رفتن به مطلب

Edifier s550 یا Edifier S730 لطفا راهنمایی کنین

hamedgt
 اشتراک گذاری

اسپیکر باکیفیت پرقدرت   

49 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کیفیت صدای کدام اسپیکر رو میپسندید

Recommended Posts

باسلام 

دوستان و اساتید بین این دو اسپیکر موندم 

نمیدونم کدوم رو بخرم 

بیشتر موزیک و فیلم نگاه میکنم 

میخواستم بدونم کیفیت کدوم بالاتره 

صدای ریز هم تو موزیک برام مهمه

سپاس شدیدا   @};- 

لینک به دیدگاه

• ارسال 63
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

S550:280W RMS

S730:300 RMS

بنده خودم S550 دارم.اسپیکر خوب و عالیه؛با توجه به اینکه دالبی دیجیتال (1.5) یا (5.1) PRO و . . . چند مدل صدای دالبی و میتونید گوش کنید و لذت ببرید.

از نظرفیلم هم با فیلمهایی که دالبی هستند با این اسپیکر خودشو و نشون میده،

البته این اسپیکر صدا،کیفیت و قدرت بالایی داره؛برای (منزل) میخواید استفاده کنید؟ متراژ چقدره؛ حتما باندهارو به حالت دالبی بچینید که حس بهتری بهتون دست بده؛

سوالی امری بود در خدمتم؛

ویرایش شده توسط mrezaee
لینک به دیدگاه

موزيک و فيلم دو مقوله از هم جداست ؛

اگر بيشتر فيلم مي بينين بريد سراغ دالبي S550

ولي اگر بيشتر موزيک گوش ميکنين S730 مناسبتره

اگر هم صداي شفاف ميخواين از لاجيتک و مارک هايي مثل التک و ... انتخاب کنين.

طبق نظرات عمومي و تجربيات اسپيکر هاي لاجيتک شفافيت بيشتري دارند و اديفاير قدرت بيشتر و ساب قويتر

اين دو مدل هم قدرت زيادي دارند و بايد همسايه هارو هم در نظر بگيريد به چي علاقه دارند ؟!؟!؟!؟!؟!؟  :D

ویرایش شده توسط Vill
لینک به دیدگاه

درود

S550:280W RMS

S730:300 RMS

بنده خودم S550 دارم.اسپیکر خوب و عالیه؛با توجه به اینکه دالبی دیجیتال (1.5) یا (5.1) PRO و . . . چند مدل صدای دالبی و میتونید گوش کنید و لذت ببرید.

از نظرفیلم هم با فیلمهایی که دالبی هستند با این اسپیکر خودشو و نشون میده،

البته این اسپیکر صدا،کیفیت و قدرت بالایی داره؛برای (منزل) میخواید استفاده کنید؟ متراژ چقدره؛ حتما باندهارو به حالت دالبی بچینید که حس بهتری بهتون دست بده؛

سوالی امری بود در خدمتم؛

با سپاس 

بله برای پذبرایی میخوام . متراژ زیاد نیست زیر 50 .  به نظر شما صدای ریز 550 بهتر از 730 هست ؟ واینکه اگر دتایل صدای 730 بهتره میشه باهاش یه سینمای غیر دالبی داشت ؟

ویرایش شده توسط hamedgt
لینک به دیدگاه

موزيک و فيلم دو مقوله از هم جداست ؛

اگر بيشتر فيلم مي بينين بريد سراغ دالبي S550

ولي اگر بيشتر موزيک گوش ميکنين S730 مناسبتره

اگر هم صداي شفاف ميخواين از لاجيتک و مارک هايي مثل التک و ... انتخاب کنين.

