رفتن به مطلب

ساخت کیس با ام دی اف

Recommended Posts

سلام دوستان.در حال ساخت کیسی به ابعاد 75*60*24 هستم.برای پورت های یو اس پی و کلید ریستارت و پاور هر نظزی دارید خوشحال میشم بشنوم  @};-

لینک به دیدگاه

با mdf چند میل میخواین کیس رو بسازین?

ضخامت mdf رو واسه هر طرف اضافه کنین تا داخل کیس فضای کم نشه

واسه پنل جلو هم میتونین از x9 الگو برداری کنین که یه حالت شیب داره واسه پورت یو اس بی هم نمیشه مثل خود کیس ها عمل کرد در اوردن جای پورت ها سخته تمیز در نمیاد اگه یه چیزی شبیه به رم ریدرها باشه که فقط یو اس بی داشته باشه اینجوری میشه جاشو بدی با دستگاه cnc واست در بیارن یا از کیسای دیگه که بدرد نمیخورن پورت هاشو وا کنی ببندی رو اون شاید بشه جاشو با قلم ریز cnc در اورد اینا باید تست بشه تا ببینیببینی کدوم قشنگ تر و زیباتر میشه

لینک به دیدگاه

سلام داداش برای پنل usb اگر با دستگاه cnc بدی برات در بیارن که کاملا فیت میره جا ومشکلی نیست ولی هزینه میتراشه برات ولی خودتم میتونی درش بیاری اگر اره عمود بر حرفه ای داشته باشی با یه تیغه نو اگرم خوب در نیومد 16 میل رو نازکش کن یه قاب ظریف درست کن بزن دورش ولی اگر این کارو کردی برای تمام پنل ها ودور فن ها هم باید بزنی که یکدست بشه برای کلید هم بهتزین حالتش همین کلید های کلنگی هست که اونم باید یه کیت نازک درست کنی و کل سیم هارو روش ببندی اگرم دوست داری راحت تر باشه از این کلید های دکمه ای استفاده کن که راحت با اره Hole جاش در میاد 

لینک به دیدگاه

با اره عمود بر تمیز در نمیاد لبه ها رو میپرونه صاف هم در نمیاد

لینک به دیدگاه

با اره عمود بر تمیز در نمیاد لبه ها رو میپرونه صاف هم در نمیاد

داداش اگر دقت کرده باشی گفتم عمود برحرفه ای که الان خودم یه  نمونشو دارم  که الان 1 تومن قیمتش هست فکرکنم این اره ها دور بالایی داره که وقتی تیغه نو روش ببندی از cnc هم تمیز تر میبره :) فقط باید کننده کار باشی چون cnc روی چوب هزینش واقعا بالاست اگر براش صرف داره طبیعتا cnc بهتر هست

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه.اندازه ها روگرفتم و میدم خود ام دی اف کار برش بزنه.ام دی اف براق ترک به رنگ مشکی یا قرمز استفاده میکنم.در حال حاظر کلید ریستارت . پاور و پورت یو اس بی شده یه مساله... نکته دوم ولوم کنترل فن دقیقا اسمش چیه و کجا میشه تهیه کرد ؟ 

لینک به دیدگاه

داداش اگر دقت کرده باشی گفتم عمود برحرفه ای که الان خودم یه  نمونشو دارم  که الان 1 تومن قیمتش هست فکرکنم این اره ها دور بالایی داره که وقتی تیغه نو روش ببندی از cnc هم تمیز تر میبره :) فقط باید کننده کار باشی چون cnc روی چوب هزینش واقعا بالاست اگر براش صرف داره طبیعتا cnc بهتر هست

عمود بر هرچقدرهم حرفه ای باشه مثل cnc نمیشه چون تیغ عمودبر در جهت عمودی بالا و پایین میشه ولی cnc تو جهت افقی چرخش میکنه

مگه دو تا سوراخ چقدر هزینه بر میداره که میگین زیاد میشه

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه.اندازه ها روگرفتم و میدم خود ام دی اف کار برش بزنه.ام دی اف براق ترک به رنگ مشکی یا قرمز استفاده میکنم.در حال حاظر کلید ریستارت . پاور و پورت یو اس بی شده یه مساله... نکته دوم ولوم کنترل فن دقیقا اسمش چیه و کجا میشه تهیه کرد ؟

