رفتن به مطلب

افزایش فریم و بنچ کارت های ati توسط دستکاری با گزینه های دایور 15.4

Recommended Posts

بنام خدا

با سلام خدمت بر و بچ گل لیون

مشخصات سیستم:

I5 4690

Z97 killer

XFX r7990

Ram 8*2 gig corseir vengeance bass 2200  cl 10

Power ax1200i platinum corsier

Hdd 1Tb segate baracuda

خلاصه بگم که بریم سر اصل مطلب: این تاپیک رو بر این اساس زدم که یه گراف XFX r7990 پسند کردم  اونم با توجه به بنچمارک ها و توان این گراف که حتی از gtx980 و r9 290x هم قویتر ظاهر شده بود.

وقتی گراف دستم رسید کلی شوق و شور داشتم که الانه که شروع کنه به ترکوندن بازی ها ولی در عمل اصلا اینطور نبود!!! یعنی نسبت به gtx690 یکی از دوستان خودم خیلی ضعیف عمل میکرد شاید در حد یه 7970 معمولی!!!!

این قضیه خیلی رفته بود رو مخم که خدایا پس اون همه بنچمارکی که میگفت این کارت فلانه بهمانه، اینطور فریم میده و اینا پس چی شد آخه؟!؟!

با خودم گفتم شاید گراف فقط تک هسته اش فعال میشه واسه همین رفتم برنامه msi after burner  رو DL کردم و داخل بازی ها چک میکردم ببینم چطور کار میکنه که متوجه شدم gpu 2 زیر 40% لود میکنه و بار روی gpu 1 هستش، هرکاری کردم درست نشد فقط داخل بعضی از بازی ها هر دوتا gpu با هم تا 60 یا 70% لود میکردم یعنی عملا 3/1 قدرت کارت خاموش بود، نه اینکه بگم فریم کم میداد نه ولی مثئله اینجاست وقتی میبینی کارتت از تمام قدرتش استفاده نمیکنه یه گیمر زورش میگیره.

البته بماند که بازی های رو که ماها تست میکنیم به دلیل کرک شده بودن بازی همینطوری افت فریم، سنگینی بازی و کلی مشکلات دیگه پیش میاد نسبت به اون بازی های تست شده در سایت های معتبر.

کلی اینور و اونور گشتم ببینم مشکل از کجاست که هیچی عایدم نشد و واقعا ناامید شده بود چون حتی داخل بازی های که دوتاgpu  کار میکردن فریم بسیار پایین تر از حد انتظار بود،درصورتی که همون بازی ها روی کارت gtx690  رفیقم با سرعت بسیار بیشتری نسبت به 7990 من رند میشدن، بعداز یه مدت متوجه شدم رفیقمم همون مشکل رو اوایل برای 690 خودش داشت ولی به دلیل پشتیبانی خوبه انویدیا و هر روز آپدیت کردن درایور هاش مشکل gpu هاش برطرف شده بود و عالی کار میداد، وقتی نسخه 15.4 برای ati اومد گفتم خوب دیگه حتما مشکل برطرف شده ولی بازم پا برجا بود این مسائل!!!

یه روز رفیقم اومد خونمون و گفت بیا با برنامه 3dmark 11 advence edition یه تست بنج بگیر ببین چه امتیازی میده، اگر امتیازت از کارت من بیشتر شد یعنی هر 2 تا gpu رو کامل لود میکنه که با after burner  هم میشد مطمئن تر شد ولی اگر نه که یا کارت مشکل داره یا درایو های ati

عاقا بنچ گرفتیم که دیدم کارت من امتیاز بسیار پایینی روی این سطح تنظیمات گرفت (البته اون چندتا تیک رو حذف کردم تا فقط تست گراف باش و طول نکشه)

همونطور که مشاهده میکنین در این تست امتیاز بسیار پایین 5791 رو به کارت من داد که دیگه داشت از سرم دود بلند میشد ~x(

درصورتی که داخل همین تست به کارت 690 رفیقم امتیاز 6133 بدون اور و با اور تا فرکانس 1120 مگاهرتز امتیاز عالیه 6832 رو داده بود :-?

