رفتن به مطلب

مشکل با صدای زیاد فن پاور 850oc+(مشکلی که بعد از ۱ سال هنوز وجود داره) پست اخر که گزاشتم رو بخونین

Recommended Posts

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

البته آقای شعبانی عزیز از روز اولی که من در انجمن وارد شدم دیدم که شما از حرفه ای ها در این زمینه هستید و یکی از افرادی که در مورد پاور میتونه به خوبی قضاوت کنه. صحبت شما مورد قبول من است.

اما خوب اجازه بدین من هم از تجربه ی خودم میگم نسبت به پاور هایی که داشتم، من از Cooler Master سری Silent Pro داشتم، که البته اون زمان هنوز از خوب بودن پاور سر در نمیاوردم، سری Gold داشتم که یه بار خریدم به غلط کردن افتادم، سری GX داشتم که ازش فوق العاده راضی بودم، من 5 بار پاور GX کولر مستر خریدم، یه مدت انرمکس مدل Thraithlor داشتم، دو مدل کورسیر VS داشتم، که برای قیمتش خوب بود، پاور متفرقه هم  دو سه مدل داشتم، که خوب انتظاری از پاور متفرقه نیست، از گرین سری HE، سری OC، سری HP، و در حال حاضر هم سری OC+ دارم همین مدل 850W که در تاپیک خورده.

در میون این پاور هایی که داشتم، به جرات میتونم بگم هیچ کدوم ولتاژ ریل های اصلی رو به خوبی OC+ در زیر Full لود نگه نمیداشتند. البته میدونم یک دامنه ی Safe برای بالا و پایین رفتن ولتاژ داریم که قریب به اتفاق همه ی پاور هایی که سرشون به تنشون می ارزید نوسانی در محدوده ی دامنه ی Safe داشتند، اما 850OC+ که در حال حاضر دارم، در تحت فشار سیستمم، در حالت اورکلاک معمول 400Mhz برای CPU و 100Mhz برای GPU، به هیچ وجه ولتاژ ریل های اصلی به مرز Border Line نمی رسند، از این لحاظ، برای من این خیلی ارزشمنده. حتی در قیاس با سری OC قبلی که داشتم، ولتاژ +5 اون تحت فشار به حدود 4.95 افت میکرد، اما در این پاور در لود کامل سیستم در این شاخه تمام مدت بالای +5 ولت می ایستد که فوق العاده است. ثبات V-Core هم مثال زدنی است که البته به شرایط و فاکتور های زیادی غیر از پاور هم وابسته است.

هر سه واحد پردازنده، گرافیک، و رم رو اورکلاک کردم یه تست Power Supply از OCCT گرفتم برای 3 دقیقه: که کل سیستم به صورت اورکلاک شده تحت فشار 100 درصد در هر سه واحد اصلی سیستم بره، که نتیجه اش به نظرم خوب بود.

این شاخه ی 3.3 ولت که در سه دقیقه ی تحت فشار هم خروجی 3.32 داره

attachicon.gif2015-05-27-21h32-Voltage-+3.3V.png

این هم شاخه 5 ولت که در سه دقیقه تحت فشار خروجی بالای 5.11 داره

attachicon.gif2015-05-27-21h32-Voltage-+5V.png

این هم شاخه 12 ولت اصلی سیستمه که در سه دقیقه تحت فشار خروجی بالای 12.06 داره

attachicon.gif2015-05-27-21h32-Voltage-+12V.png

و ثبات V-Core در تمام لحظات که غیر از پاور به فاکتور های زیادی وابسته است.

attachicon.gif2015-05-27-21h32-Voltage-VCORE.png

تا حالا پاوری نداشتم که تحت فشار 100 در 100 کل سیستم در حالت اورکلاک ولتاژ خروجی در هر سه شاخه اصلی بالای خط مرز باقی بمونه. هر چند این موضوع تنها یکی از فاکتور های مهم در انتخاب یک پاور خوبه، اما واقعا" اعصاب خورد کن بود وقتی در برخی پاور هایی که داشتم تحت فشار، افت ولتاژ به زیر مرز ولتاژ اسمی در برخی ریل ها می رسید.

به لطف حالت Fanless این پاور در 80 تا 90 درصد اوقات حتی یک فن هم در سیستمم روشن نیست و تنها صدایی که اگر دقت کنم شنیده میشه صدای هارد Western Black هست.

در حالت لود هم، صدای همه ی فنها شنیده میشه، من جمله صدای فن پاور هم شنیده میشه، اما صدای فن پاور بیشتر از صدای فن های کیس، یا صدای فن گرافیک نیست، به اندازه بقیه فن ها در Full RPM صدای فن پاور هم شنیده میشه، که خوب، اسمش روشه حالت لوده و انتظار بر اینه تمام فن ها از پس خنک سازی سیستم بر بیان، نه اینکه لزوما" بی صدا باشند.

