رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید یک مادربرد قدرتمند از سری Z97 برای پردازش های سنگین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من باید یک سیستم (فقط کیس ) که برای آزمایشگاه کامپیوتر قراره استفاده بشه و باید خیلی سریع و قدرتمند باشه مشخص کنم و لیست قطعات رو ارائه کنم.

تو آزمایشگاه قراره حداقل 4 سیستم عامل شبیه سازی بشه روش که هر کدوم حداقل 4 گیگ رم دارن (پس برنامه های حجیمی هم روشون قائدتا اجرا میشه )

سی پی یو رو یه 4790k در نظر گرفتم

پاور رو یه 700 وات گرین

هارد رو WD Blue 1 ترابایت

برای رم و مادربرد هنوز نتونستم تصمیم بگیرم و نیاز به راهنمایی از اساتید این بخش دارم .

چندتا مدل سرچ کردم بین فروشگاه ها ایناست :

ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 1
ASUS - SABERTOOTH Z97 MARK 2
ASUS - MAXIMUS VII HERO
ASUS - MAXIMUS VII RANGER
ASUS - Z97-DELUXE
ASUS - MAXIMUS VI EXTREME
ASUS - Z97-DELUXE(NFC & WLC)

چون تا بحال با ایسوز کار کردم و خیلی ازش راضی بودم معمولا انتخاب اولم همیشه از ایسوزه .

ولی از مادربردهای گیگابایت و MSI هم بدم نمیاد و قائدتا اگر مادربرد بهتری از اینها از لحاظ کیفیت و ماندگاری هست لطفا بفرمایید .

بودجه مادربرد هم تا 1.500 1.600 جا داره

(کل سیستم (کیس ) تا 3 3.5 میلیون باید جمع بشه )

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید .

(سیستم برای من نیست و به من گفتن صرفا مشخصات بهشون بدم و دوست ندارم خیانت در امانت بشه و پول هم پول بیت المال هست و این سیستم باید حداقل چند سال خوب کار کنه . )

لینک به دیدگاه

از من بشنو اينو بخر خيلي دوام داره كيفيتش هم عالي است (*)  (*)

گيگابايت يكي از بهترين مادربرد هايي است كه عمر طولاني داره :-?  :cool:  :cool:  (*)  (*)

http://lioncomputer.ir/product/4117/+GIGABYTE+Z97X-Gaming+G1+WIFI-BK+LGA1150+Z97+Mainboard/

http://lioncomputer.ir/product/5017/GIGABYTE+Z97X-Gaming+G1+LGA1150+Z97+Mainboard/

لینک به دیدگاه

اگه سرعت واست مهمه ssd حتما بخر و روش ويندوز نصب کن سرعت کارت ميره بالا.

main هم همشون خوبن و هر کدومو بخرى عالين. نظر من رو Extreme و دلوکس هست البته بيشتر دلوکس که نصبت به قيمت يک مليون تومنيش امکانات و قدرت فوقولاده اى داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مین بورد در پردازش قدرتمند خیلی نقش خاصی ایفا نمیکنه مگر اینکه بخواهید  اور کلاک های بالا انجام بدید که ان قضیه اش فرق داره ولی در دیفالت  اکثر مین برد های z  اینتل چه z97/87 قوی هستند و از پس  یک مقداری هم اور برمیاند ولی اگر  مین بورد حرفه ای  میخواهید برید سراغ ROG ایسوس که   هر چهار مدل های سری rog پیشنهاد میشند- دقت کنید که انتخاب پردازنده قوی تر خیلی بهتره تا مین برد گرون ولی بدون استفاده -

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم

نظرتونت راجع به سوکت 2011 هزول چیه و سی پی یو 5820K  ؟

این سی پی یو رو بگیرم عاقلانه تر نیست ؟ (اگر بگیرم با بودجه 3.5 تومن میشه یه کیس جمع کرد ؟ (گرافیک انبورد باشه چون نیازی بهش نیست.)

رمشو چی بگیرم

پاورشو چی بگیرم (چقدر بگیرم مناسبه)؟

و نهایتا برای این سری مادربرد مناسب چیه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنونم

نظرتونت راجع به سوکت 2011 هزول چیه و سی پی یو 5820K  ؟

این سی پی یو رو بگیرم عاقلانه تر نیست ؟ (اگر بگیرم با بودجه 3.5 تومن میشه یه کیس جمع کرد ؟ (گرافیک انبورد باشه چون نیازی بهش نیست.)

