رفتن به مطلب

ترفندی آسان: افزایش کارایی برای کلیه کارت گرافیک های GeForce انویدیا !

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

کاربری از وب سایت Reddit  ترفند ساده ای را یافته که می تواند نرخ فریم دهی کلیه کارت گرافیک GeForce انویدیا را به میزان کم، اما موثری افزایش دهد.

url.jpg

این کاربر متوجه شده است که غیر فعال سازی سرویس "NVIDIA Streaming" در ویندوز (که به صورت خودکار و با راه اندازی ویندوز فعال می شود) باعث افزایش نرح فریم دهی بین 3 تا 5% می شود. شاید این مقدار زیاد نباشد اما به اندازه ای است که در برخی شرایط خاص و بویژه سیستم های ضعیف؛ می تواند تفاوت میان اسلاید شو و یک بازی روان را ایجاد کند!

سرویس "NVIDIA Streaming" این امکان را فراهم می کند تا بتوانید بازی در حال اجرای خود را بر روی کنسول Shield استریم کنید. از رو در صورتی که از دارندگان این کنسول نباشید هیچ نیازی هم به در حال اجرا بودن دائمی پردازش "nvstreamsvc.exe" نیست.

برای غیر فعال سازی این سرویس بلا استفاده کافیست تا در کادر Run ویندوز عبارت "services.msc" را وارد کنید و در لیست ظاهر شده سرویس نامبرده را پیدا  و بر روی آن راست کلیک کرده و به بخش properties بروید، سپس خصیصه "start-up type" را به "Disabled" تغییر دهید.بعد از اعمال تغییرات و ذخیره کردن، یکبار سیستم خود را راه اندازی مجدد کنید، تمام است!

Capture.PNG

88a.jpg

با این حال در نظر داشته باشید که این سرویس برای استفاده از قابلیت ShadowPlay ضروری است و برای فعال سازی مجدد آن،"start-up type" را به "Manual" تغییر دهید.

1452222.jpg

برگرفته از shahrsakhtafzar

لینک به دیدگاه

درود

مال من این گزیه اصلا وجود خارجی نداشت فقط nvidia display driver service بود و دیگر هیچ :|

لینک به دیدگاه

درود

مال من این گزیه اصلا وجود خارجی نداشت فقط nvidia display driver service بود و دیگر هیچ :|

مال من هم فقط همین گزینه هست

ویرایش شده توسط ali-sarchahi
لینک به دیدگاه

برای من هم  چنین چیزی نیست توی سرویس.

حالا یه سوال دیگه این 3 تا چیز چیه؟ اگر پاکشون کنم مشکلی  پیش میاد؟

اخه استفاده از نت داره تو بازی ها انلاین بعضی وقت ها لگ میشم.

ustj1840lvfall34wj5u.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون. اقاى کريمي واسه amd راهي چيزى نيس؟

درود

این سرویس مخصوص کارت های انویدیا هست .

از دوستان کسی تست کرده ببینه تاثیره داره ؟

خودش باید اتوماتیک وقتی استفاده ای ازش نمیشه غیر فعال بشه . یکم دور از باور هست که انوییا همچن سوتی داده باشه .

لینک به دیدگاه

برای من این گزینه وجود داشت

آپدیت های جدید کارت گرافیک همشون این قابلیت رو دارند مگر اینکه کارت گرافیکتون از رده خارج شده باشه!

من غیر فعالش کردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای من این گزینه وجود داشت

آپدیت های جدید کارت گرافیک همشون این قابلیت رو دارند مگر اینکه کارت گرافیکتون از رده خارج شده باشه!

من غیر فعالش کردم

میتونی یه بچه بنچمارک با فعال و غیر فعال بودنش بگیری ؟

لینک به دیدگاه

میتونی یه بچه بنچمارک با فعال و غیر فعال بودنش بگیری ؟

آخه با 970GTXچه بنچمارکی بگیرم؟ :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان

این ترفند واقعیه.

سرویس دائما منابع رو مورد استفاده قرار میده

احتمالا تو نگارشای بعدی خود انویدیا هم غیر فعال کنه

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخه با 970GTXچه بنچمارکی بگیرم؟ :D

منظورتون چیه ؟

لینک به دیدگاه

واسه من از اول Disable بود

قبلا از msconfig سرویسشو غیرفعال کرده بودم

لینک به دیدگاه

مطمئن نیستم نتیجه درست باشه چون خیلی فریم ریت متغیر هست ولی چه توی بنچ مارک چه توی بازی اینجوری بود نتیجه:

4iz81hxkpfoeshtz5554_thumb.jpg

i9np5qry8tgnyvhuxumu_thumb.jpg

تنظیمات آخرین حد گرافیکی

مشخصات:

cpu:4690

grafic:GTX970 G1

ram:4GB+8GB=12GB 1600

لینک به دیدگاه

دادا من انجام دادم تو بازی اسسین یونیتی 26 تا 40 فریم قبل از این کار بود اما الان پایین تر از 36 ندیدم بیاد تا 50 راحت میگیرم 

من با این Fraps برنامه تست کردم نمیدونم قابل اعتماد هست یا نه اخه خیلی تفاوتش زیاده  :eek:

3 تا 5% کجا این الان نزدیک 20%  تفاوتش  :eek:  

ویرایش شده توسط Axebanger
لینک به دیدگاه

فقط کسانی که GeForce Experience نصب داشته باشن این مورد رو میتونن  غیرفعال کنن.

لینک به دیدگاه

فقط کسانی که GeForce Experience نصب داشته باشن این مورد رو میتونن  غیرفعال کنن.

راس میگه :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

غیر فعال کردم.

تغییری تو فریم احساس نکردم.

میلاد جان سنسور خرابه بده تعمیر

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چیزی رو پاک نکنید از سرویس های ویندوز و چیزی رو هم که نمیدونید متوقف نکنید - این سرویس خیلی ضروری نیست  ولی تاثیر چندانی هم نداره-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا اونجایی که تو فروم های خارجی دیدم ظاهرا این کار فقط در سیستم هایی که باگ دارند تاثیر داره و در خیلی از سیستمها نیازی به این کار نیست و ضمن این که این سرویس ظاهرا برای استفاده از Shadow Play که امکان ضبط گیم پلی به صورت فایل تصویری رو فراهم میکنه لازمه.

لینک به دیدگاه

تا اونجایی که تو فروم های خارجی دیدم ظاهرا این کار فقط در سیستم هایی که باگ دارند تاثیر داره و در خیلی از سیستمها نیازی به این کار نیست و ضمن این که این سرویس ظاهرا برای استفاده از Shadow Play که امکان ضبط گیم پلی به صورت فایل تصویری رو فراهم میکنه لازمه.

چیزی رو پاک نکنید از سرویس های ویندوز و چیزی رو هم که نمیدونید متوقف نکنید - این سرویس خیلی ضروری نیست  ولی تاثیر چندانی هم نداره-

تشکر دوستان حسه خوبی نداشتم نسبت به این کار فردا windows عوض می کنم خیالم راحت شه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...