یه سری به جاهایی که تعمیرات صوتی و تصویری دارن بزنین بهش بگین یه ولوم میخوام که بشه باهاش برق ۱۲ dc رو واسه فن کنترل کرد یه فن ها رو هم همراهت ببر مقاومت ولوم ها هم با هم فرق میکنه

کلید های ریست و پاور هم میتونی از کلید های دستگاه های صوتی استفاده کنی اغلب طراحی زیبایی دارن جاهایی که تعمیراتی هستن خوب میتونی چیزایی که میخوای گیر بیاری پورت های یو اس بی رو هم میتونی از یه کیس بدردنخور باز کنی ببندی رو این کیس

لینک به دیدگاه

Deepcool rockmaster3 چند تا کار رو برات انجام خواهد داد.

قیمت حدود 80 هست. دو تا usb3، کارتخوان با ورودی cf و sd و چهار تا کنترلر فن داره که از طریق مولکس تغذیه می شه.

یک پرسش در باره ی کاربرد م.د.ف دارم. با توجه به رسانایی کمش توی خنک سازی کیس مشکل پیش نمی آد؟

لینک به دیدگاه

Deepcool rockmaster3 چند تا کار رو برات انجام خواهد داد.

قیمت حدود 80 هست. دو تا usb3، کارتخوان با ورودی cf و sd و چهار تا کنترلر فن داره که از طریق مولکس تغذیه می شه.

یک پرسش در باره ی کاربرد م.د.ف دارم. با توجه به رسانایی کمش توی خنک سازی کیس مشکل پیش نمی آد؟

Deepcool rockmaster3 رو دیدم.اما فقط ولومش بکارم میاد و خودش رو نمیتونم بطور کامل استفاده کنم. سیستم خنک کننده واتر دارم و گرما به بیرون منتقل میشه. هر پیشنهادی دوستان داشتید خوشحال میشوم بشنوم. @};-  @};-  @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

deepcool rockmaster3 واقعا عالیه البته اگه با پولش مشکلی ندارین همه چی داره دقیقا همونایی که میخواین البته مدل‌های دیگه هم هست مثل rockman تو سایت دیپ کول ببینید البته نمیدوم اینجا پیدا میشه یا نه

ویرایش شده توسط amin-nvidia
لینک به دیدگاه

Deepcool rockmaster3 رو دیدم.اما فقط ولومش بکارم میاد و خودش رو نمیتونم بطور کامل استفاده کنم. سیستم خنک کننده واتر دارم و گرما به بیرون منتقل میشه. هر پیشنهادی دوستان داشتید خوشحال میشوم بشنوم. @};- @};- @};- @};-

من هر فن کنترلر دیگه ای دیدم دو برابر این قیمت داره. نسخه ی 2 ش هم هست که usb2 داره.نسخه ی 3 هم با کمی دستکاری برای usb2 کاربردنی ه. ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

عمود بر هرچقدرهم حرفه ای باشه مثل cnc نمیشه چون تیغ عمودبر در جهت عمودی بالا و پایین میشه ولی cnc تو جهت افقی چرخش میکنه

داداش مسئله سوراخ نیست استهلاک دستگاست این دستگاه مثل cnc های لیزری نیست استهلاکش خیلی بالاست اگر کسی براش در بیاره زیر 30 تومن قبول نمیکنه مگر اینکه بخواد کار راه اندازی براش ببره 

لینک به دیدگاه

deepcool_rockmaster_8246275.jpg

خوبه اما مهمترین مشکلش قسمت ریدر مموری هست که باعث میشه در ظاهر ام دی اف براق زیبا خدشه وارد بشه........... 

لینک به دیدگاه

دوستان اینم خیلی چیز توپیه یه نگاه کنید

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811997078

لینک به دیدگاه

deepcool_rockmaster_8246275.jpg

خوبه اما مهمترین مشکلش قسمت ریدر مموری هست که باعث میشه در ظاهر ام دی اف براق زیبا خدشه وارد بشه...........