رمشو چی بگیرم

پاورشو چی بگیرم (چقدر بگیرم مناسبه)؟

و نهایتا برای این سری مادربرد مناسب چیه ؟

پردازش سنگین برای چه کاری؟کلا اگر پردازش است بهتره cpu قویتر بگیرید بله cpu بالا وقتی بحث پردازش باشه کمی بهتر عمل میکنه ولی 4770/4790 هم cpu های خیلی قدری هستند

لینک به دیدگاه

پردازش سنگین برای چه کاری؟کلا اگر پردازش است بهتره cpu قویتر بگیرید بله cpu بالا وقتی بحث پردازش باشه کمی بهتر عمل میکنه ولی 4770/4790 هم cpu های خیلی قدری هستند

قراره تو مجازی سازی ازش استفاده بشه . حالا ماهیت مجازی سازی ها چیه نمیدونم . بهم گفتن که مثلا 4 تا ماشین مجازی تو vmware  بالا میاریم حداقل که هر کدومم 4 گیگ رم دارن و باید سریع و خیلی راحت (عین یه ویندوز نصب شده روون )) کار کنن با هم

از طرفی چون مال دانشگاه هست میخوام یه چیزی باشه که بمونه برای سالها و کمی زود قدیمی یا دمده نشه .

شما باشید کدومو پیشنهاد میدید؟

بعد با اون بودجه که گفتم میشه سوکت 2011 بست ؟ که خوب باشه و کم نیاره ؟ (مثلا اینطوری حداقل بنظر میاد این باید 16 گیگ رم داشته باشه )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بردهای گرون واسه گیمرهای حرفه ای هستش شما نه گرافیک چند گانه میخوای نه کارت شبکه و صوتی قدرتمند

فقط چیزی میخوای که زیر فشار آخ نگه

پیشنهاد من : 168 ساعت زیر فشار تست شده (مثل بردهای سرور) مناسب واسه اورکلاک و کارهای سنگین

http://lioncomputer.ir/product/5124/GIGABYTE+Z97X-UD3H-BK++LGA1150+Z97+Mainboard/

اینم سیستم تا 3.5

خدمت شما

post-18285-0-19225600-1430146348_thumb.jpg

ویرایش : واسه بهتر شدن تهویه کیس 2 تا فن 12 سانتی بهش اضافه کن که زیر 40 تومن میشه

ویرایش شده توسط Hassan.StarKilleR
لینک به دیدگاه

بهتره پردازنده قوی تر به جای گرون ترین مادربرد Z97 بخرید

لینک به دیدگاه

اصلا با اون بودجه چیزی که شما میخوای در نمیاد

از نظر من کلا بزن تو کار 2011 که خب 100% باید افزایش بودجه داشته باشی

یه 5820 بگیر با یه ASUS X99-Pro (میشه رو هم 2600)

فقط حواست باشه که برای x99 رم DDR4 بگیری.

ویرایش شده توسط NO_TIME_FOR_RELOADING
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اسکلت x99  چهار تومن درمیاد دورشو باید خط بکشی

ویرایش شده توسط Hassan.StarKilleR
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

دورد با بوجه3500تومن برای شما که قطعاتmb-cpu-hddاز لیون کامپیوتر-و ‏ram-power-ssd-case-dvd rw- ‎از آریا کامپیوتر به شرح زیر:

Asus z97 maximus hero 950t

Intel i7-4790k 1100t

gskill 2*8=16 2400 cl10 450t

wd blue 1tb 180t

dvd rw asus 24x 70t

Green gp650 a-uk gold 280t

SSD Plextor m5 pro 128gb 280t

case Xigmatex shockwave 190t

درمجموع3500تومن. بهترین قطعات نسبت به بوجه فوق. موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام.درصورتی که قصد اورکلاک دارین و همونطور که فرمودین کاربری گیم نیست پیشنهاد بنده اینه که gigabyte z97x soc force تهیه کنید بنده 920تومان خریدم. و اگر نوع کاربری نیازی به اورکلاک پیدا نمیکنه سری بلک gigabyte مانند Gigabyte GA-Z97X-UD5H-BK انتخاب قابل اطمینانی برای کاربری پی درپی و فشار بیشتر هست.البته لازم به ذکر هست که مورد دوم رو تجربه ی شخصی نداشتم و بر اساس نقد ها عرض می کنم.و در پایان هم همونطور که دوستان فرمودن پلتفرم x-99 با در نظر گرفنتن کاهش قیمت ها بخصوص رم میتونه گزینه ی به مراتب بهتری باشه برای کارهای محاسباتی با توجه به پهنای باند بیشتری که در اختیارتون قرار میده.

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...