طبق نظرات عمومي و تجربيات اسپيکر هاي لاجيتک شفافيت بيشتري دارند و اديفاير قدرت بيشتر و ساب قويتر

اين دو مدل هم قدرت زيادي دارند و بايد همسايه هارو هم در نظر بگيريد به چي علاقه دارند ؟!؟!؟!؟!؟!؟  :D

سلام 

ممنون از پاسختون 

منظور شما از صدای شفاف لاجیتک چیه ؟ چون من z623 رو خیلی به صداش گوش دادم واقعا از لحاظ صدای ریز حرفی برا گفتن نداشت ؟

به این هم توجه بفرمایید 

مربوطه به z906 

http://home-audio.toptenreviews.com/home-theater-speakers/

رنکین ستلایتش رو نگاه بندازید اصلا قابل توجه نیست

لینک به دیدگاه

با سپاس 

بله برای پذبرایی میخوام . متراژ زیاد نیست زیر 50 .  به نظر شما صدای ریز 550 بهتر از 730 هست ؟ واینکه اگر دتایل صدای 730 بهتره میشه باهاش یه سینمای غیر دالبی داشت ؟

خواهش میکنم.

شما میتونید با صدای کمتر به فیلم نگاه کردن یا موسیقی گوش دادن بپردازید.

ولی این اسپیکر حداقل تا 500 متر متراژ از نظر صدا جواب میده,حالا هر کدوم که بخواید چه s550 , وچه s730 ،

s730 از نظر قیمت یه مقداری ارزونتر از مدل s550 در میاد.

ببینید دالبی (1.5) وقتی گوش بدید متوجه میشید که خیلی بهتره؛از هر باندی یه صدا میاد.برای مثال از یکی صدای گیتار(صدای خواننده) از یه باند پیانو صداهای ریز صدا و . . . در کل خیلی عالیتره؛

s730 فقط 20 وات بالاتر از s550 ؛ یه مقدار کمی که اصلا قابل توجه نیست صداش بیشتره؛

ویرایش شده توسط mrezaee
لینک به دیدگاه

در ضمن با توجه به اینکه s550 ؛دارای 5 عدد باند میباشدصدای ریز بهتری و میتونید داشته باشید.

s730 هم دالبی هست منتها 2 chanel ،

ولی صدای s550 برای فیلم،مخصوصا دالبی دیجیتال خیلی عالیه، اگر فیلم وحشتناک باشه که دیگه هیچی توپه،

لینک به دیدگاه

در ضمن با توجه به اینکه s550 ؛دارای 5 عدد باند میباشدصدای ریز بهتری و میتونید داشته باشید.

s730 هم دالبی هست منتها 2 chanel ،

ولی صدای s550 برای فیلم،مخصوصا دالبی دیجیتال خیلی عالیه، اگر فیلم وحشتناک باشه که دیگه هیچی توپه،

منطقیه . ولی 30 وات توان  بیشتر وفر730 هم آدم رو وسوسه میکنه ! 

راستی شما از نزدیک صدای 730 رو شنیدین ؟ 

و اینکه سری 7 بودن نسبست به سری 5 تویه سایت نوشته بود ارجه تره 

لینک به دیدگاه

منطقیه . ولی 30 وات توان  بیشتر وفر730 هم آدم رو وسوسه میکنه ! 

راستی شما از نزدیک صدای 730 رو شنیدین ؟ 

و اینکه سری 7 بودن نسبست به سری 5 تویه سایت نوشته بود ارجه تره 

ساب هر دو 10 اینچ ، فرقی با هم ندارند.

صدای s730 درست و حسابی گوش نکردم با صدای زیاد.ولی میدونم فرق آنچنان ندارن,

ربطی نداره سری 7 یا سری 5 ،

اگر سری 7 بالاتر بود پس چرا ارزونتره؛

مدل ربطی به سری نداره؛

لینک به دیدگاه

ساب هر دو 10 اینچ ، فرقی با هم ندارند.

صدای s730 درست و حسابی گوش نکردم با صدای زیاد.ولی میدونم فرق آنچنان ندارن,

ربطی نداره سری 7 یا سری 5 ،

اگر سری 7 بالاتر بود پس چرا ارزونتره؛

مدل ربطی به سری نداره؛

سپاس آقای رضایی عزیز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود داداش ،

نباید انتظار داشته باشی صداشون باهم تفاوت خاصی داشته باشه .

اگه میخوای از کیفیت صدا و موسیقی لذت ببری این هارو بیخیال شو و یه جفت بلندگوی مانیتوینگ دو راهه ارزون قیمت بگیر .