تصمیم گرفته بودم که کارت رو هرطوری شده رد کنم و هی لعنت بر برنامه نویس های ati بفرستم که رفیقم میگفت صب کن حتما با درایور های بعدی درست میشه بخصوص با اومدن ویندوز 10 که دیگه کارت های دو هسته ای رو میترکونه(راست میگفت ولی نمیشد صبر کرد و این همه خفت رو تحمل کرد تا اومدن ویندوز 10)

خلاصه تمام سایت های دنیارو در این مورد و مشکل سرچ کردم از سایت های هندی و نپالی گرفته تا بلاروسی و مکزیکی :cool:

البته بعضی وقت ها کارت واقعا قوی ظاهر میشد مثل تو COD: AW که روی بالاترین تنظیمات و سوپرسمپلینگ 16x که فریم 30 تا رو میداد ولی داخل بقیه بازی ها کارت گلاب به روتون ...... بود.

یکی از بازی های که خیلی برای کارت مشکل درست کرده بود بازی dying light بود که حتی تا 40 فریم هم پایین میومد در صورتی که دقیقا روی همون سکانس ها وقتی بازی رو به رفیقم دادم با کارت gtx690  خودش بین 54 تا 66 فریم میگرفت اون نقاط رو!!!!

واقعا حالم داشت به هم میخورد از اینکارت که گفتم یکاری کنم: الان که ati  درایور نمیزنه من برم با تنظیماتش بازی کنم.

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد: شروع کردم به عوض کردن تنظیمات و با هر تنظیم یه تست 3Dmark گرفتن که امتیازم یک مرتبه از 5791 رفت تا 5837!!! هم تعجب کرده بودم هم کلی خوشحال که 100 تا امتیاز بنچ من بالاتر رفته بود، رفتم تو کارش و بعداز 2 روز تقریبا تونستم امتیاز کارتم رو از 5791 بیارم روی 7256 امتیاز!!!!!!!!!!!!!

یعنی1400 خورده ای امتیاز که داشتم پرواز میکردم، تو پوست خودم نمیگنجیدم که گرافم بتونه همچین امتیازی بیاره.

با این همه خوشحالی ولی باز دلم شور میزد نکنه تو بازی همچنان افت فریم رو داشته باشم که رفتم سراغ تست بازی که داخلش کمترین فریم رو گرفته بودم یعنی بازی dying light!!

همونطور که عکس از بازی گذاشتم با تمام تنظیمات در آخرین حالت و گزینه view distance هم تقریبا 4تا مونده به آخر بازی در یه سکانس سنگین فریم روی 40 تا 43 پایین اومده بود ولی با بیرون رفتن از بازی و تنظیم کردن روی بهترین حالت دستی درایور کارت فریم به طور شگفت انگیزی بین 78 تا 81 قفل شده بود!!!!!!!!!

عاقا منو بگو از خوشحالی هوار میکشیدم، یه چیزی در حد 35 تا 40 فریم کارت من قویتر ظاهر شده بود، بعد این فکر به ذهنم رسید که نکنه این کارهایی که دستی انجام دادم روی گرافیک بازی، محیط، نوع تکسچر، نوع نور پردازی، سایه ها یا حتی لبه ها تاثیر گذاشته باشه و گراف پایین اومده باشه طوری که من متوجه نشده باشم که بعداز 1 روز وقت گذاشتن متوجه شدم به هیچ وجه گراف هیچ کاهشی در هیچ نوع رند کردنی چه از لحاظ فیلتر های آنتی انالیزینگ، یا سایه پردازی و یا هیچ رند کردنی پیدا نکرده، البته روی یه سری تنظیمات دیگه بود که بازهم فریم تا 85 بالا میرفت ولی یجاهایی از بازی حالت blur پیدا میکرد که فقط روی نوشته ها، خطوط یا لبه ها بود ولی هیچ تاثیری روی تکسچر ها یا بافت گراف بازی به وجود نه اورده بود، اما  در کل با اون تنظیمات و فریم 78 تا بسیار عالی بود.

