رفتن به مطلب

مشکل با صدای زیاد فن پاور 850oc+(مشکلی که بعد از ۱ سال هنوز وجود داره) پست اخر که گزاشتم رو بخونین

Recommended Posts

من این پاور رو فروردین گرفتم، الان توی سایت گرین زده سری جدید شده و انگار تغییراتی داشته سری oc پلاس!

از دوستان کسی اطلاع نداره که این تغییرات چیه ؟ فقط رنگ باکس پاور عوض شده یا چیزا دیگم هست ؟؟؟؟

جناب Shahin007 شما پاور سیستمت تو هیچ وضعیتی صدا نمیده ؟؟؟؟ من دردسر زیاد کشیدم اول که فرستادم عوض شد وقتی اومد خوده نمایندگیشون پس فرستاد گفت به نظر نمیاد آک باشه :wacko:

بعد کلی تاخیر و بلاتکلیفی فرستادن که صداش کمتر از قبلیه !!! ینی بازم بفرستم گارانتیییی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوباره بفرست گارانتی که نشون کوچیک هم روش بزار که همون پاور رو دوباره بهت ندن

یه خط کوچیک که فقط خودت متوجه میشی روش بنداز

البته اگه صداش زیاده مال خود من خیلی زیاد بود

لینک به دیدگاه

من این پاور رو فروردین گرفتم، الان توی سایت گرین زده سری جدید شده و انگار تغییراتی داشته سری oc پلاس!

از دوستان کسی اطلاع نداره که این تغییرات چیه ؟ فقط رنگ باکس پاور عوض شده یا چیزا دیگم هست ؟؟؟؟

جناب Shahin007 شما پاور سیستمت تو هیچ وضعیتی صدا نمیده ؟؟؟؟ من دردسر زیاد کشیدم اول که فرستادم عوض شد وقتی اومد خوده نمایندگیشون پس فرستاد گفت به نظر نمیاد آک باشه :wacko:

بعد کلی تاخیر و بلاتکلیفی فرستادن که صداش کمتر از قبلیه !!! ینی بازم بفرستم گارانتیییی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیردوست عزیز هیچگونه صدای ناهنجاری نمیده ...

سیستم رو خاموش میکنم با توجه به فناوری فن لس فن پاور یک دقیقه کار میکنه با صدای نرمال و بعد خاموش میشه.

در ضمن سیستم بنده با فن پاور 6 عدد فن داره محض اطمینان همه رو خاموش کردم و گوشمو چسبوندم به پاور کالا سایلنت هستش. :)

لینک به دیدگاه

اگه میتونی بیشتر پول بدی برو سراغ evga یا corsair اگرم نه دل و بزن به دریا حالا یا خوب در میاد یانه اگرم خوب در نیومد بفرست گارانتی

درود

مسئله پولش نیست! بنده بخاطره گارانتی پدر و مادر دار گرین هست که میرم سمتش، ناگفته نماند کیفیتش هم خوب هست.

والا بنده به دلایلی فقط از شهر خودمون میتونم سیستم سفارش بدم.

ولی وای از دست این فروشنده ها که هیچی از سیستم گیمینگ سردر نمیارند، رفتم لیست سیستم مورد نیازم را دادم بهش به شرح زیر

I7 4790k

Asrock Z97x Killer

Gskills Trident x 2x8g 2400

Green 850 oc+

Seagate Barracuda 2t

Green X8

کارت گرافیک یکی دو ماه بعد میگیرم.

میگه این سیستم برای ناسا میخوای!؟

میگه من تا حالا i7 نفروختم!!!

بعد میگه مین ازراک ضعیفه !!! فقط ایسوس و گیگا انتخاب کن !!!

اصلا اسم برند رم Gskills‏ نشنیده بود !!!

رم فقط ایپیسر داشت!

کیس هم میگفت x8 گرونه !!!

یک کیس x1 خاک و خلی داشت میخواست اونو قالب کنه!

خلاصه شما رو خسته نکنم بعضی از این فروشنده ها عجوبه ای هستند برای خودشون!

و دوستان عزیزی که اطلاعاتی از سخت افزار ندارند اصلا به فروشنده اعتماد نکنند، البته بعضی از فروشنده ها.

ویرایش شده توسط Legend Killer
لینک به دیدگاه

درود

مسئله پولش نیست! بنده بخاطره گارانتی پدر و مادر دار گرین هست که میرم سمتش، ناگفته نماند کیفیتش هم خوب هست.

والا بنده به دلایلی فقط از شهر خودمون میتونم سیستم سفارش بدم.

ولی وای از دست این فروشنده ها که هیچی از سیستم گیمینگ سردر نمیارند، رفتم لیست سیستم مورد نیازم را دادم بهش به شرح زیر

I7 4790k

Asrock Z97x Killer

Gskills Trident x 2x8g 2400

Green 850 oc+

Seagate Barracuda 2t

Green X8

کارت گرافیک یکی دو ماه بعد میگیرم.

میگه این سیستم برای ناسا میخوای!؟

میگه من تا حالا i7 نفروختم!!!

