رفتن به مطلب

معرفی و بحث پیرامون سلاح بادی و تیراندازی برای علاقه مندان این رشته

MR PC
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

آقای حسينی منظورم شما نبودی ولی خوبه مراعات مي کنيد :p ،بخدا من موندم با تفنگ گربه مظلوم ،گنجشک که 10 گرم گوشت تو بدنشه ميزنن ،آدم ميمونه چی بگه

-----------------------------

بابا اینجور کلمات مینویسی بعد ما رو خفت میکنن . هوای رو داشته باش همه نمیدونن که این شوخیه که ;) [-X

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

• ارسال 82
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

آقای حسينی منظورم شما نبودی ولی خوبه مراعات مي کنيد [-X ،بخدا من موندم با تفنگ گربه مظلوم ،گنجشک که 10 گرم گوشت تو بدنشه ميزنن ،آدم ميمونه چی بگه

-----------------------------

درود

آقای عطاری عزیز توی بحث تیراندازی با سلاح بادی / گازی شما میتونید از نوع اسلحه کمری یا همون به اصطلاح رایج کلتشم استفاده کنید که در باشگاه های تیر اندازی هر دو نوعش موجوده در کالیبر های مختلف مثل 4.5 و 5.5 و بیرون هم باز برای خرید موجود هست. منتها قضیه ای که وجود داره اینجاست که چون این وسیله تفریحی شباهت زیادی به سلاح گرم کمری داره و در حقیقت شبیه سلاح گرم با کالیبر بالا هستش باید مجوز حمل براش بگیرید .در شکل زیر براتون انواعی از اسلحه کمری بادی رو قرار میدم که محصول کمپانی با سابقه المانی وایرخ هست.دوستان فقط خواهشا از بیان کردن مطالبی که خودتونم بهتر میدونید ممکنه شوخیش هم برای فروم و سایت دردسر ایجاد کنه پر هیز کنید تا یک مبحث مفرح و بی دردسر داشته باشیم

32530575394154172343.jpg

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

درود جناب خسروی

تفنگ بادی به دستم رسید و واقعا عالیه و خیلی خوشم اومده از فیسش . اخر هفته میخوام برم شمال اونجا تمرین کنم .

خیلی لطف کردید

لینک به دیدگاه

درود

دوستان فعلا این عکس طنز رو داشته باشید تا به زودی یکی از سلا ح های خیلی خوب گازی رو بهتون معرفی کنم [-X:D

55598848606423708292.jpg

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

جناب خسروی اينقدر هويت من فاش نکنيد اون نيروها گمنام ميريزن سر من بدبختا !

بجای اينکه اون مار گيگا بوا شکار کنيد مهندس مملکت قورتيد ،اسلحه دادين دست اين روباه؟

---------------

جدا از شوخی الان طبق اين عکس در بازار مملکت ما کدوم يک موجود هستن ،من يک مدل شبيه سمت چپی از بالا ديدم ولی فنری بود نه گازی و نمونه چينی هم بود،يک نمونه هم کپسولی ديدم که ساچمه گرد توپی ميخورد و شبيه ساچمه تفنگ ها نبود ،قيافه اسلحه هم عينا مشابه واقعی بود ،قيمتی ،اطلاعات بيشتری پيليز [-X

لینک به دیدگاه

جناب خسروی اينقدر هويت من فاش نکنيد اون نيروها گمنام ميريزن سر من بدبختا !

بجای اينکه اون مار گيگا بوا شکار کنيد مهندس مملکت قورتيد ،اسلحه دادين دست اين روباه؟

---------------

جدا از شوخی الان طبق اين عکس در بازار مملکت ما کدوم يک موجود هستن ،من يک مدل شبيه سمت چپی از بالا ديدم ولی فنری بود نه گازی و نمونه چينی هم بود،يک نمونه هم کپسولی ديدم که ساچمه گرد توپی ميخورد و شبيه ساچمه تفنگ ها نبود ،قيافه اسلحه هم عينا مشابه واقعی بود ،قيمتی ،اطلاعات بيشتری پيليز ;)

