رفتن به مطلب

مشکل با بوت مادربرد z97 و پروفایل xmp

اشتراک گذاری

Recommended Posts

قائدتا اینطور نباید باشه که نشه تغییری اعمال کرد. وقتی oc فعال شد نمیتونی xmp رو به حالت پیشفرض برگردونی؟

خب پس دوست من شما اصلا به حالت oc دست نزن و به صورت دستی اورکلاک کن.

اجازه بده من برم بایوس مدل بوردت رو چک کنم تا بهت بگم دقیقا باید چکار کنی. چند دقیقه صبر کنی بهت راهش رو میگم.

وقتی oc فعال  بشه چه من بخوام چه نخوام  خود به خود xmp فعال میشه کاریشم نمیتونم بکنم.

به صورت دستی اور میشه کرد.

رم های تو امضامو تایمینگشونو بدون تغییر ولتاژ از 11 به 8 رسوندم  پایدار هم هستن.

ممنون @};-

لینک به دیدگاه

وقتی oc فعال  بشه چه من بخوام چه نخوام  خود به خود xmp فعال میشه کاریشم نمیتونم بکنم.

به صورت دستی اور میشه کرد.

رم های تو امضامو تایمینگشونو بدون تغییر ولتاژ از 11 به 8 رسوندم  پایدار هم هستن.

ممنون @};-

الان کامل منوی بایوس رو کنترل کردم. اصلا شما به اون حالت oc پیشفرض دست نزن که به درد شما نمیخوره چون این رم ها برای اورکلاک طراحی نشدن و oc بورد رم هاتو نمیتونه توی حالته xmp ساپورت کنه.

شما باید دستی خودت اورکلاک کنی و فقط قبلش به من بگو که خنک کننده چی داری؟

در ضمن تغییرات تایمینگی که انجام دادی به احتمال زیاد در حالت اورکلاک کردنه پردازنده, نمیتونه پایدار باشه.

لینک به دیدگاه

الان کامل منوی بایوس رو کنترل کردم. اصلا شما به اون حالت oc پیشفرض دست نزن که به درد شما نمیخوره چون این رم ها برای اورکلاک طراحی نشدن و oc بورد رم هاتو نمیتونه توی حالته xmp ساپورت کنه.

شما باید دستی خودت اورکلاک کنی و فقط قبلش به من بگو که خنک کننده چی داری؟

در ضمن تغییرات تایمینگی که انجام دادی به احتمال زیاد در حالت اورکلاک کردنه پردازنده, نمیتونه پایدار باشه.

کولرم ماچو هست.

با کم کردن تایمینگ از 11-11-11-30 به 8-9-8-24 نمره بنچمارک بالاتر رفت  و پایدار هم هست.

ولی هر کودوم ازاعدادو اگه  یکی کم  کنم سیستم بالا نمیاد.

نکته ای که هست اینه که با سی پی یو 4570 با برنامه aida 64 بنچمارک گرفتم نمرش شد 23700 رو فرکانس 1600 ولی با سی پی یو 4690K بنچمارک گرفتم با همون تایمینگ و فرکانس نمره شد 23400

نمیدونم  چرا کم تر شد  جای اینکه  زیاد بشه یا حداقل تغییر نکنه *dry#

ویرایش شده توسط peto
لینک به دیدگاه

قبلا این  رم ها رو  سیستم ای ام دی امضام بودن تایمینگارو اون موقع  اگه کمتر از 10 می کردم سیستم ناپایدار میشد ولی الان  با سی پی یو اینتل کمی بهتر شده.

فقط نکته ای که  هست  اینه که  وقتی  فرکانس رم  رو رو 1866 میذارم  تست  که میگیرم نمره تو aida 64 خیلی بالاتر میره.البته تایمینگ هم بالاتر میذارم تا  پایدار بشه.

الان  ملاک  برای من  چی باید  باشه؟

تایمینگ پایین تر و  نمره ی پایینتر اوور کلاک  موفق تری هست یا  فرکانس بالاتر  و نمره ی بالاتر؟؟؟

لینک به دیدگاه

کولرم ماچو هست.