بعد میگه مین ازراک ضعیفه !!! فقط ایسوس و گیگا انتخاب کن !!!

اصلا اسم برند رم Gskills‏ نشنیده بود !!!

رم فقط ایپیسر داشت!

کیس هم میگفت x8 گرونه !!!

یک کیس x1 خاک و خلی داشت میخواست اونو قالب کنه!

خلاصه شما رو خسته نکنم بعضی از این فروشنده ها عجوبه ای هستند برای خودشون!

و دوستان عزیزی که اطلاعاتی از سخت افزار ندارند اصلا به فروشنده اعتماد نکنند، البته بعضی از فروشنده ها.

از همین لیون جمع کن - هم قیمتهاش مناسبه -اسمبل کار خوب داره -قطعات رو تست میکنه و میبنده برات 

یک نکته پراید هم گارانتی داره . اگر شما پولشو داشته باشی میری پراید میگیری یا bmw و benz 

ی پستی زدم که این گرین خودش پاورهای قوی رو تولید نمیکنه و برچسپ میزنه و اصلا اجازه استفاده 

از plus 80 رو نداره کلی حمله کردند که نه اینتور نیستو از بهترین برندهای  پاور کارکردش بهتره و این داستانا و اخرش تایپیکو بستن 

لینک به دیدگاه

ظاهرا این مورد برای پاورهای ۸۵۰ پیش آمده. مال من رو که در جا عوض کردند.

برای پاور با توجه به خدمات، گرین و کولر مستر بهتره. گرین و آواژنگ در کل به نسبت بقیه گارانتی قابل قبولی دارند. مخصوصا پشتیبانی فنی گرین بر اساس تجربه‌ی من خوب هست. این ایرادها رو من تلفنی بهشون گفتم حاشا نکردن گفتند در نظر می‌گیرند. به جای تخریبشون بهتره تلاش کنیم با انتقادها بهترشون کنیم. من هر بار از طریق دوستانی که تهران می‌رفتند چیزی رو برای گارنتی فرستادم یا جانبی‌ی برای محصولهاشون خواستم بی‌منت و حضوری تحویل دادند و وقتهایی هم که امکان مراجعه‌ی حضوری نبود سریع کارم رو راه ‌انداختند. موردهایی که به‌شون انتقاد دارم هم هست، یکی کیس ‌mac1  بود که کلا ضعیف ساخته شده و یک مورد داشتم که صدای جلوی کیس و کلید فن کار نمی‌کرد و قبول نکردن که قطعه رو برام بفرستند خودم تعمیر کنم و وقتی فرستادم خودشون درستش کردن ولی صداش باز از کار افتاد. یکی هم کیسx7 چند سال پیش خریدم، یکی از کشوهای هاردش نبود و جانبیهاش رو نداشتندجایگزین بهم بدن، چون ظاهرا یک‌پارچه و بسته‌بندی شده وارد می‌شه و تولید کننده لوازم جانبی کیس‌های گران‌قیمت رو جداگانه بهشون نمی‌ده یا خودشون درخواست نکرده‌ان. همین‌ها رو وقتی پشت تلفن بهشون می‌گی گوش می‌دن و با حوصله پاسخ می‌دن. تجربه ای که توی کشور ما کمیابه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام،

جناب شعبانى، من هيچ ريويويى در مورد پاور هاى OC+ در سايت هاى خارجى پيدا نكردم، اگر شما ديدين بى زحمت لينك ميدين؟

درود آرمین عزیز

این برد طراحی های پاور هست البته به جز دو مورد وات بالاش که مال cwt هست یه بنده خدائی به من زنگ زد گفت تو نت دنبال 1000 گرین سری او سی میگشتم شماره منو پیدا کرده بود زنگ زدند و رفتم تحویلشون دادم و تقریبا تمام پاورها رو بر اساس oem میشناخت خیلی قوی بود .و اطلاعات بسیار بسیار جالبی از تمام پاورها و طراحی هاشون داشت در مورد سری جدید هم میگفت یه تحقیق کرده و مشکلات زیادی از کاربران گزارش شده من منبع ندارم ولی با گپی که با این دوستمون زدم تونستنم درک کنم که پاورها رو خیلی خوب میشناخت

هنوز زمان زیادی از ورود این سری نگذشته که کم کم داره شکایت ها شروع میشه

همین 600 ای یو  سیستم خیلی ها رو نابود کرد بشخصه تو گارانتی گرین شاهد جنگ و جدلشون بودم انقدر مشکلای عجیب غریب من از این پاور دیدم  در حالی که تو محصولا سون تیم خیلی کمتر بود

البته بهتره کمی صبر کنیم ببینیم چی میشه

یادمه 335 رو وارد کرده بودند  رو یه سیستم جواب میداد رو یکیش جواب نمیداد هزارتا مشکل عجیب و غریب داشت اما 330 سری a رو  هر کی بست راضی بود و بینظیر و خر کار

