رفتن به مطلب

کُند بودن PC

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

موقعی که هارد کامپیوتر داره کار میکنه (مثلاً داری کپی میکنی روش یا یه پارت 1 گیگی تو دانلود منیجر دانلودش تموم میشه و داره پارت هاش رو میچسبونه به هم) به شدت کامپیوتر کند میشه و دیگه تقریبا هیچ کاری نمیشه باهاش کرد تا اون کار قبلی تموم بشه.

مثلاً براوزر هم نمیشه باز کرد باهاش یا یه فایل ویدیو پلی کنی.

با سیستم قبلی همین مشکل رو داشتم فکر میکردم به خاطر ضعییف بودن سیستم هست ، ولی جدیدا تمام قطعات سیستم رو تغییر دادم به غیر از هارد.

حالا میخواستم ببینم این مشکل طبیعی هست رو این هارد های معمولی و مثلا با اس اس دی حل میشه یا تنضیمات خواصی داره ، یا هارد من مشکل داره؟

مشخصات کل سیستم هم تو امضام هست.

ممنون.

post-7985-0-61245700-1430487530_thumb.jpg

ویرایش شده توسط soltanmasoud2
لینک به دیدگاه

درود . طبف گفته خودتون ..
سیستم رو با یک هارد دیگه امتحان کنید..

یا هاردتون رو روی یک سیستم دیگه تست کنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.

موقعی که هارد کامپیوتر داره کار میکنه (مثلاً داری کپی میکنی روش یا یه پارت 1 گیگی تو دانلود منیجر دانلودش تموم میشه و داره پارت هاش رو میچسبونه به هم) به شدت کامپیوتر کند میشه و دیگه تقریبا هیچ کاری نمیشه باهاش کرد تا اون کار قبلی تموم بشه.

با سیستم قبلی همین مشکل رو داشتم فکر میکردم به خاطر ضعییف بودن سیستم هست ، ولی جدیدا تمام قطعات سیستم رو تغییر دادم به غیر از هارد.

حالا میخواستم ببینم این مشکل طبیعی هست رو این هارد های معمولی و مثلا با اس اس دی حل میشه یا تنضیمات خواصی داره ، یا هارد من مشکل داره؟

ممنون.

هاردتون چند بار ارور کابل داده 

یه تست اسپید بزارید 

هارد شما سری کم مصرف هست و 5400 دور 

اگر مشکلی ندارید پیشنهاد میدم یه SSD 120 تهیه کنید 

لینک به دیدگاه

اینم تست

اس اس دی هم حتما تهیه میکنم ، ولی چون 250 میخوام فعلا پولش موجود نیست :D

120 هم خیلی کمه *dry#

post-7985-0-11790600-1430488715_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

اینم تست

اس اس دی هم حتما تهیه میکنم ، ولی چون 250 میخوام فعلا پولش موجود نیست :D

120 هم خیلی کمه *dry#

عزیز اس اس دی فقط برای نرم افزارهای اساسی هست نه فیلم و این چیزا . من یه 128 دارم. 85 تا برای ویندوز بقیه اش برای لینوکس . یه هارد دو ترا پرتابل دارم که بقیه چیزام رو توش میریزم.  شما یه اس اس دی 120 بگیرید با برنامه ریزی برای شما کفایت میکنه. عزیز هارد زندانه وقتی اس اس دی گرفتی تازه متوجه میشی  سرعت ینی چی.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

عزیز اس اس دی فقط برای نرم افزارهای اساسی هست نه فیلم و این چیزا . من یه 128 دارم. 85 تا برای ویندوز بقیه اش برای لینوکس . یه هارد دو ترا پرتابل دارم که بقیه چیزام رو توش میریزم.  شما یه اس اس دی 120 بگیرید با برنامه ریزی برای شما کفایت میکنه.

داداش چون بازی میکنم میخوام بازی هام هم روش باشه.

حدود 100 برا ویندوز نرم افزار ، بقیش بازی های نصب ، آنلاین و ...

اگه بتونم یه 2 ترا باراکودا هم بگیرم کنار اس اس دی که دیگه عالی میشه.

لینک به دیدگاه

داداش چون بازی میکنم میخوام بازی هام هم روش باشه.

حدود 100 برا ویندوز نرم افزار ، بقیش بازی های نصب ، آنلاین و ...

اگه بتونم یه 2 ترا باراکودا هم بگیرم کنار اس اس دی که دیگه عالی میشه.

عزیز لازم نیست بازی رو رو اس اس دی نصب کنید. آخه صد گیگ برانامه دیگه برا چی  :)  چیکار می کنی. :) بازی رو هارد نصب کن . فقط برنامه های اساسی و ویندوز رو اس اس دی .

لینک به دیدگاه

سلام.

ممنون.

منم یه مشکل شما رو داشتم ولی به قطعات نیست برنامه هایی مثل IDM با کرک لود سی پی یو من رو تا 80% میبرد یا یک سری برنامه های دیگه الان idm portable استفاده میکنم بقی برنامه ها رو هم end task میکنم مشکلم حل شده

ولی با هر ریستارت باید یه سری برنامه رو end task کنم مشکلش فقط همینه

لینک به دیدگاه

منم یه مشکل شما رو داشتم ولی به قطعات نیست برنامه هایی مثل IDM با کرک لود سی پی یو من رو تا 80% میبرد یا یک سری برنامه های دیگه الان idm portable استفاده میکنم بقی برنامه ها رو هم end task میکنم مشکلم حل شده

ولی با هر ریستارت باید یه سری برنامه رو end task کنم مشکلش فقط همینه

ویندوز بیاد بالا ول کنم سیستم رو استفاده از سی پی یو 0 هست :-?  همین الان هم حداکثر 7 هست ...

خصلاصه این سی پی یو به این راحتی نباید با 4 تا نرم افزار کند بشه.

لینک به دیدگاه

ویندوز بیاد بالا ول کنم سیستم رو استفاده از سی پی یو 0 هست :-?  همین الان هم حداکثر 7 هست ...

خصلاصه این سی پی یو به این راحتی نباید با 4 تا نرم افزار کند بشه.

والا نمیدونم منم 4690 دارم ولی قبلا با یه دانلود تا 90 درصد لود میشد

همین الان هم با برنامه های NVIDIA و Intel Capacitylistening و امثال اینا مشکل دارم تا end task نشن 

راهی یافتی به مام بگو  :wacko:

لینک به دیدگاه

درود

تقریبا این مشکل رو تو همه ی سیستم هایی که هارد اینترنال با سرعت پایین دارن وجود داره

عادیه

با اس اس دی مشکل حل میشه

لینک به دیدگاه

به نظرتون با Barracuda یا Hybrid حل میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرتون با Barracuda یا Hybrid حل میشه؟

هارد شما سرعتش کمه 

وسترن سری بلو یا سیگیت سری باراکودا خوبه 

فقط حتما 7200 باشه 

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون در مورد Hybrid چیه؟

به اختلاف قیمتش با باراکودا میارزه یا نه؟

البته نظر خودم یه 2 ترا باراکودا و یه 250 اس اس دی هست (ترجیحا سامسونگ)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...