رفتن به مطلب

<< آیا خرید این مانیتور منطقی است ؟؟ >>

Recommended Posts

-

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

مدتی هست مثل دوست استارترمون درگیر خرید مانیتورم.

برام جالب بود که چقدر افکار و گزینه های پیشنهادیتون شبیه به خودم هست.

قصد فروش داشته باشید من خریدارم  ^_^

ظاهرا تا مدتی دیگه 29um67 هم وارد بازار میشه که از فناوری FreeSync پشتیبانی میکنه. یه چک کنید ممکنه ارزش صبر کردن داشته باشه.

تاپیک زیر رو هم یه نگاه بندازید  بد نیست

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=42536&hl=

در ضمن اگر انتخابتون قطعی شد یه ندا به من هم بدید (چون من هم میخوام مانیتور بگیرم) 

شاید دو تا با هم بگیریم بهمون تخفیف بدند  :D

اگر منظورت اولتراواید ایسوس هست، همون موقعی که پشیمان شدم با 23 اینچ عوضش کردم، یک سال و اندی ‌پیش. :-)

اگر فنا‌وری ساخت‌شون طوری پیش بره که از وسط تا بخورن کاربردشون توجیه داره.

لینک به دیدگاه

اگر منظورت اولتراواید ایسوس هست، همون موقعی که پشیمان شدم با 23 اینچ عوضش کردم، یک سال و اندی ‌پیش. :-)

اگر فنا‌وری ساخت‌شون طوری پیش بره که از وسط تا بخورن کاربردشون توجیه داره.

=))

جالبی ماجرا اینه که کمتر کسی از مانیتورهای اولترا واید راضی هست، با این حال کسی حاضر به فروش هم نیست  :confused:

(یا حداقل من هنوز نتونستم کسی رو پیدا کنم)   :(

ویرایش شده توسط milla2
لینک به دیدگاه

ایران ارزون تره.

قیمتش بین 300 تا 400 دلاره.

ارتفاع اندازه  مانیتور 23 اینچ معمولی.

شاید با بعضی از بازی ها هماهنگ نباشه و راست و چپ صفحه سیاه باشه.

اگر ultrawide نمیخواهید asus mx 239 بگیرید.

در ایران ارزانتر هست چون مادیران برمیداره مونتاژ میکنه. اینم دلیلش :)

صاحب تاپیک هم لطفاً توجه کنند.

این مانیتور یه نسخه 60 هرتزی داره که حال حاضر موجود هست و یه نسخه بهتر که 70 هرتزی هست ولی هنوز مادیران سراغ مونتاژش نرفته تا جایی که اطلاع دارم 

لینک به دیدگاه

اگر بین این دو‌تا می‌خوای تصمیم بگیری vx بدنه‌یا بهتری داره.vn چرخش افقی نداره.

شرمنده خیلی ازتون سوال میپرسم اما این دیگه آخریشه :) ...

شما اگه با 27 فول اچ دی کار کردی لطف میکنی بگی اگه فاصله مناسب رعایت شه(در حد 1.2 تا 1.5 متر) کیفیت عمومی تصویر (عکس و فیلم و مخصوصا متن) در چه حدیه ؟؟

لینک به دیدگاه

شرمنده خیلی ازتون سوال میپرسم اما این دیگه آخریشه :) ...

شما اگه با 27 فول اچ دی کار کردی لطف میکنی بگی اگه فاصله مناسب رعایت شه(در حد 1.2 تا 1.5 متر) کیفیت عمومی تصویر (عکس و فیلم و مخصوصا متن) در چه حدیه ؟؟

کیفیت خوبه و هیچ مشکلی نداره.همان طور که یکی دیگر از دوستان اشاره کرد فاصله کمتر هم باشه قابل قبوله. اگر یک نمایشگر 2k بگذاری کنارش اون وقت رزولوشن کمش مشخص می شه.

کم داشتن پیکسل نسبی هست، بسته به کاربرد نمایشگر و نگاه بیننده و در مقایسه با نمایشگر با تفکیک بالاتر. من ترجیح می دم نمایشگر کوچک تر با رزولوشن مناسب و کیفیت رنگ بهتر بگیرم ولی فکر نمی کنم برای کاربری های روزمره چنین وسواسی لازم باشه. یک vx 279 داشتم که خراب شد و رفت برای گارانتی. چون نمایشگر نیاز داشتم از همین انجمن یک dell 2709 خریدم و vx 279 رو که ده روز پیش برام تعویض کردند به یکی از آشناها فروختم. حسابی داره باهاش حال می کنه.

هر چند بار دوست داری بپرس. اگر پاسخی داشته باشم در خدمت خواهم بود.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در ضمن این مدل مانیتور الجی 14 میلی ثانیه زمان پاسخدهیش هست و فقط 60 هرتز نرخ تازه سازی و گزینه مناسبی برای FPS Gamer ها نیست ولی اگه برای کار چاپ و ادیت و فتوشاپ و کارای روزمره میخواهید چی بهتر از آی پی اس در ابعاد بزرگ.

لینک به دیدگاه

در مورد زمان تأخیرش که من هیچ عیبی نمیبینم. :D

بنظر من زمان تأخیرش کاملاً خوبه. این مانیتورهایی هم که میگن زمان تأخیر یک میلی ثانیه ، در اصل حدود 8 میلی ثانیه هست تا جایی که میدونم.

نظر من در مورد این مانیتور اینه که اگه ابعاد بزرگ میخواید یا باید 34 اینچ ال جی اولترا واید بگیرید که تو ایران موجود نیست یا اینکه یه مانیتور 27 اینچ 16:9 بخرید. چون مانیتور 29 اینچ اولترا واید احساس بزرگ بودن نمایشگر به آدم نمیده. انگار یه مانیتور متوسط گرفتی. البته بقیه که مانیتورهاشون خیلی کوچیکه وقتی میبینن میگن عجب مانیتور بزرگی ، ولی خودت چون پول دادی و انتظار داشتی 29 اینچ بقدر کافی بزرگ باشه ، برات متوسط بنظر میاد.

این مقایسه رو هم بد نیست ببینید. عرض یه 27 اینچ چندان هم از 29 اینچ اولترا واید کمتر نیست. فقط مشکل اینجا بودجه شما هست که مجبورید 27 اینچ 2k بگیرید و به شک افتادید.

2k=1920x1080

2.5k=2560x1440

شما اگه تلویزیونتون امکان اتصال به کامپیوتر رو داره ، واسه اینکه حساب کار دستتون بیاد وصل کنید به کامپیوتر و بعد از تنظیم رزولیشن و فاصله مناسب ، بینید متون و عکس و فیلم چطوری بنظر میان.

اینطوری یخورده شبیه سازی میشه. پیکسل درشت خوبی که داره اینه که میشه فاصله رو زیادتر کرد ، ولی پیکسل ریز نمیشه زیاد فاصله گرفت چون متون رو نمیشه راحت خوند. این مسئله موقعی مشکل ساز میشه که داری فیلم میبینی ، اگه حتی 1080p با کیفیت خوب هم باشه بازم یخورده اشکالات کیفیت به چشم میان و اذیت میکنن (در حالتی که فاصله کم هست). این مسئله رو تو یه فرومی مطرح کرده بودن که خودمم بهش رسیدم. :D

نظر نهایی من اینه که اگه بودجتون به 2.5k نمیرسه همون 2k بخرید پشیمون نمیشید. :cool:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...