همین الان تو همین تایپیک نشون میده که نارضایتی از این سری زیاده

یادش بخیر آقای مهندس عمرانی میمومد اینجا ((مدیر تحقیق و توسعه گرین))و در مورد محصولات توضیح میداد و از مشتریاشون حمایت میکرد.////// امان از روزی که خر از پل بگذره

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از همین لیون جمع کن - هم قیمتهاش مناسبه -اسمبل کار خوب داره -قطعات رو تست میکنه و میبنده برات 

یک نکته پراید هم گارانتی داره . اگر شما پولشو داشته باشی میری پراید میگیری یا bmw و benz 

ی پستی زدم که این گرین خودش پاورهای قوی رو تولید نمیکنه و برچسپ میزنه و اصلا اجازه استفاده 

از plus 80 رو نداره کلی حمله کردند که نه اینتور نیستو از بهترین برندهای  پاور کارکردش بهتره و این داستانا و اخرش تایپیکو بستن 

بله گرین پاور تولید نمیکنه یه واسطه  هستو یا یه نماینده فروش برای محصولات با نام تجاری خودش

لینک به دیدگاه

این مشکل عمده هستش ؟؟ یا فقط بعضی ها باهاش مواجه اند ...چون من واقعا دارم از خرید این مدل پاور منصرف میشم

لینک به دیدگاه

یکی از کاربرا رده بالا هم  نوشت که گرین آزمایشگاه مجهز و بزرگی داره برای تست پاورهاش !

و مدیر ناظز مربوطه کل تایپیک رو بستن که نماینده شرکت گرین ئبیاد و تضیح بده ولی خبری از 

توضیح نماینده نشد که دقیقا این شرکت مجوز استفاده از استاندارد plus 80 رو برای پاورهایی که 

ریبرند میکنه داره یا خیر؟

پاور سیستم قلب سیستم هست و مخصوصا کسی که میره سری وات بالا با استاندارد 80plus platinum 

رو میگیره میخواد با خیال راحت از توان سیستمش استفاده کنه ونارسایی جریان نداشته باشه که بزنه cpu و 

گرافیک و مین رو نیم سوز کنه 

لینک به دیدگاه

یکی از کاربرا رده بالا هم  نوشت که گرین آزمایشگاه مجهز و بزرگی داره برای تست پاورهاش !

و مدیر ناظز مربوطه کل تایپیک رو بستن که نماینده شرکت گرین ئبیاد و تضیح بده ولی خبری از 

توضیح نماینده نشد که دقیقا این شرکت مجوز استفاده از استاندارد plus 80 رو برای پاورهایی که 

پاور سیستم قلب سیستم هست و مخصوصا کسی که میره سری وات بالا با استاندارد 80plus platinum 

رو میگیره میخواد با خیال راحت از توان سیستمش استفاده کنه ونارسایی جریان نداشته باشه که بزنه cpu و 

دوست عزیز حرفات درسته منتهی صرف اینکه یه شرکتی اجازه زدن لیبل رو نداره نمیشه به کل کیفیت رو زیره سوال برد ! قانون کپی رایت و حفظ حقوق و همه و همه تو خیلی جاها تو کشور ما داره نقض میشه و هر کدوم از ما به نحوی دست به دست هم این عمل رو داریم ، وقتی من و تو میدونیم تحریمیم چطور این انتظار رو داریم که با اجازه رسمی این کار صورت بگیره ؟

خوده منم میگم همچین اجازه رو نداره ولی باز میگه در همین حدم میرن کیفیت جنسشونو مشخص میکنن تا حدی نتیجه حرفمم رد شما یا تاییدت نیس ... فقط میگم سخت نگیر !

هر چی هست فعلن گارانتیش بد نیس! من خودم هنوز پاور قبلیم رو که گرین هست دارم و راضیم و ایرادی بهش ندیدم! این یدونه رو نمیدونم چه دردشه!

موقع خرید میخواستم گرین یا کولر مستر یا برند های دیگه انتخاب کنم، بدلیل گارانتی و رضایت قبلیم گفتم گرین باشه (البته تا الان نسبتاً پشیمونم) اما من برای سیستم فعلیم از همین لیون رم GSkill گرفتم 8 گیگ که نگرفته یه ماژولش خراب بود!!!! روشم زده بود لایف تایم گارانتی؟!؟!؟!  تهش چی شد؟ هیچی شرکت گارانتی کننده انکاره همه چی کرد و تهشم رفتم مجدد پول رم دادم ! پس تو مملکت ما اینکه فلان مارک معتبره و اون کیفیت داره و این بنجله به نظرم باید گارانتیشم نگاه کرد !!!

مثل اینکه من باید این پاور مبارک رو بدم گارانتی باز ....!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز حرفات درسته منتهی صرف اینکه یه شرکتی اجازه زدن لیبل رو نداره نمیشه به کل کیفیت رو زیره سوال برد ! قانون کپی رایت و حفظ حقوق و همه و همه تو خیلی جاها تو کشور ما داره نقض میشه و هر کدوم از ما به نحوی دست به دست هم این عمل رو داریم ، وقتی من و تو میدونیم تحریمیم چطور این انتظار رو داریم که با اجازه رسمی این کار صورت بگیره ؟

خوده منم میگم همچین اجازه رو نداره ولی باز میگه در همین حدم میرن کیفیت جنسشونو مشخص میکنن تا حدی نتیجه حرفمم رد شما یا تاییدت نیس ... فقط میگم سخت نگیر !

