رفتن به مطلب

سوال درمورد CRC مودم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

باعرض سلام خدمت همگی دوستان

عرض شود این crc مودم بنده قبلا که نگاه می کردم روی عدد 2 فیکس شده بود الان چند وقتیه بصورت تصاعدی تا دور وبرعدد800 هم میره.میخواستم از دوستان سوال کنم که این نشانه چیه؟ البته توضیحات فنی بماند فقط بطور خیلی ساده میخوام بدونم این عدد کارش چی هست واینکه آیا این عدد کمش بهتره یا بیشتر باشه؟ باتشکر از دوستان

post-11116-0-99657400-1430652514_thumb.png

لینک به دیدگاه

درود
دوست عزیز CRC مخفف 
 Cyclic Redundancy Check هست یا به زبان خودمون "بررسی افزونگی دوره ای"  

فکر کنم این 2 مطلب کمکتون کنه !

لینک  اول

لینک دوم

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز CRC مخفف  Cyclic Redundancy Check هست یا به زبان خودمون "بررسی افزونگی دوره ای"  

فکر کنم این 2 مطلب کمکتون کنه !

لینک  اول

لینک دوم

داداش ممنون از کمکت ولی این که بازهم تخصصی بود مامتوجه نشدیم نتیجش چی شد فقط دریک کلام بفرمایید این عدد اگر بالاتر بره مشکل از خط وشبکه هست وباید بررسی بشه یا نیاز نداره.

لینک به دیدگاه

ببین ساده بخوام بگم

مبدا با قانون خودش یک بسته رو چک میکنه و  برای مقصد میفرسته .. مقصد بسته رو دریافت میکنه و با همون قانون از پیش تایین شده بسته رو چک میکنه ... اگر بسته توی طول راه .. کم شده باشه ... نرسیده باشه ! یا حتی رسیده باشه ولی اطلاعاتش خراب و ناخوانا باشه .. ERROR میده ....
شرمنده علم دست و پا شکسته من در همین حد هست ...
در مورد بالا و پایین رفتن هم حدس میزنم که مشکلی روی خطتون هست 

لینک به دیدگاه

واقعا" ممنون از راهنماییتون دوست عزیزم

اتفاقا خودم هم فکر میکنم مشکلی هست چون بعضی اوقات یه حالت قطعی روی میده ویا از سرعت خط کم میشه. بازهم متشکر

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم
دیگه شرمنده .. اینم یکم تجربی بود + یکم سرچ
امیدوارم مفید بوده باشه 

لینک به دیدگاه

اگر بسته دیتا برسه و اون چیزی نباشه که فرستنده ارسال کرده یعنی به هر دلیلی از جمله نویز بالا، اون بسته خراب شده و CRC فرستنده با CRC گیرنده یکسان نمیشه و ارور میده، نهایتا گیرنده  یا دوباره درخواست ارسال میکنه(اگر حتما لازم باشه) یا هیچ کاری نمیکنه.

کلا خیلی نباید زیاد باشه ولی مقدار کمش عادیه برای کیفیت خطوط ایران.

برای خط شما 24 عادیه ولی در کل خطتون مثل اینکه کمی نویز داره. Attenuation بالاس.

لینک به دیدگاه

• 4 سال بعد...

سلام دوستان من هم یک مشکل مشابه دارم تقریبا تمام شاخص های نویز خطم فکر می‌کنم در حد نرمال باشه و تو بخش تنظیمات مودم سرعت دریافتی رو 15.5 به بالا همیشه زده ولی عملا سرعتم بین دوازده تا سیزده هست ممکنه بتونید بگید  با این اطلاعات مشکل از کجاست؟

Data rate:15470 

max rate: 16648 

سرعت واقعی :13

C89D4C27-6512-4584-B3B5-61C13EBC0797.png

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...