هزینه ات زیاد تفاوتی نخواهد داشت اما تفاوت کیفیت صدا زمین تا آسمون میشه .

لینک به دیدگاه

سلام 

ممنون از پاسختون 

منظور شما از صدای شفاف لاجیتک چیه ؟ چون من z623 رو خیلی به صداش گوش دادم واقعا از لحاظ صدای ریز حرفی برا گفتن نداشت ؟

به این هم توجه بفرمایید 

مربوطه به z906 

رنکین ستلایتش رو نگاه بندازید اصلا قابل توجه نیست

منظور صداي کريستالي و بهتر بودن tweeter‌ سيستم صوتي هست .

z623‌ رو امتحان نکردم ولي 5500 بد نبود .

در کل من خودم طرفدار اديفاير هستم و از امضا م مشخصه .

براي انتخاب بهتر ميتونيد از فيلم هاي مقايسه يوتيوب هم استفاده کنيد .

لینک به دیدگاه

منظور صداي کريستالي و بهتر بودن tweeter‌ سيستم صوتي هست .

z623‌ رو امتحان نکردم ولي 5500 بد نبود .

در کل من خودم طرفدار اديفاير هستم و از امضا م مشخصه .

براي انتخاب بهتر ميتونيد از فيلم هاي مقايسه يوتيوب هم استفاده کنيد .

مرسی داداشم

لینک به دیدگاه

درود داداش ،

نباید انتظار داشته باشی صداشون باهم تفاوت خاصی داشته باشه .

اگه میخوای از کیفیت صدا و موسیقی لذت ببری این هارو بیخیال شو و یه جفت بلندگوی مانیتوینگ دو راهه ارزون قیمت بگیر .

هزینه ات زیاد تفاوتی نخواهد داشت اما تفاوت کیفیت صدا زمین تا آسمون میشه .

بله بررسی کردم مشکل این اسپیکرها بیشتر نداشتن وفر قویه 

لینک به دیدگاه

درود

برای فیلم (و تا حدودی بازی) 5.1 انتخاب کنید بهتره. برای برای موسیقی من مانیتورینگ رو ترجیح میدم که این موضوع کمی سلیقه ایی و مابقی سبک آهنگی هست که گوش میدید.

مانیتورینگ ها صدای حقیقی و فلت و کاملاً بدون هیچ بهم ریختگی (مخصوصاً موسیقی الکترونیک) و در واقع بدون رنگ شدگی ارائه میده. صدای حقیقی برای خیلی ها لذت بخش نیست. مثلاً به درد هیپ هاپ و رپ و غیره نمیخوره، درسته صدای واقعی محصوب میشه ولی خب خیلی وقت ها بیس نرم میتونه لذت بخش باشه مخصوصاً تو فیلم. 

یا مثلاً بازی، عنوان هایی مثل مترو اگه بازی کرده باشید، یه افکت "هام" مانند پس زمینه موسیقی بازی هست که مخصوصاً با هدفن های با درایور 50 بسیرا لذت بخش هست، ولی تو مانیتورینگ شاید اصن به نظر نیان !

به همین خاطر، از اونجایی که ظاهراً به محصول چند کاره میخواید، زیاد مانیتورینگ مناسب نیست. برای موسیقی عالی میتونه باشه، و برای فیلم و بازی نه ! پس به نظرم برید سراغ 750.

و یه سوال، مگه ادیفایر هنوز موجوده ؟ 

لینک به دیدگاه

درود

برای فیلم (و تا حدودی بازی) 5.1 انتخاب کنید بهتره. برای برای موسیقی من مانیتورینگ رو ترجیح میدم که این موضوع کمی سلیقه ایی و مابقی سبک آهنگی هست که گوش میدید.

مانیتورینگ ها صدای حقیقی و فلت و کاملاً بدون هیچ بهم ریختگی (مخصوصاً موسیقی الکترونیک) و در واقع بدون رنگ شدگی ارائه میده. صدای حقیقی برای خیلی ها لذت بخش نیست. مثلاً به درد هیپ هاپ و رپ و غیره نمیخوره، درسته صدای واقعی محصوب میشه ولی خب خیلی وقت ها بیس نرم میتونه لذت بخش باشه مخصوصاً تو فیلم. 