هر چی هست فعلن گارانتیش بد نیس! من خودم هنوز پاور قبلیم رو که گرین هست دارم و راضیم و ایرادی بهش ندیدم! این یدونه رو نمیدونم چه دردشه!

موقع خرید میخواستم گرین یا کولر مستر یا برند های دیگه انتخاب کنم، بدلیل گارانتی و رضایت قبلیم گفتم گرین باشه (البته تا الان نسبتاً پشیمونم) اما من برای سیستم فعلیم از همین لیون رم GSkill گرفتم 8 گیگ که نگرفته یه ماژولش خراب بود!!!! روشم زده بود لایف تایم گارانتی؟!؟!؟!  تهش چی شد؟ هیچی شرکت گارانتی کننده انکاره همه چی کرد و تهشم رفتم مجدد پول رم دادم ! پس تو مملکت ما اینکه فلان مارک معتبره و اون کیفیت داره و این بنجله به نظرم باید گارانتیشم نگاه کرد !!!

مثل اینکه من باید این پاور مبارک رو بدم گارانتی باز ....!

درود 

گرامی کپی رایت چه ربتی به certification داره ؟

لینک به دیدگاه

درود 

گرامی کپی رایت چه ربتی به certification داره ؟

دوست من هیچ ارتباطی نداره !  میخوام بگم توی کشوری که خیلی قوانین جامع رعایت نمیشه به هر دلیلی !!! شما میری پاور ASUS با وات 3000 میبینی !!!!  فقط میگم بهتره سطح انتظار رو متناسب تر کنیم والا هیچ ارتباطی نیس :)  (منم به طور کلی باهات موافقم)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آزمایشگاه؟؟؟

از نظر من آزمایشگاه جائی که همه چیز رو آنالیز کنند و به نتیجه برسند

جل الخالق یه اتاق تست دارند که یکی دوتا دستگاه گذاشتن  و  دستگاه رو زیر بار میبرند و ریبل خروجیش رو اندازه میگیرند

گرین فقط یه فروشنده محصوله

لینک به دیدگاه

درود آرمین عزیز

این برد طراحی های پاور هست البته به جز دو مورد وات بالاش که مال cwt هست یه بنده خدائی به من زنگ زد گفت تو نت دنبال 1000 گرین سری او سی میگشتم شماره منو پیدا کرده بود زنگ زدند و رفتم تحویلشون دادم و تقریبا تمام پاورها رو بر اساس oem میشناخت خیلی قوی بود .و اطلاعات بسیار بسیار جالبی از تمام پاورها و طراحی هاشون داشت در مورد سری جدید هم میگفت یه تحقیق کرده و مشکلات زیادی از کاربران گزارش شده من منبع ندارم ولی با گپی که با این دوستمون زدم تونستنم درک کنم که پاورها رو خیلی خوب میشناخت

هنوز زمان زیادی از ورود این سری نگذشته که کم کم داره شکایت ها شروع میشه

همین 600 ای یو  سیستم خیلی ها رو نابود کرد بشخصه تو گارانتی گرین شاهد جنگ و جدلشون بودم انقدر مشکلای عجیب غریب من از این پاور دیدم  در حالی که تو محصولا سون تیم خیلی کمتر بود

البته بهتره کمی صبر کنیم ببینیم چی میشه

یادمه 335 رو وارد کرده بودند  رو یه سیستم جواب میداد رو یکیش جواب نمیداد هزارتا مشکل عجیب و غریب داشت اما 330 سری a رو  هر کی بست راضی بود و بینظیر و خر کار

همین الان تو همین تایپیک نشون میده که نارضایتی از این سری زیاده

یادش بخیر آقای مهندس عمرانی میمومد اینجا ((مدیر تحقیق و توسعه گرین))و در مورد محصولات توضیح میداد و از مشتریاشون حمایت میکرد.////// امان از روزی که خر از پل بگذره

البته آقای شعبانی عزیز از روز اولی که من در انجمن وارد شدم دیدم که شما از حرفه ای ها در این زمینه هستید و یکی از افرادی که در مورد پاور میتونه به خوبی قضاوت کنه. صحبت شما مورد قبول من است.

اما خوب اجازه بدین من هم از تجربه ی خودم میگم نسبت به پاور هایی که داشتم، من از Cooler Master سری Silent Pro داشتم، که البته اون زمان هنوز از خوب بودن پاور سر در نمیاوردم، سری Gold داشتم که یه بار خریدم به غلط کردن افتادم، سری GX داشتم که ازش فوق العاده راضی بودم، من 5 بار پاور GX کولر مستر خریدم، یه مدت انرمکس مدل Thraithlor داشتم، دو مدل کورسیر VS داشتم، که برای قیمتش خوب بود، پاور متفرقه هم  دو سه مدل داشتم، که خوب انتظاری از پاور متفرقه نیست، از گرین سری HE، سری OC، سری HP، و در حال حاضر هم سری OC+ دارم همین مدل 850W که در تاپیک خورده.

