رفتن به مطلب

نفس‌گیرترین عکس دریایی سال 2015

Recommended Posts

گذر یک لنج کوچک در اقیانوس پهناور و البته حضور میهمانی ناخوانده!

fa2-34.jpg

منبع :
نفس‌گیرترین عکس دریایی سال 2015

لینک به دیدگاه

جالبه ولی عکسش بزرگتر بود خیلی بهتر بود @};-

لینک به دیدگاه

ادم زهر ترک میشه ببین یه دفعه روی دریا باشی و یکباره زیر یه نهنگ گنده  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من بودم میپریدم تو آب میرفتم باهاش سلفی می گرفتم  :laughing:  :laughing:  :laughing:

لینک به دیدگاه

درود

من بودم میپریدم تو آب میرفتم باهاش سلفی می گرفتم  :laughing:  :laughing:  :laughing:

بنظرتون وال انسان میخوره ؟؟؟ :-?

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

بخوره هم زنده میمونی،

کی بود؟ حضرت یونس بود گیر کرده بود؟

اخرشم نفهمیدیم این معده وال اسید ترشح نکرد این غذا ها را از جمله حظم کنه یا نه!

لینک به دیدگاه

بخوره هم زنده میمونی،

اونکه کار خدا بوده که زنده مونده !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بخوره هم ميگيم دکتر بهروز عشقي بياد امعا و احشاش  رو بکشه بيرون ! متخصص امعا و احشا از کولوکوکو فيليپين :laughing:

بخوره هم زنده میمونی،

لینک به دیدگاه

اونکه کار خدا بوده که زنده مونده !

;)

بخوره هم ميگيم دکتر بهروز عشقي بياد امعا و احشاش  رو بکشه بيرون ! متخصص امعا و احشا از کولوکوکو فيليپين :laughing:

لینک به دیدگاه

=))  =))  =))

لینک به دیدگاه

اون لحظه با دیدن همچین هیبتی مغز آدم از کار میفته و باید اشهد رو بگه و منتظر بمونه :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این نهنگ ها چیزی سرشون نمیشه که غذا  چیه میان رو اب نفس بگیرن، در نتیجه اگه خودت نپری تو دهنش اشتباهی قورتت بده اون نمی خوردت !  :D  :D  :D

لینک به دیدگاه

عکس که ساختگیه. اونی که تو شکم نهنگ رفت فکر کنم پینوکیو بود. توی دنیای واقعی بر خلاف داستانهای کودکان و خالی‌بندیهای خرافی، موجود زنده‌ی پستاندار توی شکم نهنگ اگر در اثر اسید نمیره به دلیل نبود اکسیژن خفه می‌شه. 

وجه مشترک این‌‌جور داستانها اینه که برای آدمهای و فرهنگهای نابالغ نوشته شده‌اند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا این عکس رو کی گرفته ؟ با هلیکوپتر گرفتند ؟

لینک به دیدگاه

برای تشخیص ساختگی بودن عکس برخی وقتها کافیه منطقت رو به کار بیندازی. مثلا نهنگ زیر آب هیچ وقت چنین بافتی به آب نمی‌ده و اگر هم بده نهنگ اینقدر کشیده نیست. رد دمش خیلی ضایع ساخته شده.

چند تا روش هست که می‌شه دستکاری‌های غیر حرفه‌ای رو  تشخیص داد. 

جست‌وجو روی عکس مورد نظر روی نت. مثلا همین عکس رو من روی رایانه ذخیره کردم و با سرویس جست‌وجوی گوگل https://images.google.com عکس رو آپلود کردم.

نتیجه :

https://www.google.nl/search?q=i+m+scared+of+the+ocean&tbm=isch&tbs=simg:CAQShgEagwELEKjU2AQaAAwLELCMpwgaXgpcCAMSJjc4ghiVC9kMyBXcDIUY6BXGFeo31ijeKeAhtjfpN-UnojevN94oGjBPsi0R5UPyTS0Buu3_1R1UUudqZRI446tWcHRJCgUOVIVsmMy2sPqxp5_1l39hcOF8UMCxCOrv4IGgoKCAgBEgRJMa2ZDA&sa=X&ei=rBNGVZjADoTzUpqmgOgB&ved=0CB4Q2A4oAQ&biw=1920&bih=1138

یکی‌ش رو که وضوح بیشتری داشته باشه دانلود می‌کنیم.