درود

تمام فرمایشات شما محترم و بسیار ارزشمنده

شاید باور نکنید ما تو تست بعضی از پاورهای همسان نتیجه متفاوت میگرفتیم پاورآکبند داشتیم ..... زیر لود که میرفت کلی افت تو شاخه داشت  ولی دوباره از همون پاورالیته یکی دیگه رو تست میکردیم میدیم بسیار متفاوته و تو لود افتش زمین تا آسمون با قبلی فرق داشت ((از برند معتبر))

من میگم یه پاور میره تمام معیارهای لازم رو برای  دریافت استاندارد میگیره و نشان خودش رو دریافت میکنه این قدم اول برای این پاور که توسط آزمایشگاه تست شده اما قدم بعدی که میرسه دست مصرف کننده باید دید چقدر برگشتی داره در بازه زمانی یکسال چه مشکلاتی برای پاور بوجود میاره این پاور چه مشکلاتی میتونه داشته باشه آیا پروتکشن هاش قابل اعتماد هست. کسب کردن متفاوته  تا نشان دادن در بازه زمان و شرایط یه وقت میبینی تویوتا یه ماشین رو طراحی میکنه و کلی استاندارد هم میگیره اما در بازه زمانی یکسال اعلام فراخوانی میکنه بعلت مشکل در فلان سیستم برگردین برای جایگزینی یا تعمیر در حالی که تو اون روز همه استانداردها رو پاس کرده و به این نتیجه رسیدن که بی نقصه و میتونه بره تو خط تولید

ما هم میخواهیم دانسته ها و تجربیات خودمون رو به اشتراک بذاریم فکر کنم سعید از دوستان عزیز اهوازیمون تو پاورهای سیلورستون خوب تجربیاتی کسب کرده پاوری 350 وات که هنوز 80 پلاس ردی هم نیست ولی تا 500 وات خروجی میگیرن با افت و ریپل کم پاوری که درصد خرابیش خیلی کمه اذیت نداره آزار نداره بیصداست این یعنی اشتراک تجربیات

آرمین عزیز متاسفانه تو کشور مون  خیلی تنوع محصول نداریم و هر چی که هست باید بگیریم الان هم شواهد بر اینه که این سری تو مدارکنترل فن مشکل داره همین مدار کنترل فن برای عام مردم یکی از اصلیترین معیارهاست کسی که تو سیستم لود زیاد نداره به فکرافت ولتاژ تو شاخه نیست اما کمی که فن صدا بده میگه عجب پاور آشغالیه به همین راحتی زحمات یک گروه رو میبره تو سطل آشغال

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

فارغ از همه ی این حرف ها و مشکلات میخوام از دوستان گرامی تشکر کنم @};-  چون شخصا از این تاپیک چیزهای مفید فراوانی یاد گرفتم ... امیدوارم همه ی تاپیک ها به این خوبی و پرباری باشه :x 

لینک به دیدگاه

اینها رو یافتمhttp://www.overclock.net/t/1412433/highpower-sirtec-power-supplies-information-thread

ظاهرا این قدر جدید هستند که کمتر بررسی ای ازشون منتشر شده.

Guru3d هم این رو بررسیده و توی جمع بندی پایانی ارزیابی مثبتی ازش داشته:http://www.guru3d.com/articles-pages/sirtec-high-power-1200w-psu-review.html

پیشنهاد می کنم دوستانی که تخصص کافی و امکانش رو دارند وقت بگذارند و چند تا از این پاورها رو بیازمایند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

جناب بهمنیان دل ما رو آب ننداز دریاچه ماهیگیری ما چند مدل ماهی بیشتر نداره اونم ماهی های وارداتی و دلبخواهی دل ما رو میسوزونی با ماهی های اقیانوس :D  :D  :D  :D  :D 

اینم یه لینک برای پاورهای توصیه شده بهمراه لینک های تست و ریویوها مربوطه و سازنده ها

http://www.johnnylucky.org/power-supplies/psu-recommendations.html

اینم برای پاورهای مشکل دار

http://www.johnnylucky.org/power-supplies/psu-lemon-list.html

لینک به دیدگاه

اینها رو یافتمhttp://www.overclock.net/t/1412433/highpower-sirtec-power-supplies-information-thread

ظاهرا این قدر جدید هستند که کمتر بررسی ای ازشون منتشر شده.

Guru3d هم این رو بررسیده و توی جمع بندی پایانی ارزیابی مثبتی ازش داشته:http://www.guru3d.com/articles-pages/sirtec-high-power-1200w-psu-review.html

پیشنهاد می کنم دوستانی که تخصص کافی و امکانش رو دارند وقت بگذارند و چند تا از این پاورها رو بیازمایند.

درود

جناب بهمنیان دل ما رو آب ننداز دریاچه ماهیگیری ما چند مدل ماهی بیشتر نداره اونم ماهی های وارداتی و دلبخواهی دل ما رو میسوزونی با ماهی های اقیانوس :D  :D  :D  :D  :D

اینم یه لینک برای پاورهای توصیه شده بهمراه لینک های تست و ریویوها مربوطه و سازنده ها

اینم برای پاورهای مشکل دار

http://www.johnnylucky.org/power-supplies/psu-lemon-list.html

درود

شعبانی جان

اینهایی که فرستادم مربوط به همین سری evo مربوط به high power هستند. از قضا توی لینک اول جایی که معرفی کرده عکس پاور پلاتینوم گرین رو گذاشته. بعد از ماجراهای سردار در عراق این هم برگ زرینی است بر افتخارات ملی!

بگذریم داشتم پی‌می‌گرفتم ببینم این سری توی چه برندهای دیگه استفاده شده که جز اون دو مورد چیزی نیافتم.

لینک به دیدگاه

1350 و 1450 گرین سری oc پلاس معادل puo 1350v و puo 1450v از cwt هستند. ولی برای مدلهای ساخت high power ذکر نشده که کدام مدل high power تاییدیه گرفته.

