رفتن به مطلب

کدوم مادربرد برای 4790k بهتره

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام میخواستم بدونم کدوم مادر برد برای 4790k بهتر جواب میده فرض رو هم بر این بگیرین که اصلا نمیخوام اورکلاک کنم.

یه سوال هم داشتم اونم اینه که سی پی یو 4790k بدون اور کلاک کردن با فرکانس 4.4 پردازش میکنه یا نه؟

اصلا به غیر از قابلیت اورکلاک کردن 4790k چه فرقی با 4790 معمولی داره؟

ASRoCK Z97 Pro4 LGA1150 Z97 Mainboard

GIGABYTE H97-D3H LGA1150 H97 Mainboard

ویرایش شده توسط tarkan_tan
لینک به دیدگاه

سرى هاى k قابليت اور کلاک بالاى دارن و اگه مين قوى و کولر ( تحيجا واتر کولر ) خوب داشته باشي تا 1Ghz هم من ديدم که اور کردن ولي به نظر من خودش به قدر کافي قدرت داره که فعلا به اور نيازى نداشته باشه. مين هم اون دوميه چون 4 فاز بيشتر نداره واسه اور جالب نيس. اون اوليه واسه اور بهتره.

لینک به دیدگاه

من هم نظرم اولیه . تعریف برندشم زیاد شنیدم.گیگاهم خوبه

لینک به دیدگاه

واقعا آواژنگ بازار مادربرد هارو فاسد کرد رفت با این قیمتاش...

من یکی که گیگا هیچ وقت پیشنهاد نخواهم داد

md6yjjtxtcn2yed318bt.png nq9860wndyk2jizxhj51.png

آخر و الزمان شده چیپh97 رو با z97 مقایسه میشه..

پیشنهاد من:

ازراک

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام میخواستم بدونم کدوم مادر برد برای 4790k بهتر جواب میده فرض رو هم بر این بگیرین که اصلا نمیخوام اورکلاک کنم.

یه سوال هم داشتم اونم اینه که سی پی یو 4790k بدون اور کلاک کردن با فرکانس 4.4 پردازش میکنه یا نه؟

اصلا به غیر از قابلیت اورکلاک کردن 4790k چه فرقی با 4790 معمولی داره؟

ASRoCK Z97 Pro4 LGA1150 Z97 Mainboard

GIGABYTE H97-D3H LGA1150 H97 Mainboard

برای مصارف عادی مادربردهای H97 کاملا جوابگو هستند و سی پی یو هم 4790 منطق خرید بیشتری دارد .

خرید 4790k و مادربرد Z97 موقعی منطق پیدا میکند که با آینده نگری به موضوع نگاه کنید و فکر این را بکنید که شاید در آینده نظرتون عوض شده و بخواهید سی پی یو و رم را اور کنید .

سی پی یو 4790K هم در حالت عادی و بدون اور تا 4.4 بوست میکند و اصلا نیازی به اور ندارد . البته 4790 معمولی فرکانس دیفالتش 3.6 هست و بوستش 4 میباشد و درمیزان فرکانس حدود 10% ضعیفتر از 4790K هست .

سرى هاى k قابليت اور کلاک بالاى دارن و اگه مين قوى و کولر ( تحيجا واتر کولر ) خوب داشته باشي تا 1Ghz هم من ديدم که اور کردن ولي به نظر من خودش به قدر کافي قدرت داره که فعلا به اور نيازى نداشته باشه. مين هم اون دوميه چون 4 فاز بيشتر نداره واسه اور جالب نيس. اون اوليه واسه اور بهتره.

البته هر سری K ای 1GHZ اور نمیشه  [-X

سی پی یوهائی مثل 3770K یا 4770k که فرکانس دیفالتشان 3.5 هست و بوستشان تا 3.9 میره را شاید بشه تا فرکانس 4600-4700 اور کرد ولی سی پی یوئی مثل 4790k که دیفالتش 4 و بوستش 4.4 هست را نهایتا بشه تا 4700-4800 اور کرد چون در اصل خود کارخانه رحمت اور تا 4.4 را کشیده    :) ( البته منظور من اور برای استفاده 7/24 هست برای اور لحظه ای و بدون لود سنگین شاید تا 5000 هم اور شوند )

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

من یه سوال داشتم میخوام ببینم یه سی پی یو مثل 3770 یا 4770 همینجوری به اندازه کافی قوی نیستن مگه ؟ اور کردن اینا به چه دردی میخوره در حال حاضر ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

من یه سوال داشتم میخوام ببینم یه سی پی یو مثل 3770 یا 4770 همینجوری به اندازه کافی قوی نیستن مگه ؟ اور کردن اینا به چه دردی میخوره در حال حاضر ؟؟؟؟؟

تفریح-رکورد

لینک به دیدگاه

دوستان نظرشون در مورد مادر برد های ایسوس چیه؟ از لحاظ کیفیت بهتر نیستند؟ :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم ميگم asrock z97 oc formulla

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

البته این رو هم در نظر داشته باشید که GIGABYTE H97-D3H با روشن کردن قابلیت K-OC در بایوس قادر به افزایش مولتی پلیر پردازنده (اورکلاک) خواهید بود ، مثل Z97 ، البته 4790k با فرکانس بوستِ خودش که 4400 هست بدون اورکلاک هم کاملا جوابگوی کار شما خواهد بود 

شخصا روی H97 Gaming3 و H97 d3h این امکان رو تست کردم و 4770k رو راحت روی 4600 پایدار کردم. اگه به اون دوستی که ازش d3h رو گرفته بودم دسترسی داشته باشم دوباره تست میکنم و اسکرین هم قرار میدم براتون

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

هیچکدوم اینها بدرد cpu مد نظرت نمیخوره 

پول میدی اینهمه cpu خوب میکیری مینبورد هم باید خوب برداری 

z97-P  ASUS

Z97-E ASUS

Z97-PRO ASUS

لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما

برای خرید کارت گرافیک سردرگم شدم مخصوصا اینکه دنبال بهترین هستم نه گرون ترین...

خواهشا بین این سه مدل تخصصی راهنمایی کنید...

Zotac GTX 980 AMP! Edition 4GB GDDR5

Asus STRIX-GTX980-DC2OC-4GD5  

GIGABYTE G1 Gaming Series GV-N980G1 GAMING-4GD GeForce GTX 980 4GB

لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما

برای خرید کارت گرافیک سردرگم شدم مخصوصا اینکه دنبال بهترین هستم نه گرون ترین...

خواهشا بین این سه مدل تخصصی راهنمایی کنید...

Zotac GTX 980 AMP! Edition 4GB GDDR5

Asus STRIX-GTX980-DC2OC-4GD5  

GIGABYTE G1 Gaming Series GV-N980G1 GAMING-4GD GeForce GTX 980 4GB

دوست عزیز بهتره توی تاپیک مناسب مطرح کنی.:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41276&page=4

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...