یا مثلاً بازی، عنوان هایی مثل مترو اگه بازی کرده باشید، یه افکت "هام" مانند پس زمینه موسیقی بازی هست که مخصوصاً با هدفن های با درایور 50 بسیرا لذت بخش هست، ولی تو مانیتورینگ شاید اصن به نظر نیان !

به همین خاطر، از اونجایی که ظاهراً به محصول چند کاره میخواید، زیاد مانیتورینگ مناسب نیست. برای موسیقی عالی میتونه باشه، و برای فیلم و بازی نه ! پس به نظرم برید سراغ 750.

و یه سوال، مگه ادیفایر هنوز موجوده ؟ 

سلام 

پیام دادم خدمتتون تا پست زیاد شلوغ نشه سپاس دوست گلم

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

بحث فیلم و موسیفی 100درصد متفاوته  دوست عزیز ،

اگر برای موسیقی می خوای باند بگیری برو سراغ HS50 YAMAHA یا M-Audio Bx5  ، یه جفت ازش می خری و به بهترین صدای موسیقی ممکن با این پول گوش می دی .

ولی اگر برای دیدن فیلم می خوای بخری ، صد در صد به صدای 5.1 و دالبی نیاز پیدا می کنی و الان با بودجه حدود 1400 بهترین مارکی که می تونی بخری Logitech Z906 هست ، شاید دوستان یادآوری کنن که

Edifier قدرت بیشتری داره ، ولی فراموش نکن Z906 دارای لایسنس THX هست که معتبرترین شرکت کالیبریشن و لایسنس غربی محسوب می شه .

از این نظر برند و مارکی مثل Edifier اصلا حرفی برای گفتن نداره .

لینک به دیدگاه

رنکینگ جهانی :

لاجیتک در رده 11 هست و...

ویرایش شده توسط smv366
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز..

یه اسپیکر لاجیتک Z906 با گارانتی آواژنگ و با کارکرد ۳ماه کاملا تمیز و سالم واسه فروش دارم..

خواستید در خدمتم ..

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

بنده این مدل رو داشتم s550 قدرت تفکیک پایینی داره و صدای بم

ولی لاجیتک z906 دقیقا برعکس اون مدله

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

یه لینک از ی و ت ی و ب واست میزارم به کلی حساب کار دستت بیاد بین s550 و z5500 هست که مقایسه شدن با هم (906 بماند)

اول اینکه نوشته زیر کلیپ رو ابتدا بخون و ترجمه کن (من کامل خوندمش بسیار مفید بود!)

دوم برو سراغ خود فیلم

کاملا متوجه میشی چی به چیه

قیمت به دلار و تبدیلش به ترتیب این میشه

logitech z5500 هست (بین 400 تا 650 دلار) که میشه یه چیزی بین 1200 تا 1800 کاملا غیر عقلانی هست (1800 )!