همين مدلها تاييديه گرفتند و خبرش رو قبلا نوشتم : http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=39060&page=1

درباره ی تولید داخلی کمابیش با نظرت موافقم. ریبرند کردن کلا مشکلی نداره ولی بهتر بود به تدریج فناوری ساخت محصولی که می فروشند رو بومی کنند تا ارزش افزوده ی علمی و اقتصادی برای جامعه ایجاد بشه، کاری که شرق آسیا به ویژه چین انجام می ده.

وقتى قيمت كارگر و هزينه ى توليد در كشور بالاست، امكان نداره فن آورى ساخت محصولى وارد ايران بشه.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

درود 

بهمن گرامی اتفاقا توی این pdf که گذاشتم شرایت رو که نوشته نرمال هست و شرایت استاندارد و مشکلی نداره 

اتفاقا در این سری OC+ در نا گذاری پاور ها گرین دستی نبرذده و مشابه نام تولید کننده اصلی وارد بازار کرده 

و تنها کلمه GREEN رو به اولش اضافه کرده 

من صحبتم این هست که اقا شما وارد کننده هستی محصول رو با نام اصلی شرکت تولید کننده وارد کن و ریبرندش 

متاسفانه با این کارهایی که میکنند به اسم تولید ملی تمومش میکنند مانند خیلی از شرکتهایی که اولش حرفی برای گفتن

داشتند و الان چیزی ندارند مانند ماد ایران که یک زمانی 4 تا قطعه تولید میکرد و الان تبدیل شده به برچسپ زن 

این کلمه گارانتی بخاتر شرایت ایران هست که اینتوری شده و یکبار شرکت تولید کننده خودش گارانتی میکنه محصولشو 

باز میاد ایران یک شرکت دیگه برای شرایتی که در داخل هست باز گارانتی میکنه .

این ریبرند کردن بیشتر توهین به تولید کننده داخلی است که فرقی بین واردکننده با تولید کننده براش نمیزارن با این کارها

دوست خوبم

HP كه توليد كننده ى مستقيم نيست، يك OEM‌ به شمار ميره، وارد كردن پاور به اسم High Power مثل اين ميمونه كه به Corsair‌ بگى اسم خودت رو از روى پاور هاى ساخت High Power‌ بردار و بزار پاور با نام توليد كننده ى اصلى وارد بازار بشه. چرا Corsair‌ اينكار رو نميكنه؟ چرا Be Quite اين كارو نميكنه؟ چرا Cooler Master اين كار رو نميكنه؟ و چرا شما انتظار دارين Green‌ اين كار رو بكنه؟

اين موضوع هيچ توهينى به توليد كننده ى داخلى نيست.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

دوست خوبم

HP كه توليد كننده ى مستقيم نيست، يك OEM‌ به شمار ميره، وارد كردن پاور به اسم High Power مثل اين ميمونه كه به Corsair‌ بگى اسم خودت رو از روى پاور هاى ساخت High Power‌ بردار و بزار پاور با نام توليد كننده ى اصلى وارد بازار بشه. چرا Corsair‌ اينكار رو نميكنه؟ چرا Be Quite اين كارو نميكنه؟ چرا Cooler Master اين كار رو نميكنه؟ و چرا شما انتظار دارين Green‌ اين كار رو بكنه؟

اين موضوع هيچ توهينى به توليد كننده ى داخلى نيست.

درود

ارک برای کورس ایر شرکتی دیگه طراحی میکنه ولی گواهی کیفیت به نام کورس ایر صادر میشه و مشتری خیالش راحت هست که این همون تولیدی هست که گواهی کیفیت داره 

یا گرین این گواهی کیفیت رو از روی محصولاتش برداره اگر بنام خودش میخواد بده بیرون و یا باید بنام تولید کننده بده بیرون چون اصلا در سایت 80PLUS گرین وجود نداره 

و یا شرافتمندانه تراین هست که پایین هر پاوری که میزنه  مشخصات سازنده اصلی و مدل اصلی رو در پایین نام برند خودش  خوانا و درشت درج کنه 

لینک به دیدگاه

همين مدلها تاييديه گرفتند و خبرش رو قبلا نوشتم : [url=http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=39060&page=1]http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=39060&page=1[/url

سپاس. اون خبر رو ندیده بودم. هم الان دارم می خونم.

اگر توی حالت فن لس بدنه ی پاور گرم بشه مشکلی نداره؟ مثلا 4 درجه گرمتر از محیط. مال خوت که 850 هست دست بزنی دماش چطوره؟

وقتى قيمت كارگر و هزينه ى توليد در كشور بالاست، امكان نداره فن آورى ساخت محصولى وارد ايران بشه.

لینک به دیدگاه

درود

ارک برای کورس ایر شرکتی دیگه طراحی میکنه ولی گواهی کیفیت به نام کورس ایر صادر میشه و مشتری خیالش راحت هست که این همون تولیدی هست که گواهی کیفیت داره

یا گرین این گواهی کیفیت رو از روی محصولاتش برداره اگر بنام خودش میخواد بده بیرون و یا باید بنام تولید کننده بده بیرون چون اصلا در سایت 80PLUS گرین وجود نداره

و یا شرافتمندانه تراین هست که پایین هر پاوری که میزنه مشخصات سازنده اصلی و مدل اصلی رو در پایین نام برند خودش خوانا و درشت درج کنه

درود

به نظر من کار گرین با کار کورسر ماهیتا تفاوتی نمی کنه. هیچ شرکتی از ابتدا معتبر نیست. اعتبار در گذر زمان معنی می یابه.