نمی دونم چه مشکلی باهاش داری. اگر منظورت رنگش هست شاید بشه توش رو با روشی ابتکاری رتگ کرد. یا برشش زد و جاش دو تا usb گذاشت. توی بازار ما خرده ریزه هایی مثل پنلهای جلوی کیس کم گیر می آد.
لینک به دیدگاه

دوستان اینم خیلی چیز توپیه یه نگاه کنید

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811997078

تجربه م از فن کنترلرهای دیجیتال :

زاویه ی دید محدودی دارند. وقتی کیس روبروت نباشه تقریبا چیزی دیده نمی شه. بهتره پیش از خرید ویدئوهاش رو ببینی.

تو بازار ما گیر نمی آد.اگر هم باشه چون تیراژ کم وارد می شه قیمت کاذب داره.

لینک به دیدگاه

داداش درست میگن.بنده 5 سال اپراتور cnc mdf بودم .هیچی به تمیزی ودقت cncدر نمیاد.من خودم یک کیس با 8میل ونگه درست کردم.با ابزار تکستش هم جای فن هاشو تمیز در آوردم .خیلی جادار بودو قشنگ ولی تنها بدیش اینه که چوب گرمارو تو خودش نگه میداره با وجود اینکه بزرگترین کیس ممکن رو ساخته بودم ولی باز به این کیس تو امضام نمیرسید تو خنک کنندگی.

ویرایش شده توسط gtx taitan II
لینک به دیدگاه

داداش درست میگن.بنده 5 سال اپراتور cnc mdf بودم .هیچی به تمیزی ودقت cncدر نمیاد.من خودم یک کیس با 8میل ونگه درست کردم.با ابزار تکستش هم جای فن هاشو تمیز در آوردم .خیلی جادار بودو قشنگ ولی تنها بدیش اینه که چوب گرمارو تو خودش نگه میداره با وجود اینکه بزرگترین کیس ممکن رو ساخته بودم ولی باز به این کیس تو امضام نمیرسید تو خنک کنندگی.

منم خودم نجار هستم از کارای چوب انجام میدم تا mdf

اگه گرما رو داخلش نگه داره که ارزش هزینه کردن نداره

البته دوستان یه نگاهی به کیسای سیلوراستون بندازین کلا سیستمش با بقیه کیسا فرق میکنه اگه بشه یه چنین سیستمی رو پیاده کرد واقعا خوبه

ویرایش شده توسط amin-nvidia
لینک به دیدگاه

منم خودم نجار هستم از کارای چوب انجام میدم تا mdf

اگه گرما رو داخلش نگه داره که ارزش هزینه کردن نداره

البته دوستان یه نگاهی به کیسای سیلوراستون بندازین کلا سیستمش با بقیه کیسا فرق میکنه اگه بشه یه چنین سیستمی رو پیاده کرد واقعا خوبه

اصلا نقطه عطف آلمینیوم نصبت به چوب همین دفع حرارت بهتره.

لینک به دیدگاه

چه کیسی بشه :D

تموم شد عکسشو حتما بذار @};-

لینک به دیدگاه

تشکر از همتون دوستان..... درسته چوب حرارت رو ضعیف دفع میکنه ولی من برای گرافیک و سی پی یو از واتر استفاده میکنم و رادیات ها نمیزارن گرمایی داخل باشه.... باید حتما برای برش جای فن ببرم پیش کسی که دستگاه cnc داره ..... ام دی اف هم ترک براق که خیلی رنگ های جالبی داره میخوام استفاده کنم.به نظر شما چه رنگی مشکی یا قرمز ؟

لینک به دیدگاه

هردو رو استفاده کن قشنگ در میاد :-?  :)  :)  ^_^

ویرایش شده توسط gtx 770ti
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکی از دلایلی که از چوب استفاده نمیکنند اینکه اگر خدایی نکرده برق نوسان کرد بشه جریان رو با سیم ارث  از سیستم عبور داد تا کل قطعات سیستم رو نسوزونه .

من پیشنهاد میکنم با MDF این کارو نکنیدو سراغ فلز برید

لینک به دیدگاه

یکی از دلایلی که از چوب استفاده نمیشه ضخامت چوب هم هست فضای زیادی هدر میدره

الان ایشون اگه بخوان با فلز بسازن تولیدش هم سخته چون برشش مشکله

خود من چند وقت پیش تو فکرم بود که با فلز رنگ استیل برس خورده بسازم ولی نتونستم اجراییش کنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...