رفتن به مطلب

فرق بین مادربرد z97 600 تومن با 1 میلیونی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان از عنوان تاپیک مشخصه که فرق این نوع مادربرد ها چیه؟

من میخوام مادربردی انتخاب کنم که اگه احتیاجی بوده که قطعات رو چند وقت یا چند سال دیگه عوض کنم منجر به تعویض برد نشه

لینک به دیدگاه

چیزی  که من  فهمیدم 

کارت شبکه قوی تر 

کارت  صدای  حرفه ای تر

قابلیت sli 

شاید کیفیت ساختشونم کمی فرق کنه.

در مجموع من باشم 600 تومنی  رو  میخرم. :)

ویرایش شده توسط peto
لینک به دیدگاه

تفاوت تو مدار تغذیه وسیستم صوتی باکیفیت تر و یه سری امکانات جانبی البته اکثر مین های گرون ظاهر زیباتری هم دارن

سوالتون خیلی کلی بود یستگی به نوع کاربرد شخص داره که چه مینی واسش مناسبه

لینک به دیدگاه

من کارهای رندر و تری دی هستم میخوام مادربردی باشه که قطعه ای رو میخوام عوض کنم نیازه نباشه که بردش هم رو تعویض کنم یه جوری میخوام که تمام قطعات تا چند سال دیگه هم ساپورت کنه

لینک به دیدگاه

مدار تغذیه قوی‌تر، قطعه و ساخت با کیفیت‌تر و بادوام‌، تعداد درگاههای بیشترساتا و یو‌اس‌بی و پی‌سی‌آی، امکانات افزوده مانند وای‌فای و بلوتوث و پل زدن بین کارتهای گرافیک، فناوری‌های جدید مانند M.2 و تاندربولت.

باید بینی نیازت چی هست. خیلی‌ها هستند پول امکاناتی رو روی مادر بورد می‌دن مانند m.2 یا SLI ,و هیچ وقت هم ازش استفاده نمی‌کنند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

تو رنج 1 تومن چه مادربردی رو پیشنهاد میدین تو مدل ها گیگا و ام اس آی و ایسوس

لینک به دیدگاه

اقا در راستای تاپیک  یه سوالم من دارم 

این مادربردای z97 که مثلا رم تا باس 3300 ساپورت میکنن فایدش  چیه؟

مگه در آینده با وجود رم های DDR4   قراره رم های DDR3 با باس 3000  به بالاهم  تولید بشه؟(الان که وجود نداره درسته؟)

آیا باس بالاتر میتونه امتیازی باشه؟

لینک به دیدگاه

تو رنج 1 تومن چه مادربردی رو پیشنهاد میدین تو مدل ها گیگا و ام اس آی و ایسوس

giga z97x soc

giga z97 gaming 7

asus z97 deluxe

من بودم اخريو بر ميداشتم.

لینک به دیدگاه

اقا در راستای تاپیک  یه سوالم من دارم 

این مادربردای z97 که مثلا رم تا باس 3300 ساپورت میکنن فایدش  چیه؟

مگه در آینده با وجود رم های DDR4   قراره رم های DDR3 با باس 3000  به بالاهم  تولید بشه؟(الان که وجود نداره درسته؟)

آیا باس بالاتر میتونه امتیازی باشه؟

جناب این رم 3200Mhz که الان در بازار آمریکا موجوده http://www.gskill.com/en/product/f3-3200c13q-16gtxdg

بسته به کاربرد هم مادربرد تا مادر برد فرق دارن.اگه اورکلاک حرفه ای نمی خواین انجام بدین،کارت صدای قوی PCI.e و SATA ی بیشتر احتیاج ندارید همون برد 600 تومنی رو بردارید.چون اون برد ها علاوه بر اون چیزایی که گفتم خیلی هزینه روی کیفیت خازن ها و مدار ها و جنس برد صرف می کنن.

لینک به دیدگاه

جناب این رم 3200Mhz که الان در بازار آمریکا موجوده http://www.gskill.com/en/product/f3-3200c13q-16gtxdg

بسته به کاربرد هم مادربرد تا مادر برد فرق دارن.اگه اورکلاک حرفه ای نمی خواین انجام بدین،کارت صدای قوی PCI.e و SATA ی بیشتر احتیاج ندارید همون برد 600 تومنی رو بردارید.چون اون برد ها علاوه بر اون چیزایی که گفتم خیلی هزینه روی کیفیت خازن ها و مدار ها و جنس برد صرف می کنن.

عجب چیز گولاخیه

من  الان مادربردم تا 3300 ساپورت  میکنه  در حال حاضر پول واسه  رم  های فرنکانس بالاندارم.

آیا ممکنه  مثلا تا 2 ساله دیگه این  رم ها تو ایرانم  موجود بشن و تو بازار  کمی فراگیر بشن؟(البته منظورم با قیمت بسیار  پایین  تر از الان هست )

اصلا هنوزم DDr3 تولید میشه؟

لینک به دیدگاه

DDR1 که هنوز تو بازار هستش

DDR4هنوز رواج نگرفته که بگن تا چند سال دیگه فقط DDR4 میشه

بازم دوستان نظر خاص خودشونو دارن

لینک به دیدگاه

DDR1 که هنوز تو بازار هستش

DDR4هنوز رواج نگرفته که بگن تا چند سال دیگه فقط DDR4 میشه

بازم دوستان نظر خاص خودشونو دارن

منظورم از تولید  شدنddr3 مدل های  جدیدتر با باس بالاترو حجم بیشتر بود

ویرایش شده توسط peto
لینک به دیدگاه

ASUS  چند تا مدل سری Z مانند Z97 میزنه 

برخلاف نوشته دوستان کیفیت قطعات همه یکسان هستند و فرقی با هم ندارند همشون از یک سازنده خازن میگیرند و روی برد اسمبل میشند .تنها ظرفیت خازنها تغییر میکند

تفاوت در طراحی منظور زیبایی برد 

امکانات برد مانند حمایت از USB 3.1 یا پورت های ساتا و PCI EX و یا امکاناتی مانند WIFI است همین 

لینک به دیدگاه

عجب چیز گولاخیه

من  الان مادربردم تا 3300 ساپورت  میکنه  در حال حاضر پول واسه  رم  های فرنکانس بالاندارم.

آیا ممکنه  مثلا تا 2 ساله دیگه این  رم ها تو ایرانم  موجود بشن و تو بازار  کمی فراگیر بشن؟(البته منظورم با قیمت بسیار  پایین  تر از الان هست )

اصلا هنوزم DDr3 تولید میشه؟

ممکنه وارد بشه اما صرف نداره...بله رم های ddr3 تا چندین سال دیگه هم چنان تولید می شن ( حداقل 3 سال دیگه)رم های فرکانس بالاتر بعد از یه حدی فایده ای برای شما نداره.این رم ها بیشتر برای اورکلاکرهاست که می خوان رکورد بزنن.
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...