با کم کردن تایمینگ از 11-11-11-30 به 8-9-8-24 نمره بنچمارک بالاتر رفت  و پایدار هم هست.

ولی هر کودوم ازاعدادو اگه  یکی کم  کنم سیستم بالا نمیاد.

نکته ای که هست اینه که با سی پی یو 4570 با برنامه aida 64 بنچمارک گرفتم نمرش شد 23700 رو فرکانس 1600 ولی با سی پی یو 4690K بنچمارک گرفتم با همون تایمینگ و فرکانس نمره شد 23400

نمیدونم  چرا کم تر شد  جای اینکه  زیاد بشه یا حداقل تغییر نکنه *dry#

ماچو کولر خوبیه.

زیاد به بنچمارکها نمیتونی اعتماد کنی دوست من. من با سیستمه خودم بدونه هیچ تغییری توی همین حالتی که در امضا میبینی امروز بنچمارک یه عدده فردا یه عدد دیگست. هر چیزه کوچیکی میتونه توی بنچمارک تاثیر گذار باشه. زیاد خودتو باهاش درگیر نکن.

لطف کن رمهاتو به پیشفرض برگردون و بعد از اورکلاک پردازنده دوباره با تایمینگات میتونی بازی کنی.

چقدر میخوای اورکلاک کنی؟ الان دمای پردازنده چنده؟ توی فشار دما چند میشه؟

لینک به دیدگاه

قبلا این  رم ها رو  سیستم ای ام دی امضام بودن تایمینگارو اون موقع  اگه کمتر از 10 می کردم سیستم ناپایدار میشد ولی الان  با سی پی یو اینتل کمی بهتر شده.

فقط نکته ای که  هست  اینه که  وقتی  فرکانس رم  رو رو 1866 میذارم  تست  که میگیرم نمره تو aida 64 خیلی بالاتر میره.البته تایمینگ هم بالاتر میذارم تا  پایدار بشه.

الان  ملاک  برای من  چی باید  باشه؟

تایمینگ پایین تر و  نمره ی پایینتر اوور کلاک  موفق تری هست یا  فرکانس بالاتر  و نمره ی بالاتر؟؟؟

خیلی برام جالبه که قبل از اینکه با cpu بازی بکنی داری با رمها بازی میکنی. خوشم اومد.

ولی اینو بدون که اورکلاک کردن رمها توی سرعت کلی سیستمت خیلی تاثیر نداره. و اگر بتونی با فرکانس 1600 تایمینگ 7 داشته باشی زیاد با اینکه فرکانست 2400 و تایمینگ 10 داشته باشی فرقی نداره. البته این فقط یه مثال بود.

ویرایش شده توسط Hamid Mohammadi
لینک به دیدگاه

ماچو کولر خوبیه.

زیاد به بنچمارکها نمیتونی اعتماد کنی دوست من. من با سیستمه خودم بدونه هیچ تغییری توی همین حالتی که در امضا میبینی امروز بنچمارک یه عدده فردا یه عدد دیگست. هر چیزه کوچیکی میتونه توی بنچمارک تاثیر گذار باشه. زیاد خودتو باهاش درگیر نکن.

لطف کن رمهاتو به پیشفرض برگردون و بعد از اورکلاک پردازنده دوباره با تایمینگات میتونی بازی کنی.

چقدر میخوای اورکلاک کنی؟ الان دمای پردازنده چنده؟ توی فشار دما چند میشه؟

بعد اینکه رم ها رو به پیش فرض برگردوندم  پردازنده رو دستی  اور کلاک کنم؟من تازه اینتل خریدم اصلا اور کردن باهاشو بلد نیستم :wacko:

قبلا یه سی پی یو 4570 داشتم که 2 3 روز به سیستم وصل کردم.اونجا با فن استوک خود بایوس دما رو 70 نشون میداد.