در میون این پاور هایی که داشتم، به جرات میتونم بگم هیچ کدوم ولتاژ ریل های اصلی رو به خوبی OC+ در زیر Full لود نگه نمیداشتند. البته میدونم یک دامنه ی Safe برای بالا و پایین رفتن ولتاژ داریم که قریب به اتفاق همه ی پاور هایی که سرشون به تنشون می ارزید نوسانی در محدوده ی دامنه ی Safe داشتند، اما 850OC+ که در حال حاضر دارم، در تحت فشار سیستمم، در حالت اورکلاک معمول 400Mhz برای CPU و 100Mhz برای GPU، به هیچ وجه ولتاژ ریل های اصلی به مرز Border Line نمی رسند، از این لحاظ، برای من این خیلی ارزشمنده. حتی در قیاس با سری OC قبلی که داشتم، ولتاژ +5 اون تحت فشار به حدود 4.95 افت میکرد، اما در این پاور در لود کامل سیستم در این شاخه تمام مدت بالای +5 ولت می ایستد که فوق العاده است. ثبات V-Core هم مثال زدنی است که البته به شرایط و فاکتور های زیادی غیر از پاور هم وابسته است.

هر سه واحد پردازنده، گرافیک، و رم رو اورکلاک کردم یه تست Power Supply از OCCT گرفتم برای 3 دقیقه: که کل سیستم به صورت اورکلاک شده تحت فشار 100 درصد در هر سه واحد اصلی سیستم بره، که نتیجه اش به نظرم خوب بود.

این شاخه ی 3.3 ولت که در سه دقیقه ی تحت فشار هم خروجی 3.32 داره

post-10228-0-54467500-1432752008_thumb.png

این هم شاخه 5 ولت که در سه دقیقه تحت فشار خروجی بالای 5.11 داره

post-10228-0-55756700-1432752017_thumb.png

این هم شاخه 12 ولت اصلی سیستمه که در سه دقیقه تحت فشار خروجی بالای 12.06 داره

post-10228-0-46705600-1432752032_thumb.png

و ثبات V-Core در تمام لحظات که غیر از پاور به فاکتور های زیادی وابسته است.

post-10228-0-25599900-1432752049_thumb.png

تا حالا پاوری نداشتم که تحت فشار 100 در 100 کل سیستم در حالت اورکلاک ولتاژ خروجی در هر سه شاخه اصلی بالای خط مرز باقی بمونه. هر چند این موضوع تنها یکی از فاکتور های مهم در انتخاب یک پاور خوبه، اما واقعا" اعصاب خورد کن بود وقتی در برخی پاور هایی که داشتم تحت فشار، افت ولتاژ به زیر مرز ولتاژ اسمی در برخی ریل ها می رسید.

به لطف حالت Fanless این پاور در 80 تا 90 درصد اوقات حتی یک فن هم در سیستمم روشن نیست و تنها صدایی که اگر دقت کنم شنیده میشه صدای هارد Western Black هست.

در حالت لود هم، صدای همه ی فنها شنیده میشه، من جمله صدای فن پاور هم شنیده میشه، اما صدای فن پاور بیشتر از صدای فن های کیس، یا صدای فن گرافیک نیست، به اندازه بقیه فن ها در Full RPM صدای فن پاور هم شنیده میشه، که خوب، اسمش روشه حالت لوده و انتظار بر اینه تمام فن ها از پس خنک سازی سیستم بر بیان، نه اینکه لزوما" بی صدا باشند.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

درود

با اجازه استارتر محترم دوستان من ميخواستم اين هفته دو تا از اين پاور رو از همينجا سفارش بدم ولي اينجور كه پستارو ديدم اوضاع اين پاور خيلي خرابه يعني 60 درصد احتمال داره پاور سالم باشه با توجه به اين كه يكي از اين پاور هارو براي يه سيستم حرفه اي ميخوام به نظر شما چيكار كنم الان نظرم رو ax850i هست ولي قيمتش واقعا بالاست كسي پيشنهادي داره ممنون ميشم راهنمايي كنه

لینک به دیدگاه

درود

با اجازه استارتر محترم دوستان من ميخواستم اين هفته دو تا از اين پاور رو از همينجا سفارش بدم ولي اينجور كه پستارو ديدم اوضاع اين پاور خيلي خرابه يعني 60 درصد احتمال داره پاور سالم باشه با توجه به اين كه يكي از اين پاور هارو براي يه سيستم حرفه اي ميخوام به نظر شما چيكار كنم الان نظرم رو ax850i هست ولي قيمتش واقعا بالاست كسي پيشنهادي داره ممنون ميشم راهنمايي كنه

