رفتن به مطلب

راهکار هایی برای افزایش کارایی سیستم در GTA V

rezagtx
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دورد تاپیک ساده است یک سری بررسی ها انجام شد متوجه شدیم که میشه  با دستکاری د رکنترل پانل انویدیا کمی برکارایی سیستم های متوسط در هنگام اجرای بازی اضافه کرد:

عکس زیر تغییرات مربوطه رو نشون میده -

ولی کل نوشتار رو بخونید تا اوضاع بیاد دستتون

qt2v_hrqgxpi.png

البته دقت کنید که گزینه Vsync در بازی روشن باشه و ضمنا MSAA رو خاموش کنید و از FXAA استفاده کنید ولی در کنترل پانل انویدیا برای انتی الیازینگ از عکس زیر استفاده کنید - دقت کنید که MSAA+TXAA برای سیستم های قوی هستند و شاید روشن کنید در شهر فریم خوب بگیرید مثل بعضی  از دوستان من دیدم توی شهر اسکرین شات  گرفتند فریم قفله روی الترا ولی پاتون رو که ازشهر  بگذارید بیرون به سمت  بیایان ها و جنگلها فریم انچنان کاهش میزنه وسکته میزنه که تعجب خواهید کرد من روی سیستم های مختلف یا کارت های گرافیکی   مختلف تست کردم -

hhaf_1.jpg

من با تنظیمات بالا با MSAA+TXAA در 1080 همه گزینه ها تا آخر دارم بازی میکنم و فریم به ندرت 55 میرسه و 60 قفله - دقت کنید که رم گرافیک خیلی مهمه برای بازی و 3 گیگ رم ها ه میتونن با تنظمیات بالا  یک افزایش قابل توجهی در نرخ فریم داشته باشند .-با افتربرنر دما و نرخ فریم رو هم چک کنید -

البته روی کارت  خودم اورکلاک سنگین انجام شده  ولی بازهم تغییر رو شما باید حس کنید

برای کسانی که با این پانل آشنا  نیستند :

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=30723&hl=

راهنمایی انودیا برای تنظمیات باز ی:

لینک زیر بهترین راهنمایی تظنمیات بازی است   منتها ف.ی.ل.ت.ر

http://www.geforce.co.uk/whats-new/guides/grand-theft-auto-v-pc-graphics-and-performance-guide

عکس  خیلی بزرگه منتها انویدیا توضیح میده که یک: حتما از با MSAA از MFAA استفاده کنید-2 روی 90 درصد سیستم ها  GRASS رو بگذارید روی high یا Very High-

سایه ها برای سیستم متوسط حتما رو یSHArp  باشند  و تنظمیات بالا هم احتمالا کمک میکنه اگر شاهد افزایش کارایی بودید خبر بدید

انویدیا در بررسی هاش درلینک بالا دقیقا موتور بازی رو کالبد شکافی کرده و من تمام نوشته های بالا رو بررسی کردم و به نتایج جالبی رسیدم -

1-سه تا از سنگین ترین بخش های تنظمیات گرافیکی بازی که بشدت اثر دارند روی فریم  یکی روشن کردن انتی الیازینگ msaa است -یکی گرس یا همان کیفیت بافت فولج گیاهی و چمن روی الترا و یکی هم گزینه در بخش Advanced graphic یعنی extended draw distance  که میشه نمودار  اول بخش ادونس گرافیک - سه گزینه بالا بشدت تاثیر گذارند پس از درون کنترل پانل مثل عکس بالا AA بدید و بعد Grass رو یا های بگذارید یا وری های اصلا الترا نگذارید که انودیا پیشنهاد نمیده و اگر روی الترا باشه و سایه های انویدیا یا همون pcss فعال باشند به مجرد  ورودبه محیط های گیاهی و دشت ها و بیرون شهر به شدت فریم کاهش پیدا میکنه-

سایه :بهترین سایه بازی در انویدیا Pcss ایجاد میشه که دقیق ترین سایه دینامیک و شکست نور رو ایجاد میکنه منتها در صورتی که میخواهید با این نوع سایه بازی کنید باید AA از درون کنترل پانل بدید و یا با FXAA بازی کنید که البته به خاطر ماهیت گرافیک بازی و جهان باز بودن  تمپورال انتی الیازینگ نیازه و باید  از MSAA+TXAA به عنوان تنها راه کاهش   الیازینگ استفاده کنید که فریم رو به چالش میکشونه در محیط های خیلی باز - مسافت رو شما در شهر خیلی نمیبنید چون جلوی دید گرفته است ولی با رفتن به محیط های عظیم شاهد سکسکه فریم خواهید بود.

در بخش ادونس گرافیک :Long shadow و high detail flight streaming خیلی سنگین نیستند و تاثیر خاصی ندارند میشه روشن بگذارید ولی گزینه High  res shadow پیشنهاد نمیشه مخصوصا اگر دارید از PCSS استفاده میکنید.

نمودار اول بخش ادونس که خیلی  خطرناکه گفتم ولی نمودار دوم :

نمودار دوم سایه های افزوده در بخش ادونس خیلی کارایی روی فریم نداره  میشه تا اخر پرش کرد-

در بخش Vsync شما طیق عکس یک عمل کنید و از حالت adaptive استفاده کنید و در بازی vsync رو روشن کنید.

بهترین حالت کیفتی بازی با msaa+MFAA+TXAA ایجاد میشه .

اگر نکاتی دیگه به ذهنم رسید اضافه می کنم -ضمنا نرخ فریم رو میتونید دقیق با افتر برنر و فرپس دو تافعال بررسی کنید و fram time هم در افتر برنر به شما نشون میده که هر فریم با افزایش گرافیک یا تنظیمات خاص چقدر به زمان رندرش اضافه شده و از استاندارد 16.3 تا 17.2 چقدر بالا تر میره یا کم تر میشه-

موفق باشید

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر دوستان افزایش در شرایط خاصی احساس کردن نظر بدن که دیگران هم بتونن استفاده کنن-کلا من دست رسی به  3 تا سیستم داشتم تست زدم -ولی اینجا 1000 تا سیستم است !

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...