از اون لحاظ که هر آزمایشی باید یه شرایط تست رو روی بقیه عوامل بگذرونه تا از تست های جدید خودش سر بلند بیرون بیاد رفتم سراغ رفیقم که گراف r9 290tir-x داشت، یه تست با تنظیمات دیفالت روی گرافش گرفتم که امتیاز 4040 رو به گرافیکش داده بود و با تنظیمات جدیدی که روی گراف 7990 خودم دادم رو براش زدم امتیاز فوقالعاده 4900 خورده ای رو گرفت. تست بعدی ازمایش کردن بازی ها روی تنظیمات دیفالت درایور 15.4 و بعدش با تنظیمات خودم بود که بازهم طبق انتظار فریم حدوده 9 تا 21 تا بالا رفته بود که واقعا عالی بود، در واقع گرافش حدوده 200 خورده امتیاز از گراف gtx970  رو حالت oc تا 1250 مگاهرتز کم اورده بود.

این شما و این تنظیمات دستکاری شده و امتیاز اون داخل تست ها و افزایش فریم بازی (به دلیل ارور دادن سایت برای عکس ها مجبور شدم باهم آپ لودشون کنم)

فقط تقاضای من اینکه دوستانی که کارت های ati دارن یه لطفی کنن و حتما یبار با تنظیمات دیفالت یه تست با 3dmark 11 AE بگیرن و بعد با تنظیماتی که براشون گذاشتم حتما یه تست دیگه بگیرن و اگر امکانش هست و بتونن یه اسکرین شات از فریم یه بازی بخصوص داخل یه سکانس از تنظیمات دیفالت و یه تست دیگه روی تنظیماتی که زدم بگیرن که بتونیم به کمک هم یه سرجمع بندی عالی پیدا کنم که یکاری رو انجام بدم.

انشاا.. در مقاله بعدی که میخوام بزنم روی تنظیمات درایور های nvidia  کار میکنم که ببینم چقدر افزایش فریم دارن که البته بعدی بدونم به اندازه گراف های ati سربلند بیرون بیان :D

اگر سرتون رو درد آوردم به بزرگواری خودتون....

post-14065-0-69739000-1430936174_thumb.jpg

post-14065-0-36769300-1430936464_thumb.jpg

post-14065-0-82241700-1430936479_thumb.jpg

post-14065-0-56317800-1430936807_thumb.jpg

post-14065-0-61567600-1430936829_thumb.jpg

post-14065-0-75713800-1430936860_thumb.jpg

post-14065-0-83833600-1430937788_thumb.jpg

ویرایش شده توسط vampirekain
لینک به دیدگاه

سلام میشه از تنظیماتت عکس بیشتر بزاری ممنون میشم     یه تست میزنم  :-?  :-?  :-?

لینک به دیدگاه

سلام

خسته نباشی و دمت گرم :clapping:  @};-

منم 290 tri-x دارم بعدا رو GTA:V تست میکنم

راستی اگر واقعا چیز جدیدی هست برین توی چند تا از فروم های خارجی بزارین فردا guru3d یا tom's hardware یه پست میزاره و شما رو معرفی میکنه یه شبه معروف میشین :D

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

رفیق شما تسلیشن رو آف کردی خو فریمت زیاد شده.

تسلیشن یعنی بافت بازی رو داری غیر فعال میکنی.

داخل بازی هم که اجسام حجم و بافت و پستی وبلندی نداشته باشه میشه مکعب مستطیل ، معلومه که فریم زیاد میشه  :D

شمابرای مقایسه کارایی باید تسلیشن رو دفالت ست کنی. نه اینکه خاموش کنی.

در مورد درایور و کراس دو کارت بت بگم که من فقط با دو بازی مشکل داشتم = ادونسد وار و اساسین کرید یونیتی بودن که هر دو جی پی یو روی 50 درصد قفل بودن.

باقی بازی ها به دلیل اینکه فریم رو 60 قفل میشد لود کارت ها کم میشدن. :D

البته برای کراس پردازنده خوبی باید داشته باشید.

برای من داخل تست های 3DMark11 لود کارت ها بالای 85 درصد بودن. لود پردازنده هم حدود 60 درصد بود.