Edifier s550 هست (بین 400 تا 450 دلار) که میشه 1200 تا 1400

اینم لینک *https://www.youtube.com/watch?v=gCh6aFYSDSU*

من نظری نمیدم خودتون قضاوت کنید

موفق باشید

ویرایش شده توسط AliN
لینک به دیدگاه

سلام به  همه دوستان عاشق اسپیکر ....
باید عرض کنم که من تقریبا اکثر مدلای خوب لاجیتک و ادیفایر رو تست کردم و چند مدل رو داشتم و الانم زد 5500 دارم . قبل از این زد 523 و زد623 از لاجیتک  و آر 501 و ام3700 و اس 5.1 داشتم و تجربه ی همشون واقعا خوب بود . صدای اس 730 رو شنیدم چون دوستم نمایندگی ادیفایر داشت البته وقتی که تو بازار بود ..... 523 نسبت به جثه منو حیرت زده کرد ! 623 واقعا خوب  و باکیفیت بود و صدای شفاف  با بیس عمیق  و نرم داشت که انصافا تو مدلای r501 , s5.1 , m3700 تجربه نکرده بودم. آخرین مدل هم زد5500 که اعجوبه ای هست واسه خودش و امیدوارم کسانی در مورد این اسپیکر نظر بدن که از نزدیک صداشو شنیده باشن مخصوصا تو حالت ولوم max و boost 11 !!!
این لینکی که دوستمون گذاشته رو من قبلا دیده بودم و مقایسه جالبی هست و آخرش میگه edifier is beter  یعنی ادیفایر رو برنده رقابت میدونه و البته که ایشون یه تست انجام داده و نظر خودشو گفته پس نمیتونه ملاک بر برتری ادیفایر نسبت به لاجیتک باشه ! به نظر من انتخاب بین این 2 برند گردن کلفت سلیقه ای هست و هرکس از این 2 برند خرید کنه مطمئنا پشیمون نمیشه.همینطور که من مدلای خوب ادیفایر رو داشتم(البته جز 730 و 550 ) و تجربه کار باهاشون رو دارم نظرم اینه که ساب 5500 تا به الان بهترین ووفری هست که واسه پی سی عرضه شده و حیف که این اسپیکر دیگه تولید نمیشه.توجه داشته باشید که از 906 اسمی نیاوردم چون قدرت کمتری داره نسبت به 5500 اما تکنولوژی ساخت و ورودی های جدیدتر و بهتری داره و 906 هم خیلی اسپیکر قدرتمندیه و دوستانی که دارن همه راضی هستن 
نکته منفی تو اسپیکرای لاجیتک ستلایتای پلاستیکی هست و نبود تیوتر ....البته این به بیشتر شدن صدای ستلایت کمک میکنه اما بدنه چوبی کیفیت صدای بهتری میده . کیفیت ساخت نسبتا پاینتری نسبت به ادیفایر داره
نکته مثبت لاجیتک لایسنس بسیار ارزشمند thx هست(البته مدلای شاخ) که بعضی دوستان کم لطفی میکنن و نادیده میگیرن ! دالبی پرولاجیک 2 و دی تی اس 96-24 . حالا یه کارت صوت xfi کریتیو هم به این موارد اضافه کنید ونهایت لذت رو تجربه کنید مخصوصا در گیم و فیلم (واسه موزیک هم خداییش خوبه و راضی کنندست)  سال شروع به کار ادیفایر که تخصصش تولید اسپیکر هست 1996 هست و لاجیتک 1981 (البته لاجیتک در زمینه تولید ماوس-کیبورد-گیم پد و... فعالیت داره)
در پایان احترام خاصی واسه این 2 برند قائلم وهر 2 رو دوست دارم و یکی رو نسبت به دیگری برتر نمیدونم. همچنین دارندگان این اسپیکرها چون با توجه به گرونی خریدن اسپیکر برند واقعا در توان هر کسی نیست و البته باید به صدا اهمیت بدیم تا از این 2 برند انتخاب داشته باشیم و صد البته برند محبوب کریتیو ...
انتخاب من بر اساس سلیقه ی شخصی و نه نظر کارشناسی ! برای  پی سی
1- لاجیتک
2- ادیفایر
3- کریتیو
میدونم برندهای غول دیگه ای مثل Harman Kardon هم وجود دارن اما چون در ایران نیستن مقایسه بین همین مدلا که بهترین هستن انجام شد
موفق باشید <3

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز از نظر محترمانه ای که دادید

و خیلی خوب کردید که یه برند رو بهتر از دیگری ندونستید و من هم کاملا باهاتون موافقم (سلیقه شخصی که شماره گزاری کردین از 1 تا 3 به کنار )

من هم مجبور شدم اون کلیپ رو بزارم اخه بعضی از دوستان کم لطفی میکردن

همون طور که مشخصه هر کدوم از این برند ها مدل به مدل که با هم مقایسه میشن مثل همین s550 و z5500 نقاط قوت و ضعف هایی دارن که مسلما هیچ کدوم رو برتر از دیگری نمیکنه

(خودم s550 دارم و هیچ وقت نمیگم این از اون بهتره!ولی باید انصاف رو هم رعایت کنیم)

مثلا از معایب s550 میشه به ضعف crossover واسه تیوتر و میدرنجش اشاره کرد که فرکانس های پایین زیادی رو میفرسته به درایور

از معایب z5500 همون طور که دوستمون گفت به پلاستیکی بودن و نداشتن تیوتر اشاره کرد که این باعث میشه صدا شارپ تر به گوش برسه!