مقایسه‌ی بافت مشکوک با نقاط همسایه‌ش. همچنین ویرایش رنگ تصویر و مقایسه‌ای همون بافتها. همون  تصویر با ویرایش کنتراست و روشنایی به این شکل در می‌آد:

کناره‌های بیرونی دم نهنگ مقدار زیادی برفک داره و خود دم اصلا برفک نداره.

یک راه دیگه هم خوندن اطلاعات exif و متادیتای تصویر هست. هیچ کدام از تصاویری که توی جست‌وجو یافتم اطلاعات exif ندارند که بشه با خوندن‌شون از تصویر آگاهی بیشتری به دست آورد.

برای خواندن اطلاعات exif و metadata می‌شه از نرم‌افزارهای ویرایش و مرور تصویر استفاده کرد. acdsee یکی از بهترین‌هاست. توی ویندوز هم برخی از این جزيیات رو میشه با راست کلیک روی صفحه و بعد sort by به اطلاعاتی که برای فایلها نشان می‌ده افزود.

post-12568-0-59208000-1430656408_thumb.jpg

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

برای تشخیص ساختگی بودن عکس برخی وقتها کافیه منطقت رو به کار بیندازی. مثلا نهنگ زیر آب هی وقت چنین بافتی به آب نمی‌ده و اگر هم بده نهنگ اینقدر کشیده نیست. رد دمش خیلی ضایع ساخته شده.

چند تا روش هست که می‌شه دستکاری‌های غیر حرفه‌ای رو  تشخیص داد. 

جست‌وجو روی عکس مورد نظر روی نت. مثلا همین عکس رو من روی رایانه ذخیره کردم و با سرویس جست‌وجوی گوگل https://images.google.com عکس رو آپلود کردم.

نتیجه :

https://www.google.nl/search?q=i+m+scared+of+the+ocean&tbm=isch&tbs=simg:CAQShgEagwELEKjU2AQaAAwLELCMpwgaXgpcCAMSJjc4ghiVC9kMyBXcDIUY6BXGFeo31ijeKeAhtjfpN-UnojevN94oGjBPsi0R5UPyTS0Buu3_1R1UUudqZRI446tWcHRJCgUOVIVsmMy2sPqxp5_1l39hcOF8UMCxCOrv4IGgoKCAgBEgRJMa2ZDA&sa=X&ei=rBNGVZjADoTzUpqmgOgB&ved=0CB4Q2A4oAQ&biw=1920&bih=1138

یکی‌ش رو که وضوح بیشتری داشته باشه دانلود می‌کنیم.

مقایسه‌ی بافت مشکوک با نقاط همسایه‌ش. همچنین ویرایش رنگ تصویر و مقایسه‌ای همون بافتها. همون  تصویر با ویرایش کنتراست و روشنایی به این شکل در می‌آد:

کناره‌های بیرونی دم نهنگ مقدار زیادی برفک داره و خود دم اصلا برفک نداره.

یک راه دیگه هم خوندن اطلاعات exif و متادیتای تصویر هست. هیچ کدام از تصاویری که توی جست‌وجو یافتم اطلاعات exif ندارند که بشه با خوندن‌شون از تصویر آگاهی بیشتری به دست آورد.

برای خواندن اطلاعات exif و metadata می‌شه از نرم‌افزارهای ویرایش و مرور تصویر استفاده کرد. acdsee یکی از بهترین‌هاست. توی ویندوز هم برخی از این جزيیات رو میشه با راست کلیک روی صفحه و بعد sort by به اطلاعاتی که برای فایلها نشان می‌ده افزود.

بعنی جنایعالی میفرمایید این عکس الکی اه ؟

لینک به دیدگاه

بعنی جنایعالی میفرمایید این عکس الکی اه ؟

پ ن پ واقعیه

یه بچه ده ساله هم میفهمه عکس ساختگیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عجب صحنه باحالی. میگم کیف میده برا وال گیری  :D تور وال گیری روبیار بریم نهنگ شیکارکنیم!! :D  :D  =))

لینک به دیدگاه

من که میگم واقعیه شما چطور؟ :-?

تو این کره زمین همه چی واقعیت داره و همه چی پیش میاد ! :cool:

لینک به دیدگاه

عجب صحنه باحالی. میگم کیف میده برا وال گیری  :D تور وال گیری روبیار بریم نهنگ شیکارکنیم!! :D  :D  =))

آره باحاله ! وقتی اونجا دیدمت از ترش زهر ترک شدی میفهمی ! مثل فیلمهای دزدان دریایی میمونه ! :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...