درود

جناب عطاری عزیز اون مار گیگا بوا که چند ماه پیش فیلمش رو دوستان در فروم گزاشتن و انچنان بزرگ هم نبود به نسبت اناکوندا اگر خاستین میتونید با اسلحه ایرانی نخجیر 3 /270 بزنیدش که سر از تنش جدا بشه و قیمت فشنگشم فعلا خوب ارزون شده ولی صدای شلیکش به خاطر قدرت سلاح بسیار بالاست و اگر عادت نداشته باشید اذیت میشید [-X

در مورد کلت گازی یا بادی عارضم خدمتتون که هر دو نوعش موجود هستش از برند های مختلف مثل والتر /برتا /گامو و همونطور که شما اشاره کردید شباهت خیلی زیادی با سلاح کمری کالیبر بالا داره و برای این دسته از وسیله های تفریحی حتما باید مجوز بگیرید از دولت.

بسته به مشخصات فنی و کیفیت و ظاهر سلاح قیمت ها متفاوت هستش. بادی از 68 تومن و گازی از 115 هزار تومن تا 540

به طور مثال 2 نوع گازی رو براتون معرفی میکنم.

محصول زیر از گامو 115 تومن هستش.کالیبر 4.5

این محصول یک تپانچه گازی نیم خودکار

و سیسم مکانیکی کپسول گاز co2

که سیستم شلیگ آن نیمه اتوماتیک - 12 تیر میباشد

کیفیت ساخت :خوب

نوع کاربری : آماتور و نیمه حرفه ای

ساچه های مورد استفاده در این مدل از نوع گرد 4.5 میلیمتر میباشئ

جنس بدنه بیرونی : پلاستیک

سرعت شلیک ساچمه:128 متر بر ثانیه

وزن حدود 450 گرم

طول اسلحه حدود 18 سانتی متر

79203406513531582819.jpg

72053318084769621318.jpg

87004124076264314794.jpg

19442969858316057533.jpg

یا این محصول والتر با قیمت 473 که خیلی شباهت زیادی به اسلحه واقعی داره

27257539715073840267.jpg

دارای سیستم شلیگ اتوماتیک - 8 تیر و سیستم مکانیکی کپسول گاز فشرده

با کاربری حرفه ای ، از نظر درجه بندی کیفیت ساخت ، در درجه عالی (استاندارد یورو)

و نیز دارای عملکرد سیستم شلیگ سریعی میباشد که موجب بالا رفتن راندمان این محصول شده است

از لحاظ آلیاژ ساخت 100 % metall

و در رنگ های

gold , black , silver

رنگ بندی شده که هر یک از رنگ های آن دارای آلیاژی متفاوت و ترکیبی بین فلزات نیکل ، آهن . آلمینیوم و آلیاژ فولاد میباشد

وزن حدود یک کیلو گرم

طول اسلحه 18 سانتی متر

سرعت شلیک ساچمه 120 متر بر ثانیه

کالیبر 4.5

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

سلام ! اقا مهرداد من این کلت گازی رو 5 سال پیش خریدم حدود 80 تومن . نظرتون چیه ؟ البته اون موقع تنها دو مدل وجود داشت که یکیش حالت هفت تیری بود و یکی هم کلت ، که من کلا فقط کلت رو میپسندم .

CROSMAN / AIRGUNS / REPEATAIR 1008

138.JPG

لینک به دیدگاه

درود جناب خسروی

وقتی تفنگو گرفتم دستم و چند بار شلیک کردم ذوقی تو وجودم اومدکه نگو . رفتیم شمال و برادرم هم یه تفنگ چینی 5.5 داره این دو تا با هم زمین تا اسمون با هم فرق داشتن وقتی تستش کردیم . بنده با تفنگ بادی گامو 1000 به هر چی میزدم از اونورش در میومد ولی فتنگ چینی بردارم حتی از لایه اولی نمی رفت تو . با با گامو 1000 یه دختر بچه 10 ساله شلیک کرد و به هدف زد واقعا عالیه نسبت به قیمتی که داره . واقعا چیزی نبود که نشونه بگیری در یک مسافت مناسب و نخوره . بردش هم که باور نکردنی هستش . اون شب رنگهایی که روی مکسک و ناشنه گیریش هستش اصلا دیگه نیاز به دوربین نیستش . :p :eek: [-X ;)

واقعا لذت بردم تو شمال

ممنونم از تفنگ خوبی که معرفی کردید و برای بنده ارسال کردید

لینک به دیدگاه

سلام ! چند تا عکس باحال دیدم ، گفتم شاید شمام خوشتون بیاد . 2 تا عکس اول منو روانی خودشون کردن .

