رفتن به مطلب

قطعاتم نهایی و انتخاب شد , نظرتون چیه ؟

Recommended Posts

میشه این دوتا دوست که همچین اشعار زیبایی رو گفتن دعوت کنی اینجا باهاشون بحرفیم.؟

:D

واقعا باس از همچین استعداد هایی استفاده کرد.

شما یجوری میگید انگار صدتا مادربورد ازراک داشتید سیستمه امضاتم که چی بگم  :D  .... برو Newegg نمیدونم Amazon NCIX چنتا Review نگا کن ما نمیگیم ازراک بدرد نمی خوره  یه دفعه دیدی ازراک خرید شانسش نگرفت سوخت اون موقه پشیمون میشه . من نمی خواستم جوابتون بدم ولی واقعا با مسخره کردن ادمایی که با شما موافق نیستن کار بجایی نمیرسه  

ویرایش شده توسط LinderBerg
لینک به دیدگاه

سلام

قطعاتت خوبن و صرفه خريد رو دارن.

واسه اين گراف ,پاور 450 هم کافيه ولي خوب 650 , خوبه که 650 خريدى تا اگه قصد ارتقا در اينده رو داشتي کم نيارى. اين ميني که برداشتي خوبه ولي به نظر من asrock h97 fatal1ty killer بردارى بهتره. قيمتشون تغريبا يکيه اما ايني که ميگم کارت کنترولر Killer E2200 داره و واسه گيم انلاين بهتره و لگ رو کم ميکنه. بقيه قطعات هم خوبن. کيس هم که خوشگله :D

مادربورد رو هم ميتونيد از سرى هاى گيمينگ giga يا msi برداريد. الان که دارم پست اول رو ميخونم مثل اين که رمتون 2400 هست و مينتون تا 1600 بيشتر ساپورت نميکنه. به جاى اي مين اين يکي از دوتارو بخريد

asrock z97 fatality killer

Msi z97 gaming 3

بايد سرى Z بشه تا بتونه رم 2400 رو ساپورت کنه.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

سری 700 به بعد مصرف انرژی بالایی دارن مگه پاور ایشون گرین نیس؟ پاور های گرین بازده کمی نسبت به اونی که رو لیبلشون نونشته دارن اگه می گفتن کورسیر یا مثلا evga بله میگفتم 600 هم زیاده ولی گرین نه ! حالا خود دانی بین 600 و 800 وات نباید بیش از 100 تومن تفاوت باشه باز خودمختاری 

بین برنده ای گراکفیک ابتدا evga سپس گیگا ( تو این سری 900 البته) و بعد ایسوس عملکرد خوبی دارن برند زوتاک هم خوبه چنان معروف نیس و لی خوبه اما در مورد گالاکس خبری ندارم برند تازه ای هس شایدم ایران نمیاد به هر حال شما خودت تصمیم میگری زیادم به اینو اون فکر نکن همشون قطعات درجه یکن انتخاب بین بهتر و بهتر تر هس ! که واسه گیمینگ و فیلم و... زیاد فرقی ندارن 

لینک به دیدگاه

با تشکر مجدد از تمامی دوستان عزیزی که لطف کردند و در این تاپیک قطعات انتخابی بنده رو نقد و بررسی کردند و راهنمایی های مفیدی کردند

با توجه به بحث هایی که شد , موارد زیر انتخاب شدند :

MSI Z97 Gaming 5 LGA1150 Z97 Mainboard

Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor

WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD

Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3

Zotac GTX 960 AMP! Edition 2GB GDDR5

GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU

DeepCool TESSERACT BF Case

ASUS 24X DVD-RW Internal Drive

اوه اوه !! جمعش شد 3 ت !!  :wacko:
باید قید مانیتور رو بزنم  :(
ویرایش شده توسط Hrithik
لینک به دیدگاه

شما یجوری میگید انگار صدتا مادربورد ازراک داشتید سیستمه امضاتم که چی بگم  :D  .... برو Newegg نمیدونم Amazon NCIX چنتا Review نگا کن ما نمیگیم ازراک بدرد نمی خوره  یه دفعه دیدی ازراک خرید شانسش نگرفت سوخت اون موقه پشیمون میشه . من نمی خواستم جوابتون بدم ولی واقعا با مسخره کردن ادمایی که با شما موافق نیستن کار بجایی نمیرسه  

داداش شما گیگا یا ایسوس هم بگیری همونقدر احتمال خرابی توشون هست که تو ازراک هست

لینک به دیدگاه

با تشکر مجدد از تمامی دوستان عزیزی که لطف کردند و در این تاپیک قطعات انتخابی بنده رو نقد و بررسی کردند و راهنمایی های مفیدی کردند

چرا بورد رو z97 gaming 3 برنمیداری؟  به نظر من بودر تائثیر زیادی نداره. مخصوصا با کارایی فقط گیم شما.