تاییدیه ی 80 پلاس اسم اعظم نیست که هر کی نداشته باشه در ظلال مبین سر کنه.

من چند بار ایمیل زدم با این مضمون که شرکت ایرانی می تونه تاییدیه بگیره و آیا مشمول تحریمها هست، ولی پاسخ ندادند. گویا ایمیل رو هم برای ما کور و کچلها تحریم کرده اند. این دیگه مشکل خودشون هست.

لینک به دیدگاه

درود

به نظر من کار گرین با کار کورسر ماهیتا تفاوتی نمی کنه. هیچ شرکتی از ابتدا معتبر نیست. اعتبار در گذر زمان معنی می یابه.

تاییدیه ی 80 پلاس اسم اعظم نیست که هر کی نداشته باشه در ظلال مبین سر کنه.

من چند بار ایمیل زدم با این مضمون که شرکت ایرانی می تونه تاییدیه بگیره و آیا مشمول تحریمها هست، ولی پاسخ ندادند. گویا ایمیل رو هم برای ما کور و کچلها تحریم کرده اند. این دیگه مشکل خودشون هست.

80PLUS اعتباری برای پاورهاش نیست اقا نشان 80PLUS رو نزنه روی POWER هاش. 

نه تنها  80 PLUS نداره 

CE هم نداره

ROHS نداره 

EUP هم نداره 

بیشتر گواهی هایی رو که این شرکت روی پاورهاش میزنه رو دریافت نکرده و فقت برای عوام فریبی روی محصولاتش چاپ میکنه 

پاورشو فقت با اسم گرین و لوگوی گرین و مشخصات پاور بده بیرون نه اینکه هر چیزی رو روی پاورش چاپ کنه 

اگر گواهی نامه های بین المللی اعتباری نداره پس این چی هست که پر کرده  کلی گواهی بین المللی رو جعل کرده   :angry: 

GP1450B-OC_Plus.gif

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

درود 

بهمن گرامی اتفاقا توی این pdf که گذاشتم شرایت رو که نوشته نرمال هست و شرایت استاندارد و مشکلی نداره 

اتفاقا در این سری OC+ در نا گذاری پاور ها گرین دستی نبرذده و مشابه نام تولید کننده اصلی وارد بازار کرده 

و تنها کلمه GREEN رو به اولش اضافه کرده 

من صحبتم این هست که اقا شما وارد کننده هستی محصول رو با نام اصلی شرکت تولید کننده وارد کن و ریبرندش 

متاسفانه با این کارهایی که میکنند به اسم تولید ملی تمومش میکنند مانند خیلی از شرکتهایی که اولش حرفی برای گفتن

داشتند و الان چیزی ندارند مانند ماد ایران که یک زمانی 4 تا قطعه تولید میکرد و الان تبدیل شده به برچسپ زن 

این کلمه گارانتی بخاتر شرایت ایران هست که اینتوری شده و یکبار شرکت تولید کننده خودش گارانتی میکنه محصولشو 

باز میاد ایران یک شرکت دیگه برای شرایتی که در داخل هست باز گارانتی میکنه .

این ریبرند کردن بیشتر توهین به تولید کننده داخلی است که فرقی بین واردکننده با تولید کننده براش نمیزارن با این کارها

80PLUS اعتباری برای پاورهاش نیست اقا نشان 80PLUS رو نزنه روی POWER هاش. 

نه تنها  80 PLUS نداره 

CE هم نداره

ROHS نداره 

EUP هم نداره 

بیشتر گواهی هایی رو که این شرکت روی پاورهاش میزنه رو دریافت نکرده و فقت برای عوام فریبی روی محصولاتش چاپ میکنه 

پاورشو فقت با اسم گرین و لوگوی گرین و مشخصات پاور بده بیرون نه اینکه هر چیزی رو روی پاورش چاپ کنه 

اگر گواهی نامه های بین المللی اعتباری نداره پس این چی هست که پر کرده  کلی گواهی بین المللی رو جعل کرده   :angry: 

GP1450B-OC_Plus.gif

درود

قبل از هر چيز بگم كه خدايي نكرده هدفم بي احترامي نيست ، اما داخل همين دو تا پست آخريتون بيشتر از 10 اشتباه املايي داريد كه به عنوان يك منتقد اصلا جالب نيست .

من اصلا به گواهي نامه هاي گرين كاري ندارم ، اما به عنوان يك تعميركار كه پاور هم تعمير مي كنم محصولات گرين را در رده پاورهاي خوب و خوش تعمير قرار ميدم ، هر چند گرين خودش توليد كننده نيست ، اما تمام محصولات رده متوسط و رده بالاي اين شركت از قطعات استاندارد و خوبي استفاده شده و به عنوان يك تعميركار قبولش دارم . البته اين سري جديد را نديدم و باز هم نكردم و در موردشون نميتونم نظر بدم ....

لینک به دیدگاه

به شکل نقل قول ننوشتم تا تاپیک بی جهت طولانی نشه.