امروز یه4690K گرفتم به سیستم  وصل کردم.با فن استوک تو بایوس دماشو 30 نشون میده.

من نمیدونم اون  سی پی یو  قبلی داغ بود  یا سی پی یو الانم  خنک  هست.

هنوز  به فن ماچو  وصلشم  نکردم.

من زیاد اهل اور نیستم فقط  واسه  تست  دلم  می خواد ببینم  تا چقد میشه اور کرد. :cool:

لینک به دیدگاه

خیلی برام جالبه که قبل از اینکه با cpu بازی بکنی داری با رمها بازی میکنی. خوشم اومد.

ولی اینو بدون که اورکلاک کردن رمها توی سرعت کلی سیستمت خیلی تاثیر نداره. و اگر بتونی با فرکانس 1600 تایمینگ 7 داشته باشی زیاد با اینکه فرکانست 2400 و تایمینگ 10 داشته باشی فرقی نداره. البته این فقط یه مثال بود.

راستش اصلا هیچ  پیش زمینه ای واسه اور کردن سی پی یو  اینتل ندارم.

واسه همین دستکاریش نکردم.

رم ها هم بدون تغییر ولتاژ دستکاری کردم :wacko:

لینک به دیدگاه

بعد اینکه رم ها رو به پیش فرض برگردوندم  پردازنده رو دستی  اور کلاک کنم؟من تازه اینتل خریدم اصلا اور کردن باهاشو بلد نیستم :wacko:

قبلا یه سی پی یو 4570 داشتم که 2 3 روز به سیستم وصل کردم.اونجا با فن استوک خود بایوس دما رو 70 نشون میداد.

امروز یه4690K گرفتم به سیستم  وصل کردم.با فن استوک تو بایوس دماشو 30 نشون میده.

من نمیدونم اون  سی پی یو  قبلی داغ بود  یا سی پی یو الانم  خنک  هست.

هنوز  به فن ماچو  وصلشم  نکردم.

من زیاد اهل اور نیستم فقط  واسه  تست  دلم  می خواد ببینم  تا چقد میشه اور کرد. :cool:

دقیقا. رم پیشفرض و اورکلاک دستی.

دمای سی پی یو قبلیت خیلی بالا و غیر عادی بوده ولی این یکی خیلی خوبه و کاملا نرماله.

حتما ماچو رو ببند بعد اورکلاک کن و نگران نباش من کمکت میکنم. در ضمن وقتی پردازنده سری k میگیری واقعا حیفه که با ماچو اورکلاکش نکنی.

شما به راحتی بدون هیچ ترسی میتونی فرکانست رو به 4.2 برسونی با دمای خیلی ایده ال. بیشتر هم میتونی ولی باید تست کنیم و دما رو چک کنیم.

لینک به دیدگاه

دقیقا. رم پیشفرض و اورکلاک دستی.

دمای سی پی یو قبلیت خیلی بالا و غیر عادی بوده ولی این یکی خیلی خوبه و کاملا نرماله.

حتما ماچو رو ببند بعد اورکلاک کن و نگران نباش من کمکت میکنم. در ضمن وقتی پردازنده سری k میگیری واقعا حیفه که با ماچو اورکلاکش نکنی.

شما به راحتی بدون هیچ ترسی میتونی فرکانست رو به 4.2 برسونی با دمای خیلی ایده ال. بیشتر هم میتونی ولی باید تست کنیم و دما رو چک کنیم.

باشه داداش

فردا ماچو رو روش وصل میکنم.

ببینم چی کار میشه کرد.

من قبلا سی پی یو اس ام 8320 رو تا 4800 با همین ماچو و سیستم امضام اور کرده بودم.البته تو فشارزیاد ری استارت میشد ولی تو 4600 کاملا پایدار بود.

ولی تو اینتل کاملا مبتدی هستم.

بعد اینکه فردا ماچو رو روش بستم مزاحم شما میشم.

فقط یه سوال دیگه

من 2 تا مادربرد z97 دارم.

