsair درجه یک هست ، مارک هایی مثل Termal right و Enermax درجه 2 و Deep cool در درجه سوم! بازم میگم بحثم سر کیفیت ساختشون هست.

نه اتفاقا اصلا روی برند تعصب ندارم بعضی از کولر های Deepcool واقعا خوب هستند ، مثلا همین Lucifer یکی از دوستان همین انجمن از این کولر همراه با همین کیس x8 و 4790k خریداری کرده بودند جالبه بدونید که در تست Prime95 دما در نهایت به 62 میرسید!!! اگر اشتباه نکنم 4790 از 4690 گرم تر هست پس چرا یک واتر کولر باید برابر با یک ایر کولری که نصف قیمتش هست باشه؟!!!

ببینید Noctua NH-U14S قیمت معادل 290 تومن داره گفتم اگر خمیرش رو حساب نکنید میشه 250 تومن که اختلاف قیمتی معادل 80 تومن با کولر شما داره!

DeepCool GAMER STORM Maelstrom 240 مگه خمیر داره داخلش!!!! ( منظورم سرنگ هست!)

بر فرض داشته باشه! Z9 قیمتش 25 تومن هست اگر موجود باشه! اونم تازه خمیر سیلیکن خیلی تاپی نیست!(با وجود CFIII ، NT-H1 و ...)

فقط جنس هیتسینک نیست دوست گلم ، جنس فنش هم مهم هست!( NF-A15 ) ، در واتر کولر ها هم پمپ هم فن و هم مایع کولانت و جنس شلنگ و بلاک و ... تاثیر داره!

یکی از بزرگترین مشکلاتشون پایین اومدن کارایی بعداز مدتی استفاده به واسطه close loop بودنشون هست ، خود شرکت سازنده معمولا اشاره میکنه که چند سال با همون کیفیت اولیه میشه استفاده کرد.

مشکلات بعد از نصب مثل ترک برداشتن شیلنگ و نشت کولانت که اگر سیستم روشن باشه...

کاملا درست میفرمایید انتخاب به عهده استارتر عزیز باشه بهتره.

لینک به دیدگاه

دوستان انواع قطعاتو بهتون معرفی کردن ولی به نظر من با این بودجه ایکه دوست دارید هزینه کنید به هیچ عنوان لذت یه سیستم بر پایه چیپ x99   از دست نده

لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما

برای خرید کارت گرافیک سردرگم شدم مخصوصا اینکه دنبال بهترین هستم نه گرون ترین...

خواهشا بین این سه مدل تخصصی راهنمایی کنید...

Zotac GTX 980 AMP! Edition 4GB GDDR5

Asus STRIX-GTX980-DC2OC-4GD5  

GIGABYTE G1 Gaming Series GV-N980G1 GAMING-4GD GeForce GTX 980 4GB

لینک به دیدگاه

من باشم اولیو برمیدارم

به خاطر چن  فریم 500 تومن اصلا منطقی نیس قیمت زوتاک ایده آله به نسبت

ولی بازم چون گفتی میخوای بهترینو انتخاب کنی با پولی که میدی بابتش پس 2دوتا 970 بردار که قبلا هم خدمتت عارض شدیم

بعدشم شما با این همه پولی که میخوای بدی و کاربردت بازم 1150 میخوای بگیری!

باز خودانی

موفق باشی @};-

ویرایش شده توسط ☼PC Gamer☼
لینک به دیدگاه

سلام

ببخشید فکر کنم پستم اسپمه

ولی این اقای HamidKiani من نیستم من قرار شد یدهمه 970 بگیرم و در آینده اگر نیاز شد با یه 970 دیگه اس ال آی کنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...