رفتن به مطلب

پاکسازی اطلاعات

wiser
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان من یه سئوال فوری دارم؟میخام بدونم چجوری میتونم هاردمو پاک کنم جوری که با هیچ روشی اطلاعاتم ریکاوری نشه یعنی بشه یه هارد پاک پاک.کسی راهی سراغ داره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نرم افزار هایی هست که اطلاعات رو پاک میکنه و تو آدرسهای اونها چندین بار کدهایی رو بازنویسی میکنه یعنی Overwrite میکنه که امکان ریکاوری نباشه.

نرم افزار Eraser

آدرس سایت

صفحه دانلود

یه نرم افزار دیگه که از استاندارد IEEE Security and Privacy, Vol. 7, No. 4, (July/August 2009 برای پاکسازی استفاده میکنه:

آدرس سایت

لینک دانلود

نرم افزار های بالا رایگان هستند.

نرم افزارهایی هم هستند که از استانداردهای دیگه مثل استاندارد های روسی برای این کار استفاده میکنن تو گوگل سرچ کنید.

======

نرم افزار دوم نیاز به ساخت دیسک بوت داره فایل های راهنما رو میتونی از آدرس سایت بگیری.

این نرم افزار توسط یه professor تو دانشگاه نوشته شده و از امنیت بالایی برخورداره و تو ادارات دولتی امریکا استفاده میشده.

هر دو نرم افزار بسته به میزان فضای هارد شما ممکنه چند ساعت عملیات پاکسازیشون طول بکشه اگر روی لپتاپ این کار رو انجام

میدید از باطری مطمئن بشید و یا به برق وصل کنید چون اگر از حالت Fast Secure Erase استفاده بشه با خاموش شدن هارد

به مشکل برمیخورید.

اگر کارتون زیاد حساس نیست توصیه میکنم از نرم افزار اول استفاده کنید.

ویرایش شده توسط Unforgiven
لینک به دیدگاه

سلام از راهنماییتون ممنونم.

فقط ببین من لینکه دانلودهای مختلفی از نرم افزار اولی را رفتم یا خرابن ویا اینکه بعد از دانلود موقع نصب مشکل دارن ارورهایی میدن .;)

دوستان لینک معتبری اگه دارین برام بزارین کارم خیلی فوریه.اگر در مورد کار با نرم افزار دومی هم توضیحی بدین ممنون میشم خیلی برام مهمه والبته وقتم هم کمه.time%20out.gif

لطفاکمکم کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینکها سالم هستند متاسفانه سایت sourceforge فیل تر هست در ایران از این لینک مستقیم دانلود کنید.

Eraser 6.0.7.1893.exe

نرم افزار دوم هم تو این صفحه لینک دانلود راهنما و پرسش و پاسخ داره:

SecureErase

تو هر دو نرم افزار روشهای مختلفی هست که هر کدوم بسته به فرمت اون و یا تعداد دفعات بازنویسی زمان کمتر یا بیشتری رو برای انجام عملیات میبره.

روشی هم هست که با تغییر Encryption Key user در عرض چند ثانیه کار رو انجام میده.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

من از یه نرم افزار بنام سکرتری شیلد استفاده میکنم و عالیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...