یکیش msi guard pro 

اون یکی هم ازراک z97 X kiler

می خوام 4690 رو رو ام اس ای  وصل کنم.

بعد ازراک هم بذارم تو خونه و باهاش اهنگ گوش بدم و فیلم ببینم.چون این مدل ازراک کارت صداش حرفه ای تر هست فک کنم بهتر بدرد اهنگ گوش دادن با صدای بلند بخوره درسته؟

از لحاظ اورکلاک کردن این 2 تا مادربرد  زیاد با هم فرق ندارن درسته؟

لینک به دیدگاه

باشه داداش

فردا ماچو رو روش وصل میکنم.

ببینم چی کار میشه کرد.

من قبلا سی پی یو اس ام 8320 رو تا 4800 با همین ماچو و سیستم امضام اور کرده بودم.البته تو فشارزیاد ری استارت میشد ولی تو 4600 کاملا پایدار بود.

ولی تو اینتل کاملا مبتدی هستم.

بعد اینکه فردا ماچو رو روش بستم مزاحم شما میشم.

فقط یه سوال دیگه

من 2 تا مادربرد z97 دارم.

یکیش msi guard pro 

اون یکی هم ازراک z97 X kiler

می خوام 4690 رو رو ام اس ای  وصل کنم.

بعد ازراک هم بذارم تو خونه و باهاش اهنگ گوش بدم و فیلم ببینم.چون این مدل ازراک کارت صداش حرفه ای تر هست فک کنم بهتر بدرد اهنگ گوش دادن با صدای بلند بخوره درسته؟

از لحاظ اورکلاک کردن این 2 تا مادربرد  زیاد با هم فرق ندارن درسته؟

عزیز دل asrock واسه اورکلاک بهتره.

به نظر من 4690k رو بزار روی asrock چون تعداد فازهای بیشتری داره و توانایی بالاتری داره

لینک به دیدگاه

عزیز دل asrock واسه اورکلاک بهتره.

به نظر من 4690k رو بزار روی asrock چون تعداد فازهای بیشتری داره و توانایی بالاتری داره

چشم پس سیستم اصلیمو رو ازراک میبندم.

البته تازه سفارشم دادم به دستم نرسیده.

بعد اینکه بدستم رسبد و سیستم رو بستم روش اورکلاک انجام میدم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز جای نگرانی نیست بعضی از مادربرد ها در تعیین ساب تایمینگ های رم متفاوت عمل می کنند، برای همین فعال کردن X.M.P باعث ناسازگاری میشه بهتره فرکانس رم و تایمینگ ها به صورت دستی تنظیم بشه.

از محیط بایوس عکس قرار بدین بگم چیکار کنید.

@};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز جای نگرانی نیست بعضی از مادربرد ها در تعیین ساب تایمینگ های رم متفاوت عمل می کنند، برای همین فعال کردن X.M.P باعث ناسازگاری میشه بهتره فرکانس رم و تایمینگ ها به صورت دستی تنظیم بشه.

از محیط بایوس عکس قرار بدین بگم چیکار کنید.

@};-

ممنون امروز اینترنتم تو خونه  وصل شد برم خونه عکس میگیرم قرار میدم. @};-

بعدم اقا حمید حق با شما بود.

رم ها با اون تایمینگ هم پایدار نبودن.دیشب  یکم که به سیستم فشار آوردم مشکل خودشو نشون داد :wacko:

لینک به دیدگاه

ممنون امروز اینترنتم تو خونه  وصل شد برم خونه عکس میگیرم قرار میدم. @};-

بعدم اقا حمید حق با شما بود.

رم ها با اون تایمینگ هم پایدار نبودن.دیشب  یکم که به سیستم فشار آوردم مشکل خودشو نشون داد :wacko:

احتمالا کارائیه رم ها روی بورده ازراک یه مقدار متفاوت هستن.

حتما اول پردازنده رو اورکلاک کن و وقتی به پایداری کامل رسیدی و تا جای ممکن با ضریب اطمینانه بالا تونستی این کارو انجام بدی و دمایه ایده ال داشته باشی بعدش برو سراغ رم ها. چون بعد از اورکلاک پردازنده نوع پاسخگوییه رم ها یه مقدار تغییر میکنه.

