رفتن به مطلب

مشاوره خرید سیستم برای محاسبات با بودجه 3 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان،

برای یک کار شبیه سازی و محاسبه نیاز به یک کیس کامل با هزینه حدود 3 میلیون داریم. نیاز به رم هم از 8 گیگ بیشتر نمیشه. خودم برای شروع این قطعات رو در نظر گرفتم:  :-?

GT630 --->239T  به دلیل عدم نیاز به پردازش سنگین گرافیکی

ASUS GT 630 2GB DDR3

SSD 250G -No HDD --->    419T

AData Premier Pro SP600 256GB SATA3 SSD

برای بقیه قطعات، مخصوصاً یه پردازنده قوی دوستان چه پیشنهادی دارن؟

لینک به دیدگاه

intel i7 4790k=1140T

MSI Z97S SLI Krait Edition=540T

Gskill TridentX 2X4GB 2400=330T

Seagate 1TB barracuda=180T

Crucial M550 128GB=350T

Green 650w uk-Gold=270T

DeepCool IceBlade Pro V2=150T

Green X3 viper=210T

اگرم هارد نمیخوای و میخوای فقط رواس اس دی بزاری همین مارک و مدل  256 گیگشو بردار با 500 تومن.

گرافیکم الکی به 630 پول نده آنبرده سی پی یو بهتر از اونه.

ویرایش شده توسط ☼PC Gamer☼
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بر دوستان،

برای یک کار شبیه سازی و محاسبه نیاز به یک کیس کامل با هزینه حدود 3 میلیون داریم. نیاز به رم هم از 8 گیگ بیشتر نمیشه. خودم برای شروع این قطعات رو در نظر گرفتم:  :-?

GT630 --->239T  به دلیل عدم نیاز به پردازش سنگین گرافیکی

ASUS GT 630 2GB DDR3

SSD 250G -No HDD --->    419T

AData Premier Pro SP600 256GB SATA3 SSD

برای بقیه قطعات، مخصوصاً یه پردازنده قوی دوستان چه پیشنهادی دارن؟

post-18285-0-62125300-1430288421_thumb.jpg

جمع کل : 2995000

خواستی اگه تهویه کیسو بهتر کنی 2 تافن 12 سانتی اضافه کن زیر 40 تومن میشه

لینک به دیدگاه

attachicon.gif1.jpg

جمع کل : 2995000

خواستی اگه تهویه کیسو بهتر کنی 2 تافن 12 سانتی اضافه کن زیر 40 تومن میشه

تشکر از راهنمایی با دقت بالا 0.99833333333333333333333333333333  :) :) :)

واقعاً گرافیک آنبرد سی پی یو از GT630 قوی تره؟ و نیازی به خرید کارت گرافیک نیست؟

در ضمن ظرفیت بالای هارد هم لازم نداریم، فکر کنم یه SSD تنها خوب باشه :-? :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تشکر از راهنمایی با دقت بالا 0.99833333333333333333333333333333  :) :) :)

واقعاً گرافیک آنبرد سی پی یو از GT630 قوی تره؟ و نیازی به خرید کارت گرافیک نیست؟

در ضمن ظرفیت بالای هارد هم لازم نداریم، فکر کنم یه SSD تنها خوب باشه :-? :-?

بله گرافیک آنبرد بهتر از 630 هستش و اگه قصد خرید گرافیک داری حداقل gtx 750 ti تهیه کن کمتر از اون پول ریختن تو جوبه!

SSD سامسونگ بهترین SSD بازاره و ظرفیت کمتر از 120 گیگ اشتباهه، کمتر از اون میشه 60 که ویندوز با چند تا نرم افزار پر میشه و سرعتش میاد پایین!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله گرافیک آنبرد بهتر از 630 هستش و اگه قصد خرید گرافیک داری حداقل gtx 750 ti تهیه کن کمتر از اون پول ریختن تو جوبه!

SSD سامسونگ بهترین SSD بازاره و ظرفیت کمتر از 120 گیگ اشتباهه، کمتر از اون میشه 60 که ویندوز با چند تا نرم افزار پر میشه و سرعتش میاد پایین!