اینم چند تا تست از کارت R9 280 تو حالت اورکلاک و تک GPU (تسلیش رو برا یتست ها همیشه خاموش میکنم ولی برای مقایسه کارایی حتما روشن میکنم) :

d7994432-.jpeg  d79912791.jpeg

اینم چند تا تست در حالت کراس فایر کارت R9 280 با 7970 :

تست دو کارته این کارت، دقیقا با کارت TITAN X Core 1500MHz برابری میکنه :D =))

d7998064.jpeg  f65c18595.jpeg

ویرایش شده توسط Hardware Terminator
لینک به دیدگاه

داداش به این کار شما نمیگن افزایش کارایی میگن توئیک کردن یعنی یسری از ویژگی های درایور رو از کار انداختین!

این روی بقیه کارتها هم میشه حتی nvidia!

این کارت بعضی ها برای بالا بردن امتیاز گرفته توی 3dmark 11  انجام میدادن.اما دیگه کسی این کار رو بکنه 3dmark ارور میده و امتیاز رو قبول نمیکنه!

ایراد شما حتما از جای دیگه ای هست چون من با کارت r9 270  تو بازی dyinglight  با همین تنظیمات بالای 40  میگیرم.

لینک به دیدگاه

خسته نباشی برادر واقعا با عظمی 

زنده باشی کاری نکردم

سلام میشه از تنظیماتت عکس بیشتر بزاری ممنون میشم     یه تست میزنم  :-?  :-?  :-?

علیک سلام، والا تنظیمات همون چیزی هست که نوشتم و اونجارو خط کشیدم با بالاترین امتیاز

سلام

خسته نباشی و دمت گرم :clapping:  @};-

منم 290 tri-x دارم بعدا رو GTA:V تست میکنم

راستی اگر واقعا چیز جدیدی هست برین توی چند تا از فروم های خارجی بزارین فردا guru3d یا tom's hardware یه پست میزاره و شما رو معرفی میکنه یه شبه معروف میشین :D

علیک سلاک

یه تست بزن و ببین چی به چیه؟! راستی اگر حتی 0.5% فک کردی از گراف بازی چیزی کم شده همینجا تو تاپیک اعلام کن

مرسی

لینک به دیدگاه

داداش به این کار شما نمیگن افزایش کارایی میگن توئیک کردن یعنی یسری از ویژگی های درایور رو از کار انداختین!

این کارت بعضی ها برای بالا بردن امتیاز گرفته توی 3dmark 11  انجام میدادن.اما دیگه کسی این کار رو بکنه 3dmark ارور میده و امتیاز رو قبول نمیکنه!

ایراد شما حتما از جای دیگه ای هست چون من با کارت r9 270  تو بازی dyinglight  با همین تنظیمات بالای 40  میگیرم.

ارور نمیده داداش کل دنیا الان دارن با همین کانفیگ تسلیشن آف تست ثبت میکنن

لینک به دیدگاه

رفیق شما تسلیشن رو آف کردی خو فریمت زیاد شده.

تسلیشن یعنی بافت بازی رو داری غیر فعال میکنی.

داخل بازی هم که اجسام حجم و بافت و پستی وبلندی نداشته باشه میشه مکعب مستطیل ، معلومه که فریم زیاد میشه  :D

شمابرای مقایسه کارایی باید تسلیشن رو دفالت ست کنی. نه اینکه خاموش کنی.

در مورد درایور و کراس دو کارت بت بگم که من فقط با دو بازی مشکل داشتم = ادونسد وار و اساسین کرید یونیتی بودن که هر دو جی پی یو روی 50 درصد قفل بودن.

باقی بازی ها به دلیل اینکه فریم رو 60 قفل میشد لود کارت ها کم میشدن. :D

البته برای کراس پردازنده خوبی باید داشته باشید.

برای من داخل تست های 3DMark11 لود کارت ها بالای 85 درصد بودن. لود پردازنده هم حدود 60 درصد بود.

