رفتن به مطلب

انتخاب مادربردهای زیر برای 3d max

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

میخواستم بدونم از بین این برد های زیر کدومشون مناسب برای کارهای 3d هستن و اینکه ماربرد رو میخوام چند سال برام خوب کار کنه و کم نیاره

GIGABYTE Z97X-UD5H-BK LGA1150 Z97

GIGABYTE Z97X-Gaming 7 LGA1150 Z97

GIGABYTE Z97X-SOC Force LGA1150 Z97 

GIGABYTE Z97X-UD7 TH LGA1150 Z97 

لینک به دیدگاه

همشون خوبن و واسه 3 max پردازنده و گرافيک اهميت بيشتري دارن و مين به اندازه اونا دخيل نيست. اگه نظر منو ميخوايد SOC Force بردار هم خوشگله و هم تعريفشو زياد شنيدم.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اگه واسه کار رندرینگ میخوای توصیه میکنم سمت سوکت 1150 نرو

یه مقدار بیشتر هزینه کن و برو سوکت 3-2011 بگیر هم قدرت بیشتری میتونی بگیری هم آینده نگری بیشتری داره و دست برای انتخاب پردازنده هم آلان و هم آیده برای ارتقای سیستم بازه و نیازی نیست که کل سیستم رو عوض کنی و فقط با تعویض CPU به راحتی میتونی به بهترین نحوه سیستمت رو ارتقا بدی

اگه بخوای سیستم رو بر اساس 3-2011 ببندی باید مادربرد رو از خانواده X99 انتخاب کنی و سی پی یو های (5820k-5930k-5960k یا از خانواده های سری زنون سری 3) استفاده کنی و  رم های  DDR4

یه نکته مهم اونم اینکه در سوکت 1150 میتونی از 32 گیگابایت رم استفاده کنی اما در سوکت 3-2011 میتونی از 64 گیگابایت رم استفاده کنی که یه نکته بسیار مهمه

ما بقیه قطعات مانند HDD--SSD--Case--VGA--(پاور)Psu مشکلی نداره و در هر 2 سوکت 1150 و 3-2011 قابل استفاده است

تو سوکت 1150 قدرتمندترین پردازنده اش i7-4790k هست که سرعت پردازنده 4.گیگاهرتز هست و 4 هسته واقعی و 4 هسته مجازی(ترید) داره و 8 مگابایت کش L3 ... تو این سوکت باید از رمهای DDR3 استفاده بشه ( به زبون عامیانه بگم موقه رندر گرفتن تعداد خونه هایی که تصویر رو پردازش میکنه تو این سی پی یو 8 خونه هست)

اما کوچکترین پردازنده 3-2011 ... i7-5820k هست که سرعت پردازنده 3.8 گیگاهرتز هست و 6 هسته واقعی و 6 هسته مجازی(ترید) داره و 15 مگابایت کش L3 ... تو این سوکت باید از رمهای DDR4 استفاده بشه ( به زبون عامیانه بگم موقع رندر گرفتن تعداد خونه هایی که تصویر رو پردازش میکنه تو این سی پی یو 12 خونه هست)

اگه سیستم رو بر اساس سوکت 3-2011 ببندی تقریبا باید حداقل 1 تا 1.200 بیشتر از سیستم سوکت 1150 پول بدی

کمترین هزینه برای سیستم 3-2011 بدون مانیتور 6 میلیون میشه

قیمت هارو هم میتونی بری تو سایت مشاهده کنی

بازم سوالی بود در خدمتم

ویرایش شده توسط Mahdi-Lion
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اگه واسه کار رندرینگ میخوای توصیه میکنم سمت سوکت 1150 نرو

یه مقدار بیشتر هزینه کن و برو سوکت 3-2011 بگیر هم قدرت بیشتری میتونی بگیری هم آینده نگری بیشتری داره و دسست برای انتخاب پردازنده بازه

اگه بخوای سیستم رو بر اساس 3-2011 ببندی باید مادربرد رو از خانواده X99 انتخاب کنی و سی پی یو های (5820k-5930k-5960k یا از خانواده های سری زنون سری 3) استفاده کنی و  رم های DDR4