جسارتا باید بگم تحت هیچ شرایطی با پر کردن حافظه های SSD سرعت SSD ها افت نمیکنه، بلکه تعداد بالای نرم افزار ها باعث بیشتر شدن مدت زمان لود استارتاپ ویندوز میشه، که البته اونم فقط استارت آپ... خود ویندوز به مشکلی ( افت سرعت ) برنمیخوره

درکل فقط برای نصب ویندوز 60 کافیه

ولی اگه برخورد منطقی و صرفه قیمت رو در نظر بگیریم بعلی حرف ایشون منطقی هستش و حداقل 120

ویرایش شده توسط HosseiNFasteR
لینک به دیدگاه

اسم نرم افزاری رو که میخوای باهاش کار کنی بنویس 

لینک به دیدگاه

اسم نرم افزاری رو که میخوای باهاش کار کنی بنویس 

عمدتاً نرم افزار متلب هست و البته یه نرم افزار که خودمون تحت NET. اجرا می کنیم.

لینک به دیدگاه

در مورد هارد، چون قصد دارم فقط SSD نصب کنم به نظرم همون ظرفیت 256GB مناسب باشه. :cool:  البته برای افزایش سرعت فکر می کنم همون 60GB هم کافی باشه....

لینک به دیدگاه

عمدتاً نرم افزار متلب هست و البته یه نرم افزار که خودمون تحت NET. اجرا می کنیم.

نمیدونم اگر سطح کارتون گسترده هست 

4790 میتونه انتخاب خوبی باشه  در غیر اینصورت 4690 هم برای این نرم افزار مناسب است 

cpu سزی k و مین سری z و رم با باس 2400  برای کارتون بالا نیست !این مین و سی پی یو رو بیشتر برای اورکلاک میبرند 

پاور 650 w plus gold برای مینی که گرافیک قوی نداره انتخاب درستی نیست 

لینک به دیدگاه

نمیدونم اگر سطح کارتون گسترده هست 

4790 میتونه انتخاب خوبی باشه  در غیر اینصورت 4690 هم برای این نرم افزار مناسب است 

cpu سزی k و مین سری z و رم با باس 2400  برای کارتون بالا نیست !این مین و سی پی یو رو بیشتر برای اورکلاک میبرند 

پاور 650 w plus gold برای مینی که گرافیک قوی نداره انتخاب درستی نیست 

تشکر از راهنمایی @};-

فکر کنم 4790K گزینه خوبی هست که اگر نیاز به اورکلاک هم شد امکانش باشه. در کل این سیستم قراره یه پردازش نسبتاً سنگین رو در زمان کوتاهی انجام بده. در مورد پاور هم  با نظرتون موافقم...

در مورد برند مادر برد کسی نظری نداره؟ من به صورت پیش فرض ایسوس رو انتخاب می کنم. :cool:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تشکر از راهنمایی @};-

فکر کنم 4790K گزینه خوبی هست که اگر نیاز به اورکلاک هم شد امکانش باشه. در کل این سیستم قراره یه پردازش نسبتاً سنگین رو در زمان کوتاهی انجام بده. در مورد پاور هم  با نظرتون موافقم...

در مورد برند مادر برد کسی نظری نداره؟ من به صورت پیش فرض ایسوس رو انتخاب می کنم. :cool:

پاور 650 واسه این انتخاب کردم چون اختلاق قیمت چندانی با رده های پایین تر نداره و واسه ارتقا آینده مشکلی نداشته باشید

طرف ایسوس نرو چون الکی گرونه و با 450 تومن میتونی h97 بگیری که واسه اوور مناسب نیست

لینک به دیدگاه

پاور 650 واسه این انتخاب کردم چون اختلاق قیمت چندانی با رده های پایین تر نداره و واسه ارتقا آینده مشکلی نداشته باشید

طرف ایسوس نرو چون الکی گرونه و با 450 تومن میتونی h97 بگیری که واسه اوور مناسب نیست

تشکر از راهنمایی @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...