9003_precise.jpg

IMG_6432b-1.jpg

128.JPG

134.JPG

142.JPG

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام ! اقا مهرداد من این کلت گازی رو 5 سال پیش خریدم حدود 80 تومن . نظرتون چیه ؟ البته اون موقع تنها دو مدل وجود داشت که یکیش حالت هفت تیری بود و یکی هم کلت ، که من کلا فقط کلت رو میپسندم .

CROSMAN / AIRGUNS / REPEATAIR 1008

138.JPG

درود

فرامرز جان اسلحه بادی که خریداری کردید به نسبت قیمتش مشخصات و کیفیت خوبی داره. درکل کراس من در سالهای اولیه تاسیس یک کمپانی امریکایی بودش که بر میگرده به حدود شاید1924 میلادی و بعد از مدتی با یک کمپانی دیگه ادغام شد و محصولات کیفیت متوسط-خوب تولید میکنه.

سلاح شما یک سلاح نمیه اتوماتیک هستش با قفل محافظ و کالیبر 4.5 هست.خشاب 8 تایی فکر میکنم داره و با وزن حدودی 500 گرم و طول کلی 21 سانتی متر با سرعت شلیک ساچمه در دهانه لوله حدود 132 متر بر ثانیه.در ضمن جواز حمل هم میخاد [-X

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

تا اون موقع که اسلحه نداشت اين آقا حسينی نميرفتيم ليون ،حالا ديگه کی جرات داره بره [-X

از اين کمپانی اسميت-وسون هست تو بازار؟تو گوگل که هر چی ازش ديدم واقعا با کيفيت بود ،در مورد اين مجوز حمل اطلاعاتی دارين؟دنبال نخود سياه رفتن يا شدنيه؟

لینک به دیدگاه

تا اون موقع که اسلحه نداشت اين آقا حسينی نميرفتيم ليون ،حالا ديگه کی جرات داره بره [-X

از اين کمپانی اسميت-وسون هست تو بازار؟تو گوگل که هر چی ازش ديدم واقعا با کيفيت بود ،در مورد اين مجوز حمل اطلاعاتی دارين؟دنبال نخود سياه رفتن يا شدنيه؟

بعضی شرکتا هست که خودشون مجوز 3 ساله حمل هم میدن منتها 100 تومن گرونتر قیمت خود سلاح

فکر میکنم اداره مهمات و اسلحه باید مراجعه کنید و کارت پایان خدمت یا معافی سربازی هم باید داشته باشین.از اسلحه فروشی های محترم ;) خیابون فردوسی بپرسید دقیق خدمتتون میگن

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

واقعیتش ارش جان این تفنگ رو برای ادمهای بد حساب و افزادی گرفتم که تو فروم دیگران رو اذیت میکنن پس مواظب خودت باشه ;)

لینک به دیدگاه

جناب خسروی ببخشید بنده مشخصات تفنگمو زیاد متوجه نشدم البته مقایسها رو نگاه کردم میخواستم اینها رو بدونم :

1 - برد

2 - سرعت

3 - برد مفید

ببخشید

لینک به دیدگاه

جناب خسروی ببخشید بنده مشخصات تفنگمو زیاد متوجه نشدم البته مقایسها رو نگاه کردم میخواستم اینها رو بدونم :

1 - برد

2 - سرعت

3 - برد مفید

ببخشید

درود

جناب حسینی سلاح شادو 1000 محصول کمپانی اسپانیایی گامو هست که خدا رو شکر هنوز کیفیتش خوبه و سریال نامبر حک شده با ماشین صنعتی داره و کیفیت متوسط -خوب داره.