لینک به دیدگاه

این مادربورد با این قیمت بدرد چی میخوره نمی دونم والا

من 220 پول مادربورد دادم مشکلی ندارم اصلا 

یک کولر هم بخرید خنک باشه سی پی یو 

در مورد رم هم  یک دونه 8 گیگ این مدل خدایش 225 مفته با توجه به قیمت بقیه مدل ها

http://lioncomputer.ir/product/3902/Kingston+HyperX+FURY+8GB1866Mhz+DDR3/

به نظرم 300 ببشتر خرج مادربورد نکنید 

msi  

این مدل مثلا

http://lioncomputer.ir/product/3796/MSI+B85-G41+PC+Mate+LGA1150+B85+Mainboard/

ارزاک 

http://lioncomputer.ir/product/5082/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%D8%B2%D8%B1%D8%A7%DA%A9+%D9%81%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA%DB%8C+%D8%A8%DB%8C+85+%DA%A9%DB%8C%D9%84%D8%B1/

لینک به دیدگاه

cpu شما که سری k  نیست چرا می خوایین مادر برد Z بردارید؟شما با توجه به بودجتون رفتن سراغ برد Z و اورکلاک اشتباه چون هم CPU سری K و هم CPU Cooler احتیاج دارید که حد اقل 400 تومن دیگه باید روی بودجتون بزارید.Asrock مشکلی نداره و همون مدل  Fatality Performance خوبه داشتن Killer E2200 با اینترنت ایران تاثیر آنچنانی توی بازیتون نداره.و همونطور هم که گفتم چه Galax چه Zotac و چه Gigabyte تفاوتی ندارن همه ی کارت های 960 یه مقدار همسانی کارایی دارن همه ی این کارت ها هم توی بازار آمریکا یکی هست قیمتشون فقط و فقط از لحاظ دما و خنک کندده با هم کمی فرق دارن.که باز هم با توحه به تفاوت قیمتشون توی ایران صرفه نداره و هر کدوم ارزون تره رو بردارید.کارت صدای همه ی این برد ها ALC 1150 هستش فقط چیپ های تقویت کنندشون فرق داره که همه هم در یک سطح هستن تقریبا.Asrock Purity Sound 2, Gigabyte Soundblaster, MSI Audio Boost 2, Asus Supreme FX استفاده می کنن.اگه واقعا دارید برد Z بر میدارید کمی روی بودجتون بزارید و یه 4690K بردارید با قیمت نزدیک 800 تومن خیلی خوبه.(فقط boost رو پایین بیارید که دماش بالا نره زیاد.)

لینک به دیدگاه

cpu شما که سری k  نیست چرا می خوایین مادر برد Z بردارید؟شما با توجه به بودجتون رفتن سراغ برد Z و اورکلاک اشتباه چون هم CPU سری K و هم CPU Cooler احتیاج دارید که حد اقل 400 تومن دیگه باید روی بودجتون بزارید.Asrock مشکلی نداره و همون مدل  Fatality Performance خوبه داشتن Killer E2200 با اینترنت ایران تاثیر آنچنانی توی بازیتون نداره.و همونطور هم که گفتم چه Galax چه Zotac و چه Gigabyte تفاوتی ندارن همه ی کارت های 960 یه مقدار همسانی کارایی دارن همه ی این کارت ها هم توی بازار آمریکا یکی هست قیمتشون فقط و فقط از لحاظ دما و خنک کندده با هم کمی فرق دارن.که باز هم با توحه به تفاوت قیمتشون توی ایران صرفه نداره و هر کدوم ارزون تره رو بردارید.کارت صدای همه ی این برد ها ALC 1150 هستش فقط چیپ های تقویت کنندشون فرق داره که همه هم در یک سطح هستن تقریبا.Asrock Purity Sound 2, Gigabyte Soundblaster, MSI Audio Boost 2, Asus Supreme FX استفاده می کنن.اگه واقعا دارید برد Z بر میدارید کمی روی بودجتون بزارید و یه 4690K بردارید با قیمت نزدیک 800 تومن خیلی خوبه.(فقط boost رو پایین بیارید که دماش بالا نره زیاد.)

دلیل انتخابِ مادربرد سری z97 این بود که رم هام از نهایت سرعتشون استفاده کنن

اصلا اهل اورکلاک و این حرفا نیستم , اصلا بلد نیستم

شما چه مادربردی برای همین سی پی یو 4460 پیشنهاد میکنید ؟

لینک به دیدگاه

چرا بورد رو z97 gaming 3 برنمیداری؟  به نظر من بودر تائثیر زیادی نداره. مخصوصا با کارایی فقط گیم شما.