از نظر حقوقی اصطلاحا اصل بر برائت هست. یعنی تا خلافش ثابت نشده باید فرض رو بر داشتن گواهی ها گرفت.درسته جامعه ی ما خیلی قوانین بدیهی توش رعایت نمی شه ولی بعید می دونم بیشتر گواهی ها جعلی باشه. من وکیل شرکت گرین نیستم که بگم گواهی اعتبار داره یا نه، منتها گفتم تاکید بیش از اندازه روی یک تاییدیه تنها شایسته نیست. خوبه دوستانی آستین بالا بزنن و داشتن تاییدیه ها رو بررسند. در غیاب سازمانهای مدافع حقوق مصرف کننده چنین روشنگری هایی ارزشمند اند. شایسته نیست بحث به بیراهه بره، بحث بر سر دو تا مساله هست. برون سپاری ساخت کار درستیه یا نه؟ یعنی این که شرکتی محصولی رو که نیاز داره به سازنده سفارش بده و با نشان تجارتی خودش بفروشه. اگر آره تحت چه شرایطی و اگر نه چرا. چرا این کار برای شرکتی روا باشه و برای دیگری نه؟

مساله ی دوم داشتن گواهی هاست. هر شخص حقیقی یا حقوقی که بخواد کسب و کاری رو اداره کنه باید به شکلی با محدودیتها کنار بیاد یا در حد توانش بکوشه رفعشون کنه. اگر ما به دلایل خاص کشورمون از ارتباطهای عادی با جهان به شکلی محروم شده ایم دلیل نمیشه که دست روی دست بگذاریم و هیچ کاری نکنیم. تغییر باید از خود ما آغاز بشه. برای همین 80 پلاس من دست کم سه بار توی 8 ماه گذشته از بخش contact us نامه نگاشته ام که آیا از ایران می شه تاییدیه دریافت کرد یا نه. تا کنون پاسخی نداده اند. می گردم ایمیل شون رو می یابم و این بار با نشانی شخصیم ایمیل می زنم.

تا پاسخی نداده اند نمی شه قضاوت کرد. این که این شرکت بیشتر تاییدیه ها ی ادعایی ش جعلیه ادعای گزافیه و نیاز به برهان و دست کم شواهد داره.

من به دلایل زیر به شرکت گرین و تاییدیه هاش اعتماد دارم تا زمانی که خلافش ثابت بشه:

بیش از ده ساله با سخت افزار سر و کار دارم و روز به روز بیشتر از پاورهای گرین استفاده کرده ام و خرابی و ایراد به طور کلی کم دیده ام. توی دو سال اخیر از حدود 25 پاور یکی از سری hp و یکی از سری پلاتینوم اخیر به دلیل صدای غیر عادی فن نیاز به گارانتی داشته که آقای زندی حضوری برام تعویض کرد.

محصولهای گرین برای جامعه ی ما که قدرت خرید کمی داره قابل توجه و ارزشمند اند گرچه طراحی ظاهری خیلی از کیسهاشون رو نمی پسندم.مثلا من سال 89 چند تا رایانه برای کار طراحی و تدوین سفارش گرفتم که از کیس و پاورهای گرین توشون استفاده کردم. اگر از هر برند دیگری می خواستم استفاده کنم که فاکتورهای مورد انتظارم بر آورده بشه در مجموع قیمت از سقف بودجه ی مشتریم فرا می رفت و مجبور می شدم از کیفیت قطعه ها بکاهم.

محصولهای گرین دوام و کارایی قابل قبول و در برخی موارد عالی دارند. توی همین انجمن دو تا از دوستان عزیزمان پاورهای کار کرده ش رو خرید و فروش می کنن و تا این لحظه کسی از دوستان ازشون اظهار نا خرسندی نکرده. خودم از هر دوشون خرید داشته ام.

گرین در برخی موارد با تولید محصولهای خوب و با قیمت مناسب سبب شده وارد کنندگان دیگر قیمت برخی محصولها رو پایین بیارن و یا محصول خوب با قیمت مناسب وارد کنند. نمونه اش همین کیسهای دیپ کول و کولر مستر حول و حوش 200 تومان که پس از کیسهای گرین وارد بازار شدند. تا پیش از اون به سختی می شد به زیر دویست تومان کیس با امکانات مناسب تهیه کرد.

بهتره کسانی که شرکت گرین رو غیر قابل اعتماد می دونن هم دلیلهاشون رو طرح کنند.

لینک به دیدگاه

درود

و یا شرافتمندانه تراین هست که پایین هر پاوری که میزنه  مشخصات سازنده اصلی و مدل اصلی رو در پایین نام برند خودش  خوانا و درشت درج کنه 

دوست خوبم،

به دليل تحريم هاى بين المللى امكان دريافت اين گواهى توسط خود گرين وجود ندارد. اين مطلب رو بارها در تاپيك هاى مختلف ذكر كردم، هيچ شركت ايرانى قادر نيست اين گواهى را بگيرد.

نشون به اون نشون كه شركت گرين قبل از تحريم ها چند تا پاورش رو به اسم خودش به موسسه ى 80Plus داده بود و گواهى هاى مربوطه را نيز دريافت كرده بوده، اما با شروع تحريم ها موسسه بين المللى زده زيرش و نام گرين رو به سايت اضافه نكرده.

لینک به دیدگاه

درود

قبل از هر چيز بگم كه خدايي نكرده هدفم بي احترامي نيست ، اما داخل همين دو تا پست آخريتون بيشتر از 10 اشتباه املايي داريد كه به عنوان يك منتقد اصلا جالب نيست .

اوضاع نگارش توی انجمن کلا جالب نیست و فکر می کنم کم کم وقتشه بهش پرداخته بشه.

