رفتن به مطلب

بوی شبیه بوی سوختگی

best2best
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان یک سوال داشتم

من هر موقع بعد از یک روز کامپیوتر رو روشن می کنم 1 دقیقه اول یک بوی سوختگی از کیس بیرون می زنه این بعد دیگه بویی نمی یاد سیستم هم در سخترین شرایط تست شده و مشکلی نداره !!!

بعد فکر کنم این مشکل از وقتی پیش امد که یک روز یک نوسان برق تو سیستم شد و سیستم روشن خاموش شد !!!

ویرایش شده توسط best2best
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود،احتمالا مشکل ازپاور باشه،حتما پاور رو یه بار چک کنید تا مشکلی نداشته باشه.احتمال اینکه از محافظ برق هم باشه وجودداره.

لینک به دیدگاه

درود،احتمالا مشکل ازپاور باشه،حتما پاور رو یه بار چک کنید تا مشکلی نداشته باشه.احتمال اینکه از محافظ برق هم باشه وجودداره.

از پاور فکر نکنم باشه چون اگه از پاور بود فکر کنم تو فول لود خودش رو نشون می داد

بعد بو از داخل کیس به بیرون می زنه با شروع به کار کردن فنها

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از پاور فکر نکنم باشه چون اگه از پاور بود فکر کنم تو فول لود خودش رو نشون می داد

بعد بو از داخل کیس به بیرون می زنه با شروع به کار کردن فنها

قبلا خود بنده سیستم کلنگی داشتم همیشه از طرفای کیس بو می اومد ودرست مثل مورد شما رفع میشد.اخر سر فهمیدم محافظ نیم سوز شده.ایراد از پاور نبوده. :D

لینک به دیدگاه

قبلا خود بنده سیستم کلنگی داشتم همیشه از طرفای کیس بو می اومد ودرست مثل مورد شما رفع میشد.اخر سر فهمیدم محافظ نیم سوز شده.ایراد از پاور نبوده. :D

محافظ هم چک شد اما مشکلی نداشت بعد یک چیز دیگه این بو فقط موقعی می یاد که کامپیوتر 1 یا چند روز خاموش بوده باشه و تو یک روز یک بار نمی یاد :D :D  عجایب 8 گانه !!!

لینک به دیدگاه

شما از پاور مطمئن شو. من پاور داشتم سيم چيچ هاش به هم چسبيده بودن و يه صداى جلز بلز هم ميومد.

لینک به دیدگاه

شما از پاور مطمئن شو. من پاور داشتم سيم چيچ هاش به هم چسبيده بودن و يه صداى جلز بلز هم ميومد.

اره یک صدای جلز بلز هم گاهی می یاد از کامپیوتر اما شاید مال هاردم باشه چون از این قدیمی ها هستش شاید هم از پاور باشه !!! این صدا هم همیشه نمی یادش گاهی می یاد بعد قطع می شه !!!!

از قبلتر هم اینجوری هم صدا می داد اما این بو تازهگی ها می یاد

لینک به دیدگاه

ادکلن بزن تو کیس . از این به بعد هر روز بوی خوب میاد ازش.

ویرایش شده توسط warcraft2010
لینک به دیدگاه

سیستم رو گردگیری کنید

شاید گرد و غبار روی هیتسینک ها داره میسوزه و بوی اونه :D

یا شاید سوسکی چیزی یه جا گیر کرده و داره میسوزه :laughing:

لینک به دیدگاه

درود

احتمال داره از سیم پاور باشه

وقتی این بو میاد ببینید که کابل پاور خیلی داغ نشده باشه

معمولا این بو از پاور هست،

پاورتون چه مدلی هست؟

چون بعضی از پاورها هوای داخلشون به سمت داخل کیس میره و همین بو بوی پاور هست که بعد از خارج شدن از پاور به داخل کیس توسط فن ها میاد بیرون

این مورد که پاور بوی سوختگی بده زیاد دیدم

ویرایش شده توسط #MESSI#
لینک به دیدگاه

بنده یک بار این مورد رو تجربه کردم

اما فقط یکبار و مورد از یکی فن ها بود که مقداری سیمش از جا اومده بود بیرون و فوق العاده بوی بدی کرده بود

شما تمامیه فن های کیستون رو بررسی کنید ببینید سیم هایی که بهشون برق میرسونه مشکلی نداشته باشه،شاید هم مشکلتون از همینی که میگم باشه

لینک به دیدگاه

سیستم رو گردگیری کنید

سوکسو خوب اومدی :laughing:

لینک به دیدگاه

ادکلن بزن تو کیس . از این به بعد هر روز بوی خوب میاد ازش.