پاور ax860i کورسیر بهترین پاور و حرفه ترین پاور هست البته قیمت بالاش

مشکلایی که الان دوستان میگن بیشتر به همون اوایلی که این مدلا به بازار اومدن مربوط میشن.اکثرا شرکتای معتبر تا یه مشکلی هست رفعش میکنن شاید مشکلاتی که بود حل شده باشن

لینک به دیدگاه

درود

همیشه بودجه تعیین کننده است، اگر بودجه و توانش رو دارید خوب سری AXi خیلی خوبه، اما اگر بودجه و توانش رو ندارید، سری HXi هم خوبه، یا انرمکس مدل پلاتیمکس 1000 واتش رو بخرید که یه کم گرونه. از کولر مستر سری V وات بالاهاش خوبه،. از گرین همین سری OC+ در بازه ی قیمتی مناسب حداکثر کارایی رو بهتون میده، از برند EVGA مدل 850 وات G2 خوبه، این ها همه پاور های خوبی هستند، صد البته بودجه شما عامل مهم در انتخاب یک پاوره.

لینک به دیدگاه

به لطف حالت Fanless این پاور در 80 تا 90 درصد اوقات حتی یک فن هم در سیستمم روشن نیست و تنها صدایی که اگر دقت کنم شنیده میشه صدای هارد Western Black هست.

در حالت لود هم، صدای همه ی فنها شنیده میشه، من جمله صدای فن پاور هم شنیده میشه، اما صدای فن پاور بیشتر از صدای فن های کیس، یا صدای فن گرافیک نیست، به اندازه بقیه فن ها در Full RPM صدای فن پاور هم شنیده میشه، که خوب، اسمش روشه حالت لوده و انتظار بر اینه تمام فن ها از پس خنک سازی سیستم بر بیان، نه اینکه لزوما" بی صدا باشند.

من فقط واسم یک سوال پیش اومده !!!!!!!  اگر صدای فن در حالت لود طبیعیه چرا پاور جدید صداش از قبلی کمی کمتره ؟

من پاور 585 گرین که سبز بودن دارم که به خاطر گرافیک 750 گرفتم چطور میشه پاوری که براش عنوان اولترا سایلنت مطرح میشه صدایی در بیاد ازش که توی پاور 585 که چنین مسئله ای براش مطرح نبود در نمیاد ؟

کیس من X9 گرینه و همه فن هاشو استفاده میکنم وقتی صدای همه فن هام زیاد میشه تو لود صدای پاور اونقدر زننده و تیز هست که راحت بشنوم!

فقط اگه کیس رو از اتاق ببرم بیرون، جایی که یکم صداهای متفرقه باشه صدا عملن شنیده نمیشه خیلی !!!!!

دوست من شما پاورتونو کی گرفتید ؟ از این سری جدیدشه یا همون مدل قدیمی ؟

لینک به دیدگاه

من فقط واسم یک سوال پیش اومده !!!!!!!  اگر صدای فن در حالت لود طبیعیه چرا پاور جدید صداش از قبلی کمی کمتره ؟

من پاور 585 گرین که سبز بودن دارم که به خاطر گرافیک 750 گرفتم چطور میشه پاوری که براش عنوان اولترا سایلنت مطرح میشه صدایی در بیاد ازش که توی پاور 585 که چنین مسئله ای براش مطرح نبود در نمیاد ؟

کیس من X9 گرینه و همه فن هاشو استفاده میکنم وقتی صدای همه فن هام زیاد میشه تو لود صدای پاور اونقدر زننده و تیز هست که راحت بشنوم!

فقط اگه کیس رو از اتاق ببرم بیرون، جایی که یکم صداهای متفرقه باشه صدا عملن شنیده نمیشه خیلی !!!!!

دوست من شما پاورتونو کی گرفتید ؟ از این سری جدیدشه یا همون مدل قدیمی ؟

حالت سایلنتش در زمان مصرف 30 درصد لود هست. توضیحات کاملش در تاپیک مطرح شده. اگر صدای فن زننده است، که این یک داستان دیگری است، باید ببرید گارانتی برای تعمییر. صدای فن پاور من زننده نیست، صدای گردش هواست که مشابهش از فن های کیس هم در زمان فعالیتشان شنیده می شود.

من پاورم رو اسفند پارسال گرفتم، و از همین سری جدید Overclocking Evo یا OC+ است.

لینک به دیدگاه

برای تست  کیفیت  پاور شما به تجهیزاتی مانند DC Power Analyzers-----Noise Figure Analyzers احتیاج دارید 

N6705A_5_Lg.jpg

در سایت 80PLUS میتونید برندهایی رو که گواهی 80PLUS با مقدار بازدهی هر پاور اون شرکت رو ببینید 

