رفتن به مطلب

آیا ارتقا این کیس به صرفه است ؟ شما چه پیشنهادی دارید ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من دو ماه پیش یک کیس استوک لنوو با مشخصات زیر خریدم :

از این کیسهای خاص که کوچک هستند و فقط جای یک دی وی دی رایتر دارند.

lenovo thinkCentre m58p
http://support.lenovo.com/en/documents/pd001803

با مشخصات زیر : 

مادر برد :

lenovo MTQ45NK

که فکر کنم فقط ساتا دو داره.

http://www.findlaptopdriver.com/specs-lenovo-mtq45nk/

سی پی یو :  Core 2 Duo E6550 4Mb cache
رم : 1066 2GB DDR3
هارد : 160 GB HDD
گرافیک : آنبرد
پاور : 280 وات فکر میکنم باشه.

حدودا کیس رو 500 خریدم به نظرتون این کیس ارزش ارتقا داره ؟ مادربردش چطوره ؟ و ...

مثلا من اگر یک هارد دیسک با مشخصات زیر 

Seagate Barracuda Desktop 1TB 64MB Cache Internal Hard Drive

بگیرم بهتر هست یا یک SSD با 160 گیگ و مشخصات زیر : 

http://ark.intel.com/products/56565/Intel-SSD-320-Series-160GB-2_5in-SATA-3Gbs-25nm-MLC

به نظرتون چه سی پی یویی ارزش داره براش بگیرم مثلا

Q9650 ارزش داره براش بگیرم که حدودا 300 هست یا نه ؟

کلا ممنون میشم راهنماییم کنید .

مثلا اگر من 500 براش هزینه کنم یک سی پی یو چهار هسته ای با دو گیگ رم اضافه و مثلا یک هارد بگیرم به نظرتون ارزشش رو داشته که جمعا هزینه های من بشه یک میلیون برای این کیس ؟

کاربرد من برای بازی نیست ولی برای برنامه نویسی و کارهایی مثل فتوشاپ اکلیپس اندروید و شبیه ساز اندروید و اگر شد نصب هکینتاش روش هست 

لطفا راهنماییم کنید ممنون.

لینک به دیدگاه

اصلا ارزش ارتقا نداره

ویرایش شده توسط 'BLUE'
لینک به دیدگاه

والا حقیقت هم داره هم نداره برای غیر بازی داره و برای بازی نداره کامل تر این که شاید با فروش این سیستم به علاوه ای 500 گه کفتید سیستمی قوی تر گیرتون بیاد که قابلیت ارتقا  هم در آینده داشته باشه مثل خرید یک مین معمولی h97 و یک پنتیوم ارزان قیمت این کار به صرفه تر هست

لینک به دیدگاه

اگه در اينده نميخوايد ارتقا بديد همونا رو بخريد و حتما يه هارد ssd تهيه کنين و روش ويندوز نصب کنين تا سرعت ويندوزتون بره بالا. رم هم اگه بازى نميکنين و کار خيلي سنگين نميکنين لازم نيست ارتقا بدين اما اگه پولتون رسيد بخريد بهتره. پردازنده هم عوض کنين.

اگه کارتون گيم نيست و با نرم افزار سنگين کار نميکنين ارتقا بيشتر از همون که گفتيد به نظر من دور ريختن پوله.

لینک به دیدگاه

ممنونم از همه دوستان بابت راهنماییهاشون . نمیدونم اینجا دکمه تشکر داره یا نه .

تقریبا متوجه شدم که زیاد ارزش ارتقا رو نداره و نباید زیاد هزینه کنم ولی با توجه به شرایط من که نیاز به یک سیستم سریعتر رو دارم و خوب متاسفانه آنچنان دستم از نظر مالی باز نیست به نظرتون چکاری انجام بدم که فعلا تا یکی دو ماه آینده بتونم سرعت سیستم رو به یک حد مطلوب برسونم و کار خودم رو راه بندازم.