اینم چند تا تست از کارت R9 280 تو حالت اورکلاک و تک GPU (تسلیش رو برا یتست ها همیشه خاموش میکنم ولی برای مقایسه کارایی حتما روشن میکنم) :

d7994432-.jpeg  d79912791.jpeg

اینم چند تا تست در حالت کراس فایر کارت R9 280 با 7970 :

تست دو کارته این کارت، دقیقا با کارت TITAN X Core 1500MHz برابری میکنه :D =))

d7998064.jpeg  f65c18595.jpeg

دوست گرامی تسلیشن یعنی موزایک کاری

درثاتی واسه همین گفتم که دقیقا از یه سکانس دوتا عکس گرفتم که هر کسی که نگا میکنه تفاوت هارو درک کنه، تو اون عکس اول که تسلیشن رو روی حالت 64x یا اخر خودش گذاشتم هیچ فرقی از لحاظ حجم، اندازه و حتی صاف یا بر آمده شدنه اون لبه کوچیم نداشته با حالت تنظیم دستی خودم

برای بنچ گرفتن هم لطف میکنی اگر روی گزینه ادونس رفته و بعد با تیک exterme lvl تست بگیرین، همون کاری رو که انجام داد و لطفا تیک دمو و فیزیکس رو هم بردارین که هم بهتر باشه هم اینکه تست طول نکشه چون فقط گراف مد نظره

این نقاط رو روی همون سکانس با فریم بالا مشخص کردم لطف میکنی اگر بگی دقیقا این صاف شدن و مکعب شدن حجم ها کجاها مشخصه که من دقیقا هم از نزدیک ترین شی و هم یکی از اشیای دور علامت گذاری کردم و هیچ تفاوتی ندیدم (بطوری که حتی در کوچکترین سطح ممکن بازهم عمق بافت و موزایک کاری دقیقا با اون سکانسی که تسلیشین روی اخرین درجه خودش هست یکیه

تا اونجایی که میدونم تسلیشن یا حجم بافت ها از خود بازی کم و زیاد میشه و اگر ربطی به این تنظیمات درایور داشت باید داخل تست ها هم معلوم میشد هم اینکه فریم بسیار فراتر از این میرفت

اینم یه نمونه تسلیشین که متوجه میشین دقیقا حجم بافت کم شده نه اینکه داخل تستی که گرفتم هیچ بافتی نه حجمش کم شده باشه، نه عمقش، نه از لحاظ چینش خوابیده تر شده باشه

من باب اینکه تو بعضی از بازی ها هم مشکل پا برجاست حرف شمارو قبول دارم، amd واقعا کم کاری میکنه در درایور زدن که باعث میشه افرادی مثل من و شما با کراس کردن یا گراف های 2 هسته ای به مشکل بر بخورن که مثل اینکه باید شروع کنیم تظاهرات :D

چون انویدیا واقعا در درایور زدن گل کاشته :)

post-14065-0-67923700-1430941900_thumb.jpg

post-14065-0-62638500-1430941947_thumb.jpg

post-14065-0-52387700-1430942098_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

فقط میتونم بگم شمارو ارجاع میدم به پست بالایی

لطفا اول تست کنین که اصلا ارور رو با چشمای خودتون ببینین بعد پست خودتون رو قرار بدین، راستی منکه مشخصات سیستم رو نوشتم استادی میکنی اگر بگی مشکل دستگاه من از کجاست بلکه راحت بشم دیگه 3 4 روز نگردم دنبال حل مشکل کارتم :cool:

باز هم تشکر

لینک به دیدگاه

راستی داخل بازی اساین یونیتی اگر تیک v scence رو بر دارم هر دوتا gpu بین 60 تا 70 گاها یکی تا 90 و اون یکی هم تا 60 لود میکنن ولی باز هم تا اخر بالا نمیره

همینشه که خیلی روی مخمه

باید در کارگاه اون برنامه نویسای amd ati رو تخته کرد ~x(

لینک به دیدگاه

تو تسولشن کاری که میکنه نقطه های تشکیل دهنده جسم رو زیاد میکنه و باعت میشه تو رفتگیها و برامده گیها طبیعی تر بشه شما توی او عکسی که گزاشتی از اوت بنج معلومه تا حدودی تفاوتشون! اما اینکه تو بازی متوجهش نمیشید باید تو عکس با کیفیت کنار هم باشه تا بشه تشخیص داد! اون تیکه که دوستمون گفتن مربع و مسطتیل میشه اصطلاح بود یعنی بدون تسولیشن تصویر اون برامده گیها و تو رفتی گیها تو بازی و تست از بین میره تا حدودی! نه اینکه مربع و دایره بشه تصویر!