لینک به دیدگاه

شما اینترنت در اختیارتون هست میتونید به وب سایت هر کدوم از صادر کننده های گواهی مراجعه بفرمایید و ببینید که اون گواهی رو داره یا نه 

گواهی های صادر شده نه تنها برای ایمنی سخت افزار شما است بلکه برای ایمنی شخص کاربر هم  هست مانند ROHS ولی متاسفانه در ایران 

تنها معنی این گواهی ها یک برچسپ است و بس

لینک به دیدگاه

به شکل نقل قول ننوشتم تا تاپیک بی جهت طولانی نشه.

از نظر حقوقی اصطلاحا اصل بر برائت هست. یعنی تا خلافش ثابت نشده باید فرض رو بر داشتن گواهی ها گرفت.درسته جامعه ی ما خیلی قوانین بدیهی توش رعایت نمی شه ولی بعید می دونم بیشتر گواهی ها جعلی باشه. من وکیل شرکت گرین نیستم که بگم گواهی اعتبار داره یا نه، منتها گفتم تاکید بیش از اندازه روی یک تاییدیه تنها شایسته نیست. خوبه دوستانی آستین بالا بزنن و داشتن تاییدیه ها رو بررسند. در غیاب سازمانهای مدافع حقوق مصرف کننده چنین روشنگری هایی ارزشمند اند. شایسته نیست بحث به بیراهه بره، بحث بر سر دو تا مساله هست. برون سپاری ساخت کار درستیه یا نه؟ یعنی این که شرکتی محصولی رو که نیاز داره به سازنده سفارش بده و با نشان تجارتی خودش بفروشه. اگر آره تحت چه شرایطی و اگر نه چرا. چرا این کار برای شرکتی روا باشه و برای دیگری نه؟

مساله ی دوم داشتن گواهی هاست. هر شخص حقیقی یا حقوقی که بخواد کسب و کاری رو اداره کنه باید به شکلی با محدودیتها کنار بیاد یا در حد توانش بکوشه رفعشون کنه. اگر ما به دلایل خاص کشورمون از ارتباطهای عادی با جهان به شکلی محروم شده ایم دلیل نمیشه که دست روی دست بگذاریم و هیچ کاری نکنیم. تغییر باید از خود ما آغاز بشه. برای همین 80 پلاس من دست کم سه بار توی 8 ماه گذشته از بخش contact us نامه نگاشته ام که آیا از ایران می شه تاییدیه دریافت کرد یا نه. تا کنون پاسخی نداده اند. می گردم ایمیل شون رو می یابم و این بار با نشانی شخصیم ایمیل می زنم.

تا پاسخی نداده اند نمی شه قضاوت کرد. این که این شرکت بیشتر تاییدیه ها ی ادعایی ش جعلیه ادعای گزافیه و نیاز به برهان و دست کم شواهد داره.

من به دلایل زیر به شرکت گرین و تاییدیه هاش اعتماد دارم تا زمانی که خلافش ثابت بشه:

بیش از ده ساله با سخت افزار سر و کار دارم و روز به روز بیشتر از پاورهای گرین استفاده کرده ام و خرابی و ایراد به طور کلی کم دیده ام. توی دو سال اخیر از حدود 25 پاور یکی از سری hp و یکی از سری پلاتینوم اخیر به دلیل صدای غیر عادی فن نیاز به گارانتی داشته که آقای زندی حضوری برام تعویض کرد.

محصولهای گرین برای جامعه ی ما که قدرت خرید کمی داره قابل توجه و ارزشمند اند گرچه طراحی ظاهری خیلی از کیسهاشون رو نمی پسندم.مثلا من سال 89 چند تا رایانه برای کار طراحی و تدوین سفارش گرفتم که از کیس و پاورهای گرین توشون استفاده کردم. اگر از هر برند دیگری می خواستم استفاده کنم که فاکتورهای مورد انتظارم بر آورده بشه در مجموع قیمت از سقف بودجه ی مشتریم فرا می رفت و مجبور می شدم از کیفیت قطعه ها بکاهم.

محصولهای گرین دوام و کارایی قابل قبول و در برخی موارد عالی دارند. توی همین انجمن دو تا از دوستان عزیزمان پاورهای کار کرده ش رو خرید و فروش می کنن و تا این لحظه کسی از دوستان ازشون اظهار نا خرسندی نکرده. خودم از هر دوشون خرید داشته ام.

گرین در برخی موارد با تولید محصولهای خوب و با قیمت مناسب سبب شده وارد کنندگان دیگر قیمت برخی محصولها رو پایین بیارن و یا محصول خوب با قیمت مناسب وارد کنند. نمونه اش همین کیسهای دیپ کول و کولر مستر حول و حوش 200 تومان که پس از کیسهای گرین وارد بازار شدند. تا پیش از اون به سختی می شد به زیر دویست تومان کیس با امکانات مناسب تهیه کرد.

بهتره کسانی که شرکت گرین رو غیر قابل اعتماد می دونن هم دلیلهاشون رو طرح کنند.

گرین حتی کیس هم نمیتونه تولید کنه ساخت هر کیس احتیاج به قالب های متعدد داره .احتیاج به پرس های ضربه ای داره 

احتیاج به قالب دایکاست داره .حتی یک فن ساده هم از خودش نمیتونه تولید کنه و از چین وارد میکنه 

دوست خوبم،

به دليل تحريم هاى بين المللى امكان دريافت اين گواهى توسط خود گرين وجود ندارد. اين مطلب رو بارها در تاپيك هاى مختلف ذكر كردم، هيچ شركت ايرانى قادر نيست اين گواهى را بگيرد.