پیشنهاد به موقعی بود

ممنون

لینک به دیدگاه

این مادربورد با این قیمت بدرد چی میخوره نمی دونم والا

من 220 پول مادربورد دادم مشکلی ندارم اصلا 

یک کولر هم بخرید خنک باشه سی پی یو 

در مورد رم هم  یک دونه 8 گیگ این مدل خدایش 225 مفته با توجه به قیمت بقیه مدل ها

http://lioncomputer.ir/product/3902/Kingston+HyperX+FURY+8GB1866Mhz+DDR3/

به نظرم 300 ببشتر خرج مادربورد نکنید 

msi  

این مدل مثلا

http://lioncomputer.ir/product/3796/MSI+B85-G41+PC+Mate+LGA1150+B85+Mainboard/

ارزاک 

http://lioncomputer.ir/product/5082/مادربورد+ازراک+فتالیتی+بی+85+کیلر/

آخه یادمه یکی از عزیزان گفت بعد از سی پی یو مهمترین قطعه مین و گرافیک

پس با این تفاسیر باید برای خرید تأمل کنم

ممنون از تذکرتون

لینک به دیدگاه

علت اینکه من میگم اون مادر برد msi  gaming5   رو بردارید اینه که کارایی یه i5   رو یه b85   با  یه z97  متفاوت هست  .  این تفاوت هم به علت بیشتر بودن تعداد فاز های تغذیه  بیشتر روی اون برد هست آخه وقتی که مادربرد نمی تونه پردازنده رو تغذیه کنه و حداکثر استفاده رو از پردازنده بکنه شما روش i7    هم بندازی فرقی نمیکنه .

حالا خیلی تخصصی صحبت نمیکنم . نه در حدش میدونم  . نه جسارت به کسی میکنم

لینک به دیدگاه

علت اینکه من میگم اون مادر برد msi  gaming5   رو بردارید اینه که کارایی یه i5   رو یه b85   با  یه z97  متفاوت هست  .  این تفاوت هم به علت بیشتر بودن تعداد فاز های تغذیه  بیشتر روی اون برد هست آخه وقتی که مادربرد نمی تونه پردازنده رو تغذیه کنه و حداکثر استفاده رو از پردازنده بکنه شما روش i7    هم بندازی فرقی نمیکنه .

حالا خیلی تخصصی صحبت نمیکنم . نه در حدش میدونم  . نه جسارت به کسی میکنم

دقیقا چه فرقی دارند ؟ 

یک منبع علمی معرفی کنید 

والا ما هیچ فرقی ندیدیم شما چه فرقی حس کردید ؟ فریم بیشتر ؟ سرعت بیشتر ؟ در بازی ؟

فاز بیشتر چه ربطی به ساپورت پردازنده و بهتر ساپورت کردن داره ؟

تا اونجایی که ما شنیدم از دوستان فاز اضافه برای اورکلاک هست 

دوستان وارد تر نظر بدن ممنون میشیم شاید فرقی دارند !

لینک به دیدگاه

دقیقا چه فرقی دارند ؟ 

یک منبع علمی معرفی کنید 

والا ما هیچ فرقی ندیدیم شما چه فرقی حس کردید ؟ فریم بیشتر ؟ سرعت بیشتر ؟ در بازی ؟

فاز بیشتر چه ربطی به ساپورت پردازنده و بهتر ساپورت کردن داره ؟

تا اونجایی که ما شنیدم از دوستان فاز اضافه برای اورکلاک هست 

دوستان وارد تر نظر بدن ممنون میشیم شاید فرقی دارند !

تجربی قبول دارید  ؟  g2020   روی z77 delux    زمانی که  زیر بار 100 در صد میرفت اگر tpu  فعال بود  نزدیک 50  الی 60  وات برق مصرف میکرد  و کارایی فوق العاده ای داشت   ولی g3220  روی  b85me    همون لود رو انجام میدادم  فقط 14  وات مصرف داشت نصف اون کارایی هم نداشت با این که قویتر هست

این تجربه من هست

لینک به دیدگاه

رفیق لینک رو بردار مشخصاتش رو بنویس

به نظرم گرافیکش مناسب نیست با960نمیتونی Ultraبازی کنی مطمءن هستم حتی Unityروی Very Highبزور 30فریم بده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز رم ddr3 برداشتید برای چه مدل آینده نگری؟ اصل cpu و motherboard هست که با رم می شه آینده نگری و اصلی ترین پایه آینده نگری در حال حاضر CPU هست، گرافیک که باید بعد از 2 سال دیگه تعویض بشه دیر دیرش، مین هم که اگر دوام و ساپرت خوبی داشته باشه برای قطعات شما، تعویض نیازی نمیشه، CPU و main خوب ببندی رم هم یه چیز خوب با قیمت مناسب ببندی حتی فرکانسش پایین باشه هم کارشو انجام میده gskill رم داره 1866 با cl8 که خیلی هم خوب جواب میده کنار مین و cpu خوب قرار بگیره بازدهی خیلی خوبی هم خواهد داشت، رم DDR4 وارد بازار شده و تصور اینکه رم خوب الان بگیرید با مین و CPU معمولی به جهت آینده نگری، کمی از آینده نگری دور خواهد بود.

انتخاب با خود شما هست دوست عزیز ولی اگر من جای شما بودم کمی بیشتر روش فکر می کردم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...