اینکه مشکل شما کجاست رو من دقیق نمیدونم اما شاید از ضعف cpu شما باشه!و یا...

اما این راه برطرف کردن مشکل شما نیست میتونی از bahman کاربر همین فروم قضیه توییک رو بپرسی بهت میگه.

لینک به دیدگاه

تو تسولشن کاری که میکنه نقطه های تشکیل دهنده جسم رو زیاد میکنه و باعت میشه تو رفتگیها و برامده گیها طبیعی تر بشه شما توی او عکسی که گزاشتی از اوت بنج معلومه تا حدودی تفاوتشون! اما اینکه تو بازی متوجهش نمیشید باید تو عکس با کیفیت کنار هم باشه تا بشه تشخیص داد! اون تیکه که دوستمون گفتن مربع و مسطتیل میشه اصطلاح بود یعنی بدون تسولیشن تصویر اون برامده گیها و تو رفتی گیها تو بازی و تست از بین میره تا حدودی! نه اینکه مربع و دایره بشه تصویر!

اینکه مشکل شما کجاست رو من دقیق نمیدونم اما شاید از ضعف cpu شما باشه!و یا...

اما این راه برطرف کردن مشکل شما نیست میتونی از bahman کاربر همین فروم قضیه توییک رو بپرسی بهت میگه.

دوست گرامی این متوجه شدین من دوتا عکس از خود بازی اسکرین شات گرفتم با fraps که هیچ تفاوتی بین تسلیشن 64x و off نبود الان شما میگی عکس با کیفیت بگیرم؟! مگه دارم عکس پرتره با دوربین 3/2 مگا که میگین باید عکس با کیفیت بگیرم :eek:

بعد سوال دوم: سی پی 4690 بهترین سی پی سال 2014 شناخته شد حالا درسته مال من سری k نیست ولی این سی پی چیزی نیست که باعث افت فریم 40 تایی بشه چون اصلا سی پی حتی تا 40% هم لود نمیشه

اخه چطور مشکل از سی پی....

شما به من یه تفاوت نشون بده از اونجاهایی که دورش رو خط کشیدم برای نشون دادن نوع حجم و بافت من تاپیک رو میگم بچه ها کلا درش رو تخته کنن یا اگر قراره تفاوت تسلیشن داخل مانیتور 4k نشون داده بشه که هرچند هم میدونم اینطور نیست (میخوام نباشه این تسلیشن چون مانیتور 95% گیمر های دنیا نهایتا تا 1920.1200 میتونه پخش کنه) ولی باز هم میدونم هیچ  فرقی داخل تصاویر 4k نداره چون مانیتور 4k فقط میزان پیکسل ها رو بیشتر که باعث تراکم تصویر و همچنین باعث به وجود اوردن نورپردازی و رنگ بهتری میشه

الان میرم جناب بهمن هم صدا میکنم ببینم چطور میتونه به من کمک کنه اونم وقتی که حتی اینجا تشریف ندارن که بتونه یه تست هم بگیره

بهمنننننننننن!!!!!

لینک به دیدگاه

دادا دمت گرم....عالی بود :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:

من همه جوره کارات رو قبول دارم :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  @};-  @};-  @};-  @};-

این ها هم که الکی ایراد میگیرند نمیدونند که واسه ما فریم گرفتن از گرافیک بازی بیشتر اهمیت داره :D  *dry#  :mad:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی داخل بازی اساین یونیتی اگر تیک v scence رو بر دارم هر دوتا gpu بین 60 تا 70 گاها یکی تا 90 و اون یکی هم تا 60 لود میکنن ولی باز هم تا اخر بالا نمیره

همینشه که خیلی روی مخمه

باید در کارگاه اون برنامه نویسای amd ati رو تخته کرد ~x(

اساسين که باگ بازي هست و ربطي به درايور نداره دوست من ! اين بازي کلا مشکل ساخت داشته و داره !!!