ما بقیه قطعات مانند HDD--SSD--Case--VGA--(پاور)Psu مشکلی نداره و در هر 2 سوکت 1150 و 3-2011 قابل استفاده است

تو سوکت 1150 قدرتمندترین پردازنده اش i7-4790k هست که سرعت پردازنده 4.گیگاهرتز هست و 4 هسته واقعی و 4 هسته مجازی(ترید) داره و 8 مگابایت کش L3 ... تو این سوکت باید از رمهای DDR3 استفاده بشه ( به زبون عامیانه بگم موقه رندر گرفتن تعداد خونه هایی که تصویر رو پردازش میکنه تو این سی پی یو 8 خونه هست)

اما کوچکترین پردازنده 3-2011 ... i7-5820k هست که سرعت پردازنده 3.8 گیگاهرتز هست و 6 هسته واقعی و 6 هسته مجازی(ترید) داره و 15 مگابایت کش L3 ... تو این سوکت باید از رمهای DDR4 استفاده بشه ( به زبون عامیانه بگم موقع رندر گرفتن تعداد خونه هایی که تصویر رو پردازش میکنه تو این سی پی یو 12 خونه هست)

اگه سیستم رو بر اساس سوکت 3-2011 ببندی تقریبا باید حداقل 1 تا 1.200 بیشتر از سیستم سوکت 1150 پول بدی

کمترین هزینه برای سیستم 3-2011 بدون مانیتور 6 میلیون میشه

قیمت هارو هم میتونی بری تو سایت مشاهده کنی

بازم سوالی بود در خدمتم

و این 1 میلیون و دویست هزارتومن حداقل به ازای چه چیزی هست؟

یعنی اگر1میلیون و دیویست هزارتومن بیشتر پول بدیم چند دقیقه کارمون زودتر انجام میشه؟

استارتر تاپیک دقت کنند که آیا ارزش دارد یا خیر.

در ضمن نسل بعدی پردازنده های اینتل برای همین سوکت1150 رلیز میشه پس خیلی هم دستشون بسته نخواهد بود

درود @};-

لینک به دیدگاه

سلام.

اصولا برای 3dmax مادربورد رو زیاد حساس نمیکنند.

مثلا داشتن یک quardo vga مهم است یا مثلا cpu xeon تازه اگه 3dmx کار باشی اگه نه که زیاد فرقی نداره هر چیز رایجی بگیری کافی.

راستی ssd هم مهمه.

ویرایش شده توسط bzargar
لینک به دیدگاه

و این 1 میلیون و دویست هزارتومن حداقل به ازای چه چیزی هست؟

یعنی اگر1میلیون و دیویست هزارتومن بیشتر پول بدیم چند دقیقه کارمون زودتر انجام میشه؟

استارتر تاپیک دقت کنند که آیا ارزش دارد یا خیر.

در ضمن نسل بعدی پردازنده های اینتل برای همین سوکت1150 رلیز میشه پس خیلی هم دستشون بسته نخواهد بود

درود @};-

سلام دوس عزیز

من بالا کامل توضیح دادم

این 1.200 بیشتر به ازای تفاوت قیمت قطعات (سی پی یو - مادربرد - رم) هست

دوست عزیز نسل پردازنده بعدی اینتل Skylake هست که در پردازش اصلا به سوکت 3-2011 نمیرسه !!! سوکت 3-2011 برای پردازش های سنگین و کارهای رندرینگ و انیمیشن سازی هست

شما در مادربرد شرکت میکرو میتونی با استفاده از سی پی یو های زنون تا 512 گیگابایت رم داشته باشی . در مادربرد dual sockt asus فقط میتونی از سی پی یو های زنون استفاده کنی . به نظر شما این مقدار رم برای بازی استفاده میشه یا پردازش های فوق سنگین و انیمیشن سازی ؟ 

شما در رندرینگ به یک سی پی یو نیاز داری که (زمانی که موتور پردازش بر اساس سی پی یو باشه) :

1.سرعت پردازش بالا داشته باشه

2.تعداد هسته بالا داشته باشه

3.مقدار کش L3 بالا داشته باشه

قوی ترین سی پی یو 1150 و سری جدید سی پی یو اینتل ( به احتمال زیاد) سرعت 4 گیگاهرتز خواهد داشت - 4 هسته  واقعی و 4 هسته مجازی و نهایت 8 مگابایت کش L3