نشون به اون نشون كه شركت گرين قبل از تحريم ها چند تا پاورش رو به اسم خودش به موسسه ى 80Plus داده بود و گواهى هاى مربوطه را نيز دريافت كرده بوده، اما با شروع تحريم ها موسسه بين المللى زده زيرش و نام گرين رو به سايت اضافه نكرده.

خیلی از شرکتهای کوچیک هم برای این مورد راه حل پیدا کردند یک شعبه از شرکتشون رو در امارات ثبت میکنند و سپس درخواست مجوز میکنند 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

امیدوارم این تحریم ها برداشته بشه و خیلی از این مشکلات و داستانهایی که به دروغ درست شده برداشته بشه 

مانند شرکتهای گارانتی و یا این ریبرند کردن ها و شرکتی که کالاش در کشور پخش میشه نماینده رسمی داشته باشه 

تا بتونه به مشکلات مشتری ها رسیدگی کنه .نه مانند الان که در خوشبینانه ترین حالتش برای کسب سرمایه بشن نماینده دروغی 

نمونش هم کم نیست -نماینده اپل -نماینده IBM نماینده پاناسونیک ,..................

لینک به دیدگاه

شما اینترنت در اختیارتون هست میتونید به وب سایت هر کدوم از صادر کننده های گواهی مراجعه بفرمایید و ببینید که اون گواهی رو داره یا نه 

گواهی های صادر شده نه تنها برای ایمنی سخت افزار شما است بلکه برای ایمنی شخص کاربر هم  هست مانند ROHS ولی متاسفانه در ایران 

تنها معنی این گواهی ها یک برچسپ است و بس

دوست عزيز

يك تفاوت عمده ذاتى بين پاور و بقيه قطعات سخت افزارى وجود داره. و اون هم اينه، خيلى كم پيش مياد مشكل پاور بروز بيرونى واضحى داشته باشه. مثال ميزنم، من يك پاور بى نام و نشون داشتم، اين پاور چينى عزيز، زد گرافيك منو سوزوند، بعدش گرافيك رو بردم گارانتى، يكى ديگه دادند، بعد گرافيك دوم هم  نيم بند Blue Screen‌ ميداد، بعد هاردم سوخت، يه هارد ديگه خريدم، بعد مادربردم خيلى داغ كرد، بعد، رمهام مشكل پيدا كرد، بعد درايو نوريم مشكل پيدا كرد. سرت رو درد نيارم، همه ى قطعاتم سوخت و نابود شد، بعدش فهميدم پاورم مشكل داره.

براى كاربران پى بردن به مشكلات پاور بسيار بسيار سخته مگر اينكه تجهيزات پيشرفته ى تستينگ داشته باشن، كه هيشكى نداره، و يا اينكه مشكلى كه براى پاور بوجود مياد از نوع مشكلاتى باشه كه به وضوح قابل لمس باشه. مثلا" مثل صداى تركيدن خازن، بو، يا صداى سوت، يا روشن نشدن سيستم.

شما و من و يا ديگران هرگز نميتونيم بفهميم آيا OVP پاور كار ميكنه يا نه، ما هرگز نميتونيم بفهميم سيستم UVP پاور كار ميكنه يا نه، مگر اينكه مشكل بوجود بيار، بر حسب اتفاق و عملكرد پاور رو ببينيم كه ميتونه محافظت بكنه يا نه، اونم علاج واقعه پس از وقوع ميشه.

مثل كارت گرافيك نيست بشه فريم هاشو شمرد، يا فركانسش رو بررسى كرد.

ما كاربران تنها يك تست بار محدود ميتونيم روى پاور انجام بديم، در حد و حدود قدرت سيستمى كه داريم، و ولتا‍ژ ريل ها رو نگاه كنيم، و بعد پس از پايان تست اگر سيستم Blue Screen نداد دستها را به دعا برداريم و شكر كنيم كه پاور خوبى داريم.

اين در حاليه كه اغلب مشخصات مدعاى توليد كننده ى پاور رو هرگز كاربران نميتوانند تست كنند. پس، 2 حالت داره، يا به شركت سازنده اطمينان داريد، و يا نداريد، در هر شكل، هر برند پاورى كه بخريد، شما و من و همه، در ريسك دائمى واقعى بودن استاندارد هاى محافظتى و عملياتى شدن يا نشدن آنها قرار داريم، ريسك هم كم نيست، اندازه ى هزينه ى سيستمى كه به اون پاور وصل كرديم.

من پيشنهاد ميكنم شما اگر به گرين اطمينان نداريد، از برند ديگرى استفاده كنيد. همه ى برند ها پاور خوب و بد دارند، گرين هم پاور خوب داره، پاور بد داره، دليلى نداره چون كولر مستر پاور هاى سرى Gold اون آشغال بود، پس تمام ادعاهاش در مورد پاور هاى ديگرش همه زير سوال بره. يا كيفيت يا گواهى هاى اون همه تحت تاثير يك مدل پاورش باشه.

