رفتن به مطلب

سوختن سیم های متصل به هارد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

بنده 2عدد هارد دارم یکی 160 ویکی 320.

و باور بنده یک عدد برق ساتا داره.برق اصلی ساتا رو به هارد 320 وصل میکنم چون اطلاعاته مهمم توی اینه و به هارد 160با تبدیل برق IDE به SATA روشنش میکنم...

یک 2/3 ماهی که خیلی خوب کار میکرد تا اینکه...یک روز دود و بوی سوختگی از سیستم مبارک بنده اومد بیرون و دیدم که ببببببله سیم تبدیل برق IDE به SATA م سوخته و کمی آب شده:| ولی یک تبدیله دیگه هم داشتم که به DVD رامم وصل کرده بودم اون سالم بود...:|

باز کرمم نخوابید و تبدیلی که به دی وی دی رام وصل کرده بودم به هارد 160وصل کردم دیدم دوباره بوش اومد سریع کیسو خاموش کردم و تبدیله کمی آب شده بود...

الان دارم فقط با هارد 320 کار میکنم...و کمبود جای شدیدی دارم :(

دوستان لطفا کمک کنید تا من بتونم GTA V رونصب کنم:|

مدل هارد MAXTOR 160GB

لینک به دیدگاه

سلام

فکر کنم کابل برق ساتا تو بازار باشه. يه سرش ميخوره به سوکت 4 پين پاور و اون سرش برق ساتا

لینک به دیدگاه

سلام

فکر کنم کابل برق ساتا تو بازار باشه. يه سرش ميخوره به سوکت 4 پين پاور و اون سرش برق ساتا

دادا منم دقیقا دارم از همینا استفاده میکنم...

ویرایش شده توسط MS7
لینک به دیدگاه

ide به ساتا رو نميگما. خودش کلا ساتا هست. خوب مشکلت چيه؟ اگه از اين کابل اصتفاده کني که مشکلي نبايد پيش بياد

اينو ببين

http://www.racunari.net/slike_big/big_sata_power_cable.jpg

پاورت سوکت 4 پين نداره مگه

لینک به دیدگاه

من از همین کابلا استفاده کردم که آب شد...

پاورمم سوکت چهار پین داره...

ویرایش شده توسط MS7
لینک به دیدگاه

دوست عزیز، این تبدیل های برق با آمپر کمی که هارد دیسک میکشن نباید چیزیشون بشه، (0.62 آمپر)

شاید مشکلی توی برد هاردتون باشه... پیشنهاد میکنم برد هارد رو کاملا بررسی کنید...

لینک به دیدگاه

به نظرمنم ممكنه برد هاردتون مشكل داشته باشه و جريان ميكشه نبايد اينجوري بشه بصورت معمول

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

بنده 2عدد هارد دارم یکی 160 ویکی 320.

و باور بنده یک عدد برق ساتا داره.برق اصلی ساتا رو به هارد 320 وصل میکنم چون اطلاعاته مهمم توی اینه و به هارد 160با تبدیل برق IDE به SATA روشنش میکنم...

یک 2/3 ماهی که خیلی خوب کار میکرد تا اینکه...یک روز دود و بوی سوختگی از سیستم مبارک بنده اومد بیرون و دیدم که ببببببله سیم تبدیل برق IDE به SATA م سوخته و کمی آب شده :| ولی یک تبدیله دیگه هم داشتم که به DVD رامم وصل کرده بودم اون سالم بود... :|

باز کرمم نخوابید و تبدیلی که به دی وی دی رام وصل کرده بودم به هارد 160وصل کردم دیدم دوباره بوش اومد سریع کیسو خاموش کردم و تبدیله کمی آب شده بود...

الان دارم فقط با هارد 320 کار میکنم...و کمبود جای شدیدی دارم :(

دوستان لطفا کمک کنید تا من بتونم GTA V رونصب کنم :|

مدل هارد MAXTOR 160GB

سلام دوست عزیز

شما همه چیزو گفتید الا مهمترین قطعه؟!

مدل پاورتون چیه؟

اگه یه ساتا داره احتمالا پاورهای غیر استاندارد هست یا خیلی قدیمی که خطرات زیادی برای سیستم داره(مخصوصا هارد)

پس بهتر بجا خرید کابل تبدیل به فکر خرید یه پاور استاندار از برندهای معتبر باشید

که اگر پاورتون قات زد میزنه هاردتو داغون میکنه و همه اطلاعاتت دود میشه

لینک به دیدگاه

سلام گرامی.

بنده هم یک دفعه به همچین مشکلی خوردم.

تبدیل هارد رو زدم به هارد 2 ترابایت وسترن گرین اکبند که دوتا از سیم های قرمز تبدیل سوخت.

بعضی از این تبدیل ها سیم های داخلشون بسیار باریکه و حتی همون جریان 0.6 امپر رو هم نمیتونن رد کنن.(بقولی فقط رو سیمه روکشه داخلش چیزی نیست :D )

گام اول تعویض پاور چون کلا پاورهای متفرقه بعد از مدتی بدلیل استفاده از قطعات بی کیفیت جریان 3.3 و 5 و 12 ولتشون دارای نوسان میشه و در دراز مدت باعث صدمه زدن به قطعات میشه.

اگرهم بودجه تعویض ندارید از تبدیل جنس خوب استفاده کنید. @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...