در مقابل

قویترین سی پی یو 3-2011 (intel xenon E5-2699 v3 ) اگه اشتباه نکنم سرعت 2.3 گیگاهرتز داره و 18 هسته واقعی و 36 هسته مجازی و 45 مگابایت کش L3

ضعیفترین سی پی یو 3-2011 --- سرعت 3.8 گیگاهرتز داره و 6 هسته واقعی و 12 هسته مجازی و 15 مگابایت کش L3( هر هسته واقعی به 2 هسته مجازی تقسیم میشه )

در مورد اینکه چقدر زودتر عمل پردازش یا رندرینگ انجام میشه باید بگم حداقل 30% زودتر انجام میشه !!! و این فقط بخاطر سی پی یو نیست ... رم های DDR4 هم این وسط هستند که بی تاثیر نیستند

نصف این 1.200 رو شما برای آینده نگری میدی

حالا شما بگو ارزش داره یا نه ؟

لطفا بدون داشتن اطلاعات در این زمینه استارتر رو گمراه نکنید

با تشکر @};- @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوس عزیز

من بالا کامل توضیح دادم

این 1.200 بیشتر به ازای تفاوت قیمت قطعات (سی پی یو - مادربرد - رم) هست

دوست عزیز نسل پردازنده بعدی اینتل Skylake هست که در پردازش اصلا به سوکت 3-2011 نمیرسه !!! سوکت 3-2011 برای پردازش های سنگین و کارهای رندرینگ و انیمیشن سازی هست

شما در مادربرد شرکت میکرو میتونی با استفاده از سی پی یو های زنون تا 512 گیگابایت رم داشته باشی . در مادربرد dual sockt asus فقط میتونی از سی پی یو های زنون استفاده کنی . به نظر شما این مقدار رم برای بازی استفاده میشه یا پردازش های فوق سنگین و انیمیشن سازی ؟ 

شما در رندرینگ به یک سی پی یو نیاز داری که (زمانی که موتور پردازش بر اساس سی پی یو باشه) :

1.سرعت پردازش بالا داشته باشه

2.تعداد هسته بالا داشته باشه

3.مقدار کش L3 بالا داشته باشه

قوی ترین سی پی یو 1150 و سری جدید سی پی یو اینتل ( به احتمال زیاد) سرعت 4 گیگاهرتز خواهد داشت - 4 هسته  واقعی و 4 هسته مجازی و نهایت 8 مگابایت کش L3

در مقابل

قویترین سی پی یو 3-2011 (intel xenon E5-2699 v3 ) اگه اشتباه نکنم سرعت 2.3 گیگاهرتز داره و 18 هسته واقعی و 36 هسته مجازی و 45 مگابایت کش L3

ضعیفترین سی پی یو 3-2011 --- سرعت 3.8 گیگاهرتز داره و 6 هسته واقعی و 12 هسته مجازی و 15 مگابایت کش L3( هر هسته واقعی به 2 هسته مجازی تقسیم میشه )

در مورد اینکه چقدر زودتر عمل پردازش یا رندرینگ انجام میشه باید بگم حداقل 30% زودتر انجام میشه !!! و این فقط بخاطر سی پی یو نیست ... رم های DDR4 هم این وسط هستند که بی تاثیر نیستند

نصف این 1.200 رو شما برای آینده نگری میدی

حالا شما بگو ارزش داره یا نه ؟

لطفا بدون داشتن اطلاعات در این زمینه استارتر رو گمراه نکنید

با تشکر @};- @};-

لطفا شکیبا باشید دوست من . بنده فقط یک سوال از شما پرسیدم !

در مورد مقایسه بنده نظری ندادم. فقط گفتم دستشون اونقدر ها هم که شما عرض میکنید بسته نیست..

صحبت درمورد رندر و طراحی فقط به سخت افزار نیست فرضا اگر از موتور رندر مبنی بر کارت استفاده میکنند پردازنده های زئون بیکار میمانند .

پس از روی تعصب و اطلاعات کاغذی بحث و تبادل نظر نکنیم.