نمونه EVGA 

post-18090-0-61067600-1432805053_thumb.png

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

من نگاهی به سایت
80+.com کردم و چیزی که توجهم رو جلب کرد نمره های پایینی بود که برخی سازندگان معتبر سخت افزار گرفته اند.
Evga 23
hitachi 2
ibm 4
lian lee 6
nzxt 16
Ocz 32

http://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSupplies.aspx

هیتاچی و آی بی ام و لیان لی رو نادیده بگیریم ولی فکر نمی کنم کسی در کیفیت پاورهای evga تردیدی داشته باشه.
فکر کنم همان طور که آقای شعبانی گفت نباید تاییدیه ی 80+ رو بیش از اندازه بهش اهمیت داد. برای منبع تغذیه باید به فاکتورهای مهمتر پرداخت. پیشنهادم به دوستانی که مانند خودم مایل به استفاده از پاورهای گرین هستند اینه که از سریهای hp و oc قدیمی که آزمون پس داده اند استفاده کنند و برای uk و oc+ بشکیبند تا بازخوردهای بیشتری ازش بیاد.
توی صفحه ی 4 پست شماره 34 رو ویراستم و عکس و لینک مشخصات پاورهای پلاتینوم گرین رو برای اون دسته از دوستانی که نمی دونستن oem هر محصول رو کجا نوشته اند افزودم.
مدتها پیش یکی دو تاپیک دنباله دار توسط پوریا شعبانی و دوستان دیگر نوشته شد که گویا ادغام شده اند. برای کسانی که علاقه مند به ژرفکاوی درباره ی منبع تغذیه اند خواندشان رو در کنار راهنمایی که آرمین جان نوشته پیشنهاد می کنم.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

من نگاهی به سایت

80+.com کردم و چیزی که توجهم رو جلب کرد نمره های پایینی بود که برخی سازندگان معتبر سخت افزار گرفته اند.

Evga 23

hitachi 2

ibm 4

lian lee 6

nzxt 16

Ocz 32

http://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSupplies.aspx

هیتاچی و آی بی ام و لیان لی رو نادیده بگیریم ولی فکر نمی کنم کسی در کیفیت پاورهای evga تردیدی داشته باشه.

فکر کنم همان طور که آقای شعبانی گفت نباید تاییدیه ی 80+ رو بیش از اندازه بهش اهمیت داد. برای منبع تغذیه باید به فاکتورهای مهمتر پرداخت. پیشنهادم به دوستانی که مانند خودم مایل به استفاده از پاورهای گرین هستند اینه که از سریهای hp و oc قدیمی که آزمون پس داده اند استفاده کنند و برای uk و oc+ بشکیبند تا بازخوردهای بیشتری ازش بیاد.

توی صفحه ی 4 پست شماره 34 رو ویراستم و عکس و لینک مشخصات پاورهای پلاتینوم گرین رو برای اون دسته از دوستانی که نمی دونستن oem هر محصول رو کجا نوشته اند افزودم.

مدتها پیش یکی دو تاپیک دنباله دار توسط پوریا شعبانی و دوستان دیگر نوشته شد که گویا ادغام شده اند. برای کسانی که علاقه مند به ژرفکاوی درباره ی منبع تغذیه اند خواندشان رو در کنار راهنمایی که آرمین جان نوشته پیشنهاد می کنم.

درود 

گرامی اون امتیاز نیست که به هر شرکت داده 

در محدوده 115 ولت دداخلی مجموع پاورهایی از یک برند مثلا evga است که گواهی کیفیت 80plus رو گرفته 

اگر این گواهی بی ارزش بود کلی شرکت معتبر و درجه یک نمیرفتن دنبال گرفتن این نشان رو ی تولیداتشون 

راهی رو که هم دنیا دارن میرن ما برعکس میخواهیم بریم 

همین شرکت high power که میگن گرین ازش خرید میکنه 81 پاور گواهی کیفیت گرفته از 80plus داره چون زمینه کاریش در تولید power است 

فایل pdf معیارهایی که برای ارایه گواهی 80plus گذاشته شده رو پیوست کردم .میتونید بخونید و بدونید  تا چه اندازه این کنترل انجام میشه 

Generalized_Internal_Power_Supply_Efficiency_Test_Protocol_R6.7.rar

لینک به دیدگاه

درود

گرامی اون امتیاز نیست که به هر شرکت داده

در محدوده 115 ولت دداخلی مجموع پاورهایی از یک برند مثلا evga است که گواهی کیفیت 80plus رو گرفته

اگر این گواهی بی ارزش بود کلی شرکت معتبر و درجه یک نمیرفتن دنبال گرفتن این نشان رو ی تولیداتشون

راهی رو که هم دنیا دارن میرن ما برعکس میخواهیم بریم

همین شرکت high power که میگن گرین ازش خرید میکنه 81 پاور گواهی کیفیت گرفته از 80plus داره چون زمینه کاریش در تولید power است

فایل pdf معیارهایی که برای ارایه گواهی 80plus گذاشته شده رو پیوست کردم .میتونید بخونید و بدونید تا چه اندازه این کنترل انجام میشه

بابت برداشت اشتباهم پوزش می خوام و سپاس از توجهت. البته باز هم عجیبه تعداد کم پاورهای تایید شده چون به هر حال مشخصه که این تولید کننده ها پاورهاشون رو برای 80 پلاس فرستاده اند.دوست ارجمند من نگفتم این گواهی بی ارزش هست. گفته ی دوستمان رو نقل کردم که باید به بقیه ی فاکتورهای پاور هم اهمیت داد. توی همان تاپیکی که اشاره کردم به چند تا از کاستی های این گواهی اشاره شده بود از جمله فرایندی که طی میشه برای دریافت تاییدیه و نیز شرایط دمایی آزمایشگاهی ای که برای آزمون به کار می ره. حرف کلی اینه که این تاییدیه رو باید در کنار دیگر استانداردهای کیفی در نظر گرفت.