لینک به دیدگاه

اساسين که باگ بازي هست و ربطي به درايور نداره دوست من ! اين بازي کلا مشکل ساخت داشته و داره !!!

والا باگ هاش رو که مثل یه تیک زدن چند لحظه ای هست که زیاد داره ولی سر کارت gtx690 دوستم با اینکه دو gpu بود ولی تونست فریم خیلی بهتری بگیره

لینک به دیدگاه

من این کارتو بستم.  سی پی یو خوره داره . عذرخواهم ولی cpuشما کمه براش.اگه بالاتر ببندید نیازی به این همه دنگو فنگ نداره

لینک به دیدگاه

دوست گرامی این متوجه شدین من دوتا عکس از خود بازی اسکرین شات گرفتم با fraps که هیچ تفاوتی بین تسلیشن 64x و off نبود الان شما میگی عکس با کیفیت بگیرم؟! مگه دارم عکس پرتره با دوربین 3/2 مگا که میگین باید عکس با کیفیت بگیرم :eek:

بعد سوال دوم: سی پی 4690 بهترین سی پی سال 2014 شناخته شد حالا درسته مال من سری k نیست ولی این سی پی چیزی نیست که باعث افت فریم 40 تایی بشه چون اصلا سی پی حتی تا 40% هم لود نمیشه

اخه چطور مشکل از سی پی....

شما به من یه تفاوت نشون بده از اونجاهایی که دورش رو خط کشیدم برای نشون دادن نوع حجم و بافت من تاپیک رو میگم بچه ها کلا درش رو تخته کنن یا اگر قراره تفاوت تسلیشن داخل مانیتور 4k نشون داده بشه که هرچند هم میدونم اینطور میست (میخوام نباشه این تسلیشن چون مانیتور 95% گیمر های دنیا نهایتا تا 1920.1200 میتونه پخش کنه) ولی باز هم میدونم هیچ  فرقی داخل تصاویر 4k نداره چون مانیتور 4k فقط میزان پیکسل ها رو بیشتر که باعث تراکم تصویر و همچنین باعث به وجود اوردن نورپردازی و رنگ بهتری میشه

الان میرم جناب بهمن هم صدا میکنم ببینم چطور میتونه به من کمک کنه اونم وقتی که حتی اینجا تشریف ندارن که بتونه یه تست هم بگیره

بهمنننننننننن!!!!!

4690سی پی یو خوبی هست اما درنظر بگیرید که دارید باهاش دو تا کارت که روی یه برد نصب هست کار میکشید!

i5 برای کارتی مثل 980 گلوگاه نیست اما برای دو تا کارت بله میتونه تا مقداری گلوگاه بشه و نیاز به i7 داره و رم بیشتر!

بله برای فهمیدن اختلاف تصاویر به دو تا عکس با کیفیت و زوم روی تصویر احتیاج دارید!

همونطوری که فهمیدن اختلاف بین dx9  و dx11  تو بازی هایی مثل farcry 3 و metro 2033  کار مشکلی هست و 80%  عین هم هستن اما برای فهمیدن اختلاف میشه به تسولیشنی که روی سخره ها میده فهمید و dof  تصویرو...