مشخصات کامل این سلاح

1-برد نهایی = حدود 130متر نهایی برای کالیبر 5.5

2=سرعت شلیک ساچمه در دهانه لوله طبق سایت سازنده 722 فیت بر ثانیه برای 5.5 هستش که از اونجایی که هر متر تقریبا برابر با 3.28 فیت هست میشه حدود 220 متر بر ثانیه

3-برد مفید بستگی به مسایل زیادی از قبیل شرایط وزش باد / نوع ساچمه/ دقت تیرا نداز/تنظیم دوربین یا تنظیم مگسک سر جلویی و عقبی یا همون Front sight/rear sight هستش ولی در کل با فرض مطلوب بودن این شرایط

بنده 80-90 متر فکر مینم باشه

4-وزن حدود 6.61 پاند که میشه حدود 2 کیلو و 900 و خورده ای گرم

5-طول اسلحه حدود 120 سانتی متر

لینک زیر هم نقشه قطعات داخلی سلاح هست

http://www.gamo.com/collage/images/potter/tempFiles/potterTmpFile_uuid_437437/Shadow%2B1000.pdf

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

@};- =D>

ممنونم جناب خسروی خیلی عالیه و با این مشخصات یه غولیه برای منه اماتور

لینک به دیدگاه

درود

در این پست قصد دارم شما رو با یکی دیگه از محصولات کمپانی المانی دیانا آشنا کنم که به راحتی هم اکثر شهر های ایران این سلاح بادی یافت میشه.مگنوم 350 که یکی از سلاح های قدرتمند این کمپانی محسوب میشه و دارای انرژی نسبتا بالای ساچمه در هنگام اصابت با هدف هستش در حدود 30 ژول.

76805387599815365985.jpg

این سلاح در دو نوع T05 با ماشه پلاستیک و T06 با ماشه فلزی عرضه شده که نوع جدید تر اون همون T06 هستش.

سیستم مسلح شدن سلاح از نوع کمر شکن هستش و از نوع فنر پیستونی.

وزن سلاح در حدود 3 کیلو و 800 گرم هست بدون دوربین و پایه دوربین.

طول اسلحه 120 سانتی متر.

80960749596826516820.jpg

سرعت شلیک ساچمه در دهانه لوله سلاح در حدود 380 متر بر ثانیه برای کالیبر 4.5 و280 متر بر ثانیه برای کالیبر 5.5

سلاح مجهز به قفل ایمنی اتوماتیک ماشه هستش و کیفیت ساخت بسیار مناسبی داره.

نقشه قطعات داخلی سلاح برای سیستم ماشه T05 به شکل زیر هست.

10374652193643057736.jpg

سلاح در انواع قنداق چوبی ، قنداقا کامپوزیت مشکی {پلاستیک فشرده مانند} و نوع قنداق کامپوزیت رنگی عرضه شده.همچنین با سایلنسر و بدون سایلنسر و با دوربین و بدون دوربین

85263405754679696476.jpg

67949992553453040784.jpg

69110850066266487788.jpg

قیمت فعلی برای کالیبر 5.5 با سیستم ماشه T06 در حدود 420 تومن هستش.

لینک به دیدگاه

جناب خسروی ممنونم از اطلاعاتتون

یه سوال داشم این مدل دایانا با برد 280 بر ثانیه فق با تفاوت 60 متر بر ثانیه چرا اینقدر نسبت به گامو 1000 گرونتره ؟ ایا چیز خاص دیگه ای هم داره . خوب این مقدار سرعت باعث تخریب بیشتری میشه .

لینک به دیدگاه

جناب خسروی ممنونم از اطلاعاتتون

یه سوال داشم این مدل دایانا با برد 280 بر ثانیه فق با تفاوت 60 متر بر ثانیه چرا اینقدر نسبت به گامو 1000 گرونتره ؟ ایا چیز خاص دیگه ای هم داره . خوب این مقدار سرعت باعث تخریب بیشتری میشه .

درود

جناب حسینی چیزی که توی بحث تخریب مطرح هستش علاوه بر سرعت ساچمه ، انرژی ساچمه هستش که برای سلاح شادو هزار در حدود 18 ژول نهایت هستش و برای سلاحی مثل مگنوم 350 در کالیبر 5.5 در حدود 32 ژول هم با ساچمه مناسب میرسه.بحث بعدی کیفیت ساخت سلاح و قطعات داخلی هست که دیانا از نظر من این محصولش هنوز بدون رقیبه در این رنج قیمتی در کل سلا ح های ساخت المان گذشته از کیفیت دوام بسیار عالی هم دارند شما هنوز اسلحه های بادی 20 سال یا 30 سال پیش دیانا میتونید ببینید که هنوزم راحت داره کار میکنه بدون تعمیر همینطور سلاح شکاریش.بنده خودم همین 350 مگنوم رو با کالیبر 5.5 دارم و تا الان ازش راضی بودم البته اینم بگم این سلاح به همون نسبت که انرژی ساچمش بیشتره نیروی بیشتری رو هم برای مسلح کردنش میخاد شاید در حدود 2 برابر شادو هزار برای شکستن کمر سلاح زور میبره.