برای اورکلاک کردنه پردازنده هم بهتره که با ضریبه مولتی پلیر کار کنی و فرکانس تمام هسته ها رو با هم یکی کنی و تغییراتی روی ولتاژ ورودی به پردازنده اعمال کنی و به رم ها و ولتاژشون فعلا اصلا کاری نداشته باش.

لینک به دیدگاه

احتمالا کارائیه رم ها روی بورده ازراک یه مقدار متفاوت هستن.

حتما اول پردازنده رو اورکلاک کن و وقتی به پایداری کامل رسیدی و تا جای ممکن با ضریب اطمینانه بالا تونستی این کارو انجام بدی و دمایه ایده ال داشته باشی بعدش برو سراغ رم ها. چون بعد از اورکلاک پردازنده نوع پاسخگوییه رم ها یه مقدار تغییر میکنه.

برای اورکلاک کردنه پردازنده هم بهتره که با ضریبه مولتی پلیر کار کنی و فرکانس تمام هسته ها رو با هم یکی کنی و تغییراتی روی ولتاژ ورودی به پردازنده اعمال کنی و به رم ها و ولتاژشون فعلا اصلا کاری نداشته باش.

داداش امروز رفتم تو بایوس و یه فلش رو وصل کردم به سیستم  و اف 12 رو زدم تا از بایوس عکس بگیرم وحتی اسم عکس ها رو هم تو بایوس وارد کردم بعد انتر زدم.ولی وقتی سیستم بالا اومد دیدم هیچ عکسی تو فلش  زخیره نشده.

برای عکس گرفتن از بایوس  تنظیمات خاصی رو باید انجام داد؟

می خوام عکس بگیرم تا بتونین در مورد اور کردن سی پی یو و تنظیماتش کمکم کنین. :cool:

لینک به دیدگاه

داداش امروز رفتم تو بایوس و یه فلش رو وصل کردم به سیستم  و اف 12 رو زدم تا از بایوس عکس بگیرم وحتی اسم عکس ها رو هم تو بایوس وارد کردم بعد انتر زدم.ولی وقتی سیستم بالا اومد دیدم هیچ عکسی تو فلش  زخیره نشده.

برای عکس گرفتن از بایوس  تنظیمات خاصی رو باید انجام داد؟

می خوام عکس بگیرم تا بتونین در مورد اور کردن سی پی یو و تنظیماتش کمکم کنین. :cool:

نیازی به عکس نیست عزیز دل.

عکس هاشو دارم. با بورد ازراک میخوای اورکلاک کنی دیگه؟

لینک به دیدگاه

نیازی به عکس نیست عزیز دل.

عکس هاشو دارم. با بورد ازراک میخوای اورکلاک کنی دیگه؟

بله با ازراک

البته ازراک  رو واسم  پست  کردن  هنوز به دستم  نرسیده :)

لینک به دیدگاه

بله با ازراک

البته ازراک  رو واسم  پست  کردن  هنوز به دستم  نرسیده :)

مبارکت باشه دوست من.

اینم عکس های بایوس. نگران نباش.

http://www.techpowerup.com/reviews/ASRock/Z97X_KILLER/6.html

درضمن ببخش اگه دیر به دیر جواب میدم. چون مشغوله کار هستم و در حال کار جوابه پیام هاتو میدم.

لینک به دیدگاه

مبارکت باشه دوست من.

اینم عکس های بایوس. نگران نباش.

http://www.techpowerup.com/reviews/ASRock/Z97X_KILLER/6.html

درضمن ببخش اگه دیر به دیر جواب میدم. چون مشغوله کار هستم و در حال کار جوابه پیام هاتو میدم.

نه داداش همین که جواب میدی  آقایی داری

ایشالله مادربرد که  به دستم  رسید بیشتر مزاحمتون میشم @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...