تو حالت عادی بله تو ظاهر یکی هستن!اما باطن کار چیز  دیگه ای هست!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

من هم کارت  290 tri-x  amd داشتم رو اکثر بازیها این مشکلو داشتم . مثلا تو بازی کرایسیس 3 خیلی از قسمتهای بازی وقتی جهت دوربین رو میچرخوندی به سمتی که محیط شلوغتر وگرافیک بالاتر یه دفعه فریم بازی میومد رو 30 وعصابمو خورد میکرد و فقط این بازی نبود خیلی از بازیهای دیگه دقیقا همینطور بود و فریم بازی از 60 به 30 افت میکرد . خلاصه خیلی باهاش ور رفتم و نشد . تو یه پست دیگه هم گفته بودم کارتهای ای ام دی کارتهای خوبی هستند اما در زمینه درایورها و ساپورت بازیها خیلی نسبت به انویدیا ضعیفتر عمل میکنه و انویدیا همیشه نهایت با درایور بعدیش اکثر مشکلهای منو حل کرده یعنی تا حالا اینطوری بوده والان هم  3 تا 970 دارم البته رو 2 تا سیستم  که یکیش sli شده و بدون مشکل خصی دارم اکثر بازیها رو انجام میدم . فقط بعضی از بازیهای جدید مثلا مورتال کمبت ایکس که تو سایت گیمفا هم نوشته بود هنوز از sli استفاده نمیکنه که انویدیا قول شو داده که با درایور بعدی حل میشه .

لینک به دیدگاه

والا باگ هاش رو که مثل یه تیک زدن چند لحظه ای هست که زیاد داره ولی سر کارت gtx690 دوستم با اینکه دو gpu بود ولی تونست فریم خیلی بهتری بگیره

داداش nvidia gameworks فریم ریت رو برای کارت های ای ام دی خراب میکنه و باعث میشه یک دفعه افت فریم داشت و . . .

این بازی هم از nvidia gameworks استفده میکنه مشکل از همینه

لینک به دیدگاه

4690سی پی یو خوبی هست اما درنظر بگیرید که دارید باهاش دو تا کارت که روی یه برد نصب هست کار میکشید!

i5 برای کارتی مثل 980 گلوگاه نیست اما برای دو تا کارت بله میتونه تا مقداری گلوگاه بشه و نیاز به i7 داره و رم بیشتر!

بله برای فهمیدن اختلاف تصاویر به دو تا عکس با کیفیت و زوم روی تصویر احتیاج دارید!

همونطوری که فهمیدن اختلاف بین dx9  و dx11  تو بازی هایی مثل farcry 3 و metro 2033  کار مشکلی هست و 80%  عین هم هستن اما برای فهمیدن اختلاف میشه به تسولیشنی که روی سخره ها میده فهمید و dof  تصویرو...

تو حالت عادی بله تو ظاهر یکی هستن!اما باطن کار چیز  دیگه ای هست!

برای من یه لینک بیار که 4690 برای کارت های 2 هسته ای کمه؟

لینک به دیدگاه

من این کارتو بستم.  سی پی یو خوره داره . عذرخواهم ولی cpuشما کمه براش.اگه بالاتر ببندید نیازی به این همه دنگو فنگ نداره

plz speak persian, my english languge is THIN

لینک به دیدگاه

داداش nvidia gameworks فریم ریت رو برای کارت های ای ام دی خراب میکنه و باعث میشه یک دفعه افت فریم داشت و . . .

این بازی هم از nvidia gameworks استفده میکنه مشکل از همینه

برادر به هیچ عنوان باعث افت فریم نمیشه، با اینکار یعنی بازی ساز داره خودش رو خراب میکنه

وقتی انویدیا فریم ورک جواب میده که دوتا کارت از ati و invidia هم قدرت باشن بعد اون کارت انویدیا 3 تا 10 فریم بیشتری میگیره تازه اونم روی یه تنظیمات خاص وگرنه شاید هیچ فرقی هم نکنه اینکه باعث بشه بازی 30 فریم اختلاف داشته باشه

مثل: r9 280x و gtx770 2gig

لینک به دیدگاه

ما اخر نفهمیدیم شما تسلوشن رو دست زدی یا همون دیفالت هست یا نه

اگه دست زدی هیچ

اگه نزدی واقعا افرین کار جالبی کردید

لینک به دیدگاه

با سلام.

من این تست رو انجام دادم.

سیستم من :
VGA : XFX Radeon HD 6770 Core Edition
CPU : Intel Core i3 2120
Ram : 2x4GB KiNGMAX 1333Ghz

اینم نتایج :

: Default

w9xr_defult.jpg

After optimize 

wroq_optimiazed.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...