اینکه چه سوکتی بهتر هست من و شما نمیتونیم بدون اطلاعات کامل چیزی رو تعیین کنیم بلکه خود استارتر باید بدونه که نرم افزار هاش مثل همون3ds max با چه موتور هایی رندر میگیره.

درمورد30 درصد بهتر هم باز خود استارتر باید تعیین کنه که حجم کارهاش چقدر هست یا اینکه کانفیگی که چند میلیون گرونتره ارزش خریدن داره براش یا نه شاید کارهایی در مقیاس کوچک انجام میدن.اونوقت چطور توجیح میشه کرد این30  درصد بهتر رو؟

پس سعی کنیم نظرخودمون رو به کسی تحمیل نکنیم و انتخاب نهایی رو بر عهده خودش بگذاریم.

با احترام @};-

ویرایش شده توسط Oblivion
لینک به دیدگاه

لطفا شکیبا باشید دوست من . بنده فقط یک سوال از شما پرسیدم !

در مورد مقایسه بنده نظری ندادم. فقط گفتم دستشون اونقدر ها هم که شما عرض میکنید بسته نیست..

صحبت درمورد رندر و طراحی فقط به سخت افزار نیست فرضا اگر از موتور رندر مبنی بر کارت استفاده میکنند پردازنده های زئون بیکار میمانند .

پس از روی تعصب و اطلاعات کاغذی بحث و تبادل نظر نکنیم.

اینکه چه سوکتی بهتر هست من و شما نمیتونیم بدون اطلاعات کامل چیزی رو تعیین کنیم بلکه خود استارتر باید بدونه که نرم افزار هاش مثل همون3ds max با چه موتور هایی رندر میگیره.

درمورد30 درصد بهتر هم باز خود استارتر باید تعیین کنه که حجم کارهاش چقدر هست یا اینکه کانفیگی که چند میلیون گرونتره ارزش خریدن داره براش یا نه شاید کارهایی در مقیاس کوچک انجام میدن.اونوقت چطور توجیح میشه کرد این30  درصد بهتر رو؟

پس سعی کنیم نظرخودمون رو به کسی تحمیل نکنیم و انتخاب نهایی رو بر عهده خودش بگذاریم.

با احترام @};-

ببخشید دوست عزیز . قصد بی احترامی نداشتم

عذز میخوام @};-

تو کشور ما تقریبا 90% موسسات آموزشی 3dmax و Vray رو بر اساس موتور پردازش Cpu آموزش میدن و بر اساس Gpu کمتره

دوست عزیز اطلاعاتی که دادم صرفا کاغذی نیست . باهاشون آشنایی کامل دارم

حرف شما درسته . استارتر شاید بخواد با i5 کار کنه . اما خوب باید توضیح کامل در این موارد داد تا بعدا مشکلی پیش نیاد

درسته خود استارتر باید تصمیم بگیره

چون یکی از دوستای خودم همین مشکل رو داشت ، با کسی که اطلاعات غلط بهش داد مشاوره کرد و الان داره چوبشو میخوره

من خودم تا پارسال اطلاعات کافی نداشتم . انقدر خودم مقاله خوندم و برای دوستان خودم Pc جمع کردم تا به این تجربه رسیدم

اگه کسی که میخواد سیستم انتخاب کنه از اول همه موارد رو در نظر بگیره و بدونه خیلی بهتره

با دید باز انتخاب میکنه

@};-

اصلاح فونت
لینک به دیدگاه

سلام

میخواستم بدونم از بین این برد های زیر کدومشون مناسب برای کارهای 3d هستن و اینکه ماربرد رو میخوام چند سال برام خوب کار کنه و کم نیاره

GIGABYTE Z97X-UD5H-BK LGA1150 Z97

GIGABYTE Z97X-Gaming 7 LGA1150 Z97

GIGABYTE Z97X-SOC Force LGA1150 Z97 

GIGABYTE Z97X-UD7 TH LGA1150 Z97 

درود

با توجه به ادعای شرکت سازنده مدل UD5H-BK  تست های دوام و استقامت خوبی رو پشت سر گذاشته و برای کارهای 3d و رندر از این لحاظ مناسب تره.

در نظر داشته باشید که مین بورد در شرایط مساوی توی قدرت پردازشی و محاسباتی تاثیر خاصی نداره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...