لینک به دیدگاه

جناب خسروی این قسمت اخرش خیلی سخته @};-

من همین شادو رو حدودا تو چند ساعت 250 بار شلیک کردم شونم دیگه داشت در میومد =D>

لینک به دیدگاه

جناب خسروی این قسمت اخرش خیلی سخته =D>

من همین شادو رو حدودا تو چند ساعت 250 بار شلیک کردم شونم دیگه داشت در میومد =D>

درود

@};- =D> =D>

250 شلیک در چند ساعت :eek: :eek: جناب حسینی مگه با طالبان در گیر بودید قربان :D

ولی جدا جدای از شوخی برای سلاحی که نو هست مخصوصا باید تا حدود همون 250 یا 300 تا ساچمه اول خیلی نرم کمر سلاح شکسته بشه و به طور آنی کمرش شکسته نشه چون سلاح هنوز اب بندی نشده و فنرو قطعات داخلی نو هستش.

و حق با شماست مگنوم 350 واقعا انرژی زیادی نسبت به بقیه میبره به خاطر قدرتش و حتما باید روش انتی شوک باشه با پایه یک تکه وگرنه لگد سلاح رتیکل دوربین رو خراب میکنه و بنده هر وقت میرم باهاش تیراندازی بعد از 50-60 تا شلیک دیگه بیخیال تیراندازی مشم چون وزن سلاح با دوربین که شاید حدود 4 کیلو و 200 -300 گرم بشه و انرژی که برای شکستن کمر سلاح میبره دیگه مانع میشه که بیشتر بخام ادامه بدم :D:D

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

والا جناب خسروی اینقدر شلیک کردیم که دیگه از هدف ثابت خسته شده بودیم و بعد هدفها رو پرتش میکردم رو هوا و بعد میزدیم خلاصه تا دلت بخواد شلیک کردیم . جو گرفته بود منو . حسابی اب بندی شد بیچاره @};-

اینکه اینجوری با دقت بالا میزنه دوربین بگذارم چقدر تاثیر داره ؟

لینک به دیدگاه

يک نکته هم من اضافه کنم ،اکثرا سر اسم اين تفنگ از وقتی من اسمش شنيدم تو ايران کل کل بوده @};-? ،يکسری ميگفتن ديانا و سری بعدی ميگفتن درست دايانا هست !

هر دو درست هستند =D>

تلفظ اوّلی آلمانی هست و دوّم انگليسی بين الملل

لینک به دیدگاه

والا جناب خسروی اینقدر شلیک کردیم که دیگه از هدف ثابت خسته شده بودیم و بعد هدفها رو پرتش میکردم رو هوا و بعد میزدیم خلاصه تا دلت بخواد شلیک کردیم . جو گرفته بود منو . حسابی اب بندی شد بیچاره @};-

اینکه اینجوری با دقت بالا میزنه دوربین بگذارم چقدر تاثیر داره ؟

درود

جناب حسینی من پیشنهاد میکنم دوربین نگذارید ، مگر اینکه قصد داشته باشید به اهداف دورتر که با چشم مسلح به خوبی دیده نمیشه شلیک کنید. خوبی دوربین این هست که هدف رو کاملا جلو چشم میاره و شما هر نقطه ای ازش بخاید بزنید میشه با در نظر گرفتن کمی خطا به نسبت افت ساچمه و قاصله تا هدف نشانه گیری کرد و زدش. اما بدی سلاح بادی اینه که شما دوربین رو رو هر فاصله صفر کنید {دقیق تنظیم کنید} برای فواصل دیگه اون دقت رو نداره و در سلاح بادی به این صورت نیستش که بگیم با نصب دوربین هر چیزی رو در هر فاصله ای در عدسی دوربین میبینم زده میشه و اگر شما برای دور تنظیم کرده باشید دیگه نمیشه نزدیک رو با همون دقت زد.دوربین نسبتا خوب هم زیر 55-60 نیستش با پایه برای سلاح بادی.

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...