مثلا Core 2 Duo E8600  خوبه حدود 50 فکر کنم باشه 
و مثلا یک SSD 160GB sata 2 که تو پست قبلی اشاره کردم. 
رم هم که دوستمون میلاد پیشنهاد کرد نیازی نیست برای کارهای نرم افزاری

اس اس دی فکر کنم اولیتش از همه بالاتر باشه درسته ؟  یک اس اس دی Sata 2 که با مادربردمون همخوانی داشته باشه حدودا چه قیمتی در میاد و چند گیگش رو پیشنهاد میکنید.

مثلا همون 160 اینتل که توی پست اول لینکش رو گذاشتم چطوره ؟
ویرایش شده توسط zedform
لینک به دیدگاه

اره همونو بخر خوبه البته کم گير مياد. cpu هم سعي کن يه 4 هسته معمولي بخرى مثلا q6600

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

مرسی آقا میلاد بابت راهنماییت من چند روزیه سرچ کردم اما نفهمیدم Q6600 بهتره یا Q8400 . کدوم رو بگیرم و قیمتش حدودا چقدر هست ؟ جایی میشناسی که قیمت خوب بده من شهرستانم ترجیحا اینترنتی باشه همون اس اس دی هم اگر میدونی بگو البته خودم دارم سرچ میکنم تا به نتیجه برسم. اما اگر تجربه ای داری ممنون میشم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا بیخیال ارتقا باش

و سراغ سری کواردو نرو چون الکی پول میدی

ssd هم نیاز نداری ، واجب تر از اون میخوای

اگه 500 تومن میتونی خرج کنی اینم 500 بفروشی

اینو بگیری بهتره

post-18285-0-91732700-1430066911_thumb.jpg

100 توم واسه کیس

پاور 450 برداشتم که اگه بعدا بخوای گرافیک اضافه کنی مشکلی نداشته باشی و گرنه پاور 50 تومنی واسه این سیستم بسشه

سیستم نو خیلی بهتر از دست دو کارمیکنه و بعدا راحتر فروش میره و با نرم افزراهای جدید بهتر مچ میشه

لینک به دیدگاه

نزدیک 500 پول این کیس رو دادی خیلی گرون خریدی -کیس شما رو با همین کانفیگ به زور کیک و نوشابه تو پرشین تولز بین 270 تا 300 میفروشن

لینک به دیدگاه

ممنون دستت درد نکنه Hassan.StarKilleR عزیز. پردازنده ای که انتخاب کردی چطوریه تاحالا نشندیم از این پردازنده ها - راستی فروختن این کیس هم حال و حوصله میخواد

nasabam

از این کیسها زیاده  از 200 به بالا ولی فکر نکنم دقیقا همین کیس با این مشخصات رو این قیمت ها بدن همون موقع که میخواستم بخرم 200-250 هم وجود داشت که من اینو انتخاب کردم

لینک به دیدگاه

اس اس دی کارکرده حدود 60 گیگ و دو گیگ رم بیشینه ی ارتقائی هست که می ارزه انجام بدی. بگردی با 150 تومان هر دوش گیرت خواهد آمد.

همان طور که گفته شد گران خریده ای. طبقه ی زیرین پاساژ ایران با همین مشخصات بین 250 تا 350 می فروشند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون دستت درد نکنه Hassan.StarKilleR عزیز. پردازنده ای که انتخاب کردی چطوریه تاحالا نشندیم از این پردازنده ها - راستی فروختن این کیس هم حال و حوصله میخواد

nasabam

از این کیسها زیاده  از 200 به بالا ولی فکر نکنم دقیقا همین کیس با این مشخصات رو این قیمت ها بدن همون موقع که میخواستم بخرم 200-250 هم وجود داشت که من اینو انتخاب کردم

در حد core i3 هستش کمی ضعیفتر از اون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...