درباره ی پاورهای پلاتینوم گرین این مساله هم ارزش بررسی داره که چرا برای دو تا پاور 1350 و 1450 که پلاتینوم هست مدل دقیقی که cwt ساخته و تاییدیه ی 80 پلاس گرفته رو ذکر کرده اند ولی برای مدلهای 750 و 850 و 1050 و 1200 فقط نوشته شده که green model under high power brand.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

بابت برداشت اشتباهم پوزش می خوام و سپاس از توجهت. البته باز هم عجیبه تعداد کم پاورهای تایید شده چون به هر حال مشخصه که این تولید کننده ها پاورهاشون رو برای 80 پلاس فرستاده اند.دوست ارجمند من نگفتم این گواهی بی ارزش هست. گفته ی دوستمان رو نقل کردم که باید به بقیه ی فاکتورهای پاور هم اهمیت داد. توی همان تاپیکی که اشاره کردم به چند تا از کاستی های این گواهی اشاره شده بود از جمله فرایندی که طی میشه برای دریافت تاییدیه و نیز شرایط دمایی آزمایشگاهی ای که برای آزمون به کار می ره. حرف کلی اینه که این تاییدیه رو باید در کنار دیگر استانداردهای کیفی در نظر گرفت.

درود 

بهمن گرامی اتفاقا توی این pdf که گذاشتم شرایت رو که نوشته نرمال هست و شرایت استاندارد و مشکلی نداره 

اتفاقا در این سری OC+ در نا گذاری پاور ها گرین دستی نبرذده و مشابه نام تولید کننده اصلی وارد بازار کرده 

و تنها کلمه GREEN رو به اولش اضافه کرده 

من صحبتم این هست که اقا شما وارد کننده هستی محصول رو با نام اصلی شرکت تولید کننده وارد کن و ریبرندش 

متاسفانه با این کارهایی که میکنند به اسم تولید ملی تمومش میکنند مانند خیلی از شرکتهایی که اولش حرفی برای گفتن

داشتند و الان چیزی ندارند مانند ماد ایران که یک زمانی 4 تا قطعه تولید میکرد و الان تبدیل شده به برچسپ زن 

این کلمه گارانتی بخاتر شرایت ایران هست که اینتوری شده و یکبار شرکت تولید کننده خودش گارانتی میکنه محصولشو 

باز میاد ایران یک شرکت دیگه برای شرایتی که در داخل هست باز گارانتی میکنه .

این ریبرند کردن بیشتر توهین به تولید کننده داخلی است که فرقی بین واردکننده با تولید کننده براش نمیزارن با این کارها

لینک به دیدگاه

درود 

بهمن گرامی اتفاقا توی این pdf که گذاشتم شرایت رو که نوشته نرمال هست و شرایت استاندارد و مشکلی نداره 

اتفاقا در این سری OC+ در نا گذاری پاور ها گرین دستی نبرذده و مشابه نام تولید کننده اصلی وارد بازار کرده 

و تنها کلمه GREEN رو به اولش اضافه کرده 

من صحبتم این هست که اقا شما وارد کننده هستی محصول رو با نام اصلی شرکت تولید کننده وارد کن و ریبرندش 

متاسفانه با این کارهایی که میکنند به اسم تولید ملی تمومش میکنند مانند خیلی از شرکتهایی که اولش حرفی برای گفتن

داشتند و الان چیزی ندارند مانند ماد ایران که یک زمانی 4 تا قطعه تولید میکرد و الان تبدیل شده به برچسپ زن 

این کلمه گارانتی بخاتر شرایت ایران هست که اینتوری شده و یکبار شرکت تولید کننده خودش گارانتی میکنه محصولشو 

باز میاد ایران یک شرکت دیگه برای شرایتی که در داخل هست باز گارانتی میکنه .

این ریبرند کردن بیشتر توهین به تولید کننده داخلی است که فرقی بین واردکننده با تولید کننده براش نمیزارن با این کارها

1350 و 1450 گرین سری oc پلاس معادل puo 1350v و puo 1450v از cwt هستند. ولی برای مدلهای ساخت high power ذکر نشده که کدام مدل high power تاییدیه گرفته.

درباره ی تولید داخلی کمابیش با نظرت موافقم. ریبرند کردن کلا مشکلی نداره ولی بهتر بود به تدریج فناوری ساخت محصولی که می فروشند رو بومی کنند تا ارزش افزوده ی علمی و اقتصادی برای جامعه ایجاد بشه، کاری که شرق آسیا به ویژه چین انجام می ده.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...