خلاصه هر 2 این ها خوب هستن در کنار هم و نمیشه گفت این بهتره یا اون یه جاهایی s550 بهتره یه جاهایی z5500

اینم نظر شخصی منه و هیچ ملاکی برای برتر بودن برند ها از هم نمیتونه باشه

1_ادیفایر

2_لاجیتک

3_کریتیو

که البطه هر چی اسپیکر بهتر باشه میطلبه یه کارت صدای خوب هم کنارش کار بشه

(و در اخر هر دو برند حرف های زیادی واسه گفتن دارن و مطمئن باشین از خریدتون پشیمون نخواهید بود)

موفق باشید

ویرایش شده توسط AliN
لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز از نظر محترمانه ای که دادید

و خیلی خوب کردید که یه برند رو بهتر از دیگری ندونستید و من هم کاملا باهاتون موافقم (سلیقه شخصی که شماره گزاری کردین از 1 تا 3 به کنار )

من هم مجبور شدم اون کلیپ رو بزارم اخه بعضی از دوستان کم لطفی میکردن

همون طور که مشخصه هر کدوم از این برند ها مدل به مدل که با هم مقایسه میشن مثل همین s550 و z5500 نقاط قوت و ضعف هایی دارن که مسلما هیچ کدوم رو برتر از دیگری نمیکنه

(خودم s550 دارم و هیچ وقت نمیگم این از اون بهتره!ولی باید انصاف رو هم رعایت کنیم)

مثلا از معایب s550 میشه به ضعف crossover واسه تیوتر و میدرنجش اشاره کرد که فرکانس های پایین زیادی رو میفرسته به درایور

از معایب z5500 همون طور که دوستمون گفت به پلاستیکی بودن و نداشتن تیوتر اشاره کرد که این باعث میشه صدا شارپ تر به گوش برسه!

خلاصه هر 2 این ها خوب هستن در کنار هم و نمیشه گفت این بهتره یا اون یه جاهایی s550 بهتره یه جاهایی z5500

اینم نظر شخصی منه و هیچ ملاکی برای برتر بودن برند ها از هم نمیتونه باشه

1_ادیفایر

2_لاجیتک

3_کریتیو

که البطه هر چی اسپیکر بهتر باشه میطلبه یه کارت صدای خوب هم کنارش کار بشه

(و در اخر هر دو برند حرف های زیادی واسه گفتن دارن و مطمئن باشین از خریدتون پشیمون نخواهید بود)

موفق باشید

آفرین دقیقا همینطوره ...

نباید نظرمونو به کسی تحمیل کنیم و به زور اصرار به برند خاصی داشته باشیم و به کسی پیشنهاد خریدشو بدیم !

مسلما این وسایل برای رفاه حال ما تولید میشن وتقریبا هیچ وسیله الکترونیکی بی عیب نیست و هر کدوم ضعفای خاص خودشو داره . پس  تعصب بیجا عامل خرید غیرمنطقی و متضرر شدن ما میشه

من به عنوان کسی که هر 2 برند رو داشتم همیشه این 2 اسپیکر رو تایید میکنم و به کیفیت کارشون ایمان دارم و از خریدم پشیمون نشدم و دوستان هم کل کل بیخود نداشته باشن

با اجازه مدیر اگه صلاح بدونن از دوستان تقاضا دارم اگه کلیپ خفن از اسپیکراشون دارن آپ کنن تا لذت ببریم

اولیشو خودم میزارم . 2 کلیپ جالب از زد5500 ! 

http://s3.picofile.com/file/8218023276/Z_5500_met_Lil_Jon.mp4.html

http://s3.picofile.com/file/8218023468/Logitech_z_5500_Excursion_Max_Volume_No_Boost_.mp4.html

یا علی

ویرایش شده توسط alirezamrl
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...