چشم حتماً =)) =))

سیستم رو گردگیری کنید

سیستم بد بخت که تازگی ها گردگیری شده حالا شاید سوسک واقعاً رفته باشه توش :D :D

درود

احتمال داره از سیم پاور باشه

وقتی این بو میاد ببینید که کابل پاور خیلی داغ نشده باشه

معمولا این بو از پاور هست،

پاورتون چه مدلی هست؟

چون بعضی از پاورها هوای داخلشون به سمت داخل کیس میره و همین بو بوی پاور هست که بعد از خارج شدن از پاور به داخل کیس توسط فن ها میاد بیرون

این مورد که پاور بوی سوختگی بده زیاد دیدم

پاور من مدلش Tr2-470pp هستش به کابل پاورشم نمیشه دست زد :D  چون یکم شل هستش کابلش و برق رو تو سیستم قطغ و وصل می کنه

لینک به دیدگاه

بنده یک بار این مورد رو تجربه کردم

اما فقط یکبار و مورد از یکی فن ها بود که مقداری سیمش از جا اومده بود بیرون و فوق العاده بوی بدی کرده بود

شما تمامیه فن های کیستون رو بررسی کنید ببینید سیم هایی که بهشون برق میرسونه مشکلی نداشته باشه،شاید هم مشکلتون از همینی که میگم باشه

چشم حتماً بررسی می کنم

لینک به دیدگاه

پاور من مدلش Tr2-470pp هستش به کابل پاورشم نمیشه دست زد :D  چون یکم شل هستش کابلش و برق رو تو سیستم قطغ و وصل می کنه

سلام دوست عزیز،

وقتی سیمی برق رو قطع و وصل میکنه یعنی به طور درست اتصال برق رو برقرار نمیکنه، ممکنه از سیمتون باشه، لطفا سیم و سوکت ورودی برق پاور رو بررسی کنید و ببینید اثری از اتصالی جزئی روی فیش های ورودی برق پاور نباشه...

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز،

وقتی سیمی برق رو قطع و وصل میکنه یعنی به طور درست اتصال برق رو برقرار نمیکنه، ممکنه از سیمتون باشه، لطفا سیم و سوکت ورودی برق پاور رو بررسی کنید و ببینید اثری از اتصالی جزئی روی فیش های ورودی برق پاور نباشه...

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز،

نه دیگه اونقدری هم شل نیست که خودش قطع وصل کنه وقتی سیم تکون بخوره قطع و وصل می شه

لینک به دیدگاه

مشکل به احتمال زیاد از خازن پاور هستش به احتمال90% یه خازن باد کرده البته این تجربه من در تعمیر پاور هستش

لینک به دیدگاه

مشکل به احتمال زیاد از خازن پاور هستش به احتمال90% یه خازن باد کرده البته این تجربه من در تعمیر پاور هستش

پس یعنی پاور داره تعطیل می شه ؟ طوری نیست که بزارم به پایان عمر خودش برسه که ؟ صدمه ای که به دیگر قطعات نمی رسونه ؟ یا هر چه زودتر باید عوض شه ؟

اون بوی سوختگی نیست بوی تازگی قطعاته :D

بدبختی قطعه تازه ای ندارم :D

لینک به دیدگاه

پس یعنی پاور داره تعطیل می شه ؟ طوری نیست که بزارم به پایان عمر خودش برسه که ؟ صدمه ای که به دیگر قطعات نمی رسونه ؟ یا هر چه زودتر باید عوض شه ؟

بدبختی قطعه تازه ای ندارم :D

خب پاور از کیس بکش بیرون بعد روشنش کن ببین اگه بوداره که خازنش هست پاور باز کن وببین کدوم خازن باد کرده و با یه خازن جدید عوضش کن فقط  منفی مثبت رعایت کن تا نترکه به همین سادگی

لینک به دیدگاه

خب پاور از کیس بکش بیرون بعد روشنش کن ببین اگه بوداره که خازنش هست پاور باز کن وببین کدوم خازن باد کرده و با یه خازن جدید عوضش کن فقط  منفی مثبت رعایت کن تا نترکه به همین سادگی

بعد داداش یک سوال اگه این مورد که شما گفتید باشه باید همیشه بو بده ؟ من فقط 15 ثانیه اول که کامپیوتر رو روشن می کنم بو می یاد بعد فقط در روز یک بار این بو می یاد یعنی وقتی که قطعات کامل سرد شده باشن !!!

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره

دوستان یک سوال عجیب می دونم نیست اما 1% احتمال می دم باشه :D :D بپرسم که 100% مطمئن شم نیست :-?

احتمال داره این بو از این باشه که من همیشه گرافیکم رو underclock ی کنم به وسیله GPU tweak قبلاً که underclock نمی کردم بویی نمی داد :)

بعد یک سوال بی ربط به موضوع این underclock که همیشه من بعد ورود به ویندوز می کنم مشکلی که پیش نمی یاره ؟

لینک به دیدگاه

• 6 سال بعد...

سلام عزیزان.  

یک سوال داشتم...  وقتی که کامپیوتر رو روشن میکنم از مانیتور یک بوی داغی بدی میاد...  سیم هارو چک کردم مشکلی نداشت.  

بی زحمت راهنمایی کنید و لطفا ساده صحبت کنید چون هنو مبتدی هستم.  ممنون

لینک به دیدگاه

۷ ساعت قبل، یونی گفته است:

سلام عزیزان.  

یک سوال داشتم...  وقتی که کامپیوتر رو روشن میکنم از مانیتور یک بوی داغی بدی میاد...  سیم هارو چک کردم مشکلی نداشت.  

بی زحمت راهنمایی کنید و لطفا ساده صحبت کنید چون هنو مبتدی هستم.  ممنون

سلام دوست عزیز. این تاپیک ماله 6 ساله قبل هستش.... مانیتوز هم محل اتصال سیم برقتون رو هم به پریز برق هم به ورودی پشت خود مانیتور چک کنید ببینید مشکل از سیم نباشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...