ضمن اينكه از ياد نبريم تو ايران داريم زندگى ميكنيم. من با خط كشتيرانى فرانسه، سومين خط دريايى بزرگ جهان، بار آوردم، اينها فقط چند هزار نفر كارمند حقوقى در سه كشور مختلف دارند. خيلى راحت مثل آبخوردن خلاف تمام قوانين بين المللى محموله منو به جاى ايران بردن شش ماه ول كردن تو امارات و زدن زير تمام مسئوليت هاشون. اصلا" هم براشون مهم نبود. دست ما هم به هيچ جا بند نشد. تا اون روز هميشه فكر ميكردم ما ايرانى ها اين رفتار هاى عجيب و قريب و خارج از عرف و قانون انجام ميديم، اما ديدم، نه، وقتى توى تحريم هستى، هيچ قانونى براى تو ديگه وجود نداره. اونورى ها هم ميزنن زيرش.

ايشالا تحريم ها كه برچيده شد، بعد شما بيا يقه گرين رو بگير كه چرا اسمت در فلان سايت بين المللى نيست، خود گرين هم مثل شما از اين وضعيت اصلا" راضى نيست.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

این پاسخ خوبی بود 

ارمین گرامی ما هم برای اینکه سیستمهامون  اسیب نبینه هزینه کردیم و پاور مناسب روشون بستم 

لینک به دیدگاه

حالا گذشته از گرین من توی سایت های نقد مهم میرفتم به پاور های Super flower و XFX بیشترین نمره رو داده بود! 

Super Flower  و XFX  نمره زیر  9.2 نداشتن (البته این تحقیقا ت من برای زمانی هست که میخوااستم سیستم بخرم)

همین EVGA همه پاور های جدیدش برای Super Flower هست و دلیل خرید من هم همین بود.

Super Flower بیشتر دریافت گواهی پلاتنیوم و تیتانیوم رو بین کل شرکت های سازنده پاور داره ! راحت میشه گفت بهترین هست.

لینک به دیدگاه

حالا گذشته از گرین من توی سایت های نقد مهم میرفتم به پاور های Super flower و XFX بیشترین نمره رو داده بود! 

Super Flower  و XFX  نمره زیر  9.2 نداشتن (البته این تحقیقا ت من برای زمانی هست که میخوااستم سیستم بخرم)

همین EVGA همه پاور های جدیدش برای Super Flower هست و دلیل خرید من هم همین بود.

Super Flower بیشتر دریافت گواهی پلاتنیوم و تیتانیوم رو بین کل شرکت های سازنده پاور داره ! راحت میشه گفت بهترین هست.

چه مدلیشو و قدرتشو super flower زده از کجا میدونید روی پاور و یا باکسش زده oem superflower

لینک به دیدگاه

چه مدلیشو و قدرتشو super flower زده از کجا میدونید روی پاور و یا باکسش زده oem superflower

البته اون زمان من نقد ها رو میخوندم توش نوشته بود ولی الان اینجا زده

برو EVGA رو پیدا کنم بجز یکی از پاور هاش بقیش ساخت Super Flower هست

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

البته اون زمان من نقد ها رو میخوندم توش نوشته بود ولی الان اینجا زده

برو EVGA رو پیدا کنم بجز یکی از پاور هاش بقیش ساخت Super Flower هست

پاور  مدل 850 Super Flower توی این لبست هست.

http://www.super-flower.com.tw/products_list.php?class=2&sn=17&page=1〈=en

و این هم پاور EVGA مدل 850

http://lioncomputer.ir/product/4663/EVGA+SuperNOVA+850+G2+80Plus+Gold+Power+Supply/

از نظر ظاهری مشخص هست یکی هستن.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

اینم باز یک شاهکار دیگه از شرکت کپی کار گرین 

Safety Approvals

FCC, CE, CB, UL, cUL, cTUVus, TUV, CCC, Wee

انگار این استانداردها نقل و نباتن .که همین جوری ردیف میکنه روی وارداتش و جالبه توی یک قسمت از توضیحات پاور های سری OC نوشته بود که ما اینها رو به موسسه 80PLUS فرستادیم برای اخذ گواهی 80 PLUS  واقعا شرم آوره که استاندارهای بین المللی رو مانند نقل و نبات روی کالاش میچسپونه 

FCC= 

U.S. Federal Communications Commission

TUV

اتحادیه بازرسی و پایش فنی[۱] (به آلمانیTechnischer Überwachungs-Verein) یا به طور مخفف توف[۲] (به آلمانیTÜV) سازمانی مستقر در آلمان است که بر روی سلامتی کالاهای صنعتی ارائه شده از سوی شرکت‌های مختلف نظارت دارد تا استانداردهای ارائه شده برای سلامت انسان و محیط زیست را تأمین کنند. شرکت‌هایی که دارای آرم TÜV می‌شوند، باید حداقل ۲۵٪ سهام آنها در اختیار یکی از توف‌های زیر نظر شرکت باشند. این سازمان به عنوان یک مشاور مستقل بر سلامت کار کرد کالاها یا محصولاتی مانند محصولات کشاورزی حیاتی، دودزایی وسایل نقلیه و استانداردهای ساخت موتورهای اتوموبیل‌های سنگین و سبک و تاسیسات انرژی را بر عهده دارد. بسیاری از زیرسازمان‌های دارنده TÜV می‌توانند به عنوان سازمان دهندگان و همچنین گسترش دهندگان مقوله انرژی و مفاهیم وابسته به آن عمل کنند و راه حلهایی برای مشکلات زیست محیطی ارائه دهند. همچنین خود این شرکت‌ها وظیفه دارند از قوانینی که بر مبنای مدرکTÜV به آنها اهدا می‌شود، تبعیت کنند و در راستای سلامت انسان و محیط گام بردارند.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...